Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość wiola75
Kaoma73 I instancja stwierdzila niedojrzalosc po mojej stronie, tzn. nie udowodniono jej po stronie exa ( byly przeslanki ale niewystarczajace bo nie bral udzialu w sprwie), II instancja zmienila kanony z: po obu stronach na po stronie powodowej czyli mojej, moglam sie nie zgodzic ale przyjelam to, gdybym chciala udowadniac rowniez exa wine proces toczylby sie od nowa, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia56195
O poranku: TO mój mail ela.bystrzyca@o2.pl Masz rację na pewno te 5 lat nie były zmarnowane może do czegoś bardziej dojrzałaś, może coś bardziej przemyślałaś tylko moim zdaniem tutaj zawiodły instytucję życzę Ci aby Twoja wiara przetrwała wszystko :) nic nie jest na darmo. Pytam o ten skład sędziowski bo z niecierpliwości szukałam tych sędziów na internecie chciałam coś o nich poczytać spojrzeć im w oczy zniecierpliwiony człowiek szuka jakiegoś punktu zaczepienia. nie śmiej się.Dowiedziałam się samych superlatyw. Nie wiem czy mi coś to dało ktoś tutaj na forum powiedział mądrą rzecz, że w momencie gdy składasz unieważnienie stajesz się innym człowiekiem ,że to zmienia niesamowicie nasz sposób myślenia te wszystkie przesłuchania i te ciągłe drążenie sprawy sprawia że jesteśmy innymi ludźmi. To ból , który siedzi w naszych sercach i który czasami staje się nie do zniesienia sprawia, że albo idziemy do przodu albo się wycofujemy! Natura ludzka jest nieodgadniona tylko Bóg potrafi ją pojąć i zrozumieć. O poranku cieszę się,,że u Ciebie coś się ruszyło:) Trzymaj się cieplutko:)I pisz jak sprawy się mają pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich, Sforo - dziękuję bardzo za opisanie przesłuchania - uspokoiło mnie to znacznie. Właśnie to jest ten plus, że minęło sporo czasu, to i chyba złość ucichła, jednak czas jest niezłym lekarstwem. Modlę się, aby Bóg otworzył mi umysł, abym niczego istotnego nie pominęła. Karenino - nie wiem, jak teraz to będzie wygladało, bo pewnie Świdnica odciąży nieco Legnicę, więc może pójdzie szybciej i już niebawem doczekasz się kolejnego etapu. Ja pierwsze pismo (o przyjęciu) dostałam w tym roku, ale to już raczej było wiadomo, że sprawę przejmie Świdnica. Cierpliwości życzę!:) Lusiu - mądrze prawisz, na pewno człowiek się zmienia, to prawda. I choć wolałabym, aby do ślubu nigdy nie doszło, to jedynym plusem, jaki dostrzegam jest to, że teraz na wiele rzeczy patrzę w inny, mam wrażenie lepszy sposób i pomimo tego, że wciąż nie mogę poradzić sobie z moją pozycją względem Kościoła, to wierzę, że Bóg zna prawdę i wszystko skończy się dobrze, a ja będę bogatsza o to, czego doświadczyłam. Ściskam słonecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SFORA
do o poranku Czas nie leczy, czas uczy - pokory. To tak, jak z żałobą po stracie ukochanej osoby. Ból nigdy nie znika, on staje się codziennością, która jest jak ten chleb nasz powszedni. Czas mija. Budzisz się rano a żałoba nadal w sercu tkwi i choć tak budzić się będziesz jeszcze przez wiele poranków to i tak to w Tobie tkwi. To jak z raną i blizną. Po zadanej ranie zawsze pozostaje blizna, do której nasze oczy się przyzwyczajają, a więc ten czas nie leczy - po prostu rodzi się przyzwyczajenie do danego stanu. Nie martw się,że pominiesz jakiś istotny szczegół. Pan Bóg czuwa, Duch Święty oświeca umysł. Jestem przekonana,że w momencie przesłuchania wszystkie szare komórki będą pracować prawidłowo. Ze mną też tak było. Jak szłam na przesłuchanie - ciągle waliło mi w głowie: żeby o niczym nie zapomnieć, żeby o niczym nie zapomnieć........ szczerze kilku rzeczy nie powiedziałam, bo uleciały, ale świat się nie zawalił. Proces ruszył z kopyta, no i nieważność jest już w zasięgu mojej ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3
E nie przesadzajmy z tą żałobą, staramy się o proces, bo już mamy koło siebie kolejnego czy kolejną i myślimy a kiedy my zabawimy się na weselisku:) W nocy kochany, kochana nas przytuli i nie tylko i jest fajowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sforo, zgodzę się z tym, co napisałaś, że blizna zostaje na zawsze, ale choć przypomina o tym, co było, nie boli już tak jak otwarta rana, a zatem według mnie jednak czas leczy. Dziękuję Ci za słowa otuchy. Na pewno Pan Bóg będzie czuwał nade mną (i moimi szarymi komórkami:)). A stres jest raczej nieodłącznym elementem, więc postaram się z nim zakolegować w dzień przesłuchania. Pięknego piątku Wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Czy moglabym od Was uzyskac pomoc i odpowiedz na jedno pytanie odnosnie dekretu? Gdy Sad uznaje niewaznosc malzenstwa i II sad to potwierdza, to czy od razu wysylany jest dekret, czy tylko zawiadomienie, a za dekret trzeba dodatkowo zaplacic i poprosic o niego? Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celina77
Witam wszystkich , mam pytanie, czy np jeśli powołam na świadka siostre cioteczną mojego męża to czy może sąd ją zastrzec tak aby mąż nie wiedział ze ona będzie zeznawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Celina77: Wedlug mojej wiedzy, wszyscy maja prawo wiedziec kto jest swiadkiem. Przynajmniej bedzie to mozliwe podczas przegladania/upubliczniania akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinka500
Witam wszystkich Powiem szczerze że przeczytałam mnóstwo waszych postów i cieszę się że sporo z was otrzymały pozytywne wyroki gratuluje!!:) Chciałabym otrzymać od was porady, ponieważ od 3 miesięcy nie mieszkam z mężem i dopiero teraz zebrałam się żeby złożyć pozew o rozwód cywilny. Chciałabym również złożyć "skargę o unieważnienie małżeństwa". I moje pytanie do was jest takie czy muszę składać pozew cywilny o rozwód czy mogę tylko o unieważnienie małżeństwa??? dziękuje wszystkim za odpowiedź i czekam z niecierpliwością :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
Celina77 Zeznania świadków można utajnić. W Sądzie uzyskasz taką informację nawet może telefonicznie Ci powiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
chudzinka500 Moje pytanie brzmi : Czy ty w ogóle chcesz stwierdzenia nieważności małżeństwa ??? Bo Twoje pytanie jest zaskakujące napisałaś : czy muszę składać pozew cywilny o rozwód czy mogę tylko o unieważnienie małżeństwa ??? Po co unieważnienie małżeństwa jak o cywilnym rozwodzie nie myślisz. Chyba że źle rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia56195
Chudzinka 500 Z tego co wiem opinie są podzielone jedni twierdzą, że najpierw musi być rozwód cywilny drudzy, że niekoniecznie. Ja popieram tych drugich. Najpewniejszą odpowiedz w tej kwestii udzieliłaby pani Arleta Bolesta nasz adwokat kościelny. Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szczęścia jeden krok :)
Jak składałam skarge,nie miałam rozwodu dopiero w trakcie procesu eks złozył o rozwód cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, to ja z kolei zapraszam do moich artykułów, polecam szczególnie jeden z nich dotyczący najczęściej zadawanych pytań, aczkolwiek link odsyła do wszystkich: http://wieszjak.pl/eksperci/915,dr-Aletta-Bolesta.html Kłaniam się dr Arletta Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SFORA
do chudzinka500: skargę i pozew można składać w jednym czasie to wszystko zależy od Ciebie, od tego czego chcesz. Jedyne co mogę podpowiedzieć to: - jeżeli powodem stwierdzenia nieważności mogłyby być względy psychiczne, które są poparte dowodami - to warto cywilnie rozwieść się z winy ex (osoby chorej psychicznie), bo wówczas jest szansa na unieważnienie ślubu cywilnego, a i proces o stwierdzenie nieważności w sądzie kościelnym jest wówczas krótszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinka500
Mk.ewa Chodzi może no to żeby nie ponosić kosztów podwójnych bo one są duże ::-( rozwód chce czy tak Ale najbardziej to obu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinka500
Dziękuję tym którzy mi odpowiedzieli;-) Sfora cywilny rozwód to chciałam składać bez orzeczenia o winie żeby to szybko się skonczylo..a on bierze leki na uspokojenie nerwow .. A z tego co czytałam to o unieważnienie małżeństwa musi być 3 świadków min.? Bardzo długo trwają tę wszystkie ich formalności :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
chudzinka500 No teraz to rozumiem po wyjaśnieniach. Przy cywilnym można wnieść podanie o podział kosztów bądź o zniesienie tyle że zależy czy zarabiasz i ile. Ale ja kiedyś składałam takie podanie i mało mnie wyniosło. Ja dziś żałuję że odbyło się bez orzekania o winie... Teraz bym zrobiła inaczej. Przy stwierdzenie nieważności świadków im więcej tym lepiej. Ale ciężko o świadka. Jeszcze z rodziny to się może zgodzą natomiast znajomi z reguły nie chcą się mieszać nawet jeśli zeznania można przecież utajnić. Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
chudzinka ja nie mam rozwodu a zlozylam skarge do sadu biskupiego ktora zostala pozywywnie przyjeta (sprawa w toku) mam tylko separacje z winy meza w naszej diecezji w ogole nie wymagali rozwodu do skladania skargi za rozwod z mila checia wezme sie po wyroku, chyba ze maz wniesie pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaggaazzaa
chyba zależy to od sądu. Sędzia na rozmowie powiedział, że jako załącznik do skargi musi być rozwód cywilny. Ale w sumie to nie wiem na 100%. A koszty rozwodu cywilnego wbrew pozorom nie są takie wielkie. Pod warunkiem, że sama napiszesz pozew. Opłata w sądzie 600zł, którą musisz opłacić. Wnosiłam o rozwód bez winy. Sąd zwrócił mi 300zł, 150zł powinnam dostać od ex-męża ale oczywiście mogłam o tym pomarzyć. Chociaż w sumie byłam wdzięczna, że się w ogołe pojawił. Podsumowując rozwód cywilny kosztował mnie 300zł + nerwy + 2 dni urlopu w pracy i koszty dojazdu do sądu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123123123
witam wszystkich:) dawno tutaj nie zagladalam ale wreszcie dostalam dobre wiesci z sadu i musze sie pochwalic I instancja stwierdzila niewaznosc mojego malzenstwa :) jeszcze tylko pozostala mi Warszawa pozdrawiam wszystkich i zycze rowniez pozytywnych wyrokow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123123123
haneczka123456 jak tam u ciebie toczy sie proces? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Aska!gratulacje:-) Twoja sprawa toczyła się z tego co pamiętam w Lublinie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123123123
tak zenek zgadza sie widze ze u ciebie tez idzie do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
aska123123123 GRATULACJE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
a w ogóle może pojawił się ktoś nowy z Łomży ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska123123123 gratulacje!!! Kolejne dobre wieści z Lublina, teraz kolej na Zenkaxxx, a potem i ja się w końcu doczekam. Haneczka123456 co u Ciebie słychać kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szczęścia jeden krok :)
aska serdecznie gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Teraz czekam na uwagi Obrońcy Węzła. Koło połowy sierpnia mysle ze powinny już byc. Adka, a Ty czekasz na opinię tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×