Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
i znowu nie dasz namiarów tej kobitki? no widzisz, taka dobra, weź się ogarnij istoto, tzw. kryptoreklama. pomaga ubierać w słowa, pewnie po polonistyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie jesteście katolikami i nie wiecie że nie ma czegoś takiego jak unieważnienie małżeństwa? Jest tylko stwierdzenie nieważności związku w chwili jego zawarcia . A poza tym trzeba było nie pchać się do kościoła. Najpierw bierzecie śluby kościelne a później kwiczycie że nie możecie wziąć rozwodu. Rozwody powinny być tylko dla ludzi którzy biorą śluby cywilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sakrament małżeństwa w kościele to wymysł bardzo późny, bodajże XII wiek dopiero. To nie jest dla Boga istotne, bo przez tysiące lat małżeństwa były zawierane bez takich przyrzeczeń w kościele. Czytaj Pismo Święte, tam wszystko jest napisane. Przysięga nie decyduje, czy jest małżeństwo, czy go nie ma. Uświadom nas maluczkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i znowu nie dasz namiarów tej kobitki? no widzisz, taka dobra, weź się ogarnij istoto, tzw. kryptoreklama. pomaga ubierać w słowa, pewnie po polonistyce. xxxxxxxxxxxxxxxxx pytanie: po cóż Tobie namiar na tą kobietę? Czy Tobie oferowałam pomoc tej kobiety? Czytaj ze zrozumieniem. pytanie 2: czy ludzie po polonistyce to jacyś debile są by ich obśmiewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"tę kobietę" oczywiście ;) Wyszło, że ja po polonistyce nie jestem lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie jesteście katolikami i nie wiecie że nie ma czegoś takiego jak unieważnienie małżeństwa? Jest tylko stwierdzenie nieważności związku w chwili jego zawarcia . A poza tym trzeba było nie pchać się do kościoła. Najpierw bierzecie śluby kościelne a później kwiczycie że nie możecie wziąć rozwodu. Rozwody powinny być tylko dla ludzi którzy biorą śluby cywilne. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx A Ty kim jesteś? Katolikiem? Sam pisałeś o "unieważnianiu małżeństwa", teraz wyśmiewasz sam siebie. Zrozum tu takiego ;) Na pewno nie jesteś dobrze wychowany... "kwiczycie" sympatycznie, sympatycznie. Pomódl się za nas. Zrób dobry uczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kktośś
w Biblii mężem i żoną są mężczyzna i kobieta, którzy żyją ze sobą jako “jedno ciało” … Pod pojęciem “jednego ciała” należy rozumieć nie tylko współżycie seksualne, ale też wspólnotę życia, tworzenie wspólnego organizmu rodzinnego – inaczej biblijna definicja traci sens logiczny, gdyż małżonkowie nie mogą trwać bezustannie we współżyciu seksualnym. Wobec tego każdy kto nie żyje z drugą osobą w sposób ciągły (tzw małżonkowie, którzy nie są ze sobą od wielu lat) nie mogą być dla siebie mężem i żoną. Szach mat dla kościelnej biurokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kktośś
"Każdy związek, który stał się “jednym ciałem”, jest w oczach Boga pełnoprawnym małżeństwem – bez względu na to, czy jest to małżeństwo sakramentalne czy niesakramentalne, kanonicznie ważne czy nie. Jeżeli Kościół, w oparciu o swoje własne ludzkie przepisy, orzeka coś przeciwnego, to znosi przykazanie Jezusa, aby nie rozdzielać “jednego ciała”; dopomaga w rozbijaniu rodzin; tworzy klimat przyzwolenia na rozwody i daje gwarancję bezkarności dla tych, którzy w sposób cyniczny zdradzają współmałżonka, bo wiedzą, że prawo kanoniczne stoi po ich stronie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chora kobieto, nie wiesz że grzechem jest szemranie przeciw Bogu ? próbujesz na siłę kogoś "zawrócić" -pisz do papieża, że się pomylił, że nie ma czegoś takiego jak stwierdzenie nieważności ! może tam ktoś Cię wysłucha ? jeżeli jest jak piszesz to nie marnuj się na forum tylko działaj!!! tu wzbudzasz lekki uśmieszek pod nosem i czasami irytację nachalnym zachowaniem ja zgadzam się tylko z tym, że powinno się być z jedną osobą, nawet jeżeli toczy się proces powinno się czekać w samotności na wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim celu mam pisać do papieża? Każdy ma swój rozum i widzi co jest napisane w Biblii. Papież tylko w tym roku pomylił się kilka razy i w Watykanie musieli to potem prostować. Kupowanie odpustów to też głosili papieże. Nie bądź naiwną żeby wierzyć w brednie, słuchaj co nam Bóg przekazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka piękna pogoda, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaiste ;) Piękna. Oby i taka utrzymywała się w naszych sercach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli decydujesz sie na tak radykalny krok to proponuję adwokata anie pytasz laików, jeśli miałaś ślub kościelny to jest kilka powódów dla których można unieważnić małżenstwo i nie jest to na pewno zdrada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety chwilę mnie nie było na kafeterii a tu tyle osób... Wszystkie piszą jako "gość" i nie idzie dojść do tego kto z kim rozmawia. Bo ewidentnie wtrąciły się tu inne osoby, a wychodzi ma to że z kimś prowadziłam dyskusje lol czy wszystkie ostatnie posty to jeden i ten sam nawracacz, lepszy od nas, gardzacy maluczkimi. Chyba nie :) podpuszczaja cie juz tu ludzie i dajesz się wkręcac. Nie odpowiadasz na zadane ci pytania, a sam oczekujesz że będę się przed tobą spowiadac. Rozsmieszasz mnie jedynie, twoje zdanie nie zmieni faktu, że będę starała się udowodnić prawdę. Tylko Bóg jest moim Panem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o fajowo powiedziane! a tym, że się pisze jako gość to nieważne, bo i tak pseuda są, to czy piszesz do milejdy czy leidi a okaże się że to mister:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Moje wypowiedzi są tylko niektóre, akurat mi nie zdałaś pytania, więc nie odpowiadałem na nie. Jeżeli słuchasz Boga, to postępuj tak jak powiedział Jego syn. Dlaczego chcesz cudzołożyć z kolejnym małżonkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego ty uzurpujesz sobie prawo do oceny cudzego życia? Dlaczego stawiasz się na równi z Bogiem i uważasz za wszechwiedzacego? Bądź spokojny o moje życie, jest w dobrych rękach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie tu widzisz uzurpację? Jesteś przewrażliwiona. Spytałem, dlaczego chcesz spać z kolejnym mężczyzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D ymmd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja żona okazała się Bi. Mamy dwoje dzieci. Czy myślicie jak zabiorę dowody o winie małżonki masm szansę na opiekę rodzicielska? Zrobię wszystko aby moje dzieci nie musiały mieć doczynienia z gejami. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej wszystkowiedzący, zajmij się meczami:) biało-czerwoni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety wszystowiedzący najpewniej nie ma żadnej pasji... dlatego też tak skrupulatnie zajmuje się oceną cudzego życia i przesiaduje na forum, które w ogóle nie jest mu do niczego potrzebne. No, do upustu jadu może... ;) A biało-czerwoni też w większości żyją w grzechu cudzołóstwa, więc komu ma kibicować cudzołożnikom?! o fuj! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata 74
od 8 grudnia 2015 uniewaznienie małzęństwa odbywa sie tylko w Sadzie Metropolitarnym w diecezji gdzie zamieszkujemy. Moje uniewaznienie trwało 6 miesiecy i pomimo bzdurnych wypowiedzi na forach było na wysokim poziomie.Nie ma zadnego upokarzania czy wchodzenia z butami w czyjes zycie.Czasami zastanawiam sie , czy przypadkiem Ci którzy tak duzo tutaj krzyczą mają jakiekoleiwk pojecie i doswiadczenie. Mam wrazenie , ze nic na ten temat nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Masz rację, to forum nie jest mi do niczego potrzebne w życiu. Jest dokładnie odwrotnie, to forum potrzebuje mnie. Ludzie tu piszący są zagubieni, dlatego ja tu piszę, staram się im otworzyć oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak ty nie wiesz, że nie pisze się metropolitarny, tylko inaczej, że nie ma unieważnienie, aha i czcionka polska się kłania naukowcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie ja tamto pisałem. Czy myślisz, że tylko ja tu jestem przeciwny stwierdzaniu nieważności małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, to forum nie jest mi do niczego potrzebne w życiu. Jest dokładnie odwrotnie, to forum potrzebuje mnie. Ludzie tu piszący są zagubieni, dlatego ja tu piszę, staram się im otworzyć oczy. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx W takim razie nie mamy już o czym dyskutować. Masz "misję" i dlatego tu jesteś lol Niestety Twoje często gęsto chamskie wypowiedzi, zawierające obraźliwe sformułowania, świadczą o czymś z goła odmiennym. Upuszczasz tu jedynie swój jad, czerpiesz frajdę z ubliżania ludziom, wyśmiewania ich itd a to już nadaje się pod badanie psychiatryczne. Na pewno nie jest to forma wolontariatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zejdź na ziemię i otwórz oczy. Gdzie ty widzisz ubliżanie? Jesteś tak zaślepiony, że widzisz tylko to co chcesz widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×