Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

no oczywiście! i na dodatek gorącą!co by bakterie zniszczyc:D zrozumienia trochę, człowieku. ty pewnie \"madrze\" zostawiłbyś/łabyś soczewki na oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Akurat nosze takie, że jedną noc mógłbym spokojnie zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ety yea
a to ciekawe bo moj okulista twierdzi (i firmy produkujace soczewki) ze tylko plund o soczewek w pelni ocvzyszcza z pylkow i brudow a sol fizjologiczna nie robi z nia nic oprocz przeplukania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Bo tak właśnie jest, solą fizjologiczną przepłukać soczewki można, ale nie dezynfekują ich. Nowe soczewki zanurzone są właśnie w roztworze soli fizjologicznej. Nie jestem nieprzyjemny, ale trochę już tutaj postów zostawiłem i jak słucham takich przypadków to nie wiem czy ktoś sobie wygłupy robi. Mogłaś zaznaczyć, że to był sporadyczny wypadek, gdzieś na wyjeździe a nie pisać, że tak soczewki przetrzymujesz. A jesli się dalej upierasz, że to dobry sposób przechowywania soczewek to porozmawiaj z jakiś specjlalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
czyt. optometrystą, bo okulista, który nie ma o tym pojęcia może Ci taki sposób polecić jak Ty zastosowałaś, zdarzały się różne przypadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybys czytał ze zrozumieniem wiedzialbyś o czym piszę. I bez zaznaczania. Wiec radze wróć do strony poprzedniej, przeczytaj moją wypowiedz, a potem jeszcze wcześniejszej i przeczytaj wypowiedz uliszpuli i bedziesz wiedzieć o co komu chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no , przyznaje , bylam troche niezorientowana. poczytałam i widzę , ze rzeczywiście sol fizjologiczna to nie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o przechowywanie soczewek. A woda w sytuacji awaryjnej jednak zdaje egzamin Mam jeszcze pyt. jakiej mocy soczewki nosicie w porównaniu z wadą? chodzi mi i zwykłą krotkowzroczność. jedni optycy mówią, ze powinny byc s łabsze nieco od wady, inni ze mogą byc takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ety yea
co to znaczy od wady? okulary mam jakies -5,5 i -5,25 soczewki -5 i -4,75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaatinka83
Hej :) Podczas kontrolnego badania okazało się, że mam astygmatyzm, ale receptę na szkła z cylindrami dostałam tylko na szkła okularowe (okulista nie zajmuje się soczewkami). Soczewki nosiłam dalej o tych samych mocach, ale ostatnio dowiedziałam się, że można kupić soczewki dla astygmatyków. Tylko czy moc cylindra jest taka sama? Mam -0,75 dla okularów. Czy zaryzykować i kupić taką dla soczewek? Nie jest mi łatwo skonsultować się z okulistą, bo teraz jestem za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ety yea
za granica nie ma okulistow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaatinka83
Okuliści są, ale gorzej z językiem ;p wiem wiem, jak się nie zna języka nie powinno się wyjeżdżać, ale takie jest życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do borówka* Ostatnie zdanie do wcześniejszych Twoich postów, piszę to tylko dlatego, bo wiem jak ważne jest przestrzeganie higieny, co chodzi o pielegnącję soczewek, to że po przetrzymaniu w wodzie założyłaś i było wg Ciebie ok, nie znaczy, że zdaję egzamin, jakbyś nabawiła się jakiejś infekcji wtedy mogłoby być już gorzej z wyleczeniem. I nie pisze to, żeby się wymądrzać, tylko wg mnie o to szczególnie trzeba dbać :) A co do mocy to kiedyś właśnie okuliści dobierali nieco słabszę moce szkieł niż sama wada. Teraz natmiast różnie okuliści i optycy do tego tematu podchodzą, coraż częściej mówi się, żeby stosować taką samą moc szkieł jak wada wzroku, gdyż słabszę mogą przyczyniać się do pogorszenia wzroku, jeśli chodzi o soczewki pewnie jest podobna sprawa, zdania optometrystów też pewnie byłyby podzielone. Ja noszę akurat trochę słabszę, ze swojego doświadczenia wiem, że jakbym ubrał mocniejsze i ponosił jakiś czas to się oczy do nich przyzwyczają i wcześniejsze które do tej pory były ok, będa już za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ety yea
coz, ja znam laske ktora nosi soczewki caly czas non stop,czasami wyjmuej zeby je przemys i spowrotem do oczu, co prawda nie wiem jakich uzywa ale podejzrewam ze noszenie non stop xczegos na oku nie jest dla nich zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są takie mądrale. Może nie sa uświadomione czym to grozi, a może mają warzniejsze sprawy na głowie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba cos w tym jest , ze soczewki powinny byc slabsze. zawsze tez takie mialam. i tak mi sie szkoda zrobiło, ze moglabym widziec jeszcze lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Osobiście znam też osobe, który soczewki ściąga tylko raz na 30 dni, są to soczewki do noszenia w trybie dziennym, czasem sie zdarzy z tego co mi mówił, że wyciąga jak już starsznie za mgłą widzi, też mu gratuluje rozsądku. Nawet jak oko wygląda na zdrowe to później może się to odbić na nim i nie będzie już wtedy za ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Ja sie zastanawiałem nad operacją korekcji wady wzroku, tylko są dwa aspekty, które nie przemawiają za bardzo za tą operacją, mianowicie, że istnieje ryzyko niepowodzenia podczas operacji i można uszkodzić oko, czyli skutek może być fatalny, a po drugie słyszałem, że po takiej operacji (skupiałem się głównie na krótkowzroczności), dlatego nie wiem jak jest w przypadku innych wad, że mogą być problemy z widzeniem w ciemności no i wiadomo, że po takie operacji, w wieku ok 40 lat trzeba będzie nosić już okulary do czytania, ze względu na starzejące się oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatona
Okulary do czytania nosi się bez względu,czy ktoś miał laserową korekcję czy nie i niekoniecznie od czterdziestego roku życia,czasem później ok.pięćdziesiątego roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
wiem co to jest tzw. starowzroczność, ale mówie jak jest w przypadku laserowej korekcji wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noszę soczewki acuvue advance mniej wiecej od dłuższego czasu, okazały sie dla mnie najlepszet. przez parę lat nosilam je jako soczewki m-czne - tak powiedzial okulista. W momencie gdy zdecydowałam je kupić przez internet okazało się ze są to soczewki 1-2 tygodniowe. Teraz zamawiam je przez intern po raz kolejny i dystrybutor twierdzi, że są to soczewki miesięczne do noszenia w trybie dziennym, albo 1-2 tyg jesli noszone dzień i noc!teraz juz nic nie wiem !jesli macie pewność jak jest z nimi wreszcie, proszę, napiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra , juz wiem:) soczewki te są do noszenai w trybie dziennym, do wymiany co 2 tyg. A spotkaliście się aby okulista mówil o nich jako miesięcznych soczewkach? i co najciekawsze zamóqwilam soczewki na str, ktora teraz mi wciska ze to są soczewki do noszenia dzień i noc ptzez 2 tyg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lslsls
nos w dzien, a na noc zdejmuja, po dwoch tygodniach zmien na nowa pare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Właśnie optycy mówią, że sa niby miesięczne, chyba ze względów ekonomicznych, nie rozumiem tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lslslslsls
ja nosze 2 tygodnie i nie kombinuje, jesli Cie nie stac na soczewki to ich nie kupuje, zainwestujw okulary . To są Twoje oczy, nowych nikt Ci nie da i moim zdaniem nie ma co oszczedzac na soczewkach.. nosisz dwa tygodnie i do kosza i tyle . koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Dokładnie lekarz, który mówi że Acuvue (Oasys, Advance, ) są dwutygodniowe powinien się podpisać pod tym, bo w przypadku nabawienia się jakiś komplikacji lub infekcji u kogo szukać wtedy winnego, wtedy na pewno by się wyparł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Dlatego osoby, które chcą nosić soczewki powinny udać się do dobrego optometrysty, nie okulisty, bo niektórzy w ogóle o tym pojęcia nie mają. Kiedyś słyszałem plotke, że Acuvue w USA są miesięczne, ale sprawdzałem ostatnio i też są dwutygodniowe, czyli MIT, tak jak w temacie dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×