Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość poduszek69
Do jakby sie dao: Wiem że takie są, bo sama takie mam. Już od paru dobrych miesięcy. Tylko że chodzi mi o to, że jak będziemy mieli zajęcia na otwartych wodach, gdzie zabronione jest uzywanie okularków, to będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waiertka
Ja mam soczewki ACUVUE OASYS for astigmatism johnson-johnson soczewki mam o mocy 4,5 a okulary 6,5 teoretycznie dobrze widzę w soczewkach, ale dlaczego one są aż tyle słabsze? czy mi sie oko nie przemecza? wy tez macie taką róznicę? badalam sie u dobrego okulisty, ktory za wizyte wzial 170zł;/ a za soczewki zaplacilam 290zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Soczewki dla osób z astygmatyzmem są droższe od zwykłych soczewek sferycznych, a oprócz tego owy okulista narzucił sobie marże, stąd taka cena, nie wiem ile sztuk kupowałaś, ale opakowanie 6 sztuk o jednakowej mocy można spokojnie kupić za około 100zł na internecie, parametry już, więc sama sobie teraz zdecydujesz gdzie kupisz... A co do tego ile wziął za wizyte to nie znaczy wcale, że jest dobry, bo najlepszy od takich spraw jest optometrysta. Co do mocy to na prawde duża różnica, ale skoro widzisz tak samo ostro jak w okularach to nie ma potrzeby zmieniać na mocniejsze... Takie moje zdanie, wiadomo, że specjalista wie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
*parametry już znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymonsoczewki
Mam takie pytanie bo już dwa razy zapomniałem zapytać moją okulistkę.. jak noszę soczewki dwutygodniowe, to... mogę je założyć łącznie 14 razy, czy mam je wyrzucić po dwóch tygodniach? Na płynie jest napisane, że soczewki może przetrzymywać nawet do miesiąca, bez nieużywania ich i, że można je potem normalnie założyć bez problemów.. wiadomo pudełeczka są aseptyczne, więc nic się tam nie dzieje.. Prosiłbym o uzasadnioną odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam Szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozartoptyk
Po 2 tygodniach od otwarcia, soczewki traca już niektóre sowje parametry, takie jak tlenoprzepuszczalnoś, zmian fizycznie można niezauważyć jednak, dla dobra swoich oczu nalezy je wymienić. wwww.zeiss-soczewki.pl - najleprza oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon nie ważne ile razy soczewki zalożysz w ciągu tych 2 tyg, ważna jest data otwarcia opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agun
hej, kiedyś tutaj pisałam o swoich problemach z soczewkami i chiałam się z wami podzielić swoimi przebytymi doświadczeniami, w ramach szybkiego przypomnienia: pisałam, że źle widziałam, rozmazywał mi się obraz, oczy biegły do zeza, miałam duże problemy zwłaszcza z jednym okiem. Na następny dzień po ostatnim poście tutaj poszłam do optyka i okulisty, gdzie kupowałam soczewki i faktycznie okazało się, że soczewka jest, jak to ujeła pani doktor "dziwna" i wymienili mi ją, bezproblemu. No i było by wszystko spoko gdyby nie bóle głowy i to ciągłe coś "nie tak" z obrazem i oczami. Dzisiaj byłam u DOBREGO okulisty i co się okazało: że mam źle dobraną moc, o 0,5 dioptrii. Kiedy pani doktor z visonexpress mówiłam, że chyba moc jest niewłaściwa bo tak to czuję to padło tylko stwierdzenie, że to niemożliwe, no bo tak wynkia z badanaia komputerowego, przywykne. Teraz myślę, że niechciała poprostu wymieniać mi soczewek, które już nosiłam, a które były gratisowe. Piszę tego posta, aby odradzić wszystkim wizyty u lekarzy pracujących dla konkretnej marki. Teraz się tylko zastanawiam czy łaskawie wymienią mi resztę soczewek, które mi wcisneli na właściwą moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Jak już masz potwierdzone, że są źle dobrane to powinni, chociaż różnie to bywa, powodzenia w walce o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lighter
Cześć. Ja mam pewnien problem gdyz nosze soczewki dopiero od kilku dni i strasznie uwierają mnie one w powieki. Myślałam z początku że to z przesuszenia oka ale po kilkudniowej kuracji kropelkowej jest dalej tak samo. Czy oko się musi przyzwyczaić do soczewek czy może źle dobrane soczewki. Soczewki miesięczne i płyn mam z Zeiss bio Lens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwehu
czy sa jakes przeciwwskazania do używania optixów i opti free, do tej pory kupowałam solo care, który jest zalecany ale opti free jest tanszy a jest na nim napisane ze jest do wszytskich soczewek miekkich wiec??????? Jakie macie doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filojkowa
ja sie bnei znam,ale ja tam uwazam ze jak doswszystkich to do wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh to ja jeśli mogę, to chciałabym Wam polecić soczewki na szła.com. W skrócie: bardzo dobra jakość i bardzo niska cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Hej! Miałam podzielić się opinią o Air Optix Aqua-niniejszym to czynie-nosze je 3 tydzień i chyba trafiłam w 10-ątkę,pierwszy tydzień co prawda trochę bolala mnie głowa, nieliczne zamglenia...drugi tydzień znaczna poprawa, a teraz zapominam że je w ogóle noszę. I chyba przy nich zostanę, chociaż mam jeszcze jedną parę Aquvua Oasys...Zatem mogę jeszcze raz porównać. Chyba jednak wolę wybrać miesięczne, a nie 2-u tygodniowe z możliwością przenoszenia do 4 tygodni. Pa, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkiełko100
Mam pytanie dotyczące pielęgnacji: Czy możecie polecić dodatkowe "środki czyszczące" do szkieł kontaktowych? Mam tu na myśłi tabletki odbiałczające itp? Srodek pielęgnacyjny niestety jest za słaby i na szkłach zbiera się widoczny już po kilkunastu dniach osad. Dodam że ze względu na specyficzne wymogi moich oczu jedyną dostępną opcją są soczewki trzymiesięczne Ciba i dlatego utrzymanie czystości jest mega mega ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Jaki używasz płyn, na ulotce płynu firmy tej co masz soczewki Ciba Vision Solo Care Aqua jest instrukcja odnośnie czyszczenia soczewek. Są dwa sposoby, jednym z nich jest czyszczenie mechaniczne soczewki, że delikatnie pocierasz w palcach i kropisz płynem, później wkładasz na jakiś czas i są wyczyszone. Jeśli posiadasz ten płyn to sobie poczytaj ulotke, jesli nie to na pewno będzie gdzieś dostępna na internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkiełko100
Dzięki za odpowiedź - rzecz w tym , że postępuję dokładnie z opisem z ulotki, jednak to wydaje się być nie wystarczające- Stad tez moje pytanie o dodatkowe sposoby czyszczenia. Wśród znajomych noszących soczewki to nikt nie miał takie problemu i nigdy w życiu nie używał tabletek odbiałczajacych. Na forach znalazłam info o własnie takich tabletkach i jakichś "mydełkach". Obawiam się testowac na sobie takich specyfików i dlatego mam nadzieję że któryś z forum-owiczów podzieli się swpoim doświadeczeniem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Najlepszym sposobem według mnie byłaby zmiana soczewek, na takie które wymienia się częściej, miesięczne lub nawet dwutygodniowe, wiąże się to z większymi kosztami, ale na pewno komfort noszenia będzie zdecydowanie wyższy, chociażby ze względu na materiał, z którego wykonane są soczewki. Nie wiem jakie masz przeciwskazania do noszenia soczewek innych niż trzymiesięcznych, krzywizne dopasowałabyś bez problemu, bo jest mnóstwo róznych firm soczewek. Może specjalista do którego chodzisz ma jakiś w tym interes, kupujesz u niego te soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkiełko100
W moim prypadku to nawet nie chodzi o stronę "finansową" . Za soczewki kwartalne płacę wiecej niż płaciłabym używając w takim czasie dwutygodniowych J&J czy miesięczne Ciby. W moim przypadku organiczeniem jest wysoka wada. Soczewki tych "popularnych" marek J&J, Ciba, Baush mają za małe zakresy mocy i dlatego mam soczewki kwartalne gdzie zakres mocy jest dużo większy. Chętnie zmieniłabym specjalistę ale odwiedziłam ostatnio 3 i wszyscy jednakowo robili wielkie oczy ze zdziwienia jak im mówilam o moim "problemie" , mówili że tak nie powinno byc, ale żadnej propozycji rozwiązania nie zaproponowali. Też myśle, ze niestety nie miała chyba szczęscia by traić na specjalistę z prawdziwego zdarzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
No to może poszukasz innego źródła nabywania soczewek, gdzie nie cena nie będzie wygórowana i zmieniaj je sobie częściej, noś parę tylko miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Jakich soczewek używasz tych kwartalnych? Soflens 38 (Optima FW), bo tylko takie w sumie znam z kwartalnych, jednak są one z firmy Bausch&Lomb a nie Ciba, jak pisałaś wcześniej. Dostępna moc soczewek, o których mowa wyżej: - 9.00 do +4.00 a dla przykładu soczewki Acuvue Oasys: -12.00 do + 8.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Poza tym najpierw piszesz: "Dodam że ze względu na specyficzne wymogi moich oczu jedyną dostępną opcją są soczewki trzymiesięczne Ciba" a później: "Soczewki tych "popularnych" marek J&J, Ciba, Baush mają za małe zakresy mocy i dlatego mam soczewki kwartalne gdzie zakres mocy jest dużo większy" Jedno drugie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betanna
A nosiliście soczewki jednodniowe Johnsona? Moja 13-letnia córka nosi miesięczne ,ściąga na noc ,a w zapasie ma okularki i jak ma np. grypę i nie idzie do szkoły to soczewek raczej nie zakłada.Ale czy te jednodniowe nie sa może lepsze ? Sa drozsze ,ale płynu już nie trzeba kupować ,po prostu wieczorem się je wyrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkiełko100
do: jakoby sie dao ...: niestety nie czytasz dokładnie moich postów, a uwierz mi wiem co pisze -- więc aby nie pozostaiwać wątpliwości: specyficzne wymogi moich oczów = potrzebny duży zakres mocy = "-" 15 dioptrii = brak oferty wsród powszechnie znanych producentów z wyjątkiem jednego rodzaju soczewek Ciba tj.Ciba Individual. No to przynajmniej ten wątek mamy jasny chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawek
szkielko100... a Hydron? robi tez chyba do -20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Co do jednodniowych to powiem CI, że chętnie bym się przerzucił, zwłaszcza jak przychodzi okres pylenia, bo mam alergię i soczewki na oczach dają się we znaki, jednak cena mnie odrzuca... Na pewno dużym plusem jest to, że są świeże, nie odkładają się na nich żadne osady, co chodzi o parametry to mniejszą przepuszczalność tlenu mają na pewno, ale wydaje mi się, że jak wybierze się dobre dla swoich oczu to idealne rozwiązanie, jak ktoś może sobie na ten cel przeznaczyć taką sumkę miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eather
cześć ;) kilka lat temu nosiłam przez krótki okres soczewki i bardzo mi się podobało, jednak ze wzgledów finansowych wróciłam do okularów; teraz ceny zdecydowanie spadły (albo mnie sie tak wydaje, wazne, zeby sobie wmówić ^^) i chciałabym znowu spróbować; byłam dzisiaj u okulisty, ale dostałam tylko karteczke z ostrościa, jaką mam zamówić, nic o krzywiźnie etc ;/ zastanawiam się nad pójściem do VE, ale boję się, ze bedzie to bardzo drogie... ile moze kosztować taka wizyta? a moze lepiej przejsc sie znowu do okulisty, u którego byłam dzisiaj? pomóżcie proszę, bardzo zależy mi na noszeniu soczewek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
wróć do okulisty niech Ci poda kompletne parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×