Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość agulka5
Anka dzieki za odpowiedz,ale to raczej nie jest skrzywienie. ten katar ma od tygodnia. Dodam,ze ja tez zachorowalam w tym samym czasie.przeziebilam zatoki,mam katar i sporadyczny kaszel.Wiec to jakis wirus,tylko o siebie oczywiscie sie nie martwie. Najgorsze jest to ze chyba sie zarazilismy w tym szpitalu. Martwie sie zeby to nie bylo zapalenie drug oddechowych,ale nie ma goraczki. rzęzi jej w piersiach i katar . och nie wiem co robic, teraz w tych przychodniach tyle chorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka5
tylu chorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka, moja mala przez ponad miesiac miala kaszel, katarzysko i te wlasnie szmery w klatce piersiowej. Ale za kazdym razem jak poszlysmy do lekarza to stwerdzal ze pluca czyste. W koncu zaczelam podawac jej syrop ktory rozpuscil i katar i flegme z klatki piersiowej i po tygodniu bylo po klopocie :) Syrop nazywa sie Tyxilyx. A z ta przegroda to ja do dzis mam skrzywiona, jak wiekszosc ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka mala ma katar od tygodnia ,jest szmer bo splywa do klatki piersiowej i,a tekie dziecko nie umie sie wysmarkac pozadnie odkaszlec. Jezeli nie ma goraczki i nie widzisz pogorszenia to przeziebienie i nic Ci wiecej nie dadza. tera ztaki okres pogoda raz slonce to deszcz wiatry to moze cos podlapala. dziecko moze Ci tez wymiotowac bo ma flegme w brzuszku i czesto dochodzi do wymiotow. Zdrowka dla malutkiej... Buziaczki dla wszystkich😘 Mamae pracujesz????????Ciezko:P:PMilego weekendu zycze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata123
dzieki dziewczyny za pomoc. Kupię ten syropik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Dzieki za wszystkie informacje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje, ale Alex tez jest znowu przeziebiony dopiero jakies 2 tyg. temu skonczylo mu sie jedno :o... taki teraz okres wirusowy :( Oleczko tak jak ktoras z dziewczyn napisala... tutaj raczej nie nacinaja chyba ze sa jakies problemy. W Birth Plan, ktory ci wyslalam jest tez punkt na ten temat. Naciecie nazywane jest tutaj - episiotomy. Vitamine K tez podaja jesli wyrazsz na to zgode. Apgar jest standardowa procedura a badanie z piety jest w 7 dobie zycia juz w domu. Agulka... mi sie tez wydaje tak jak Fly napisala, ze to tylko katar, ktory splywa do gardla i dlatego dziecko kaszle. Moj maly tez tak ma. Ostatni jak byl przeziebiony to katar mial ponad 2 tyg. Polecam kupienie Sterimar Sea Water Nasal Spray kosztuje okolo 6funtow ale jest to duze 100ml opakowanie i naprawde wydajne. No a przede wszystkim przynosi ulge i jest higieniczne w uzyciu. Wymioty tez moga byc reakcja alergiczna na leki (moj Alex jak byl malutki nie mogl przyjmowac paracetamolu bo tez wymiotowal :( ) albo po prostu reakcja obronna organizmu na chorobe. Wszystkim chorowitkom zycze duzo zdrowka... i sama tez uciekam do mojej malej marudy 🖐️ wszystkim Dobranoc 🌻 No i milego weekendu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jescze ja sie wtarce co do nacinania krocza. Krocza nie nacinaja jezeli nie ma kaplikacji ,albo kobita peknie lub nie. Kwestia taka jak juz pekniecie to zapytajcie 2 razy polozna czy napewno to nie nadaje sie do szycia bo czesto zostawiaja i mowia ,ze pekniecie jest nie duze. Przekonalam sie sama jak 6 miesiecy pozniej przez zaniedbanie poloznej mialam operacje lekarze jednoznacznie stwierdzili ,ze powinny byc zalozone szwy ,a nie byly. Sprawa mala przyjemna bardzo ciezka do leczenia skonczylo sie na leczeniu w Polsce......ehhh. Buziaczki dla wszystkich co pisza 😘 :P:P:P dla tych ktorych nie ma:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fly Fly, a skad wiesz ze ciezko pracuje? :) samolot o 6tej rano mamy!!!! jeny, biedna mala... biedni my :o w poniedzialek wracamy... dobranoc wszystkim 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mama E nie lubie takich lotow juz takie mialam i wiem ze caly dzien przekichany... mala zmeczona nie chciala spac no chyba ze Ci zasnie ...nie polecam tez lotow nocnych najlepiej moim zdaniem ok 10 wylatywac mala wczoraj miala temperature 38,4 dalismy jej paracetamol spadla do 37,1 w nocy ok 3 miala znow 38,4 i znow paracetamol spalismy do 9 jak nigdy ale mala w nocy nie spala 2 godzinki a ja ciagle dawalam jej pic ... teraz ma ok 37 tzn ponad i jest normalna bym tak powiedziala bawi sie i nie jest az tak marudna ...moze jakis wirus ...hmm pozdrawiam Was serdecznie milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🖐️ chciałabym dołączyć do Waszego topiku :) jeśli mnie przyjmiecie oczywiście... bo siedzę na ciężarnych polkach w anglii a przecież ja już nie ciężarna :P a matka polka :) Megx, weszłam na Twojego bloga - masz super synka:) a te jego zabawy z tatą!kapitalne!!! :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziarenko przyjmniejmy tylko wkupic sie jakos musisz:):):) MamaE no ja wiem ,ze Ciezko:):):P:PMilego pobytu :):) Milego wekeendu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie i wszystkie nowe matki polki. My juz po spacerku, zdrowe wypoczete i zadowolone. Mleego weekendu sloneczka pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, flyfly to podpowiedz jak moge sie wkupic... a moze bukiet kwiatów? 🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 i buziaki? 👄 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 i mój uśmiech najszerszy jak się da? :D udało mi się? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to juz nie tylko Alex ale ja tez przeziebiona :o a jutro mam wieczorna zmiane :( Cos mi sie wydaje ze dlugo w tej pracy nie posiedze, bo nie maja ze mie pozytku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarenko mysle ze sie wkupiłas ...🌻 witam tak wogole jestem od wczoraj slaba znow zemdlalam podczas pobytu w ubikacji i Bog mnie chyba chronił bo poszlam wołac meża i stalam przed schodami i w tym momencie otrzeźwialam jeden krok i bym na schodach fikołki robiła... z tego co wiem wołalam meza ale chyba tak cicho ze nic nie słyszal... az sie boje musze pogadac o tym z połozna ... przymierzam sie do wypełnania sure start maternity grand ... mamy taxy wiec byc moze nam sie nalezy... Szanta chyba mialas racje ze to od nerwów bo dzien wczesniej nerwy mnie strasznie rozwalily a w sumie problemy jakie mamy.. i to chyba to znow napedzilo... myslimy tez o mieszkaniu bo zdecydowalismy ze zmienimy je przed nowym rokiem... choc moze troche bedziemy musieli dolozyc ale mam nadzieje konfort mieszkania bedzie lepszy kurcze jak pomysle ze to juz 31 tydzien to az mi sie wierzyc nie chce .... mala miala dwa dni goraczke i sie zastanawialismy w sumie od czego byc moze jakis wirus ale jakos go zwalczyla ma moze teraz jakis lekki katar ale nie taki jak zwykle ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek... to ty jeszcze z nikim o trym nie rozmawialas :o !!! Kobieto!!! Marsz do Midwife i to juz!!! to moze byc zupelnie cos niegroznego jak niskie ciesnienie albo anemia ale moze to byc cos powazniejszego jak neidroznosc zyl co moze prowadzic do niedotlenienia mozgu. Fainting Causes: Feeling light-headed and dizzy is common in pregnancy (any trimester) and may be due to: Not enough oxygen reaching the brain Low blood sugar Pressure of expanding uterus on your blood vessels Anaemia Things to Remember: Avoid standing for long periods of time. Take your time when getting up from a sitting or lying position. Eat regularly and don\'t go without food for a long time. If you feel faint, try to lie down with your feet up to improve circulation to your brain. Avoid lying on your back in later pregnancy as it puts pressure on your blood vessels. if you feel faint while lying on your back, roll over to one side gently. Risk: Although there is reduced oxygen to your brain when you faint, the baby\'s oxygen supply is not affected. If you feel faint or dizzy quite often and even actually faint, you must mention it to your midwife to rule out anaemia. Fainting (*) Whether you\'re in the middle of pregnancy exercise class or not, fainting in pregnancy may mean you have a problem and it needs to be checked. It could mean something as simple as dehydration, or as serious as major circulatory problems.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megx kochana czasami tak mialam przed ciaza wiec pomyslalam ze o moze normalne plus ciaza wszytko wyjasnia teraz bede sie widziala z polozna wiec powiem co sie dzieje ... troche dzis poprasowalam ale odpuscilam sobie cale prasowanie bo nie dalabym rady jestem oslabiona ...nie da sie ukryc nie ma co stroic choiraka teraz troche posiedze i popisze angielski a mala oglada świnke peppe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek odpoczywaj Kobitko, odpoczywaj! I zycze duzo zdrowka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babka od anglika coraz wiecej mi zadaje jeka a tak nie lubietych opowiadań... duzo sie z nich ucze ale ich nie lubie wole cwiczenia ... mala wlasnie zasnela byla dzis spokojniutka ogladala ze skupieniem swinke Peppe bardzo ja lubi w sumie 8 bajek bez zawahania i chciala jeszcze ale juz wylaczylam i pisala sobie ołowkiem na karteczce a w sumie robila dziurki tym ołowkiem zreszta mamusia tez spokojniutka , bawila sie ze mna robaczek jeden jak jest taka grzeczniutka to bardzo lubie sie z nia bawic :) megx odpoczywam odpoczywam nawet za obiad sie nie biore ... weszlam na Twojego Bloga fajny ten Wasz Alex taki blondasek moja ma ciemne wloski i wpadaja w kasztan co mi sie bardzo podoba a moja tesciowa przeraza gdy to mowie bo jakby slyszala RUDE a ja uwazam ze kasztan to sliczny kolor ma w sumie braz z takim odcieniem... ciekawa jestem jak drugie dziecko do kogo bedzie podobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Witam wszystkie mamusie I bardzo wspolczuje tym,ktorym maluszki sa chore. Asiulek27-kochana nie lekcewaz swojego stanu zdrowia,bo jeszcze cie cos spotka w momencie kiedy bedziesz sama i z nikod pomocy.Trzymaj sie ale dzwon do Midwife. Dziewczyny jak tutaj przygotowywana jest kobieta do porodu?Jesli sa pierwsze skurcze,jade do szpitala i...co dalej? Czy ktoras rodzila z mezem??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczko... to nie tak hop siup... do szpitala nie jedziesz od razu jak masz skorcze albo jak ci wody odejda... zeby wogole uznac, ze zaczal sie porod musisz miec regularne skorcze trwajace przynajmniej godzine... odejscie wod plodowych tez nie koniecznie oznacza rozpoczecie porodu... dzwonisz wtedy na oddzial i mowisz im, ze sie zaczelo i oni w zaleznosci od tego jak czeste sa skorcze i jak daleko od szpitala mieszkasz, jaki byl kolor wod plodowych itd kaza ci zostac w domu albo przyjechac... Ja np. obudzilam sie z regularnymi skorczami co 5-6min ale, ze to pierwsza ciaza kazali mi czekac az skorcze bede mniej wiecej co 3 min. Jesli chodzi o opieke szpitalna to chyba kazdy szpital dziala nieco inaczej wiec nie bede sie rozpisywac. Generalnie odbior odbiera polozna i tylko jesli sa jakies komplikacje wzywaja lekarza. Tak jak ci pisalam wczesniej masz do wyboru 3 rodzaje sroskow przeciw bolowych. Mozesz tez (jesli twoj szpital ma taki pokoj) odbyc porod wodny. Polecam tez pilke porodowa, na ktorej siedzenie przynosi niesamowita ulge podczas skorczy. Moj partner byl ze mna podczas porodu... gdyby nie on nie wiem czy dalabym rade... trzymal mnie za reke, masowal, dopingowal i wspieral... byl naprawde wspanialy... Z tego co pamietam ty jestes w 27tc pogadaj ze swoja midwife... ona ci powie co i jak musisz zrobic zeby sie zapisac do szkoly rodzenia (darmowo) tam dowiesz sie wielu ciekawych rzeczy. Bardzo polecam! ;) Asiulek... kasztanowe wlosy... cudo ❤️ mialam kolezanke ktora wlasnie miala dlugie kasztanowe wlosy i pare slodkowygladajacych piegow. Zawsze jej zazdroscilam. A Alex i owszem ma blond wlosy ale istnieje duze prawdopodobienstwo, ze mu sciemnieja... ja mam ciemny popielaty blond - czytaj myszowaty... a moj Stu ma czarne... ale oboje jako dzieci mielismy blond wiec Alexowi pewnie tez zciemnieja z czasem ;) A jak narazie jestesmy obiektem glupich docinek w stylu \"A mleczarz to czesto do was przychodzi :p ?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Megx-wielkie dzieki. Ale jak to dziwnie.Musisz sie najpierw zameldowac i jak dostaniesz zgode to przyjechac.W Polsce masz pierwsze skurcze czy odchodza wody,jedziesz do szpitala monitoruja cie i czekasz.Co kraj to obyczaj.Spotkanie z midwife bede miala dopiero na koniec miesiaca wiec popytam.Moj jezyk nie jest doskonaly i chce,zeby maz ze mna byl.Zreszta byl za pierwszym razem i dobrze sie spisal,wiec teraz napewno taz bedzie OK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do odejscia wod
to w Anglii jesli porod nie rozpocznie sie do 48 godzin po - to wtedy go wywoluja - to odpowiedz na pytanie, co oznacza odejscie wod... w niektorych szpitalach moze wczesniej, ale generalnie raczej czeka sie az tyle, bo w wiekszosci przypadkow (ale nie we wszystkich) porod rozpoczyna sie do 24 godzin po odejsciu. wszystko zalezy od szpitala, ale na ogol skurcze powinny byc co 3-5 minut i trwac przynajmniej godzine - wtedy jedzie sie do szpitala, nie wczesniej (oczywiscie, jesli ciaza przebiegala bez komplikacji i nie ma innych wskazan do tego, zeby jechac szybciej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odejscie wod plodowych wcale nie oznacza rozpoczecie porodu... czasem wody plodowe odchodza a kobieta nie ma skorczy i tak jak ktos juz napisal wczesniej trzeba je wywolac... Sczegoolnie przy pierwszej ciazy czeka sie az skorcze beda w krotkichodstepach czasowych zanim sie pojedzie do szpitala ze wzgledu na to ze porod moze trwac nawet 52h i po co masz sie meczyc na szpitalnym lozku skoro mozesz spokojnie czekac w przyjaznym otoczeniu w domu. Ja wiem sama po sobie... jak wyjezdzalismy do szpitala skorcze mialam co 2min a jak dojechalismy do szpitala niecale 30min pozniej skorcze juz byly znowu co 7min. Cialo kobiety to nie zegarek szwajcarski i nie oznacza, ze jak masz skorcze co 2min to pewnie juz masz rozwarcie na 9cm i za chwile bedziesz rodzic. Sztefka zgadzam sie z toba kochana... w PL to ci na wszystko stosy niepotrzebnychlekow i antybiotykow przypisza i zadowoleni z zycia. Moja znajoma poszla z 7miesieczna corka do lekarza bo mala miala biegunki... no i co? lekarz przypisal dziecku jakis tam lek na zatrzymanie... skonczylo sie na tym ze dziecko wyladowalo na intensywnej terapi bo organizm nie mogl zwalczyc virusa... tutaj czeka sie do 10 dni zanim pobierze sie probke kalu zeby stwierdzic czy to wirus czy bakteria i podaje sie wtedy stosowne leki. Dziecko nie musi jesc dopoki pije i ma mokre pieluchy wszystko jest OK. Biegunka jest naturalna reakcja organizmu probujacego pozbyc sie choroby a leki na zatrzymanie sa po to zeby zatrzymac wirusa w organizmie az do wytworzenia przeciw cial a wiadomo ze czasem organizm takiego malucha jest jeszcze na to za slaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzis to juz ledwo zyje ... mala prawie cala noc dokazywala .. myslalam ze ja udusze robaka jednego :P co do wlosków tez podobaja mi sie kasztanowe ale malutka piegów raczej nie bedzie miec bo nie ma po kim chyba ze po sasiedzie :P idac droga przyszywanych ojcow młynarzy i listonoszów... zapisze ja dzis do lekarza byc moze to infekcja drog moczowych ...albo jej wygoda a moze zeby juz sama niewiem ciekawe czy lekarz zdecyduje sie jej zbadac mocz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pisze do Ciebie pomaranczko... chodzi mi o to ze podczas rozmowy z lekarzem moze cos sie zmieni a nie.... po tej nie dospanej nocy jestem poddenerwowana i nie mam na nic sily... sztefko nie dyskutuj z pomaranczkami rzadko zdarzaja sie zyczliwe choc nie mowie czasami bywaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw od początku
przeczytajcię tą konwersacje a potem zwracajcie uwage sztefce! ona napisała co ona myśli a ktoś jej zaczął wyjezdzać. I nie miał odwagi pokazać nicka dlatego jest trollem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ostatnio tylko czytam bo smiac mi sie chce z waszych slownych przepychanek :D Myslalam ze znajde tu cos co mnie zainteresuje i pomoze w jakims stopniu zmierzyc sie z macierzynstwem tym bardziej ze jestem tu sama z chlopakiem No to sie pomylilam ! Wole radia posluchac i popatrzec w telewizor niz tu zagladac :D Milej wymiany zdan zycze pewnie nie zajrze tu wiecej ...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×