Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Witam, Do programu telewizyjnego poszukuję kobiet, które zostały zdradzone i chciałyby podzielić się swoją historią. Jeśli jesteś zainteresowana wyślij swój numer telefonu na w.stanuch@tvn.pl to zadzwonię i opowiem o wszystkich szczegółach Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Annabeata, OBW ma ponoć miesiąc czasu na sporządzenie opinii (wiem od adwokata kościelnego), więc jezeli nie dostaniesz we wrześniu to zadzwoń do nich i przyspiesz trochę. Teraz są wakacje, więc wszystko jakby stanęło w miejscu, więc jeżeli czegoś nie dostałaś, nie ma co się denerwować:) Ja powinnam wyrok dostać wrzesień/październik, jak nie dostane to będę dzwonić do adwokata, żeby sprawdził co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Nadya24 Dziękuję za informację! Tak zrobie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aż dziw bierze, że w XXI wieku można wierzyć że jakiś papierek z jakiegoś sądu unieważnia małżeństwo i można z innym cudzołożyć. Kiedyś tak samo wmawiano ludziom, że mogą kupić papierek i zlikwidować grzechy. To się nazywało kupno odpustów. Ludzie nic nie uczą się na błędach historii, tylko idą na zatracenie swoich dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Nadya24, przypomnij proszę, w którym sądzie toczy się Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzi663
Wczoraj dostałam już ostatnie pismo z sądu, stwierdzające uprawomocnienie się wyroku. Pismo przyszło po około miesiącu od dnia otrzymania wyroku. Napisali, że obie strony są stanu wolnego, także moja batalia dobiegła końca. Życzę wam wszystkim powodzenia i równie pomyślnego zakończenia sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
suzi663 gratuluję, czyli teraz będziesz mogła już formalnie bez grzechu sypiać z kolejnym facetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj gościu, gościu....po co te złośliwości? Zazdrościsz czy nie możesz przeżyć, że Twój ex małżonek zaczął nowe życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie,mam pytanie... moze sie wydac dziwne ale czy jest mozliwosc,ze maz bez mojej wiedzy zalatwil stwierdzenie niewaznosci naszego malzenstwa ? Mam podstawy tak sadzic,gdzie moge to sprawdzic ? Dodam iz slub byl za granica,teraz maz mieszka w swoim rodzinnym miescie w Polsce z mamusia i tatusiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie, że zazdrość mnie bierze, jak można rozwierać nogi przed kolejnym byczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jeśli opinia OWM jest negatywna to znaczy że sędziowie przychylą się jego opinni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Moze ktos się orientuje. Sprawa stwierdzenia nieważności rozpoczęta na poczatku 2012 roku. Z końcem 2013 roku zapada wyrok I instancji - małzenstwo uznano za ważne. Apelacja. Sprawa jest do tej chwili w II instancji. Jak to jest po zmianach wprowadzonych przez Papieża Franciszka - czy jesli w I instancji zapadł wyrok za ważnością, a w drugiej zapada za nieważnością - to czy ostatecznie małzenstwo jest nieważne czy też automatycznie, tak jak w starym trybie idzie wszystko do III instancji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co się przejmujesz, sam zobacz nawet sędziowie różnią się w tym samym przypadku, bier babkę i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też się nad tym zastanawiam, też mamy apelację. Ale myślę, że jednak w tym wypadku III instancja. No, ale to trzeba wygrać najpierw tę apelację, a to nie jest łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam do prawnika kanonisty i mam dobrą wiadomość. Mimo, że sprawa rozpoczęta przed zmianami, to jeśli w apelacji będzie wyrok pozytywny, nie trzeba III instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś dostał nieważność mimo, że obrońca był za ważnością. Dodam, że opinia biegłego popiera całkowicie tytuł sprawy. Boję się, że wyrok będzie negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obrońca węzła małzeńskiego praktycznie zawsze jest za ważnością. Taka jego rola w procesie. Sama nazwa "obrońca węzła małzeńskiego" jasno mówi, że jego zadaniem jest bronić małzeństwa. Podobnie przed sądem cywilnym identyczna jest rola adwokata - ten zawsze będzie bronił oskarżonego, wykazywał na wszelkie sposoby, że oskarżony jest niewinny, będzie podważał na wszelkie strony argumenty świadczące o winie oskarżonego itp. Bo też taka jego rola. Posłuchaj tego wykładu (5 części) z panią obrońcą węzła z Warszawskiej kurii - https://www.youtube.com/watch?v=bnfescUgp3s Pani Beata wyraźnie w pewnym momencie mówi, ze rolą obrońcy węzła jest zawsze bronić małzeństwa. Nawet jesli widać, że są wyraźne przesłanki do uznania go za nieważne - to obrońca węzła nie ma prawa ułatwiać stwierdzenia nieważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo Ci dziękuję. Mam jeszcze pytanie dotyczące wyroku przy wyjątkowo uzasadniającej tytuł opinii biegłego. Czy często bywa, że mimo to wyrok jest za ważnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do opinii biegłego - decyzję ostateczną podejmuje sędzia (sędziowie). Choć stanowi opinia psychologa poważną przesłankę do wydania wyroku zbieżnego ze stwierdzeniami biegłego. Biegły psycholog bowiem miał osobisty kontakt z przesłuchiwana stroną, zatem jego opinia jest że tak powiem "z pierwszej ręki". Dodatkowo - po cos tego biegłego sie powołuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie? Czy orientuje sie ktos jaki jest koszt adwokata przy unieważnieniu małżeństwa. Jestem z diecezji kieleckiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój adwokat za obsługę I instancji, tzn. wszystkie pisma chciał 4 tys. plus 1000 zł za przyjazd na odczytanie akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślicie ze jest szansa uzyskać unieważnienie bez pomocy adwokata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że tak. Jeśli sama nie wniesiesz tytułu sprawy, sąd zrobi to sam. Trzena wnikliwie czytać akta sprawy na publikacji, uzupełniać co się da. Ale przede wszystkim wszystko dobrze sobie przypomnieć, pospisywać, powiązać różne sytuacje. Nikt tego, na pewno nie adwokat, nie pamięta tego tak jak ty. Ty znasz prawdę. Broń jej jak tylko potrafisz, znajomość prawa jest ważna, poczytaj dużo o przyczynach niewazności, potem idź na konsultację do sądu. Tam powiedzą ci jaki dać tytuł i czy są szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy te opłaty u adwokata to tak odrazu czy rozłożyło sie to jakos w czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. moj partner jest dwa lata po rozwodzie cywilnym. Mysli teraz o unieważnieniu. Z poprzedniego zwiazku ma coreczke 7 letnia. Slub bral majac 22 lata jego byla zona zaszla z nim w ciaze ( kilka dni przed slubem poronila). Moj partner twierdzi ze zostal przymuszony przez rodzine do slubu. Trwal w małżeństwie prawie 10 lat . Wkoncu nie wytrzymal dluzej oszukiwania i siebie i bylej zony i wyprowadzil sie z domu . Z coreczka ma regularny kontakt. Byla zona tez ma już nowego partnera z którym ma dziecko. mam pytanie jakie dowody przedstawic zeby udowodnić ze zawierając związek małżeński nie byl swiadomy ani dojrzały do tego zeby go zarzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te opłate\y były rokładane w ciągu 1,5 roku. Za całość zapłaciłam mu 6 tys.. w tym, tak jak pisałam 1000 zł za przyjazd na publikację akt i 1000 zł za przyjazd do mojego miasta i kosultację sprawy na samym początku. Myślę, że znajdziesz kogoś dużo tańszego, ale tylko kogoś, kto jest zatwierdzony przez Twój sąd. To bardzo ważne, by adwokat miał zgodę biskupa pracować dla tego sądu. Mój adwokat taką posiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te opłate\y były rokładane w ciągu 1,5 roku. Za całość zapłaciłam mu 6 tys.. w tym, tak jak pisałam 1000 zł za przyjazd na publikację akt i 1000 zł za przyjazd do mojego miasta i kosultację sprawy na samym początku. Myślę, że znajdziesz kogoś dużo tańszego, ale tylko kogoś, kto jest zatwierdzony przez Twój sąd. To bardzo ważne, by adwokat miał zgodę biskupa pracować dla tego sądu. Mój adwokat taką posiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można płacić w ratach adwokatowi, ważne byL to adwokat zatwierdzony przez sąd, w którym toczy się sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za literówki, coś mi komputer szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie był świadomy, ani dojrzały? W tym wypadku chodzi raczej o przymus. Trzeba udowodnić, że ktoś go zastraszał, zmuszał do ślubu. Niedojrzałość to inny kanon, psycholog wyda opinię w czasie procesu jaka to była niedojrzałość. Może była po obu stronach. Jakich użyć dowodów? Wystarczy napisać prawdę, opisać dokładnie tamten przedślubny czas, znaleźć świadków, by to potwierdzili, a resztę zostawić sędziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×