Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Biegły psycholog powoływany jest w zasadzie zawsze w sytuacjach, gdzie orzeczenie o nieważności małżeństwa zapaść by miało z przyczyny "niezdolności psychicznej". Zazwyczaj jest to ostatni środek dowodowy, po którym następuje zamknięcie postępowania dowodowego, później opinie wydaje Obrońca Węzła Małżeńskiego, następnie strony wyzwanie są do zapoznania się z aktami, mogą złożyć pismo ustiounkowujace się do akt, po czym sprawa idzie do wyrokowania przez 3 Sędziów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciągle te same brednie o niezdolności psychicznej małżonka. Małżeństwo jest nierozerwalne, szatan się z was śmieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niech się śmieje, śmiech to zdrowie, a ciebie żal pupę ściska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia2411
OOOO Tak "Gościu"względne pojęcie.....szatan śmieje się wtedy gdy pozwalamy mu się z nas śmiać.A kusisz właśnie TY swoimi wypowiedziami ,starasz się nam uświadomić jak żle postępujemy zawierając ponowne małżeństwo.....coś nie na rękę ..nie po twojej mysli "Gościu"????:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia2411
"Gościowi"z 8.07 dziękuję za informację.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panda8
Mam pytanie, czy ktoś ma aktualnie sprawę w Gdańskim Sadzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do Panda 8 Nie mam tu sprawy (mam nadzieję, że II instancja mnie nie czeka, bo wtedy będę mieć w Gdańsku). A czemu pytasz? Jeżeli czekasz na informacje to dzwonić, dopytywac się, bo często zapominają o sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma żadnych unieważnień. Ten wątek to czysta reklama kościelnych adwokatów i kleryków, żeby z głupich i naiwnych ludzi kasę ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pełni się z tym zgadzam, ale wszystko odbywa się za przyzwoleniem władz kościoła, które na tym procederze czerpią korzyści materialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Nadya24 Pytam bo ja już na wyrok czekam i jestem ciekawa czy ktoś w Gdańsku na podobnym etapie i ile potrwa jeszcze. 3 tygodnie temu dostałam uwagi OWM oraz dekret o zamknięciu dowodów. Wiec teraz czekam już na wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Nadya24 Wysłałaś już swoj głos obrończy po uwagach OWM? Mój nie miał uwag. Ale chociaż jesteśmy na podobnym etapie, gdzie Twoja sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaaa30
Witam wszystkich na tym forum, od dłuzszego czasu mój chłopak próbuje stwierdzić nieważnosć swojego małżeństwa ( historia jakich wiele żona odeszła do innego, pochodziła z domu alkoholików, awanturników, po dwóch miesiącach znajomości namawia na ślub a później pewnego dnia wychodzi i nie wraca, itd.), jednak wyrok I instancji nie jest optymistyczny, nie wiemy co robić dalej, trochę to nas zdołowało, nie korzystaliśmy z żadnej porady, pomocy prawnej i prosilibyśmy o jakieś rady, wskazówki (coś co by nam pomogło, podbudowało na duchu, że są szanse), którymi moglibyście sie podzielić. Chcielibyśmy ten etap w życiu zamknąć i zacząc żyć, teraz to ciągle do nas wraca, oboje jesteśmy katolikami i chcielibyśmy sie pobrać, niestety wszystko pod górkę. Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy na maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sylaaa30 jak nie zapłacisz to nic nie załatwisz. Trzeba wynająć za dużą kasę adwokata, który wszystko załatwi w sądzie. Wtedy wszystko pójdzie gładko, choć i tak będzie to trwało długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sylaaa30 a w którym Sądzie była I Instancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panda8
Co za bzdury! Pieniadze nie maja znaczenia !!!! Ważny jest powód z jakiego kanonu jest proces i czy sa podstawy by domniemać, że małżeństwo zastało nie ważnie zawarte. Nie ma znaczenia czy żona była alkoholiczką. Trzeba przedstawić podstawy, ze było cos przed ślubem takiego, ze w chwili już zawierania małżeństwa zawierało sie je nie ważnie. Adwokat nic w sadzie nie załatwia ! Jeśli ktoś korzysta z usług to po to by prawidłowo pomoc napisać skargę i stwierdzić czy na pewno małżeństwo było nie ważnie zawarte. Do sadu idą strony na indywidualne przesłuchanie a nie adwokat! Na jakim dokładnie etapie jest Twojego chłopaka sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Na uwagi zawsze najlepiej odpisać. Odpisalam, więc teraz czekam. Adwokat mówiła, że to trwa tak ok. 4-5miesięcy, więc zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do Sylwia, Ja korzystam z pomocy adwokata, głównie dlatego, żeby prawidłowo pisma napisał. Wcześniej czytałam, że najważniejsze to dobrze napisac skargę i udokumentować. Te powody, które zostały obalone ponownie nie mogą być wykorzystane. Jeżeli w I instancji wyrok byl nieprzychylny możecie odwołać się do II instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panda8 W momencie zawierania każde małżeństwo jest ważne. Przecież nikt by nie zawarł nieważnego małżeństwa. Ważne jest żeby adwokat znalazł jakiegoś haka na współmałżonka, to wtedy sprawa jest wygrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaaa30
Witam Was ponownie i dziękuję Wszystkim za podzielenie się własnym zdaniem, Już odpowiadam sprawa toczy się w Sądzie Biskupim w Rzeszowie (skarga była złożona w ubiegłym roku tak w okolicy kwietnia z tego co pamiętam), kilka dni temu po rozmowie telefonicznej mój chłopak uzyskał informację, że nie znaleziono podstaw do stwierdzenia nieważności zawartego ślubu kościelnego, teraz szykujemy odwołanie, chcemy się w nim powołać nie niedojrzałość w chwili podejmowania decyzji, bo ciężko jest udowodnić coś co miało miejsce tyle lat temu (10 lat temu – mój chłopak miał wtedy skończone 18 lat), jak się nie ma konkretnych dowodów, to jest słowo przeciwko słowu, cały czas zastanawiamy się jak można byłoby pokazać, że to co wydarzyło się wtedy to była tylko młodzieńcza zła decyzja podjęta przez młodą osobę, która szukała szczęścia, która poczuła, że ktoś się nią zainteresował, i nie potrafiła zauważyć wielu rzeczy, które miały już wtedy miejsce, sygnały które odwiodły by od podjęcia takiej a nie innej decyzji, lecz się stało i teraz jest ciężko a tym bardziej, że człowiek nie zarabia kupę kasy, żeby wydać ją na adwokatów. Ale jeszcze raz dziękujemy wszystkim za podpowiedzi, w ogóle za Wasze zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do Sylwia, Ale skarga została przyjęta, czy odrzucona? Świadkowie byli przesluchiwani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaaa30
Tak skarga została przyjęta, świadkowie przesłuchani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
A odpowiadaliscie na ich pisma? Jeżeli był biegły psycholog, lub też na uwagi obrońcy? Teraz w takim razie zostaje wam odwołanie, tzn II instancja. Najlepiej znajdźcie adwokata kościelnego i się poradzcie, może żeby wam pismo napisal. Nie musi prowadzić sprawy jeżeli nie chcecie. Ja na poczatku też stwierdziłam, że bez sensu ten adwokat, mimo, że go wzięłam, bo wydawało mi się, że nic nie robił. Ale na każde pismo mi odpisywal i wysyłał do Sądu i póki co chyba jest ok, pozostaje mi czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata082
sabina24, dziękuję za polecenie prawnika. rzadko tu zaglądam, ale akurat poszukiwałąm kogoś, kto by mi pomógł i skorzystałam. naprawdę w porządku facet, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panda8
Gościu Weź Ty sie w końcu odczep ode mnie. Czy cos było ważnie zawarte czy nie ważnie to nie Twoja rola oceniać. Nadya, któraś wcześniej dziewczyna pisała ze koniec marca odpisywała na uwagi a koniec kwietnia przyszedł wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panda8
DO Nadya Pisała Sonia na poprzedniej stronie Sonia888 2016.05.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panda8 Oczywiście że to nie moja rola żeby sprawdzać czy coś było zawarte z wolą Bożą. Pamiętaj jednak, że przez prawie 2 tyś lat nie było czegoś takiego jak sprawdzanie czy małżeństwo było dobrze zawarte. Teraz dopiero nagle sądy biskupie chcąc wyłudzić pieniądze zaczęły podważać ważność małżeństw. A jest to w jawnej sprzeczności z Bożym przykazaniem, co Bóg złączył niech człowiek nie rozdziela. Żaden sędzia nie jest w stanie unieważnić małżeństwa zawartego przed Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten wątek pokazuje jak ludzie oszukują Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tobie pisał facet a mi facetówka i też spoko. a ci niech se piszą, widać, że im się nie udało, to piszą jacy to święci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaaa30
A czy ktoś mógłby nam polecić dobrego adwokata koscielnego z okolic Rzeszowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sylaaa30 dlaczego szukasz haka na swojego męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×