Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość lusia30
Witam wszystkich użytkownikłów soczewek! Ja noszę soczewki ok 3 tygodni.Dwa pierwsze nosiłam soczewki o mocy takiej jak okulary-i mialam trochę problem z ostrością obrazu. Następnie poszłam do okulisty z tym problemem-dostałam soczewki slabsze o 0,25. Początkowo stwierdziłam lepszy komfort w odbiorze obrazu. Ale obecnie problem wraca-znów zpojawiają się zamglenia...Mam do Was pytanie- jak to jest w waszych przypadkach-chodzi mi o moc soczewek i okularów i czy problem tkwi może gdzie indziej- np w tym że czasami dość długo zakładam soczewki i może oczy mam zatarte...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do lusia30 Raczej wina nie leży tutaj w mocy soczewek. Jak długo nosisz soczewki, ile godzin dziennie? Po jakim czasie pojawiają się te objawy, jeśli pod koniec dnia to stawaim, że nie są już odpowiednio nawilżone i wysychają stąd, zamglenia, czy jak np pomrugasz oczami to pomaga? Druga sprawa to soczewki mogą być nieodpowiednie, ja np jak kupiłem soczewki, których niby nie trzeba sciągać na noc, 30dniowe, to po założeniu mimo że moc dobra nie widziałem za ostro, po prostu mi nie służyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Hej! Noszę soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys -dość długo 13-14 godzin dziennie. To prawda -im dłużej je noszę zamglenia pojawiają się częściej, ale problem z ostrościa mam też rano. Juz sama nie wiem gdzie tkwi problem. Ale dziękuję"jakby sie dao" za radę -spróbuję kupić jakieś kropelki nawilżające i zabaczymy co będzie dalej. A u Ciebie jak jest z tą mocą soczewek? Masz takią sama jak w okularach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Teraz już trochę mocniejszą, bo w okularach nie wymieniałem szkieł na mocniejsze, też mam właśnie te soczewki co ty i nie narzekam. Po kilkunasto godzinnym noszeniu takie objawy są normalne, ale rano nie powinno tak być. To są soczewki dwtutygodniowe, ale optycy mówią że miesięczne, więc przy użtykowaniu ponad dwutygodniowym takie efekty też mogą być, na świeżych powinna być różnica jak założysz nową parę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
No właśnie- mnie też okulista powiediał że mogę te soczewki nosić do czterech tygodni, a uzasadnil to tym że podobno są wykonane z identycznego materiału jak miesięczne innych firm. Ja jeszce nie nosiłam ich dłużej niz zaleca producent bo mam nową słabszą moc. Więc nie wiem jak to będzie po okresie 2 tygodni. Teraz cała winę za problemy z niezbyt dobrym widzeniem przypisuję brakowi doświadczenia i wprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Testowałem wiele różnych soczewek i te na prawde najlepiej mi służą, koledze także je doradziłem i też jest zadowolony. Może jak będziesz miała wizyte u specjalisty spytaj czy może to być spowodowane zespołem suchego oka lub może źle dobrana krzywizna soczewki i nie leży na oku jak powinna. Z resztą jak soczewki są źle dobrane to jak udasz się na wizytę powinnaś dostać inne, może będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Jeszcze jedno zasugeruje, z tego co czytałem wynika, że nie długo nosisz soczewki, sparwadzałaś czy nie jesteś alergikiem, w tym okresie też nie powinno się nosić soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgddfgfg
Teraz to już nie ma znaczenia czy nosi się soczewki 5 h dziennie czy 15 h dziennie, dobre soczewki są zrobione z takich materiałów, że zapewniają komfort na wiele godzin. Osobiście polecam pure vison najlepsze jakie miałam. Przez pierwsze miesiące może być ciężko z noszeniem ich, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do mgddfgfg To że Tobie służą wcale nie znaczy że dla wszystkich będą idealne, ściągasz je na noc? Poza tym nie zgodze się, bo nawet najnowsze soczewki przy kilkunastogodzinnym noszeniu dają się odczuć na oczach... Wszystko zależy też w jakich warunkach przebywamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
"Jakby sie dao "nie jestem raczej alergikiem, bo dotąd nic mnie nie uczulało.Wiąc to odpada...Myślę że czas sam pokarze o co tu chodzi. Zamierzam jeszcze trochę ponosić te soczewki, które mam i jeśli nic się nie zmieni wybiorę się do specjalisty bo nie chcę wracać do okularów. Mam jeszcze jedno pytanko-na jak długo starcza Wam płyn 360 ml ? I jakiego używacie do Acuvue Oasys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
mgddfgfg o co chodzi ztym -"przez pierwszy miesiąc jest ciężko z ich noszeniem"- co to ma dokładnie oznaczać? Może miałaś takie problemy jak ja- nieostre widzenie, zamglenia...Bo ja początkowo miałam też uczucie "piasku" w oczach-z pewnością od długiego zakładania soczewek, ale to juz mineło...bo trochę nabrałam wprawy. Ale miewam jeszcze dni gdy soczewki zakładam po czterech-pięciu próbach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Solo Care Aqua używam, 360ml na ok 2 miesiące, trochę dłużej. Po otwarciu i tak powinno się go zużyć do 3ech miesięcy, pisze to na ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Dzięki za odpowiedź! Miałam nadieję, ze starczy na te 3 miesiące, o którtch mowa w ulotce. Ja też używam tego samego płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgddfgfg
Czasem zdejmuję soczewki na noc, czasem nie. NO ja do tej pory mam dni jak jest wilgotne powietrze, że niezbyt się w nich czuję, czasem coś zakuje, ale i tak to wole niż chodzenie w okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgddfgfg
Myślę że rzadko się zdarza, że nawet przy noszeniu wiele lat soczewek się ich nie czuję zupełnie na codzień. No jeśli często jest coś nie tak, to znak, że może nie są dobrze dobrane, może nie powinniśmy w ogóle chodzić w soczewkach, ale jeśli czasem, to jest normalnie, bo to jednak ciało obce w oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgddfgfg
A i mi okulistka powiedział, że przez tydzień, dwa będę je czuła na oku...ta to trwało miesiące ;), terefere, no ale przecież zrozumiałe jest, że nie powie, że pół roku, bo dużo ludzi by to zraziło, więc się nie dziwię, że tak mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Hej! Muszę jeszcze zapytać o krzywiznę. "Jak by sie dao" w Acuvue Oasys standardowa to 8,4. A wcześniej też taką mialeś? Bo pisałeś, że nosiłeś różne soczewki...Bo jak tak sobię wszystko analizuję to przypomniało mi się,że okulista jak zmieniał mi moc na słabszą to mi dał soczewki próbne jednodniowe innej firmy(bo nie miał akurat J&J o wymaganej mocy)tylko nie wiem jakiej i ten jeden dzień to chyba nie miałam tych wszystkich negatywnych odczuć, a poszukałam w internecie i wszystkie jednodnowe mają inną krzywiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do lusia30 Miałem wtedy soczewki o krzywiźnie 8.6 lub 8.7, Oasys pod względem krzywizny były do tej pory powiedzmy "uniwersalne", chocicaż od nie dawna pojawiły się już Oasys o krzywiźnie 8.8, najpierw były tylko 8.4, przynajmniej u nas w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Hej! Dziękuje za odp "jakby sie dao", ale szczerze mówiąc juz nie wiem co mam w takim razie myśleć o tej krzywiźnie skoro jak twierdzisz wcześniej miałeś inną niz teraz i to nawet nie przybliżoną...Więc ta krzywizna to dowolność?! Myślałam że jest jedna określona przez specjalistę i tego muszę się trzymać.Im dalej w las...to mam więcej pytań i wątpliwości. Wiem że najlepiej rozwieje je okulista-ale trzeci raz iść w sprawie doboru soczewek do tego samego...to jakoś mi głupio, no i zaczynam wątpić w jego fachowość-chociaż znalazłam jego nazwisko w inernecie, był polecany jako dobry w swojej dziedzinie. Ja jestem z Kielc. Może ktoś mi poleci dobrego okulistę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Najlepszy od takich spraw jest oprometrysta, tylko sprawdzony, nie pierwszy lepszy. Z tą krzywizną jest tak, że wybiera się najbardziej zbliżoną, więc jak miałem do wyboru soczewki o krzywiźnie 8.3, 8,7, 8.9 to 8.7 były najbardziej odpowiednie, w Oasys nie było takiego wyboru, więc musiałyby być wtedy tylko dla określonej grupy użytkowników z krzywizną z tego przedziału... Mi też okulista, bo byłem kilka dobrych lat temu jak sprawdzał krzywizne też dokładnie nie powiedział jaką mam, tylko polecił z dostępnych wtedy 8.6 lub 8.7 nie pamiętam już dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alijka
Witam, nosze od kilku dni soczewki toryczne Air Optix firmy Ciba Vision, i z każdym dniem upewniam się że są źle dobrane :( Okulistka zapisała mi mniejsze dioptrie niż noszę w okularach (a noszę minusy, i do tego mam astygmatyzm). Jak to możliwe, czy ktoś się orientuje, że kiepsko widzę z bliska, skoro mam przepisane minusy? Muszę wysilić wzrok aby złapać ostrość,,, a z kolei z daleka też niezbyt dobrze widzę, występuja takie zamglenia na oku, rozmycie się obrazu, tak że po mrugnięciu obraz się wyostrza na dwie sekundy, ale potem znów się zamazuje. Ale najbardziej irytuje mnie, dlaczego kiepsko widzę z bliska, skoro mam minusy, czy ktoś też tak miał??a moze to wina tego, że w okularach miałam większe dioptrie, a w szoczewkach mam o połowę mniejsze? Poradźcie, tak bardzo chce nosic soczewki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkiełko100
witam serdecznie, do tej pory używałam przez długi czas Aquvue2. Ostatnio optometrystka powiedziała że trzeba je zmienić bo moje oczy nie znosza ich za dobrze (fakt oczy zaczerwienione, popękane żyłki) - są jakby za ciasne choć parametrami idealnie odpowiadają pomiarom komputerowym. Zmiana soczewek była na Ciba AirOptix - te same parametry, ta sama moc jednak soczewka jest jakby większa, nie powoduje już ucisków. Problemem jest to że gdy patrze na wprost obraz jest zamazany, jeżeli spojrzę w boki pod dużym kątem to obraz jest super. Optometrystka z pobłażliwym uśmiechem stwierdziła że \"to się Pani musi zdawać\". Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasix
Od jakiegoś czasu nosze soczewki i wear i jak na razie nie narzekam wcześniej nosiłam air optix i po miesiącu jak zmieniłam soczewki na nowe oczy zaczęły strasznie mnie szczypać i nie mogłam w nich chodzić. Pomijając fakt ze soczewki odlepiały mi się . Moim zdaniem to jak dana osoba reaguje na daną firmę czy rodzaj soczewek zależy tylko i wyłącznie od oka. Jedni źle reagują na taki płyn inni na inny, ludzie każdy jest inny. Pozdrawiam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Otóż to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozartoptyk
Witam, Polecam soczewki Zeissa, są dużo cieńsze i bardziej uwodnione, dzięki lepszemu dopasowaniu do źrenicy wyraźnie lepszy komfort noszenia ( nie przesuwają się), Dzięki zwierzanej nieprzepuszczalności pozwalają twojemu oku oddychać, dzięki czemu nie ma efektu zamglenia, soczewki kolorowe też są ciekawym produktem. Zapraszam do siebie www.zeiss-soczewki.pl Chętnie pomogę i doradzę, można od razu pisać na maila marcel(malpeczka)excitesun.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Chyba ktoś tu się pomylił, to nie miejsce na reklamowanie sprzedawanych przez siebie produktów, tylko miejsce na obiektywne opinie, prady, mity etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
hej! Witam ponownie! Mija już 7 tydzień mojej przygody z soczewkami...no i muszę przyznać że jest o niebo lepiej niż z początku. Wciąż mam te same soczewki-jakoś przetrwałam wszelkie niedogodności i chyba już się przyzwyczaiłam, czy raczej przywykły moje oczy...To dziwne ale kiedy zaczełam się zastanawiać nad zmianą soczewek na inne-nawet już zamówiłam na Allegro -to moje obecne zaczeły się lepiej sprawować-tzn zamglenia prawie mineły, nie mam też problemów z pracą przy komputerze. No ale jak przyjdą pocztą te nowe, a konkretnie Air Optix Aqua-zamierzam je wypróbować i chętnie podziele się doświadczeniem.Pa, pozdrowienia dla wszystkich którzy tu zaglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poduszek69
Cześć ludzie ;) Mam pytanie. Chodzę często na basen (3-5 razy w tygodniu). Teraz robię kurs na młodszego ratownika wopr i się zrobił problem. Jak dotąd radziłam sobie z okularkami korekcyjnymi (3.5 na każde, a wadę mam 3.75 chyba). Od zawszę mam okulary, bo nigdy nie lubiłam tematów z oczami.. Blee. Zawsze się bałam ich czymkolwiek dotknąć. I mam pytania. Czy jest jakiś sposób (myślę o soczewkach) na tą wodę? Bo będą na tym moim kursie momenty, kiedy nie będę mogła być w okularkach. Dodam też, że na codzień bym wolała okulary, bo już mi się zrobiły od nich takie zole i jak je zdejmę to wyglądam jak potwór. Chodzi mi o jakiś sposób na to, żebym widziała na lądzie jak i bezpiecznie i bez komplikaji, pod wodą. W góry dzięki. ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... widzę że z piszących tutaj chyba najdłużej noszę soczewki... już 4 lata... kupuję kwartalne.. wypróbowałam kilknaście firm ( nawet takie bezmarkowe, tanie z holenderskiego sklepu ETOS, podczas pobytu w NL ) kilka z wypróbowanych bylo fatalnych pomimo zapewnien lekarza że są ok.. starajcie same sprawdzać najpierw soczewki 1-dniowe... będziecie wiedziały czy Wam pasują czy też nie.... SZKIELKO.... ALIJKA-----> zmieńcie lekarza... !!!! profesjonalista Wam nie powie że się Wam wydaje, albo że oni wiedzą lepiej i że bzdury gadacie!!!! więc dziewczyny jak lekarz Was zbywa, to go zmieńcie każdy jest inny..każde oko reaguje inaczej.....ważną rzeczą jest płyn... też mam kilka zaliczonych i najbardziej jednak polecam Bausch'a..ostatnio w Vision Express są promocje... poza tym polecam sklep BARWY OCZU na Allegro.. to dobra firma... z konkurencyjnymi cenami... płyny warto kupować od nich... te same co w VE ,ale nawet troche tańsze..od 2008 kupuję od nich i dostaję rabaty gdyz długo z nimi współpracuję... więc warto !!!! przez rok także soczewki acuvue kupowałam poprzez Allegro... są o niebo tańsze gdyż nie ma na nich takiej marży jak na tych u optyka!!!! Kwestia noszenia... ja noszę -1.75 około 8-10 h /dzien... nie odczuwam dyskomfortu..... ale to też pewnie kwestia przyzwyczajenia... Na poczatku jednak nie miałam takich "przykrych" doświadczeń jak część z Was... Jeśli , któraś jest ze szczecina... polecam lekarzy z przychodni na Staromłyńskiej.. rewelacja... mili..profesjonalizm 120%... pozdrowulce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do poduszek69: są okulary korekcyjne do pływania typu gogle, myśle że dobre rozwiązanie, bo w soczewkach nie powinno się pływać, tym bardziej nurkować. do agnessa_31 nosisz tylko do 10 godzin dziennie soczewki, więc nie powinno być dolegliwości, tym bardziej jak soczewki są nowe, świeżo założone. Niektórzy noszą, np jak ja ok 15nastu godzin dziennie lub nawet dłużej i wtedy, żeby były wykonane z najlepszego materiału dają się już odczuć na oczach... Ja proponuję ściągać soczewki kiedy to tylko możliwe, jak np siedziemy w domu i nie mamy już zamiaru ruszać się z niego, damy w ten sposób odpocząć oczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×