Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Moja Sonia dostala takiego konika na pierwsze urodziny. Na poczatku bala sie na nim siedziec, dopiero po kilku miesiacach sama potrafi sie na nim bujac. Moja pociecha woli zabawy klockami, a na gwiazdke chcemy jej kupic taka duzych rozmiarow drewniana wielofunkcyjna kostke http://www.toysrus.co.uk/Toys-R-Us/Learning/Traditional-Toys/Wooden-MultiActivity-Cube(0029686)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-)dziewczyny co robicie z zamalymi ubrankami,bo mi sie ich sporo uzbieralo,nie mam komu oddac a wyrzucic mi szkoda bo wiele jest takich ktorych Natali ani razu nie miala na sobie albo kilka razy i sa w dobrym stanie,pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo schowac do pudla dla nastepnej pociechy, ja tak zrobilam z czescia ubranek, kiedy zdecydowalam sie na drugie dziecko. Teraz tylko czekam na wiadomosc o plci dziecka, ktore nosze i moze akurat sie przydadza hihihhi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no wiedze że wątek ruszył na nowo...fajnie sie czyta.. ...co do ciuszkow i w ogole dzieciecych drobiazgow to polecam stronke http://www.netmums.com/ na ktorej mozecie zamiescic ogloszenie za darmo jak chcecie cos sprzedac czy oddac. wysterczy tylko zarejestrowac sie w odpowiednim regionie Angli. A oprocz tego jest tam wiele informacji o play grupach i innych rozrywkach dla dzieciaków i mam....polecam... pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór:) karolcia polecam ten typ wózka o ktorym piszesz, jednoosobowy z doczepianym siedziskiem dla drugiego dziecka. Jest mniejszy i latwiej sie prowadzi niż tandem, no i lżejszy. Moje panny (jak urodzila sie mlodsza starsza miała prawie 2 l)mają cos takiego http://www.phil-and-teds-sport.co.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Matki Polki, Długo się nie odzwywałam, a bo to internetu nie było stałego, a bo przeprowadzka, a bo wreszcie wizyta w Polsce. Jak sobie radzicie z emigracyjną samotnościa? Nie mówię o samotności w ogóle, bo ta już mi nie doskwiera, ale o tej wynikającej z faktu bycia daleko. Tęsknoty za mamą, która jest już babcią i nie widzi na codzień swej wnusi/ wnusia, za przyjaciółką, od serca co to w Polsce została. Dopadła mnie melancholija. Mąż w pracy, oglądałam parę chwil temu \"Pursuit of hapiness\'\' z Willem Smith, i jakoś pozbierać się nie mogę. Smutno. Jakie znacie środki? Pozdrawiam serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sasania ja rowniez mam podobne odczucia. Co dzien wisze na telefonie i rozmawiam z mama wciaz o tym samym, tak po prostu,zeby uslyszec jej glos. Do znajomych tez czesto sie odzywam.Lepszej rady na samotnosc nie znam niestety. Mam tutaj znajome,ale przyjaciolki zadnej. Znajomosci tutaj zawarte sa chwilowe, po przeprowadzce badz zmiany pracy rzadko udaje sie podtrzymac kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczeko5
Hej dziewczyny:))wlasnie chcialam sie przylaczyc,ale jakos tu cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, skad te zielone podkreslenia???? Jakas nowa moda na kafe? Wozek - tak jak i wszystkie poprzednie mamy - jestem za opcja dopinane siedzonko. Moj Mieszko mial 2 latka jak sie urodzila Majka, i my w ogole nie mielicmy dodatkowego siedzenia, tylko buggy board, ale mysle ze jednak siedzenie jest slepsza opcja dla takiego szkraba. No ale Mieszko prawie juz do swojego wozka nie siadal wtedy, dopiero sobie przypomnial jak sie urodzila mloda, i zal sie zrobilo, ze on musi na nozkach dreptac :) A tesknota ? Chyba kazdy przechodzi przez takie okresy, ze mu bardzo, bardzo smutno - ja sobei wtedy powtarzam - dobrze, ze jest internet, tanie polaczenia - (poki co jeszcza) tanie loty. No i statamy sie tak ustawiac urlopy, zeby dzieciaki jak najwiecej czasu spedzaly z dziadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no i mialam zapytac, i zapomnialam :) Dziewczyny - szukam natchnienia na zabawe urodzinowa dlas 2 i 4 latkow (na raz). Nie chce wysylac maluchow do Krazy Kaves czy innych kulkolandow, bo moim zdaniem taka zabawa nie ma wiele wspolnego z urodzinami, ale na zorganizowanie zabawy w domu lekko brakuje mi pomyslow. podrzucicie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no i mialam zapytac, i zapomnialam :) Dziewczyny - szukam natchnienia na zabawe urodzinowa dlas 2 i 4 latkow (na raz). Nie chce wysylac maluchow do Krazy Kaves czy innych kulkolandow, bo moim zdaniem taka zabawa nie ma wiele wspolnego z urodzinami, ale na zorganizowanie zabawy w domu lekko brakuje mi pomyslow. podrzucicie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoraDiora
Kochane dziewczyny,mamuski na pelnym lub calym etacie ratujcie!!! Jestem nowa i tym samym witam wszystkie was serdecznie i goraco. Mam problem i niewiem co z tym fantem zrobic,otoz: mam malego synka 2,5 roku ma kochany szkrabek,moz pracuje ja sie ucze na full time- .. no i z racji tego ze maz pracuje od rana a ja jestem w szkole to moj maluszek jest w przeczkolu za ktore slono place.Dofinasowania niedostane w formie childcare element bo niepracuje. Zatem pomozie i doradzcie gdzie i o co moge sie starac by dostac jakies wsparcie finansowe???? Moj maz sam zarabia i mimo ze ja rowniesz szukam i chcialabym pracowac to narazie utrzymujemy sie z jego pensji i niewielkiej kwoty jaka otrzymujemy w formie benefitow . Podrawiam cieplutko Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczeko5
Witajcie Mamusie:)) Wlasnie sie dowiedzialam,ze jestem w ciazy w 7-tyg.Bardzo Was prosze o pomoc,bo w UK jestem dopiero od sierpnia i malo jestem jeszcze zorjentowana.Chodzi mi jak tutaj wyglada czas przed porodem i po porodzie u lekarza,bo z tego co sie dowidzialam to jest zupelnie inny niz w Polsce.Juz wiem,ze musze sie zarejestrowac u GP,a on mnie skieruje do poloznej.Ale nic wiecej w tym temacie nie wiem.Dlatego prosze o wskazowki i porady.Musze zaznaczyc,ze moj partner chce,abym tutaj rodzila.Pozdrawiam:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek: Hm, Twoj partner chce,zebys tu rodzila?? Musisz sama byc zdecydowana, to nie on bedzie rodzil. To nie jest zaden atak z mojej strony na Twego chlopaka,ale to kobieta ma sie czuc bezpiecznie i komfortowo. Musisz sie zarejestrowac. Bedziesz miala najpierw wizyte u GP,pozniej polozna zalozy Ci Maternity Book,a szpital wyznaczy termin USG w 12 tygodniu ciazy.Dostaniesz rowniez skierowanie na testy krwi. Pozniej czeka Cie kolejna wizyta u poloznej i GP,drugi scan w 20 tyg.c.W okolicy 34 tygodnia czeka Cie rozmowa z consultantem na temat metody porodu. Ginekologa nie zobaczysz, nie bedziesz badana ginekologicznie, wizyty u specjalisty sa w razie jakis nieprawidlowosci. Kup witaminy Pregnacare, sa bardzo zblizone do polskich :-) Mysle,ze warto przy pierwszej ciazy chodzic do polskiego ginekologa, wiele dziewczyn tak robi. Moj ginekolog prawdopodobnie uratowal moja coreczke,bo plamilam w 8 tygodniu i 14,Anglicy uwazaja,ze poronienie w pierwszym trymestrze jest z powodu wady plodu,szkoda,ze tak mysla i raczej nie ratuja wczesnych ciaz,przeciez moja coreczka urodzila sie zdrowa :-) zapisz sie do polskiego specjalisty, bedziesz spokojniejsza :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczeko5
Dzieki Dziewczyny.A wiecie cos moze na temat badan prenatalnych tutaj.Bo mam skonczone 35 lat i jest to moja pierwsza ciaza.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyarmel
Moja kolezanka bylam w podobnej sytuacji do Twojej i miala badania prenatalne :-) wyszly pozytywnie :-) mysle,ze na pewno je zrobia, upieraj sie przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek, ja zaszlam w ciaze po skonczeniu 35 lat, z badan prenatalnych mialam nieinwazyjny nucal translucency scan, tzn usg przeziernosci karkowej w 13 tyg. wg ktorego wynikow moglam sie zdecydowac na badania inwazyjne. Moje usg bylo dosc dobre, wiec zadnych innych badan nie robilam. Potem nastepne usg w ok 20 tyg. i to wszystko. Jesli potrzebujesz bardziej troskliwej opieki musisz isc prywatnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy ktoras z Was ma wozek bebe confort streety?? Chcemy taki kupic i zastanawiam sie jak sie sprawuje na drodze... Mielismy Loola tej firmy i Viva Plus.Przekonalam sie do tej marki, ale czy Streety jest ok?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Trochę mnie nie było, ale to sprawka mojej 4mcznej córki, która \"zabiera\" mój cenny czas. Ja tak z innej beczki. Mój syn(2lata) ma objawy alergii, będąc w Pl zrobiłam mu testy u alergologa i wyszło ze uczulony jest na: roztocza, marchewkę, koty, zaczyna mieć alergie na białko mleka. W Pl alergolog przepisała mi krople Zyrtek, krople Biogaia i tabletki Singulair (ponieważ miał objawy astmy, która mogłaby być powodem alergii). NO i teraz tak, skończyły mi się te lekarstwa i pędzę do GP na spotkanie z lekarzem żeby mi przepisał te lekarstwa(oczywiście wcześniej sprawdziłam na necie czy stosują te lekarstwa w UK- stosują oprócz Biogaia). A lekarz mi na to, że w Uk alergii się nie leczy no chyba, że jest stadium bardzo, bardzo zaawansowane. Jedyne co mi zaproponował, to że w UK mój syn będzie pod szczególnym nadzorem GP i muszę przychodzić co 3-4 tyg. ważyć go i sprawdzać czy czasem nie ma zapalenia oskrzeli spowodowanego alergią..!!!?????? Aż mnie zatkało. Moje pytanie brzmi czy któraś z Was ma dziecko z alergią i w jaki sposób próbujecie pomóc dziecku\"walczyć\" z alergią w tym kraju? Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Ja nie wiem czy ktoraś mnie pamieta,pisałam tu kiedys dość dawno temu.No i teraz troszkę chce do łąsk wrócić bo Wy to takie obcykane we wszystkim jesteście 6 listopada urodziłam swojego bardzo dlugo wyczekiwanego synka :) I mam do was pytanie czym Wy swoje szkraby myjecie? Bo ja swojego małego myje mydełkiem bambino przywiozłam z Pl ale ma jakies uczulenie,połozna mówiła żeby myć samą wodą ale jakoś mi to nie lezy macie cos wypróbowanego co nie uczula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Anastazja33 Jeżeli zauważyłaś, ze Twój synek ma uczulenie to używaj do kąpieli olejku OILATUM - oczywiście bez stosowania mydła. Ja go używam dla mojego starszego syna lat2 i mojej córki 4mce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja312
Witajcie dziewczyny mm pytanie do mam w anglii,otóż za dwa tygodnie wyberam się do uk z moim rocznym dzieckiem on pije mleko sojowe ISOMIL bezglutenowe i bez laktozy,może ktoraś z was sie orientuje czy coś takiego moge tam kupić,jakos nie widzi mi sie żeby wieść cały bagaż mleka z Polski bo on go pije bardzo dużo będę wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulina dzieki za odpowiedz znam ten płyn bo stosowalam go do kapieli cory,ale czy można go tu w Anglii dostac? a jak tak to gdzie? W aptece mam pytac?A tak w ogóle to ja juz sama nie wiem po czym on ma to uczulenie...tak własnie troszkę na nim testuje po czym i teraz to zwatpiłam czy to jest po mydle,bardziej chyba od proszku do prania a piore w fairy ponoc najlepszy z tutejszych proszków dla maluszków a może jest jakiś inny delikatniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazjo, tak, Oilatum mozesz kupisz w Aptece i Waitrose - nie jest tani, wiec radze poprosic o recepte GP. Ja kapalam w nim moja do 2go roku zycia, choc jej egzma zanikla do 1go roku. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja33 ja stostowałam oilatum na egzme u mojego syna, jest dobry ale dla niego lepszy jest hydromol do kapielu i emulsaja do ciala. pororozmawiaj z HV powinna ci przepisac bez problemu. przy okazji zyczę Wszystkim mamą Wesolych Świąt oraz szczesliwego Nowego Roku. Troche wczesnie składam, ale juz za 3 dni do Polski lece na jakies 4 tyg...jupi... troche odpoczneimy od malego rozrabiaki i sie rozerwiemy a dziadki zajma sie wnukiem...:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×