Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość magdan82
witam! Kamilu W. strasznie długo to u Ciebie trwało, myslałam, ze może pójdzie teraz szybciej, tym bardziej, ze na samą sprawę czekałam równo 2 lata, już pół się ciągnie, a dopiero świadków mam na przełomie stycznia i lutego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil W.
Marze o jednym prezencie,żeby to szybko się skonczyło czego i wam wszystkim zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dor
magdanw-2 lata na rozpoczęcie sprawy??to w jakiej to diecezji?muszą mieć ogromnie duzo spraw. Sytaucja która dotyzy mnie ma jakos szybszy przebieg tzn w lutym złozenie skargi w sieprniu przesłuchanie stron na poczatku listpada świadków.. wszystko to takie skomplkiowane i nei ma wyjścia jak tylko czekać.powodzenia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdan82
witam! Tak dokladnie 2 lata czekałam, w 2006 lipcu byłam na wstepnej rozmowie i zostalam zapisana w kolejce i kazali czekać, a lipcu 2008 przyszło pismo, ze mam skargę złożyć, moja sprawa się toczy w Białymstoku, podobno jest tam nawał spraw, to dopiero początek, a już mam dosyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagod
Kamil W rzeczywiscie strasznie dlugo to wszystko, gdzie Ty uniewazniasz to malzenstwo?? u mojego chlopaka w Warszawie od zlozenia skargi do przesluchania minelo 9 miesiecy, poniewaz jego byla sie nie stawila wyznaczyli kolejny termin przesluchania za 3 miesiace. Wszystko poszlo OK i teraz czekamy na przesluchanie swiadkow, ktore ma byc na poczatku wiosny, tak przynajmniej mowi pani prowadzaca. Liczymy na to, ze do konca 2009 bedziemy miec I instancje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagod
Kamil W rzeczywiscie strasznie dlugo to wszystko, gdzie Ty uniewazniasz to malzenstwo?? u mojego chlopaka w Warszawie od zlozenia skargi do przesluchania minelo 9 miesiecy, poniewaz jego byla sie nie stawila wyznaczyli kolejny termin przesluchania za 3 miesiace. Wszystko poszlo OK i teraz czekamy na przesluchanie swiadkow, ktore ma byc na poczatku wiosny, tak przynajmniej mowi pani prowadzaca. Liczymy na to, ze do konca 2009 bedziemy miec I instancje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagod
Kamil W strasznie dlugo to u Ciebie, gdzie Ty to mazlenstwo uniewazniasz?? U mojego chlopaka w Warszawie od zlozenia skargi do przesluchania minelo 9 miesiecy, poniewaz jego byla sie nie stawila to wyznaczyli kolejny termin za 3 miesiace. wszystko odbylo sie OK i teraz czekamy na swiadkow, ktorzy maja miec przesluchanie na poczatku wiosny, tak przynajmniej mowi pani prowadzaca. do konca 2009 liczymy na I instancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil W.
moja sprawa toczyła się w I instancji w Warszawie a II toczy się w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech.. a ja wreszcie mam wyznaczaną datę przesłuchania u biegłego psychologa - 21 styczeń 2009 r. Teraz czekam z niecierpliwością :-) Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dor
Do Kasiako- ile mineło od przesłuchania świadków do wezwania na rozmowę z psychologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka74
KASIAKO80 już jestem po przesłuchaniu!!nie było żle był bardzo fajny ksiądz,4 godziny siedziałam,POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dor - przesuchanie świadków odbyło się we wrześniu 2008, a dokładnie wczoraj dostałam wezwanie na wspomniany już styczeń 2009 na przesłuchanie u psychologa. Dodam że moja sprawa toczy się w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danka74 - bardzo Ci dziękuję za inforamcję :-) Wierzę, że wszystko pójdzie dobrze. Tobie oczywiście również życzę powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkawanda
do LAKIS ja też jestem z Krakowa sprawa dotyczy mojego chłopaka i u nas to trochę szybciej idzie.Sprawa złożona we wrzesniu 2007 potem pismo o przyjęciu sprawy i zaraz wezwanie na przesłuchanie w marcu 2008.W sierpniu zmienił się obrońca więc tu chwila przerwy bo znowu pisma i teraz znowu pisma tymrazem do świadków w listopadzie mają wezwania na grudzień i styczeń.A dalej to zobaczymy jak to będzie narazie prawa trwa 15 miesięcy i ciągle do przodu i byle do przodu mam nadzieję że się uda :) za wszystkich trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkawanda
Kasiako80 czy ja też mogę prosić o ta magiczną ksążeczkę???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkawanda
Kasiako80 czy ja też mogę prosić o tą magiczną książeczkę?? rrw0302@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil W.
Słuchajcie właśnie wczoraj wieczorem otworzyłem kopertę z sądu,że to już KONIEC:)) i mogę zawrzeć ponownie małżeństwo tylko muszę mieć zgodę ordynariusza. Ale się ciesze:))))))))))))) Czekalem 2,5 roku na to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdan82
Kamilu W. gratulacje, a możesz napisać o co chodzi z tą zgodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdan82
Kamilu W. gratulacje, a możesz napisać o co chodzi z tą zgodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRTAULACJE Kamilu :-) Oby wszystkim tak dobrze się powiodło !! Książeczkę wysyłam dla RybkiWandy ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wyrokach Trybunałów Kościelnych niejednokrotnie dołączana jest klauzura w postaci zapisu: Strona (strony) nie mogą zawrzeć sakramentalnego małżeństwa, bez zgody właściwego ordynariusza miejsca, po konsultacji z biegłym sądowym”. Z pisemną prośbą o uchylenie klauzury powinna Pani zgłosić się do właściwego Trybunału Kościelnego. W prawie kanonicznym określenie Ordynariusz stosuje się również m.in. do Biskupa Diecezjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena29
Kamilu W. gratuluję;) taka decyzja dodaje otuchy Nam,tym którzy czekają...ja jestem na początku,złożyłam skargę w lipcu,wiem tylko tyle,że jest przyjęta,ale poza tym żadnych wiadomości...czekam..uzbroiłam się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mena29
Kamilu W. gratuluję;) taka decyzja dodaje otuchy Nam,tym którzy czekają...ja jestem na początku,złożyłam skargę w lipcu,wiem tylko tyle,że jest przyjęta,ale poza tym żadnych wiadomości...czekam..uzbroiłam się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkawanda
dziękuję Kasiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkawanda
Kamilu W. Gratuluje to chyba najpiekniejszy prezent pod choinkę jaki można sobie wymarzyć :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dor
Do Kamila W-gratulacje,super że się powiodło. jakbys mógł napisac jaka przyczyna i jaka diecezja. Szczerze gratuluję bo to nie zamyka drogi na dalsze normalne zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagod
Kamil W ile minelo od Twojego przesluchania do przesluchania swiadkow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka74
KAMILU-W. gratulacje!!!!oby nasze sprawy skończyły się tak dobrze jak Twoja!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil W.
On przesłuchania mojego do świadkow minęło 3 miesiące. Sprawa toczyła się w Warszawie a przyczyna to niezdolność do podjęcia obowiązków małżeńskich. Co do tej klauzuli to nawet byłem wczoraj w sądzie w warszawie i siostra powiedziała,że w momencie zawierania ponownego związku to proboszcz występuje do biskupa o zniesienie klauzuli no i będzie mnie czekała jeszcze rozmowa z biegłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×