Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Dzieki, Kalcia za ten link do firmy przewozniczej. Jesli polece samolotem to chyba skozystam. Z tego, co widze, to autobus jedzie do Baker Street i to jest calkiem blizko (troche dalej niz Euston, ale chyba da sie przezyc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
do siobhan dziekuje jezeli masz tylko czas to bede wdzieczna za pomoc.MOj angielski jest bardzo slaby ale jak dostane benefity to zapisze sie do szkoly bo bede miec zrefundowana wtedy przez panstwo,a W poniedzialek bede chciala udac sie do urzedu gdzie przyznaja mieszkania socjalne. Przedstawie sytuacje w jakiej sie znalazlam i zobaczymy , choc od ludzi wiemze na takie mieszkanie czeka sie bardzo dlugo jesli wogole sie ja dostanie. Po drugie tak jak mowisz pojdziemy do agencji i sie zorjetujemy. Mamnadzieje ze ten problem szybko sie rozwiaze Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czytam czesciej anizeli cos pisze szczepic mozna naraz nawet kilkoma szzcepionkami, ja tak szcepilam swoja jeszzce w Polsce zanim wrocilismy do Anglii , szczepilam trzema naraz mysmy dostali juz 1200 funtow ktoregos benefitu, lacznie jest 5 tysiecy , beda wplacac reszte co miesiac, czek na 250 tez juz mamy i otwieramy konto dla niuni a jesli chodzi o dofinansowanie do mieszkan albo mieszkania socjalne to dosc szybko od zlozenia formy sie to rozpatruje, najpierw przychodza i oceniaja jakie sa warunki mieszkaniowe itp. a mieszkania socjalne zcesto znajduja sie w nieciekawych miejscach, i tez sa bardzo rozne, zazwyzcaj ulokowane sa wlasnie w dzielnicach gdzie znajduje sie margines i patologia a warunki malo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batumi jakbys cos potrzebowala to pisz na maila (pod nickiem) o mieszkaniach socjalnych nic nie wiem ale gdzies jest taki topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Child Trust Fund
Your child is eligible for a Child Trust Fund (CTF)account as long as: your child was born on or after 1 September 2002 your child lives in the UK you receive Child Benefit for your child and your child is not subject to immigration control. Children of Crown Servants (those working on behalf of the British Government) and Armed Forces posted overseas qualify because they are treated as being in the UK. Note: children born between 1 September 2002 and 5 April 2005 had to be living in the UK on or after 6 April 2005 to be entitled to the CTF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki niestety siadł mi komp i dopiero teraz mogłam skorzystać z sieci a i tak nie wiem jak długo. dzieki za odpowiedzi faktycznie zapytałam GP o szczepienia i powiedziała mi że mogę zaszczepić w jednym tygodniu ale i tak zrobiłam tydzień przerwy bo spokojnie łapiemy się w terminie. Okruszku faktycznie rodziłam zaraz po tobie. co do szczepień BCG to szczepionka przeciwko gruźlicy którą dziecko powinno dostać w pierwszej dobie po porodzie niestety Filip nie dostał i babeczka health visitor umówiła mnie w innym terminie. po 6-ciu tyg po porodzie kontrola maluszka i mamy i jeśli wszystko ok to dziecko otrzymuje w 8-mym tż szczepionkę DTaP/IPV/Hib and Pneumococcal(PCV) powinnaś dostać taką książeczkę-broszurkę gdzie są rozpisane szczepionki kiedy i jaka.pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość braga
Czesc Babeczki! Ja jak zwykle rzadko sie odzywam ale uwaznie czytam. Pozdrowienia dla wszystkich mamus i ich skarbow. Ja wybieram sie na 5 dni do meza, juz tak za nim tesknie ze nie moge wytrzymac. Powiem wam szczerze ze mam momenty zwatpienia czy sobie poradzimy, wiem ze na poczatku bedzie ciezko teskno brak pracy ale powiem wam szczerze ze najwiekszym plusem bedzie to ze moja corcia bedzie miala mame 24 h tylko dla siebie. Naleze do mam pracujacych i prowadzacych maly wlasny interesik a w zwiazku z tym czasu zawsze mi dla skarba brakuje. Teraz chyba mam maly dolek bo tesknie i za mezem i za mala(jest na wakacjach z babcia 2 tyg.nad morzem). Tak naprawde jej pierwsze wakacje bez mamusi. Sorki pisze bez ladu dołaczymy z mala w pazdzierniku do meza. Ja juz przezywam wszystko i cholernie sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc BCG to gruzlica. Nie jest standardowo podawana dzieciom urodzonym w Uk ale powinni zaproponowac jej podanie dzieciom Polakow bo Polska jest w obszarze wystepowania gruzlicy. Skorpionka na 100 % moze jezdzic ile chcesz na tym rocznym paszporcie dla dziecka. Ja taki mam dla mojej dzidzi i bez problemu jezdze. Tylko odpowiednio wczesnei postaraj sie o ten piecioletni. My dzisiaj wlasnie zlozylismy wniosek o piecioletni choc okazuje sie ze nie wiadomo czy nie dostaniemy kolejnego rocznego, bo to zalezy od jakichs tam proporcji twarzy na zdjeciu dziecka... poza tym duzo tlumaczenia dla pani w urzedzie ze czemu dzecko jest zameldowane w PL dopiero teraz, sugestie zeby zalatwiac paszport w konsulacie i miesiac czekania, odbior osobisty. Nie wszytko jest latwe w tym przypadku dlatego my zaczelismy myslec o tym teraz kiedy jestesmy na dluzej w PL. No wlasnie jestesmy w Polsce. Odpoczywamy :) Przejechalismy z malenstwem Europe samochodem i chwialmi bylo ciezko, szczegolnie pod koniec podrozy. Przeprowadzilismy sie przed samym wyjazdem do naszego nowego domku, ale wszytko bylo w biegu i nawet nie zdazylismy sie jeszcze rozpakowac, a juz trzeba bylo pakowac walizki na podroz do Polski. Nie zdazylismy sie jescze nacieszyc tym naszym domkiem. Nie moge sie doczekac kiedy tam wroce, ale staram sie nie myslec o tym i odpoczywac w miare mozliwosci. Przez tydzien w Polsce aktywnie odpoczywalismy :) co nas bardzo zmeczylo :) Zakopane - Wegry - Polska. Jutro jedziemy w moje rodzinne strony. Na szczescie Ptys nasz znosi dzielnie wszystkie podroze... W Polsce tropiki :) ze hoho przesylam wam troszke naszego sloneczka, bo slysalam ze u Was nadal pod chmurka, a nam nawet za goraco... pozdrawiam wszytkie mamuski i zycze zdrowka dzieciaczkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sobie jedna mama
Cześć dziewczyny :) Jeśli macie jakieś niepotrzebne ciuszki po swoich dzieciach bardzo chętnie je przyjmę. Mam trójkę dzieci (synowie 4 i 2 latka oraz córeczka 9 miesięcy). Mogą być zniszczone. Będę naprawde bardzo wdzięczna. Mój email: alina.verdan@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki alez u nas wczoraj lalo:) ale dzisiaj sloneczko Nata jak tam Gloucester? widzialam na bbc niezle zalalo...napisz cos wiecej Malgorzatka gratuluje nowego domku! pamietam jak ja sie cieszylam jak dostalismy wreszcie klucze do naszego:) czy rzeczywiscie zalatwienie polskiego paszportu w Pl to taka biurokracja? a jesli sie nie chce meldowac tam dziecka czy mozna zalatwic Paszport w W-wie (kiedys cos takiego slyszalam ale moze ty wiesz). Osobiscie nie widze powodu meldowania mojego dziecka w Pl, ale jesli bedzie trzeba to zamelduje u dziadkow (tylko znow pewnie ja tam bede sie musiala meldowac?) Ogolnie mi sie nie spieszy, mala bedzie miala brytyjski paszport (bez zbednych formalnosci, uff, za to lubie UK) ale chcialabym tez zeby miala polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan... my niedawno wyrobilismy paszport malemu... wypelnilismy formularz on-line, w przeciagu paru dni przyslali nam go do domu zebu uzupelnic informacje dolaczyc zdjecie itd. we wtorek wyslalismy dokumenty a w nastepna srode juz byl paszport u nas. Bez zadnych problemow i ceregieli. Jak bym miala zalatwiac polski paszport to bym sie chyba pociela!!! Mam nadzieje, ze zanim moj straci waznosc to juz bede miala obywatelstwo i nie bede sie musiala martwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megx no ja wiem ze brytyjski to wypelnic formularz on line albo zadzwonic i dostaniesz poczta:) chodzilo mi o polski paszport bo ja chce podwojne obywatelstwo dla malej, nie mam zamiaru wyrzec sie polskiego:))) tylko wolalabym nie meldowac dziecka w polsce wiec chcialam sie dowiedziec czy ktos zna procedure bez meldowania (bo wiem ze taka jest i trzeba to zalatwiac w warszawie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do taka sobie jedna mama
a gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAKA SOBIE JEDNA MAMA- Umnie by sie cos znalazlo bo wlasnie w tym tygodniu mam zamiar przebrac cioszki od moich chlopcow jeden ma 6 a drugi skonczy 4 w grudniu. Podaje moj numer gg 193384. No dobre pytanie gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx - NA jakiej podstawie jest wydawany paszport angielski czy zeby go otrzymac rodzice dziecka musza miec rezydenture. Bo wsomie to wolala bym najpierw wyrobic paszport angielski a potej polski. My mamy zamiar zostac tu na stale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kalci
Kalciu... moj synek ma uprawnienia do obywatelswa brytyjskiego ze wzgledu na to ze moj parner jest Anglikiem. Z tego co wiem dopoki, ktores z was nie otrzyma obywatelstwa brytyjskliego nie mozecie sie ubiegac o obywatelstwo dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Siobhan
ja rozumiem ze chcesz, zeby dziecko mialo polskie obywatelstwo ale przeciez do tego polski paszport nie jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze po 5 latach nauki dzieci automatyczni nabywaja prawo do angielskiego paszportu mojemu starszemu bedzie od wrzesnia leciec trzeci rok. Dzieki za odpowiedz:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze napiszecie cos wiecej jak dostac rezdenture? Nie mam o tym bladego pojecia a tez bym chciala aby szkrab mial brytyjski paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość braga
Hej babeczki Lecę do męża w piątek 27.(Londyn), może któraś z mamusiek cos potzrebuje w wydaniu polskim, pilnego np. jakis specyfik a nie ma zaufania do angielskiego. Zawsze to szybciej niz paczka a do odebrania na stratford w Londynie. Zawsze pomoge jak moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia - tak jak pisala Megs paszport brytyjski tylko jesli jedno z rodzicow ma obywatelstwo brytyjskie tak samo polski:) Do \'Do siobhan\' dziecko bedzie mialo polskie obywatelstwo oczywiscie bo ja takowe posiadam:) a polski paszport tez chce bo chce zeby mialo oba paszporty:)paszport nie jest potrzebny do obywatelstwa, to oczywiste, paszport mozna miec jak sie ma to obywatelstwo. Kalcia - skad taka informacja ze po 5 latach nauki dzieci nabywaja prawo do paszportu brytyjskiego? (nie ma czegos takiego jak paszport/obywatelstwo angielskie:) nie jestem pewna..a co jesli rodzice nie maja obywatelstwa brytyjskiego? (bo np nie chca go miec)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mileno po pierwsze musisz byc zarejestrowana w Home Office Worker Registration Scheme (WRS) i musisz spelnic wszystkie wymagania przez nich stawiane wiecej informacji tutaj http://www.workingintheuk.gov.uk/working_in_the_uk/en/homepage.html nastepnie po roku ciaglego zatrudnienia mozesz sie ubiegac o Temporary Residence Permit (formularz EEA1 http://www.ind.homeoffice.gov.uk/6353/11406/eea1.pdf) ktore jesli spelnisz warunki doastaje sie na 5lat. Po tym terminie mozesz sie ubiegac o Naturalizacje czyli obywatelstwo brytyjskie. Przed zlozeniem dokumentow o naturalizacje trzeba jeszcze zdac Life in the UK Test ( http://www.lifeintheuktest.gov.uk/) i to chyba tyle... niech mnie ktos poprawi jak cos zle napisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan no ja rozumiem ;) ja tez mam obywatelswo polskie ale nie bede kombinowac dla Alexa podwojnego obywatelstwa bo to z to polska birokracja ocipiec mozna! Kombinowanie, meldowanie itd ja mowic szczerze zastanawiam sie nad wyrzeczeniem sie polskiego obywatelswa bo ono mi do nieczego nie potrezbne, a sluchajac co sie w PL dzieje i jak kombinuja zeby jeszcze od tych co wyjechali scigac podatki to mi sie wlos na glowie jezy. Za co mam placic? Za to ze mieszkam w UK i raz do roku przyjezdam do PL i jeszcze polskiej gospodarce kieszen nabijam?! Nigdy sie nie wstydzilam i nie bede wstydzic mojego pochodzenia. Nasz synek pozna polski jezyk, historie i tradycje i obywatelstwo mu nie jest do tego potrzebne. Oczywiscie nie zrozum mnie zle, ja bron boze nie mowie, ze to co robisz jest zle czy cos ale w moim przekonaniu jets to bezcelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx masz racje mnie tez polska biurokracja wkurza na szczescie ja nie place w polsce podatkow bo jestem rezydentem brytyjskim od paru lat juz:) zreszta polacy zamieszkali tu ponad pol roku tez sa podatnikami brytyjskimi - wystarczy zaswiadczenie z tax office i UP nie moze ich scigac. Problem w tym ,ze polacy czesto nie sa doinformowani bo np nie znaja angielskiego i polski urzad zeruje na nich - to mnie tez wkurza dlatego to tu pisze, moze sie komus przydac:) Osobiscie nie bede sie zrzekac obywatelstwa polskiego, tak samo dla malej ale z zalatwianiem paszportu polskiego nie bede sie spieszyc. jestem srednio co dwa miechy w Pl wiec powolutku to jej zalatwie:) meldowac dziecka nie trzeba, bo znam kobietke ktora tak zalatwila poaszport dla corki z tym ze w W-wie. dlatego pytalam czy ktos wie gdzie dokladnie. przypuszczam ze w biurze paszportowym w-wa-srodmiescie. Paszport zalatwic mozna w kazdej chwili, obywatelstwo jest automatyczne a paszport tylko to potwierdza. W twoim przypadku jesli sie zrzekniesz obywatelstwa polskiego, wasz synek juz takowego nie bedzie mial:) oczywiscie kazdy robi jak uwaza, ja tak juz mam ze chce to obywatelstwo zachowac i moje dzieci tez je beda mialy rownolegle z brytyjskim. co z tym potem zrobia to ich sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz to ja tego nie wiedzialam... od czasu do czasu docieraja do mnie tylko jakies artykuly o tym jak to sie \"Fiskus za Polakow za granica wezmie\" ale wiesz jak to jest z tymi repotrami w gazetach. Ja tez mam rezydenta wiec i tak mi wszystko jedno... a co do paszportu to moze zadzwon do ambasady i oni beda w stanie ci udzielic jakis blizszych informacji jak to jest w koncu z tym meldunkiem i gdzie to mozna zalatwic ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ambasady nie ma po co dzwonic wszystko jest na ich stronie osobiscie wole to zalatwic w polsce, bo i tak czesto tam jestem i kolejki beda mniejsze albo wcale:) zloze wniosek (z mezem bo musza byc oboje rodzicow w Polsce) i odbiore nastepnym razem - luzik;trzeba tylko umiejscowic brytyjski akt urodzenia w polskim USC - mysle ze to zrobia w jeden dzien- mi w jeden dzien umiejscowili brytyjski akt slubu:) - bo niestety konieczne jest przedstawienie polskiego aktu urodzenia (kolejna glupota biurokracyjna, w dobie EU i angielskiego bedacego zrozumialym na calym swiecie), trzeba tez miec PESEL (i to chyba w wypadku nie meldowania sie znow w W-wie); zadzwonie po prostu do glownego biura meldunkowego w W-wie i USC i bede wiedziec. pytalam bo myslalam ze ktos to przeprowadzal tutaj. Ta warszawa troche skomplikuje sytuacje ale moze sie wybiore na wycieczke:) a jak bedzie problem to zamelduje mala u dziadkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×