Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
super: Bóg jest wszędzie, powiedz to swojemu aktualnemu jak będzie w szpitalu, nie przyjdę, popatrzę ino na twe zdjęcie i zrobi mi se lepiej na sercu, ale bzdura, albo jest się leniem i dlatego nie chodzi się do kościoła, albo niewiarek, i ok, tylko miej odwagę się przyznać, i tak z defloracji na temat wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o to wielka choroba skoro masz siłę na bzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po co chcesz brać kolejne zobowiaznie , rozumie ludzi którzy unieważniają ale Ciebie jako jedynej nie poprzez te wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o informację: Dostałam wezwanie o ustalenie przedmiotu sporu. Wymienione zostały dwa powody i musze udzielić odpowiedzi. Czy mogę podać obydwa powdy czy musze wybrać jeden????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz wybrać obydwa. Zdecydowanie bym to doradzał. W trakcie postępowania w zasadzie nie można już dodawać nowej przesłanki nieważności. Przy wyborze obydwu nie ryzykujesz, że w przypadku niestwierdzenia z wybranego powodu, trzeba na nowo składać skargę i proces toczy się od nowa. Oczywiście zakładam, że ten "druga" przesłanka jest w Twojej ocenie prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, bardzo proszę o informację na temat sytuacji, gdy powołany został w Państwa sprawie biegły. Sprawa toczy się z tytułu niezdolności psychicznej po stronie pozwanego. On oczywiście nie stawia się i nie reaguje na pisma. Moi świadkowie i ja jesteśmy już po przesłuchaniach, teraz czas na biegłego i moje spotkanie z nim (podejrzewam, że z uwagi na brak udziału drugiej strony). Czy ktoś z Państwa pamięta przebieg takiego spotkania, pytania? Wiem, że prawda sama się obroni, ale świadomość procedur na pewno pomaga. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie był to tzw.wywiad kliniczny , rozmowa na temat tego związku od poznania poprzez małżeństwo do rozwodu. Najważniejszy był czas przedślubny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o unieważnienie ślubu kościelnego to chyba tylko najwyższa głowa kościoła czyli papież. Natomiast separacja w sądzie i z tego co wiem to trwa dość długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Gierenka dziękujemy za dobre chęci :) ale prosimy o zapoznanie się z meritum wątku kontynuowanego od lat kilku i nie pisanie wszystkiego co przyjdzie do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, ciesz się z darmochy, bo nie chcesz bulić kasy, to zapytaj się w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za info :) oczywiście to na temat. Za pozostałe przytyki dot. między innymi pieniędzy również dziękuję ;) Nie dość, że jestem "do przodu" o tę pary groszy to jeszcze się setnie ubawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o biegłego- mój był w Warszawie. Sympatyczna, rzeczowa i bezstronna pani psycholog. Naprawdę nic strasznego-wywiad ogólny a potem trochę szczegółowych pytań. Nie ma co się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za życzliwą odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaMi1989
Czy można gdzieś znaleźć wzór odpowiedzi na pismo dot. Powiadomienia o przyjęciu skargi i wezwanie do zawiązania sporu? Chodzi oczywiście o odpowiedzi na te 3 pytanie zawarte w piśmie. Zależy mi aby ta sprawa potoczyła się jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie kierowałam się żadnym wzorcem. Te odpowiedzi muszą być ściśle związane ze sprawą, więc chyba trudno przyłożyć linijkę i dać jedną receptę na odpowiedzi. Piszesz czy zgadzasz się z tytułem czy nie i argumentujesz najlepiej jak potrafisz (u mnie powtórzyło się kilka argumentów ze skargi), czy zgadzasz się na skład trybunału - tu będzie raczej krótka odpowiedź i czy jest szansa na pogodzenie, wiadomo, że nie - też argumentujesz wyczerpująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś parę groszy do przodu, na kondoma wystarczy, skoro gość któryś tam numer też marne grosze zarabia, poproście rodziców, dali na weselisko, dadzą na rozwód, aby wstydu przed sąsiadami nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, dawno mnie tu nie było przepraszam, ale zdecydowałam się na III instancję! wyrok II instancji negatywny Warszawa! masakra... zwłaszcza, że uzasadnienie wyroku samo sobie przeczy ...to najgorzej boli! bo jak można napisać, że żaden ze świadków nie potwierdza tezy powoda, a stronicę wcześniej wszyscy świadkowie przytaczają sytuacje potwierdzające. I to samo brak świadków od strony pozwanej, strone wcześniej XYZ bliski znajomy pozwanej no łapy opadają ale cóż walczę dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ciekawsze dzowniąc do Warszawy z zapytaniem o III instancję Pani odpowiedziała tak jakby to norma była kolejny etap i już ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda, że Twoich rodziców nie było stać na tego kondoma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
do "gość ale z 9:18" :) 3mam kciuki za szczęśliwy wyrok dla Ciebie ... to II miałaś Instancje w Warszawie dobrze rozumiem? Trzeba być dobrej myśli...nic nam wszystkim nie pozostaje innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też trzymam kciuki za wszystkich :)... niestety nikt nie zrozumie drugiego człowieka dopóki sam nie znajdzie się w takiej sytuacji. Opcja z III Instancją... trochę mnie przeraziła i ten wyrok, który sobie sam zaprzecza. Ja jestem dopiero przed wyrokiem I Instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość Pytałaś ile czeka się na wyznaczenie III instancji? Ja czekam 2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twoi używali kondoma z włóczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak II instancja w Warszawie, która trwała 1,5 roku ... no a na wyznaczenie III trzeba poczekać, bo to przez Watykan idzie ... no ale w tej sytaucji nie ma się już nic do stracenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jej, dlaczego tak długo trwała II Instancja u Ciebie? Były wnoszone jeszcze jakieś skargi itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojęcia, niby powinno być szybko, skoro I instancja była na tak ...a tu wlekło się i wlekło, aż w końcu wynik: nie stwierdzono nieważności małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nic ani Ty ani druga strona nie wnosiliście nowego do sprawy w ciągu jak trwała II Instancja? Eh...niby jak wszystko jest jak powinno to max pół roku trwać powinna II Instancja a tu proszę jednak może trwać i trwać jak i I :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nowego nie było wnoszone ... niby normalnym tokiem się toczyła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalenka10
Oj jej no to faktycznie masakra :( My jesteśmy na etapie II Instancji i aż się zmartwilam. Nic tylko pokladac nadzieje w Bogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mam do Was pytanie, jak długo czeka się na wyrok po jego zapadnięciu ? dzwoniłam w połowie kwietnie i dowiedziałam się że zapadł już wyrok (I instancja) oczywiście nie powiedzieli jaki.... mija 1,5 miesiąca a wyroku nie ma ostatnio mi powiedzieli że moge zadzwonić....we wrześniu bo są wakacje.... no ale bez przesady....czekać 4 miesiące ponad na zredagowanie wyroku a może wszędzie tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×