Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Cześć Mamusie! No i na razie nie popiszę z Wami dosc regularnie. Mała Hania tak je zapalczywie, że wisi na mnie non-stop (znaczy przy cyccu) kupkuje co pieluchę (oczywiscie robi kupe w nowa , swieza, dopiero co zmienioną pieluchę :D), a zasypia dopiero ok. 18-19. No i co tu zrobić :P Nic. Przezyc te ssanie az sie ureguluje. Podejrzewalam,że może mam malo tresciwy pokarm,ale skoro robi kupki bardzo czesto i obficie,znaczy ze trawienie jest pelne. Chyba mam pieszczocha i to na dodatek żarłoczka 😘 Ale staram sie Was czytac regularnie, swiezej Mamusi gratuluje córeni Natashki 😍 i niech sie zdrowo \"chowa\" 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie :) Mamy ostatnio mały problem. Nie możemy nigdzie znaleźć normalnego nocnika. Albo ja jestem jakaś nie teges albo naprawde ich nie ma. Nie orientujecie się gdzie można taki najnormalniejszy nocnik kupić. A i jeszcze jedno- sprawa butów. Wogóle nie mogę znaleść sklepu z butami dla dzieciaczków takich w wieku mojej Martynki. Jak już znajde to albo maciupkie albo buty zaczynają się od rozmiaru 26. Czy w tym Birmingham ze wszystkim tak ??? A Martynka jest na etapie próbowania ile może zrobić i jak daleko zdoła się posunąć, dopóki mama nie zacznie krzyczeć :) I oczywiście wszystkie zakazy okupowane są jej wielkimi łzami :) Gratulacje świeżo upieczonym mamusiom 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor Paniom :) Mama E - ja Ci chyba pozazdroscilam tego godzenia sie - choc na razie do godzenia sie jescze troche nam brakuje 😠 :( Jovka - witaj w klubie :) Male ssaczyce najwyrazniej przewazaja wsrod nowo narodzonych, na pewno pokarm masz tresciwy, tylko zarloczek maly kocha jesc - i to Ciebie....Moj sposob na to byl czytac ksiazki, ile sie da :D Gaga - tia, walka o przetrwanie - skad my to znamy, jak slowo daje, wole do pracy, moje hodowle komorkowe sie tak nie kloca o wszystko (zwlaszcza Mayka jest straszna zlica, Mieszko juz troche przyjal do wiadomosci ze nie wszystko mozna, choc i tak najwazniejsze zdanie z jego usto ostatnio to JA CHCEM (albo nie chcem, w zaleznosci od sytuacji...) A nocnik ja kupilam dla Mieszka w Wilkinsonie, nakladke na sedes zreszta tez, dodatkowa zaleta to to, ze kosztowaly grosze. Butki z uporem sprowadzam z PL, wiec tu Ci raczej nie pomoge....A rzeczywiscie numery ponizej 23 to widzialam wylacznie na nogach dzieci .... A my, choc pogoda wredna, bylismy dzisiaj na farmie z kolezanka mama z Portsmouth i jej maluchami, pelen zachwyt w zasadzie calej czworki mlodych, karmily kozy, glaskaly kroliki i kurczaki, ogladaly wieksze zwierzeta, skakaly na trampolinie - no po prostu szal cial i uprzezy, tylko my wrocilysmy nieprzytomne, bo oczywiscie spaly w aucie, wiec zero wytchnienia dla mam.... No i koniec, mysle ze lista podpisana jak sie patrzy, milej nocy zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa jest taka bardzo dobra firma, ktora robi buty dla takich maluchow nazywa sie Start Rite i na ich stronce znalazlam 3 sklepy, ktore sprzedaja buty tej firmy 1. Step 2 (within Selfridges) Uppermall East Bull Ring Birmingham B5 4BT Tel: 0121 6006834 2. Richards Shoes 2a The Green Kings Norton Birmingham B38 8SD Tel: 0121 459 0148 3. Instone Footwear Ltd. 417 Stratford Road Shirley Birmingham B90 4AA Tel: 0121 744 6289 tutaj jest stronka Start Rite i tam mozesz znalesc inne sklepy w okolicach Birmingham http://www.startriteshoes.com/ A buty tej firmy bardzo polecam sa naprawde rewelacyjne chociaz ceny moga troche odstraszac. No ale to jest wazne zeby but byl wygodny i dobrze dopasowany. A te buty sa nie tylko dobierane na dlugosc ale tez na szerokosc stopy. Moj Alex ma np szerokosc H czyli bardzo szeroka i mamy ograniczony wybor a ta wlasnie firma robi buty w tym rozmiarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam co do bucikow my kupujemy z clarksa od jej pierwszych bucikow do tych bardziej sztywniejszych ceny od 15 do 25 kozaczki dla naszej malej widzialam za 32 ..polecam bo mierza stopke i dopasowuja buciki jak na miare ... pierwsze miala nr 3 a teraz ma 4 i 1/2 w sumie szybko jej rosnie nózka a buciki juz trzecia pare z clarksa zdziera bo ona czubki bucikow ma zawsze zdarte ...:( buciki starczaja na jakies 3-4 m-ce ale nie chcemy oszczedzac ze zwgledu na zdrowko malej...tej firmy co podaje megx nie znam Mala nasz po urlopie troche rozwydrzona ... dostaje szlu i uzywa slowa oraz gestu ata ata domyslacie sie pewno co to znaczy... jak pomysle ze tescie i moi rodzice maja przyjechac za jakis m-c to mnie znow przeraza perspektywa doprowadzenia jej do pionu... ale coz ...nie mowie o tym bo znow mi brzuch zesztywnieje przedwczoraj mialam szczepionke Anty D i za tydzien mam glukoze ... Szukamy dla meza kuzyna pracy i mysle ze za jakies pare dni praca juz bedzie ...poza tym kuzyn pomaga nam przy malej :) i stwierdzil ze chyba nie bedzie chcial miec dzieci bo mu sil nie starcza hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanie do mamy E - i innych mam okolo poltorarocznych dzieci ;) : Czy wasze dzieci chodza na dluzsze spacery czy sa wozone w wozkach? Ja sie zastanawiam nad kupnem wozka dla nowego szkraba i nie wiem czy 18-19 miesieczna wtedy Ola bedzie chciala juz chodzic gdzies dalej, czy raczej dalej w wozku?? Wiec mam dylemat czy pojedynczy czy podwojny wozek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - ja sie tu wtrace, bo temat jest mi bliski, choc Maluszki troszke starsze. Jak Mayka sie pojawila na swiecie, Mieszko mial rowne 2 latka, i tez rozwazalam, czy kupowac podwojny wozek, czy nie. Koniec koncow kupilam buggy board - taka dostawke z tylu do wozka, na ktorej starsze dziecko moze stac albo siedziec, rozwiazanie duuuuzo tansze no i mniejsze. Ale wydaje mi sie, ze te 2 lata to wiek graniczny, mniejsze dziecko bedzie zdecydowanie jeszcze chcialo siedziec w wozeczku - bo zwyczajnie male nozki nie maja duzo sily. Chyba ze nie chodzicie na dlugie spacery, tylko jezdzicie autem, wtedy moze opedzicie ta buggy board. Jesli jednak lubisz zapakowac dzieciaka rano do wozka i wyjsc na spacer/zakupy itp, to obawiam sie podwojny wozek to niestety koniecznosc. U mnie przez pierwsze 2 miesiace byl caly czas ktos do pomocy - wiec w zasadzie chodzilysmy na spacer w dwa wozki, na buggy board przerzucilam Malego dopiero na wiosne. Patrzac z perspektywy czasu, gdyby mayka rodzila sie o pol roku wczesniej, na pewno szukalabym podwojnego wozka. Teraz czasem jeszcze nachodzi mnie taka mysl, a moze kupic podwojna spacerowke, jak Maly wiesza mi sie u nogi i wyje ze chce do wozeczka albo na rece (jak mam dosc buggy board i wychodze bez albo biore Majke do parasolki)- gwoli scislosci teraz jest to glownie kwestia zazdrosci ze Mayka jezdzi wygodnie powozem, a on musi dreptac. Bo jak idziemy sami za raczke to moze kilometry przemierzac. No ale on ma prawie 3 lata teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Oj nowe dyskusje widze Zaczynam od konca, Felicity my wozimy w wozeczku bo zazwyczaj to transport miedzy zlobkiem a domem i tak jest szybciej i wygodniej. Ale dzisiaj/jutro kupuje szelki dla malej bo chce zeby zaczela wiecej chodzic (z niania duzo chodzila ale niania miala na to czas…) Wiesz ze mozesz kupic taki board do zaczepienia na wozku? Na nim te wieksze dzieciaki poprostu stoja jak im sie znudzi juz chodzic. Ale mysle ze poltoraroczne maluchy jeszcze wola byc wozone. Szanta, jak chcesz to mozemy jeszcze raz sie pozloscic i wtedy razem bedziemy sie godzic …. Asiulek, no tak to jest, dzieci szybko lapia rzeczy ktorych nie powinny – ale nie wiem o jakie gesta ci chodzi Jovka, no to masz ssaka! U nas tez tak bylo dopoki nie wprowadzilam najwiekszego przyjaciela rodzicow, smoczka Gaga, my nocnik mamy sprowadzany z PL a to dlatego bo niania mi wmowila ze kupilam tutaj kupilam nocnik dla chlopczyka. Ale tu tylko takie sa, unisex. Co do butow, to te pierwsze kupowalam we Wloszech, a teraz w Clarks. Ale zaciekawia mnie sklep o ktorym mowi Megx i na pewno zerkne co maja. Potrzebuje kozaczkow dla malej. Wesola, jak corcia? Zrobila kupke? Wszystko? Hmmm, wracam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, widze ze wtracalska sie znalazla :p – z bardzo dobra rada! :) Felicity, a moze przez lato przenosisz malenstwo w baby carrier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - dzieki za wsparcie - ale chyba nie skorzystam - STRAAAAASZNIE nie lubie sie klocic z moim lubym :) Ale pogodzis sie mozemy, tak dla treningu, symultanicznie :D dobra, uciekam z kafe, dzis duzo zajec przede mna ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady -szanto i mamo E :) Chyba jednak zaczne szukac czegos podwojnego ;) ale wiem,ze bedzie ciezko, bo chce zeby jednak malenstwo mialo cos z gondolka - a tu wiekszosc wozkow (tych podwojnych tez) ma fotelik w systemie. Baby carrier jednak odpada - bo w lecie uwazam,ze przewiewniej malemu bedzie w gondolce. Z dwojka nastawiam sie na czeste wyprawy spacerowe bo nie wyobrazam sobie byc zamknieta w 4 scianach przez caly dzien :D P.S. Jakbyscie znalazly jakies wozki podwojne z gondolka w zestawie, to dajcie znac :) Widzialam fajny wozek Phil & Teds - bez gondolki (choc mozna dokupic carrycot), ma odczepiane siedzonko dla starszego malucha, wiec moze byc podwojny i pojedynczy :) http://cgi.ebay.co.uk/PHIL-AND-TEDS-SPORT-DOUBLE-KIT-BNIB-UNUSED-BLACK_W0QQitemZ320173191393QQihZ011QQcategoryZ66700QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem Co o takim wozku myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jane....ma w podwojnym miejsce na matrix - taka mini gondolke, rewelacyjna rzecz. Ale kosztuje drobne £760 :( poszukam linku zaraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity, widzialam babki z Phil & Ted i bardzo mi sie podobaja. Ale nie maja gondolki tylko taka jakby szuflade dla nowonarodzonych. A i takie o ktorych mowi Szanta widzialam, tzn z jednej strony gondola a z drugiej fotelik, ale to jeszcze nie jest w strefie moich zainteresowan wiec nie moge za duzo poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdobry :) Dziękuje ziewczyny za odzew w mojej sprawie :). Postanowiliśmy, że nocnik sprowadzimy z Polski. A za bucikami tu na miejscu, bo nie wyobrażam sobie kupownia ich bez mierzenia... Mała śpi. Cisza :) Mąż też chrapie po nocy; mam chwilke dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... Gaga... co do nocnikow... to mysmy kupili w Morrisonie za 99P a widzialam czasem w sklepie za funta maja takie normalnie wygladajace ;) Felicity... moj Alex ma 16miesiecy - czasem ma dni ze nie chce siedziec w wozku tylko isc i to dosc daleko ale czasem mu sie nie chce i do tej pory zdazy mu sie uciac drzemke jak jestesmy na spacerze czy na zakupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
serdecznie witam, mamo E, wody to moje cara nie chciala pic, ale od dwoch dni podawalam jej sok z suszonych sliwek oraz same suszone sliwki. Efekt taki, ze wlasnie dzisiaj zrobila normalna "prawdziwa" kupke. dziekuje za pomoc ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesola ewo-super ze juz wszystko ok.Wiem jak to jest cieszyc sie z normalnej kupki .❤️ 👄👄buziaki dla mamus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie niedlugo czeka tez wybieranie bucikow spacerowek itp.wiec wasze rady mi sa bardzo przydatne. Super ze jestescie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem od rana jakby pijana ... troche tez mam jakos nerwa odnosnie mieszkania z nami kuzyna meza bo jakos chyba myslalam ze to troche inny czlowiek widze teraz w nim duzo zlosci i zazdrosci ... i to dla mnie troche przykre... teraz patrze na to troche inaczej niz przedtem maz wzial mala i pojechali do miasta ... a ja troche mam odpoczac wezme teraz prysznic i sie troche zrelaksuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Dzisiaj nie mam siły na nic. Myślałam, że przez noc się jakoś zregeneruje a tu lipa. A po czym pewnie pytacie :P Wczoraj chyba przeszłam małe załamanie nerwowe. Martynka doprowadziła mnie do takiego stanu, ze aż se klapłam na dupe i popłakałam. Jest coraz gorzej, wszędzie chce iść ze mną, tato dla niej może nie istnieć :-o pcha się na ręce. A jak nie dostanie tego co chce ,płacze głośno i tupie nózkami. Wczoraj chyba było apogeum jej wybryków, krzyków i pisków :( Nie mam sił. Też bym chciała mieć dla siebie chociaż godzinke. Ale się nie da. Musi być mama i koniec. Czy to efekt 7-dmio miesięcznej rozłąki z tatą, bycie zemną 24h. Sama nie wiem. Co mam robić?! I tak kocham moją małą złośnice ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik27
hej ga ga ja tez mam tan problem z moja starsza corcia na6talia.wiem ,ze trudno dziecku powiedziec nie ale czasami tak trzeba ewa z birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa, u nas podobnie, ale przychodzi i odchodzi, jak taka fala... U nas bylo tez duzo zmian, i moze to tez przyczynilo sie do takiego przylepienia sie do maminych nog. Czasami nie moge nawet z pokoju wyjsc i zostawic Mysz z tatusiem... ale, jak to zrobie to po chwili sie uspakaja i jest szczesliwa z tata... no coz, dzieci sa malymi szantarzystami, terrorystami i co tam jeszcze, ale i tak je kochamy! Sciskam cie mocno, i zycze wypoczynku - ja jeszcze nie doszlam do siebie po ostatniej fali kaprysow malej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za pocieszenie :) Mam nadzieje, że to jej przejdzie. Ale i tak mam wrażenie, że muszę jakoś się do tego jej zachowania odnieść i pokazać kto w domu rządzi :) Efik---> A może Ty mi powiesz jeszcze gdzie swoim Niuniom buciki kupujesz :)? Bardzo ładnie proszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwójne wózki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 27
ga ga ja kupuje swoim dzieciom buciki w polsce za kazdym razem jak jestem w polsce to kupuje im buciki w polsce mlodszej teraz kupilam ladne papcie (mlodszama 9 miesiecy)jak bylismy we wrzwsaaniu w polsce w gdyni,a starszej ortopedyczne bo ma problem koslawi bvuty ,jak tam zycie ci tu plynie?????????? wiem poczatki sa trudne ale potem pojdzie z gorki zobaczysz powodzenia ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Martynka właśnie zasneła. Trochę się wyciszyła :) Już nie szumi tak bardzo :P Efik---> dzięki za informacje. Ja dopiero w Polsce w czerwcu będę, więc nie mogę czekać aż tam pojedziemy. A tu... nie czuje się jeszcze swojo, zwłaszcza, że mieszkamy z kilkoma innymi ludźmi. Już nie mogę się doczekać aż wynajmiemy coś sami. Oni młodzi ,muszą się wyszumieć. A ja za stara na takie bzdety. Zresztą niech szaleją tylko zdala od domu, bo hałasu nie zniose :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana Weekend ogolnie mocno zamieszany, zemdlalam w sobote wieczorkiem... choc szybko odzyskalam przytomnosc czasami tak mam jak mnie rozstroj zoładkowy zlapie... w niedziele duzo gosci i w sumie brak czasu na rodzine meza i corunie i chyba tego brak mi bylo najbardziej ... maz zachwycony bo kupil sobie nowy telefon ... w przyszly weekend wybieramy sie do Ikei po lozeczko dla malej i drobiazgi do domku planuejmy tez zmienic mieszkanie bo to dla nas jest juz za ciasne a jak pojawi sie malenstwo to juz wogóle ciasno... do tego tesciówka to juz tłum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×