Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
krystynka

Lek na bezsenność

Polecane posty

Gość gość
Na początku leczyłem się ziołami takimi jak melisa i dziurawiec. Nigdy nie stosowałem żadnych leków na receptę ponieważ osobiście wolę zioła bo są skuteczne i o wiele tańsze. Całkiem z bezsenności wyleczyłem się dzięki poradnikowi w którym było duużo skutecznych metod leczenia bezsenności. jeśli też chcesz poznać te metody to znajdziesz ją na leczeniebezsennosci(kropka)pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mnie bardzo dobrze działa kalms, ale ostatnio kupiłam na stronie apteki internetowej taniutkie tabletki labofarm, też są skuteczne, ale bardzo smierdzą ziołami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z własnego doświadczenia wam powiem - nie łykajcie żadnych tabletek na bezsenność. Potem się ciężko od tego uwolnić. Ewentualnie jakieś zioła. Spróbujcie treningu na dwie-trzy godziny przed pójściem spać - działa według mnie najlepiej. Ewentualnie w necie jest masa innych sposobów. Tutaj pierwszy z brzegu tekst o tym: www.zwalczanie-bezsennosci.blogspot.com Na onecie też jakiś fajny poradnik widziałam, ale nie mogę teraz znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zły link podałam. tu jest dobry: zwalczenie-bezsennosci.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czasami, bo nie chcę stosować leków na sen codziennie, biorę relana forte (waleriana w większej dawce) i bardzo dobrze sypiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak radzić sobie z bezsennością? W walce z bezsennością stosowane są różne metody leczenia. Im wcześniej zostaną tu podjęte odpowiednie kroki – tym lepiej dla pacjenta. Głównym celem leczenia może być usuniecie przyczyny bezsenności (a zazwyczaj jest to stres lub nieprawidłowy tryb życia) oraz wzmocnienie tych procesów, które są odpowiedzialne za sen człowieka. Ważny jest tu m.in. odpowiedni rytm okołodobowy oraz zwiększanie aktywności fizycznej. Za pomocą odpowiednich terapii można nauczyć się regulować zarówno długość, jak i głębokość snu, co pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z bezsennością. polecam http://leczeniebezsennosci.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janna 27
Melatoniny nie polecam jest nieskuteczna noctofer lub dobrasen ale nie można tego brać na okrągło Ewentualnie ziołowe ale nie te z reklam w tv tylko szare nie powlekane ok 6 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj udalo sie zasnac bez procha sukces, 2 noce nie spalem nic wedlug mojego planu zeby jutro normalnie funkconowac tj. bez zmulenia i zawroto glowy musialem sie wkoncu wyspac i mialem naszykowany tranxene (benzodiazepine niestety). moj rekord to 4 noce nie spania wogole ale samopoczucie wtedy jest fatalne. tak wiec walcze jak moge zeby nie naduzywac leku, w tym momencie po zazyciu udaje mi sie przespac 3 noce jak bak bezsennosc wraca staram sie jak moge przedluzyc chwile kolejnego zazycia leku ze wzgledu na uzaleznienie czasami jak dzisiaj udaje sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze hydroksyzynka w syropie.Nie codziennie ale czesto powodem bezsenności są różne lęki ona dziala przeciw lękowo.Od czasu do czasu biore i śpię jak dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezsenność bywa twórcza. Zamiast miotać się po łóżku, czytać, oglądać telewizję denerwować się że nie śpię itp. jak kiedyś, postanowiłem wymyśleć biznes żeby nie tracić czasu po nocach, najpierw nauczyłem się robić strony internetowe i sklepy następnie znalazłem produkty na zagranicznych stronach które mogą się sprzedawać w Polsce. W chwili obecnej biznesik tak się rozkręcił że zastanawiam się nad porzuceniem pracy. Nadal śpię co 2 - 3 noc, gdy już jestem bardzo zmęczony biorę tabletkę a po nocach robię paczki i szykuję do wysyłki. Tak więc trzeba do bezsenności podejść z optymizmem. Czasami Jak dużo popracuję oczy same się zamykają i idę spać. Proponuję nie marnować czasu na przymuszanie się do snu tylko zająć się czymś konkretnym, nauką itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A słyszał ktoś z Was o metodzie Kneippa? Jest to u nas gdzieś dstępne? Moim zdaniem najlepsze są właśnie naturalne metody, a leczenie wodą może by się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O metodzie Kneippa słyszałem, chociaż bardziej działa ona na ogólne samopoczucie niż bezsenność samą w sobie. A co do leków nasennych to skuteczne są benzodiazepiny, ale niestety uzależniają, więc najlepiej je stosować tylko w wyjątkowo trudnych sytuacjach. Z leków nowej generacji popularny jest zolpidem, który nie uzależnia i praktycznie nie da się go przedawkować (bo wywołuje nudności przy przedawkowaniu). Niektóre leki antydepresyjne także zwalczają bezsenność (patrz http://www.nabezsennosc.pl/artykuly/item/357-leki-nasenne-farmakologiczne-leczenie ), więc farmakologicznie jest dość sporo opcji, tym niemniej najmocniejsze leki są na receptę, a bez recepty to chyba tylko melatonina i preparaty ziołowe dają (albo i nie dają) jakieś efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u nas w Polsce jest stosowana ta metoda? Ktoś wie może gdzie? Poczytałam trochę o niej i wydaje się interesująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anniua
Z lekami jest tak, że tu pomogą a tu zaszkodzą ( mam na myśli na przykład wpływ tej chemii chociażby na wątrobę) dlatego ze swojej strony chciałabym polecić relaksujące nagrania... nie wiem jak to będzie u was, ale w każdym bądź razie mnie takie nagrania ułatwiają zaśnięcie... przykładowe nagrania poniżej ... https://www.youtube.com/watch?v=zZvut2XKiZg https://www.youtube.com/watch?v=nXqlp0VNjo4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosiczka3
Ja dziś kupiłam w aptece Sen Apotex. Zapłaciłam niecałe 14 zł. Dziś wezmę pierwszy raz. Od tygodnia coś nie mogę zasnąć, za dużo stresu w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do walki ze stresem najlepiej używać środków, które nie posiadają właściwości uzależniających a więc tych opartych na składnikach ziołowych. Melatonina zawarta w Sen Apotex jest również bezpieczna. Można ją stosować bez obaw nawet przez dłuższy czas. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałem o Klinice La Fuente, podobno tak stosowana jest ta metoda. A co do tego, że poprawia samopoczucie, to może dzięki temu polepszy sen;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka metoda? Melatonina to hormon odpowiedzialny za rytm okołodobowy organizmu. Po jej zażyciu więc z pewnością będzie nam łatwiej zasnąć. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwiej zasnac,ale takie działanie sztuczne ma krótkie nogi,organzm sam powinien zasypiac i to przed godzina 24,wtedy mozemy wejsc w głeboka faze snu ren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też wolę się nie faszerować suplementami, a ta hydroterapia jest bardzo ciekawa. W końcu coś naturalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Teź mam problem ze spaniem.TRW to juz ponad 2lata. Bylam u lekarza.Zapisaĺa mi Zomiren.Bo stwierdzila ze to nerwica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale to nie do lekarza sie chodzi,i znowy bierzesz psychotrop,t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem aktywna osobą.... Raczej optymistka.Kladę sie i myśli nie pozwalaja mi zasnąć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosiczka3
gość dziś A co do tego ma godzina zasypiania? Jak ktoś wstaje przed 11 i miałby zasnąć przed północą to nie sądzę, aby tyle snu było dla niego dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melatonina nie uzależnia, można ją stosować bezpiecznie. Choć niewątpliwie zawsze lepiej zacząć od niefarmakologicznych sposobów w pokonaniu bezsenności. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosiczka3, masz rację! Nie od dziś wiadomo, że wśród nas są typy "sowy". Nieważne o której godzinie kładziemy się spać. Podstawą jest to aby spać 6-8 godzin na dobę i budzić się wypoczętym. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko w dla cłowieka noc jest do spania,a chemiczne srodki mozna tylko zastosowac doraznie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed snem nie należy pić pobudzających napojów, takich jak kawa czy herbata, nie można się przejadać, najlepiej minimum godzinę przed pójściem spać nie korzystać z komputera, w Internecie można znaleźć różne techniki relaksacji, które pomagają w zaśnięciu, np. wizualizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę się. Najlepiej pokonać bezsenność bez użycia farmakologii. Lecz niestety nie jest to możliwe we wszystkich przypadkach. Dlatego kiedy istnieje taka konieczność należy wybrać te środki, które nie uzależniają. Pozdrawiam. Magda, doradca online Sen Apotex. www.senapotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Wam tę hydroterapię, Mi bardzo pomogła. Od kilku lat męczyłam się, a teraz kłade się i śpie jak dziecko do rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×