Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość kasber
Ato taka sytuacja U mnie I inst dała wyrok nieważności małzenstwa,druga strona nie wiem czy cos wniosła do wyroku I inst. Ja dostałam pismo z Krakowa II inst ze składem sędziowskim i nic nie pisze czy to zwyczajnym trybem czy nie koszt 500zł Jak zadzwoniłam z zapytałam się to odpowiedzieli mi ,ze teraz skład sędziowski zadecyduje czy potwierdza wyrok czy będzie szło trybem zwyczajnym A jak wy mieliście jedno pismo i wyrok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaj_31, ja miałam w piśmie 3 pytania, takie jak napisalam wcześniej, a u Ciebie bylo ich 6? Nie mam pojęcia co to oznacza. Czego dotyczyły Twoje pytania? U mnie tez nie bylo napisane jakim trybem idzie sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika m
do kasber Nie pamiętam, ale na pewno to nie było jedno pismo, były co najmniej dwa (jeśli chodzi o II inst). Decyjzja I inst - Tarnów była - małżeństwo ważne, na wyrok II - ciągle czekamy. Jak pisałam prawie rok temu były kolejne przesłuchania świadków, jesienią - psycholog kliniczny. I od tej pory cisza... aha! w między czasie do psychologa dosyłaliśmy pocztą dowody (kuria jest w ich posiadaniu, ale Pani tak było wygodnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madi25
ja własnie dostałam wyrok z I instancji z Łomży dla mnie pozytywny sprawa ma trafić do II instancji w Białymstoku bardzo się ciesze czekam już tak długo mam nadzieje że tak jak mkewa będę mieć tylko wyrok dekretem z tego co wyczytałam to nasze sprawy są podobne, tylko u mnie byłego badał psycholog ale jego opinia była bardzo pozytywna dla mnie, w I instancji dla niego klauzula, jestem dobrej myśli choć boję się tak bardzo bo przecież mam dziecko z małżeństwa i wszyscy znajomi ciągle mi powtarzali ze to niemożliwe jak się ma już dziecko? moim zdaniem z tego co czytałam nie ma to większego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ośmieszaj się madi pytaniem: mam dziecko, a dostałam pozytywny, a inni mówili, że to niemożliwe, wiesz inni mają wiedzę na poziomie twojego dziecka, nie miej taką i ty, sięgnij po literaturę tworzoną przez fachowców, a nie pytaj się meteorologa jakie lekarstwo masz wziąć na pochp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
madi25 . Dziecko nie ma żadnego znaczenia w sprawie. Zależy od tytułu z jakiego się starasz, udowodnienia sprawy i mocnych dowodów. Czas oczekiwania to zależy od tego ile skład sędziowski się zastanawia na wyrokiem moim zdaniem. Zadzwoń za jakiś czas do Łomży i zapytaj czy już podali do Białegostoku. Będziesz pewniejsza. Ja dostałam już z Białegostoku pismo po około miesiącu (jak Łomża przekazała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o pisma z II instancji z KRAKOWA: - pierwsze pismo - ze składem sędziowskim i pytaniami (nie było mowy o tym jakim trybem będzie toczyć się sprawa), LUTY 2013 - drugie pismo - stwierdzające że spraw będzie toczyć się trybem zwyczajnym, z prośba o podanie nowych świadków i dowodów, poddające w wątpliwość wyrok sadu I instancji , koniec LISTOPADA 2013 !!!! - do tej pory cisza I instancja - TARNÓW, wyrok stwierdzający nieważność - skarga złożona w październiku 2008 !!!! ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Do gość No faktycznie rece opadają jak trwa to od 2008 r no i jeszcze I inst dała nie ważnośc a Krakow ci draży powiedz mi jaka miałas opłate i czy obie strony .Ja jak pisałam na razie dostałam pismo o składzie sędziowskim i zapłatę 500zł -co jest mi podejrzane ,ze taki koszt może faktycznie druga strona odwołała się od wyroku Iinst oczywiście złośliwie) i tez dostała cos do zapłaty -tego ja nie wiem Ja rzadnych pytan w tym pismie nie dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO KASBER (przed chwila pisałam jako gość) . co do opłaty to nie pamiętam dokładnie - o stwierdzenie nieważności stara się mój mężczyzna, ale wiadomo, że sprawę oboje przeżywamy. Wydaje mi się, że był to koszt rzędu 500 zł,na pewno nie więcej. Czy koszt jest rozdzielony na obie strony - nie wiem, nigdy sie nad tym zastanawialiśmy. Możliwe, bo druga strona wniosła o zmianą tytułu na " z winy obu stron". Co do pytań w pierwszym piśmie - to były standardowe: czy zgadza się na skład sędziowski itp. Dla mnie nie do pojęcia jest to, że sad II instancji zarzuca sądowi I instancji, że wyrok nie ma mocnych podstaw,za mało dowodów a opinia biegłego została wydana na podstawie akt, bez badań psychologicznych. A myśmy się cieszyli, że sprawa jest oczywista i tych badań nie trzeba... Człowiek mądry po fakcie, jakbyśmy wiedzieli, że będzie z tego powodu tyle problemów to wnioskowalibyśmy o to badanie. Eh... . Jeszcze sprostowanie: wyrok I inst. otrzymaliśmy w lutym 3013, a pierwsze pismo z II inst ok. czerwca 2013. Mój wpis jest na stronie 292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Do Priceska Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz u mnie nic nie było czy zgadadzam się na skład sędziowski A w pierwszej instan mielismy badanie u psychologa i wyrok był z winny pozwanego ,mam nadzieje ze ten wyrok mi KRAKOW potwierdzi ,choćby ex się złośliwie odwołał Ja nie mam zamiaru już nikogo prosić na świadka bo miałam 4 swiadkow i mysle ze wyczerpująco się wypowiedzieli ,skoro jemu wyrok nie pasuje niech się produkuje ze świadkami ,a mysle ze i tak mu to nic nie da POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi88
Dostalismy pismo z II Instancji ze sprawa mojego Partnera toczy sie trubem zwyczajnym i nalezy podac nowego swiadka ewentualnie nowe dowody ;/ Boje sie ze znow bedzie to trwało tak dlugo.,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewi88, a gdzie toczy się II instancja, po jakim czasie przyszło pismo o trybie zwyczajnym, napisz coś więcej. Nie martwcie się, to że sąd ma wątpliwości jeszcze i niczym nie przesądza. Trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi88
teraz Olsztyn... pismo z II Inst szybciutko przyszło bo od paz.2013 gdzie tam trafiły to już w styczniu mieliśmy pismo ze trzeba nowych świadków/dowody m.in oryginalny doc.z rozwodu cywilnego z orzeczeniem o winie itp.Przykre to trochę bo skoro w I Inst.ma sie wynik nieważności to tu znów męczarnie :( Boje sie myslec ile to sie przeciągnie w czasie do finalnego wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi88
... co lepsze na poczatku grudnia 2013r dostalismy pismo (zapłata) + 3 pytania, skład sędziów i ewentualny Nasz odzew i ani słowa o dodatkowych świadkach-psychologach-dowodach i całym tym trybie zwyczajnym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaj_31
adka75 słuchaj umnie było 6 pytan dotyczących: czy możliwe jest wnowienie wspolnty malzenskiej? czy prosi pani o rozpatrzenie sprawy w 2 instacji i potrzymuje tytuł? czy pragnie pani uzupelnic swoje dotychczasowe zeznaia? czy poprzestaje pani na dotychczasowym materiale? czy nie zgłasza pani zastrzezen do trybunaly składu sędziowskiego? jakie jeszcze inne wnioski pani sklada w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewi88, fakt, to przykre, każdy z nas właśnie tego boi się najbardziej, ale trzeba to jakoś przetrwać. Nie martwcie się na zapas, w I instancji daliście radę, to dacie i w II instancji. Pewnie to trochę przedłuży sprawę, ale będzie dobrze. Kaj_31, czy w I instancji wyrok był za ważnością, może stąd te różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Najgorsze jest właśnie to czekanie... człowiek chciałby sobie życie ułozyć i jest rozdarty pomiędzy sumieniem a uczuciami :( dla mnie to jest najtrudniejsze. I nic nie mogę zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaj_31
adka75 w 1 instancji wyrok był za waznoscia , niestety nie udało się:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaj_31, a no właśnie i pewnie dlatego te różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi88
mozna mozna zrobic ... bardzo ladnie pieknie dzwonić dopytywać, sprawdzać czy wszystko jest wporządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wita, mam pytanie do madi25. Proszę napisz ile czasu trwała I instancja w Łomży i jak długo czekałaś od Uwag Obrońcy Węzła do wyroku? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madi 25
do gość ogólnie I instancja trwała u mnie ponad 2 i pół roku dokładnie od kwietnia 2011, pismo od obrońcy węzła małżeńskiego dostałam w połowie października 2013 a wyrok z pierwszej instancji dostałam 5 dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informację. Gratuluję I instancji i trzymam mocno kciuki za II :-) życzę duuuuuuużo spokoju!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do madi 25. Przepraszam, wiem że każda sprawa jest inna i rolą obrońcy węzła jest bronić ważności małżeństwa ale czy w twoim przypadku wnosił uwagi- był za ważnością czy też oddał decyzję w ręce sędziów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madi25
do gość Było napisane że on nie znajduje nic co przemawia za ważnością małżeństwa i że jego zdaniem małżeństwo te jest nieważne jednak decyzje pozostawia do oceny sadu- coś w tym stylu może nie słowo w słowo Ci przytoczyłam bo już idealnie nie pamiętam ale ogólnie taki był sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję.Widocznie twoja sprawa jest bardzo jasna. Nie to co moja!:-( Pozdrawiam. Będę śledzić forum na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doszczesciajedenkrok
Chciałam się pochwalić że dziś otrzymałam wyrok I instancji uznający moje małżeństwo za nieważnie zawarte:-) chciałam podziękować wszystkim szcźególnie wioli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
doszczesciajedenkrok . Gratulacje :) jest to częściowa ulga napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czzarownica
Jak długo czekaliście na wyrok od czasu uwag OWM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doszczęściajedenkrok, gratulacje, pół drogi za Tobą, jak u mnie :) Czarownica, ja czekałam niecały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×