Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość lena 7o
witam wszystkich,bardzo proszę o książeczkę na adres magda.bu@interia.pl z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość symulacja całkowita a częściow
witam, adwokat powiedział mi, że w mojej sprawie należy pisać o częściową symulację (druga strona nie chciała dzieci) lub/oraz całkowitą symulację po mojej stronie (brak uczucia i zawarcie związku małżeńskiego mimo przypuszczenia, że i tak się rozpadnie) czy to ma sens, czy ktoś prowadził z was sprawę z tych tytułów? co w takiej sprawie ma miłość do rzeczy, ma to jakieś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, gdy proces prowadzi się z tytułu symulacji całkowitej (nie chcenie zawarcia małżeństwa, bądź chcenie jego nie zawarcia) wówczas bierze się pod uwagę m.in kwestię uczucia po stronie symulującej. Przyjmuje się, iż osoba, która kocha przyszłego współmałżonka raczej będzie chciała zawrzeć małżeństwo. Z kolei wykluczenie potomstwa, to chcenie zawarcia związku, ale nie chcenie właśnie potomstwa. Arletta Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl 12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO SILYE
tak od razu będę chciała zlikwidować klauzulę, na wczesniejszych postach ktos juz pisał jak to się odbywa, ja wiem jedno z dekretem maszeruję do proboszcza i dalej on się tym zajmuje, ewentualnie bedę musiała przejść badania psychologiczne... podobno cała procedura trwa 4 miesiące , choc nadzieję mam ze będzie to trwać o połowę krócej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.dostałąm dzisiaj pismo z sadu o przyjęciu skargi i zawiązaniu sporu. mam odpowiedziec na pytania ale z jednym mam watpliwości.; czy uważam swoje małż.za nieważnie zawarte z powodu pozbawienia wystarczającego używania rozumu po stronie pozwanego?...uzasadnij jesli jest jakiś inny powód:) i tutaj nie wiem..w skardze wymieniłam inne powody nieważności .więc po co pisac jeszcze raz...i czemu tamtych sad pod uwagę nie wział?:( nie chciałabym zeby potwm był z tym kłopot gdy zobie teraz jakąś gafę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.dostałąm dzisiaj pismo z sadu o przyjęciu skargi i zawiązaniu sporu. mam odpowiedziec na pytania ale z jednym mam watpliwości.; czy uważam swoje małż.za nieważnie zawarte z powodu pozbawienia wystarczającego używania rozumu po stronie pozwanego?...uzasadnij jesli jest jakiś inny powód:) i tutaj nie wiem..w skardze wymieniłam inne powody nieważności .więc po co pisac jeszcze raz...i czemu tamtych sad pod uwagę nie wział?:( nie chciałabym zeby potwm był z tym kłopot gdy zobie teraz jakąś gafę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Do i co dalej z tym błedem Mam do Ciebie pytanie bo miałysmy pzesłuchanie w tym samych prawie terminach ,jak u Ciebie ze swiadkami bo moich dwoch zostało przesluchanych prawie dwa tygodnie temu a pozostałych dwoch jeszcze nic nie dostało (rzadnego zawiadomienia) czy przesłuchania swiadkow sa w odległych terminach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Majeczka prosze o wysłanie książeczki. Ksiakasia@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy66
Maju proszę również jak możesz to wyślij tą książeczkę również dla mnie_czekam na wyrok pierwszej instancji_(jerzy_arkadiusz@poczta.onet.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
KOCHANI powiedzcie mi wkoncu jak to jest z tymi swiadkami w jakich odstepach czasu sa przesluchiwani bo umnie jakos to dziwnie dwoch zostalo przesluchanych w jeden dzien i dalej cisza moi swiadkowie pozostali nic nie wiedza o porzesluchaniu no chyba ze EX ma jakis i teraz od niego kogos przesluchuja Jak to uwas bylo???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka1
Kasiakasia, Nowy66 książeczka wysłana. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina2010
I instancja uznala moje malzensto za zawarte niewaznie z niezdolnoscia tylko po stronie mojego bylego czy dostanie on klauzule ( nie ma nic o tym w wyroku) czy juz na zawsze bedzie mial zakaz wziecia slubu ? i czy ja tez moge sie takowej spodziewac przy wyroku II instancji czy tylko jego to dotyczy skoro ja bylam zdolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie zna zawsze tylko do czasu aż pójdzie po zniesienie tej klauzuli, będzie mógł zawrzeć związek mażłeński tak jak ty tylko później, jak jest taka potrzeba to można to załatwić w ciągu miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina2010
lepiej dla potenjalnych kandydatek zeby dostal ta klauzule dozywotnio a tak poza tym to skoro raz uzano kogos za niezdolnego to juz nie powinien dostac zgody na nastepne malzenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, właśnie się szykuję do rozpoczęcia batalii o unieważnienie małżeństwa, czytam od kilku dni to forum i co jakiś czas pojawia się magiczne słowo" książeczka" czy ktoś mógłby ją do mnie wysłać. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marwy1 książeczka wysłana :-) malina2010 jeśli wyrok I instancji mówi o niezdolności męża a nie nakłada jeszcze klauzuli to nie znaczy, że nie będzie jej w II instancji. W moim przypadku I instancja wydała wyrok taki jak i u Ciebie, tymczasem druga podtrzymała wyrok i dodała klauzulę dla pozwanego. Ty z pewnością jej nie dostaniesz :-) I tak jak npisała taka j. zdjęcie kluzuli nie jest bardzo skomplikowane, tylko chwilę trwa. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Im bardziej
w tym siedzę, tym bardziej mówię: ZAWIĄZANIE SPORU. wszelkie inne tematy to jest dodatek. nie ma co się podniecać psychologiem, takim czy innym sędzią, świadkiem, terminami, pieniędzmi, obrońcą węzła, współmałżonkiem. to wszystko ma znaczenie o tyle o ile przedmiot sporu jest dobrze określony. rozumiem, że dla kogoś kto nie ma do czynienia z procesem na co dzień, to to wszystko wydaje się nie wiadomo jak istotne, ciekawe, zagadkowe, wrogie, podejrzane, skomplikowane. ale ale jak nie zawiąże się dobrze sporu to tamto jest do bani, czas, nerwy, pieniądze . każdy kto tu jest po raz pierwszy i zamierza się procesować, albo dostał zawiadomienie z sądu że małżonek chce się procesować niech się skupi na przedmiocie sporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BINKA 79
Tak naprawdę kluczem do wszystkiego jest dobrze napisana skarga,aby mogło się udać,argumentacja i dowody na potwierdzenie prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy66
Pytanie do Im Bardziej - o inne opinie też proszę. Czekam na wyrok pierwszej instancji po wystawieniu akt i opinii OWM przedmiot sporu:(jestem powodem) - brak rozeznania po stronie powodowej co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich; - niezdolności strony powodowej do podjęcia istotnych obow. mał. - niezdolności strony pozwanej do podjęcia istotnych obow. mał. Pozwana nie zeznawała sąd podjął sprawę bez jej udziału - w trakcie procesu wysłała jedno pismo, oczywiście opinia dla mnie negatywa, ale na przekór pisze wg. niej - nasze małżeństwo jest ważne. Opina obrońcy węzła - jak zawsze broni małżeństwa; Biegły psycholog - na podstawie mojego badania stwierdził, że zeznaję specjalnie po to aby uzyskać unieważnienie. Dalej pisze,że stwierdza u mnie (powoda) pewne cechy niedojrzałej osobowości, które utrudniały mi układanie harmonijnych relacji z żona, ale nie czyniły mnie całkowicie niezdolnym do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich. Natomiast biegły psycholog na podstawie jednej strony nakreślonej przez pozwaną (bez badania) nie stwierdził u pozwanej zaburzęń c.d.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy66
-które czyniłyby ją niezdolną do podjęcia zadań w małżeństwie, jedynie pewne cechy charakteru i osobowości, które mogły utrudniać tworzenie partnerskiej wspólnoty całego życia w małżeństwie. MOJE pytania do powyższego: 1.Czy opinia biegłego w tym przypadku Waszym zdaniem jest ważnym argumentem dla składu sędziowskiego i wyklucza unieważnienie; 2.Czy w przypadku ważności małżeństwa jest sens apelować do II instancji i ponosić dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina2010
kasiako80 tak wlasnie myslalam ze jesli bedzie klauzula to tylko dla pozwanego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malino klauzula może być nadana tak na stronę pozwaną jak i na powodową w zależności od tego co wyjdzie w trakcie sprawy, jeśli chodzi o to, że nadana klauzula powinna być na stałe bo przecież jak niezdolny to niezdolny to nie jest to prawdą, sąd bada czy strona/y była/y zdolne W TRAKCIE ZAWIERANIA MAŁZEŃSTWA, to chodzi tylko o ten moment przecież twój były mógł być niezdolny w chwili zawierania z tobą małżeństwa ale rok później może być już zdolny, chyba, że okaże się, że dana osoba ma jakąś chorobę nieuleczalną ale ona nie jest konieczna do orzeknięcia nieważności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina 2010
tzn ze ja tez moge dostac klauzule jesli zdaniem sadu bylam zdolna do zawarcia malzenstwa a on nie? To jakis zart!!!!!!! ja chcialam tego malzenstwa ale co mialam zrobic skoro on nie nadawal sie do zycia meczyc sie z nim dla zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina się
nie przejmuj. to wszystko nie jest takie łatwe jak tu sugerują co niektórzy, ale generalnie domniemywam, że nie będziesz miała klauzuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binka, a weź
mi wytłumacz na czym polega dobrze napisana skarga? kodeks określa co powinno być. a spora część sądów w Polsce ma jakieś swoje upodobania i odrzucają skargi których nie mają prawa. a mówię: wszystkie inne elementy są wtórne wobec przedmiotu sporu. oczywiście gdy sprawa jest jakaś oczywista i tytuł jest oczywisty no to spoko, ale często warto dokładnie przebadać sprawę pod tym kątem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy a psycholog
napisał o twoim braku rozeznania? generalnie sąd idzie za opinią biegłego w drugiej instancji będzie zależało co ichni biegły powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Myślę zrobić tak- napiszę skargę dobiorę odpowiednio napisane przyczynx wg książeczki za którą dziękuję i prześlę żeby się skonsultować do księdza który udziela porad w punkcie konsult z sądu biskupiego. Jak myślicie taki ks pomoże? Jak opiszę sytuację w małżeństwie i podam przycźyny to pomoże dobrać tematy skargi?wiem że nikt mi nie powie na pewno tak ale co myslicie o tym pomyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałam się tylko zapytać, bo złożyłam już papiery o stwierdzenie nieważnosci, było przesłuchanie i zaczynają się teraz już przesłuchania świadków. Jednak z drugiej strony nie ma żadnego odzewu, nie stawiają się na przesłuchania jego świadkowie, ani nawet on sam :-( Czy mam szanse???? proszę napiszcie. miał ktoś podobnie??/ czy uzyskał unieważnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×