Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość seminka13
mkewa Witaj! Ogromne GRATULACJE!!! To świetna wiadomość, ale mnie miło zaskoczyłaś. Nie odpowiadałam ponieważ zachorowałam i nie miałam możliwości wglądu do komputera. Chociaż w tym czasie tak cicho myślałam co u Ciebie i czy przypadkiem nie dostałas tego dekretu, więc pierwsze co zrobiłam po chorobie to tu zajrzałam. A tu niespodzianka. Z tego by wynikało, jak dobrze pójdzie analogicznie powinnam dostać jakieś wiadomości już za miesiąc. No świetna wiadomośc, jeszcze nadal nie mogę w to uwierzyć, tylko się cieszyć. Pozostalo mi życzyć Tobie wszystkiego dobrego i jeżeli będziesz chciała zawrzeć nowy związek to szczęscia i spełnienia w miłości. Jak ja cos dostanę to napewno się odezwę i poinformuję Cię o tym. Jeszcze raz wielkie gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
seminka13 . Kochana dziękuję :) a moja myśl biegała koło Ciebie i tak naprawdę to martwiłam się czemu się nie odezwałaś. Byłam pewna, że coś jest nie tak. I jak dziś zobaczyłam, że napisałaś to wiem że jesteś zadowolona bo Ty byłaś zaraz po mnie. Trzymam kciuki i czekam na wiadomość od Ciebie :P Liczę, że na wiosnę jak będzie po naszej myśli to obie będziemy bardzo szczęśliwe. Ja mimo, że już mam to za sobą to ciągle tutaj zaglądam i myślę o tych którzy zmagają się z czasem, który tutaj odgrywa znaczną rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Mkewa, ogromne gratulacje!!!!! bardzo sie cieszę, ze doczekałas:) Gościu, dla Ciebie również moje gratulacje:) miło czytac tak dobre wiadomości, trzymam kciuki za całą resztę, wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, dostałam dzisiaj pismo z ze składem i tradycyjnymi pytaniami z Warszawy - II instancja. Do zapłaty kwota 700 zł - zaczynam się martwić, że tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
haneczka123456 . Dziękuję :) Ja też trzymam kciuki za innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
adka75 . Ja miałam u siebie za II instancję 800 zł w październiku. I efekt jest taki że dekret potwierdzający już mam. I jedna osoba co ma tryb zwyczajny płaciła więcej tam gdzie moja sprawa była. Także moim zdaniem to dobre wieści. . zenekxxx . ile u ciebie było do zapłaty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Mkewa, u mnie było tak samo jak u Adki, 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Kto miał II inst w Krakowie ,jakie opłaty i ile trwała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
adka75 . Widzisz zenekxxx ma te same opłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkewa, w takim razie chyba takie są opłaty sądowe, chociaż z tego co pamiętam to haneczka miała 800 zł. No ale nic, nie trzeba się może martwić na zapas. co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita0000
U Mojego TŻ tez w II inst. bylo 800 zl Nam teraz odesłali pismo ze na 1 z dokumentów niema odręcznego podpisu i sprawa nie moze ruszyc dalej ... wiec pamiętajcie wszelkie doc. które wysyłacie podpisujcie by sprawa nie leżała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do załamana879, czy w pierwszym piśmie, które dostałaś z Warszawy napisali wprost, że kierują sprawę do trybu zwyczajnego i kazali dodać nowe dowody. Jeśli możesz napisz jak wyglądało to pismo, jaką opłatę musiałaś wnieść. U mnie są trzy pytania, na które mam odp. w ciągu 14 dni: 1. Co do składu, 2. czy zgadzam się z wyrokiem I inst. 3. czy chcę wnieść nowe dowody. I informacja, że w przypadku nienadesłania odpowiedzi przystąpią do dalszych czynności procesowych. No i oczywiście kwota do zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, chcę dołączyć się do dyskusji. Otóż dziś zadzwoniłam do diecezji Gdańskiej i zapytałam się gdzie mogę złożyć skargę. Dowiedziałam się, że tak po prostu nie mogę przyjść i złożyć skargi tylko najpierw muszę przejść szkolenie informacyjne. Też tak mieliście?? Czy jest to płatne?? Ile kosztuje złożenie skargi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja żadnego szkolenia nie miałam po prostu napisałam skargę sama i wysłałam i już od tego czasu minął rok i jesteśmy w trakcie przesłuchiwania świadków pierwsze słyszę o szkoleniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkolenie może polegac na tym, żebyś tylko korzystała z ich usług, bo inni kłamią, no i ty wtedy przestraszona wyrzucasz kasę tym, którego oni wskażą, zamiast ruszyć głową i poszukać mądrzejszego od nich, o taki lęk przed innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Alicjaqw . Pierwszy raz słyszę coś takiego. Nie miałam żadnych szkoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Alicjaqw . A swoją drogą to w sumie może dowiesz się ciekawych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do alicjaqw, Mój narzeczony składał skargę w Gdansku, ale żadnego szkolenia nie miał. Może chodzi o rozmowę z księdzem czy sa podstawy do złożenia skargi? Dziwne. Daj znać jak będziesz już wiedziała o co im chodziło :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicjaqw, ja też żadnego szkolenia nie miałam, ale przy składaniu skargi ksiądz pytał mnie, czy byłam wcześniej w sądzie na rozmowie odnośnie tego, czy moja sytuacja rokuje na pozytywne załatwienie sprawy. Może właśnie o to chodzi. To chyba taka pierwsza selekcja, bo jak sprawa nie rokuje, to po co narażać się na koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doszczesciajedenkrok
Też nie miałam żadnego szkolenia_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a koszty są w cenie dobrych perfum, nie ośmieszajcie się tymi kosztami, chyba że wasz drugi jest bidny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika m
do kasber Mój mąż ma II instancję w Krakowie: koszt 500zł od osoby, czyli on 500zł, pozwana 500zł + ponowne badanie psychologiczne - koszt dokładnie nie pamiętam, ale chyba około 200zł Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś 73
Mika badanie psychologiczne???? Normalnym trybem się toczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowita00000
Mika -- Twoj partner tez ma ponowne przesluchiwanie swiadkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Koszt od osoby?? pierwszy raz słysze ,zawsze strona składajaca skarge-ponosi koszta ,no i psycholog to chyba zwyczajnym trybem A jaki wyrok miał twój maz w I instancji i jakie było pismo pierwsze z Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaj_31
adka75 Ja z warszawy dostałam pismo ze mam oplacic 700zł i 6 pytan miałam zadanych w pismie i odpowiedz w ciągu 14 dni, ale nie miałam napisane ze trybem zwyczajnym co to oznacza????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś 73
Kacber u mojego męża tez opłaty były podzielone na pół z tego względu na skargę m. ona wysłała swoją. Dwie sprawy w jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś 73
Kasber oczywiscie.Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika m
Więc tak, od osoby, bo mąż złozyl wniosek o unieważnienie i na ten wniosek odpowiedziała swoim wnioskiem druga strona, kuria więc podzieliła koszty na pół. Decyzja SB w Tarnowie była oczywiście stwierdzającą ważność małżeństwa, a ponieważ zarówno my, jak i prawnik kościelny dopaczyliśmy się w tym wyroku wielu niejesności, w tym nie zgadzaliśmy się z badaniem psychologicznym, które było jednostronne, niebiorące pod uwagę dowodów sprawy, wnieślimy do II instancji, czyli Krakowa, o zmianę wyroku. Ponownie przesłuchiwano świadków (innych niż za pierwszym razem) na przełomie kwietnia i maja 2013, ponownie badano psychologicznie strony - pasycholog kliniczny (badany był na pewno mąż, druga strona miała być, ale nie wiem, czy się stawiła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika m
i czekamy... i mamy nadzieję, że kłamstwa udowodnione drugiej strony zostaną wreszcie wzięte pod uwagę Pozdrowienia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×