Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jagoda Lee

Kącik naszej poezji.

Polecane posty

Racja ----> właśnie słucham muzyczki, za chwilę idę się trochę rozerwać. Też pozdrawiam wszystkich. Cieszmy się tym ostatnim dniem wolności od codzienności. Kolejny dopiero za rok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blancia
1 jestem dziewczyną nie żadnym ona/on....a tak pozatym to wam zależy na opini....bo gdyby wam na niej nie zależało to byście nie pisali swojich wierszyków na tej stronie... a nie mnie ...a co do mojej wielkiej "nienawiści do siebie i innych ludzi" to ....może powiem tak.....nie nienawidze innych ludzi....nie lubie tylko głupców...a to różnica...bo nie moge powiedzieć że nienawidze malaży, prawdziwych poetów ...muzyków itp. wręcz przeciwnie ...darze ich bardzo dobrym uczuciem....ale razi mnie kiedy człowiek pisze coś (co fak faktem zawiera jakieś jego uczucia)... bo jest mu źle i mimo iż się bardzo myli nazywa to poezją...bo dla mnie jest to taka sama sytuacja jakby głosił się 2 Poe...większość z was zapewne nic by nie zrozumiało z prawdziwej poezji...bo ona nie jest tak łatwa i bezpośrednia jak to co wy tu wypisujecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primo- malaRZY , NIE malaŻy - dziwi mnie ,że taka miłośniczka prawdziwej POEZJI -stawia takie orty :P Secundo - nikt z nas nie mianował się Poetą . Jeszcze jedno - bardzo proszę o definicję PRAWDZIWEJ POEZJI , KTÓREJ TO NIE JESTEM W STANIE POJĄĆ ! A co do , nienawidzenia głupców - mam podobne zdanie do Ciebie .Tylko dla mnie głupcem jest ten , kto stawia się ponad innych , nie mając ku temu żadnych podstaw .Myślę ,że zrozumiałaś, o Kogo mi chodzi :P Mimo wszystko - udanego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słowa Jeśli powiesz TAK... Zostanę Ci wierny moja Ukochana, aż śmierć mnie nie zabierze. Jeśli powiesz NIE... Smutek i Cierpienie mnie pomroczy. Popadnę w zapomnienie, bez Twej miłości. Słowa robią większą krzywdę niż cokolwiek innego. Trzeba umieć je wymawiać, by krzywd nie wyrządzać. Kto nie zna wartości tych jakże pięknych słów KOCHAM CIĘ niech będzie przeklęty, bo na wiatr ich rzucać nie można. Smutek Miłść mnie pgrążyła, w głebokiej rozpaczy. Gdy Cie nie ma umieram. Umieram z kazdym dniem, gdy zachodzi Słońce, aby spotkanie z Toba znowu mnie życiem napełniło. Lecz to nie pomaga, o i tak wiem, ze serca nasze byc razem nie moga, a kochac i nie byc razem jest cierpieniem najwiekszym *** Gdy rano wstaje nowy dzien, a z nowym dniem nowe Słońce. To co widze przez okno przypomina mi Cie Me mysli tylko w jedno sie układaja wokół Ciebie krazac i rozmyslajac. Nie moge oczu nacieszyc tym widokiem, a serce,czuje ze z tesknoty za Toba, lamie sie na tysiace kawaleczkow Jedyna mysla jestes Ty Czuje jak rosnie mi uwielbienie do Ciebie, czuje jak serce mi podpowiada, ześ Ty, to Ta jedyna moja luba. KOCHAM CIE, jak dzieko kocha rodziców KOCHAM CIE, miloscia szczera i prawdziwa PRAGNE CIE jak pies ktory chce ujrzec swego wlaściciela PRAGNE CIE taka jaka jestes POŻĄDAM CIE jak dzien pozada nocy, by mogl znowu wstać o swicie POZADAM CIE jak Bóg wie czego... Wszystko wokolo przypomina mi Ciebie Śpiew ptaków to Twój aksamitny łagodny glos Brzask o poranku nie dorówna urodzie Twej, Nie wspominajac o rózy, która wiednie, przy Twym pieknie zdumiewajac sie, ze jest cis piekniejszego od niej Zbyt smiely jestem piszac to... Czy mnie kochasz prawde powiedz...? Wiec gdy mnie odrzucisz, zrozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blancia
O.O Fakt stawiam straszne błędy ort. ale cóż ...staram się coś z tym zrobić ..........a co do definicji poezji....(której wcale nie mówiłam że nie możesz jej zrozumieć bo nie zwracałam się w tym zdaniu bezpośrednio do ciebie ...lecz do ogółu) to nie ma krutkiej definicji poezji...poprostu nie jest ona taka bezpośrednia i prosta do zrozumienia jak to co tu jest pisane w wiekszości przypadków......no nie nazwiesz chyba prawdziwą poezja czegoś typu.... .Zostawiłeś mnie ...płakałam całą noc... na stole wśród ciszy stał kubek ze starą kawa coś mi ją jeszcze wczoraj ją zrobił a wokół niego rozlane były moje łzy... ŁeŁeŁe...poeta nawet motyw z kubkiem mógł by przedstawić bardziej lirycznie ...zoro metafor...gdzie środki stylistyczne...prosze nie nazywajcie czegoś tego typu poezją...a tak na marginesie....skąd wiesz że nia mam postaw do bycia wyniosłą...bo jestem wyniosła...wiem że wiele rzeczy zrobiłabym lepiej ...tak jak napisanie wiersza ...a i tak nie nazywam siępoetką ...i nie nazwałabym takiego topicu kącikiem poetyckim....bo nie jest to wcale żadna poezja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blancia
Drakul01--> niezłe ....podoba mi się nawet nawet...:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O , witaj Darkul01:) Na powitanie 🌻 Blancia - masz rację, pewnie dużo tu wierszyków , a nie WIERSZY I CO Z TEGO ? Dzięki Bogu , jst wielu Poetów na świecie, gdzie odnajdziesz środki stylistyczne itp .I co z tego ? Tutaj , chodzi o ludzi , z którymi chce mi się rozmawiać .Myślisz .że to nic nie znaczy ? Dla mnie znaczy bardzo wiele . Odnośnie Twoich podstaw do bycia wyniosłą - nie masz żadnych :) Teraz powiem Ci dlaczego - niczym istotnym się ode mnie nie różnisz .Czy jesteś pewna ,że nigdy nie zachorujesz , że nic złego Ciebie lub Twoich bliskich nigdy nie spotka , czy się nie zestarzejesz i wreszcie nie odejdziesz z tego świata , jak każdy z nas ? Więc , mam pewność ,że nie jesteś nikim wyjątkowym i niepowtarzalnym .Czyż nie ? Blancia - może czas nauczyć się pokory wobec świata i ludzi ? Jeszcze odnośnie bezpośredniości w poezji \" Spieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodzą .Zostają po nich buty i telefon głuchy ...\"Czyż to jest jakoś zagmatwane , przekombinowane ? Nie , a dla mnie POEZJĄ JEST I BASTA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanci
Przy świetach nie będę ujezdzał na tobie bo nawet nie warto ale poco czytasz i wchodzisz tu jak ci się nie podoba (s....ko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blancia --> ty masz chyba jakiś uraz do ludzi :O albo przez obrażanie innych podnosisz swoje ego. Moja rada, jeśli nie zrozumiałaś słów innych: nikt ciebie tu nie zapraszał, weszłaś sama i chcesz nas wyprowadzić z równowagi. Ale to ci sienie uda. Przykro mi. Nasze dusze NIE SĄ egocentryczne, nie oceniamy siebie tylko piszemy to co nam w duszy gra i przedstawiamy to innym zamiast chować gdzieś do szuflad. Ty starasz doszukać się tu nie wadomo czego. Daj sobie spokój. Żegnam, bo nie mam ochoty prowadzić z tobą dysput. Pozostałych pozdrawiam, i po 🌻 dla kobiet a dla facetów po na poświąteczne trawienie a co :D Jagoda Lee 7010 --> ja na razie nie piszę, bo nie mam ani weny ani muzy. Jak się coś pojawi, to nie omieszkam o tym zakomunikować :) Miłej pracy przed sylwestrem 🖐️ i do następnego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blancia -----> nadal nie usłyszałam ani jednego słowa konstruktywnego, które mogłoby coś wnieść. Weź coś na warsztat - np. jedną z tych rzeczy, którą napisałam, spróbuj z nią coś zrobić, poradź, powiedz, co jest źle, co i dlaczego trzeba poprawić. Jeśli jednak wolisz obrażać ludzi - bo nadal to robisz, to po prostu zamknij okienko kafeterii, albo tylko tego topiku i zniknij z pola widzenia, bo nie mam ochoty słuchać czegoś, co chyba ma tylko za zadanie całkowite zepsucie nam nastrojów świątecznych. Swoją drogą, przykro mi to mówić, ale skoro wybrałaś akurat te dni, żeby zrobić komuś takie świństwo, to jest mi ciebie po prostu żal, bo musisz być strasznie samotną osobą, która pewnie po prostu nie wie co ze sobą zrobić w święta. I współczuję ci z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do reszty - nie masz podstaw, żeby oceniać, czy zrozumiałabym twoim zdaniem Prawdziwą POEZJĘ. Poza tym, powiem ci, że tej PRAWDZIWEJ POEZJI nie wystarczy rozumieć, ją trzeba czuć. A jeśli chodzi o tych, którzy tu coś zamieszczają - jakkolwiek brakowałoby nam lub nie talentu do pisania, to z odczuwaniem nie ma tu problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
servus i dobry wieczor Rodacy:-) Dawno 3gorsze tu nie zagladal - wiec re-witam- pisz przy chwili znow cosik - i choc w zyciu tyle elementow niepewnych jest- JEDNO TUTAJ JEST PEWNE- nikt kto tutaj swe mysli wpisze nie bedzie obrzucany blotem - miejcie wystarczajaco duzo pewnosci w siebie i nie dajcie sie wywalic z rownowagi tylko dlatego ,ze niejaki nick - za cel zycia znalazl sobie zadanie przegladanie stron internetowych i co mu nie pasuje- zmieszac musi z blotem- to taki mizerny czlowieczek jest i typowy pies ogrodnika - najlepiej takiej osoby nie zauwazac- innych pouczac chcialaby extrem chetnie, ale pewnie Swiadectwo Maturalne - jesli wiek takowy melduje - wygrala na Loterii - takich wspanialych bledow ortograficznych juz dawno ta strona nie widziala, ale to nie jest najwieksza wada *blanci*..hehe...bardziej zadziwia jedzowata zlosliwosc i brak taktu , bo ci ktorzy osmielili sie tutaj cos wpisac nie uczynili tego by chwalby slyszec-choc i takowe ciesza, ale ze zwyklej potrzeby serca , z checi podzielenia sie ze swiatem swoimi przemysleniami - czasami smutnymi, czasami pelnymi euforii , czasami tetniacymi miloscia dla tej- tego - jedynej - jedynego ---i maja do tego prawo - to platforma dla nich stworzona przez *Jagoda Lee* - a TY *BLANCIA** jestes pseudo -krytykiem i z twych odpowiedzi wynika, ze de facto o poezji nie masz zielonego pojecia, dla ciebie dobry wiersz to taki, ktory zakamuflowany tak tresciowo jest, ze nikt nie jest w stanie doszukac sie sensu , a zwykly kubek stojacy na stole to zbyt wielki banal dla ciebie - pewnie nigdy nie mialas w zyciu odejsc , powrotow, tesknoty, czekania na kogos i gdyby sie tak zdarzylo - ulozylabys wiersz wspanialy - a moze juz masz w szufladzie?- tylko morde umiesz szeroko otworzyc i krytykowac innych -sama zas masz zero, przecinek, zero wierszy - jestes konsumentem jak i ja - ale ja nie walne drugiego czlowieka za to, ze cierpial i ujal swe uczucia w slowa, ktore ty nazywasz \"wierszydlami\" - walnij sie blanica w czolo a bedzie ci wesolo, bo o ludzkich uczuicach nie masz zielonego pojecia..hehe Hej Poeci - bo tak sie do Was zawsze zwracam - bierzcie pieniadze w okienku pocztowym, bierzcie dodatkowa porcje nalesnikow, ale nie bierzcie sobie do serca nadawan nicka \"blancia\" - to czlowiek zaslugujacy na: 1. wspolczucie 2. ignorancje 3. ignorancje nr 2 hehe hehe hehe Pozdrawiam Swiatecznie:-))))) v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez muzy Nie oddycham, powietrza mi brak Nie myślę, niby o kim i sam? Nie mówię, bo niby komu i jak? Nie dotykam, czucia nie mam Zamykam oczy, nie widzę niczego Zamykam uszy, nie usłyszę nic Zamykam dzień, zaraz idę spać Zamykam serce, nie ma komu dać Ja nie żyję, a ja jednak... żyć chcę! Chcę wreszcie zrobić coś na tak! Odetchnąć z głębi Twego serca Zamyślić się nad słowem Twym Rzec Tobie moje słowa dwa Dotknąć Twych dłoni, ogrzać zimne lica I chcę... żyć, chcę znów żyć! Dla Ciebie... Pozdrawiam :) ten znów napisany tak na prędko ;) tj. przed chwilką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze - poknocilo sie cosik w pisaniu Twego nicka - zatem *sorry*! niechaj czesciej ukazuja sie tutaj slowa spod Twego piora ! nim padniesz w puchy dodam otuchy choc ciagle jeszcze wierze w duchy;-) sen niechaj akumulatory zycia laduje a u mnie ciagle jeszcze sie \"swietuje\" ;-) procenty plyna, obok stoja slodkosci nie tylko dla mnie ale i dla gosci;-) milej nocy i piknego - slonecznego dnia zycze Tobie--> 3grosze Naszej \"Szefowej\" = *Jagoda Lee* *malej-kobietce* i Reszcie Swiata = ludziom dobrej woli-amen;-) ...co uzyjem to dla nassssss...bo za sto lat..nie bedzie nas;-))lalala pozdrowionka! v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blancia
3 grosze....nie masz własnego zdania...??piszesz to co pisały i inne osoby....nie pisze tego aby wam jakoś specjalnie dokuczyc......jak już pisałam nic mnie to nie obchodzi....nie podnosi to też mojej samooceny...nie mam też jakiegos większego urazu do ludzi...tylko męczy mnie już bycie tolerancyjną webec głupoty wielu osób...czy to aż takie trudne... ? DO *radosny--smutek* nie mam zero,przecinek,zero wierszy....wręcz przeciwnie....a co do kubka z kawą ...chyba nie rozumiesz mojej intencji......w tym przykładzie który ja podałam ten kubek jest przedstawiony zwykle....jakiś tam kubek....nie jest to dla mnie wcale banał...ale chodzi o to że prawdziwy poeta znalazłby choćby w tym kubku coś pięknego i wyjątkowego....no może nie w kubku ale w rzeczy prostej i napozór nieważnej...poeta potrafiłby Ci pokazać zwykły płomień świecy o wiele piękniej niż ktoś inny....ten płomień stałby się piękniejszy i ważniejszy niż cokolwiek innego...nie wiem na jakiej podstawie snujesz teze że nie mam pojęcia o poezji...nie złościłoby mnie że nazwaliście ten topic "Kącikiem naszej poezji" gdybym nie wiedziała czym ona jest i nie wiedziała że ten topic ma z nią mało wspólnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blancia
hmmm...no a tak na przystawke dodam...że nie jestem zadufana w sobie ....nie uważam się za człowieka idealnego...nie siedze godzinami przed lustrem i nie rozmyślam o tym jaka to ja jestem códowna...ale jeśli wiem że jestem w czymś lepsza niż ktoś tam to czemu mam sobie wmuszać skromność....?? bo tak by wypadało....bo tak się ludziom będzie podobać ....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blancia -----> hmmm, jakby ci to powiedzieć.... nadal brak w tym, co piszesz rzeczowych argumentów, ale co miałam do powiedzenia, to powiedziałam. Aha, kochanie, jeśli już, to CUDOWNA!!! I ty chcesz kogokolwiek oceniać za to, jak piszę? Powodzenia. To, co napisałaś, nie zmienia mojego zdania, nadal mi ciebie żal i ci współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blancia
ale ja nie mówie przeciesz o tym czy ktoś dobrze napisał jakiś wyraz tylko o czym to jest ...... a niech ci mnie będzie żal...mało mnie to interesuje ....to mnie raczej żal wielu osób które starają się pisac wiersze choć nie widzą wyjątkowości wielu "niewyjątkowych,zwykłych" spraw lub przedmiotów...dlamnie jest to poprostu śmieszne....tak jakby ślepy próbował powiedzieć jaki kolor ma rzecz którą dotyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spuscila ciut z tonu ta blancia ..hehe..ale to nie zmienia faktu , ze wyladowala na zlej stronie internetowej - moze powinna przejsc na strone o nazwie: \"psychiczne zaburzenia\"..hehe nadal do niej nie dociera fakt, ze ta strona tutaj - to platforma dla piszacych wiersze bez uprzedniej cenzury i Komisji Kwalifikacyjnej..hehe blanca uwaza siebie za szczyt madrosci a reszta swiata to glupcy pewnie..hehe ona napewno kazdy tutaj wydrukowany wiersz - \"poprawila, upieknila i dodalaby wlasciwych niuansow \" czyli zrobilaby madra poezje a\'la blancia..hehe tylko pytam: kiedy wreszcie do ciebie dotrze zwykla, zrozumiala dla najwiekszego tepaka wiadomosc: TUTAJ KAZDY MOZE DRUKOWAC SWOJE STARE I NOWE WIERSZE BEZ OBAW NAJMNIEJSZYCH ci, ktorzy czytaja takze nie sa glupcami - blanciu - i potrafia dla siebie ocenic -ktory \"cos im da\" a ktory po przeczytaniu natychmiast zapomna twe filozoficzne wywody o ludziach nie swiadcza na twoja korzysc blancia - uogolniasz najpierw, potem zaczynasz sie wycofywac-a przeciez wystarczy .. NAJPIERW POMYSLEC A POTEM NADAWAC a nie odwrotnie - jak ty to robisz- obrazajac ludzi, ktorym pisanie tutaj w jakims momencie napewno waznym bylo i zycie plynie dalej i niech tym, ktorzy NAJPIERW MYSLA A POTEM WYSTUKUJA TUTAJ SWE OPINIE - *rozami sie sciele* amen Ja nie znam osobiscie nikogo z Poetow tej strony , nie znam pobudek dzialania, ze tak powiem..hehe..i nie potrafie pisac wierszy (poza zartobliwymi nadawaniami o rymach czestochowskich;-)) - ale potepiam takich jak ty - blancia - choc i ciebie nie znam zionie od ciebie nienawiscia i zlosliwoscia masz schrzaniona osobowosc - moze nawet nie ze swej winy... ale bardzo a bardzo nieprzyjemna jestes watpie by ktokolwiek ciebie lubil - pani profesor od poezji hehe hehe i tym razem jest mi to obojetne - na swe de facto durne i nieprzemyslane slowa otrzymasz tylko wirtualnego kopniaka jestes biednym czlowiekiem , nawet jesli konto peka od forsy raz zyjesz i nie dotarlo do ciebie jeszcze haselko \"zyc dobrze samemu i innym pozwolic zyc w spokoju\" tego nie znasz ty szukasz pretekstu, aby innym udowodnic, jacy to durni sa szukaj dalej - internet jest jak ocean - znajdziesz setki innych stron, gdzie mozesz popisac sie swoja madroscia ..hehe w miedzyczasie napisz list do Gwiazdora, co by na nastepne Swieta Bozego Narodzenia - przyniosl i polozyl pod choinka \"Slownik Ortograficzny Jezyka Polskiego\" , bo co innego bledy gdy sie szybko pisze i litery niewlasciwe wystuka, a co innego twoja - fatalna ciut - ortografia;-) a moze jestes zdania, ze tylko glupcy opanowali polska pisownie a madrzy - tacy jak ty - moga walic byk po byku i to nalezy do dobrego tonu?;-)) hehe hehe hehe najlepiej spadaj stad - i nie marnuj oczu na czytanie - jak to nazwalas?..acha! na czytanie \"wierszydel\" czytaj za to swoje wlasne poematy - te sa najpiekniejsze w promieniu tysiecy kilometrow;-) tego jestes pewna - prawda? i spij dobrze z takim przeswiadczeniem ! to byla moja ostatnia odpowiedz w twym---blancia--kierunku od teraz jestes dla mnie ino powietrzem hehe hehe hehe v.v.v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blancia -> 🖐️ i nie wracaj tu. Nikt tu ciebie nie wyglądał, nikt twoich mądrości nie oczekiwał, więc z łaski swojej zwiń swoje manatki i odpłyń w przestrzeń internetu. Nie piszesz tu \"aby wam jakoś specjalnie dokuczyc\" więc z łaski swojej nie pisz już tu więcej. Bo tylko krew burzysz... sobie. My już ciebie olewamy. Pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blancia
ha...*radosny--smutek* to wręcz zabawne ...bawisz się w psychologa....myślisz że jestem głupim człowieczkiem nienawidzącym świata i ludzi ...który zawsze wie wszystko najlepiej i jest najlepszy we wszystkim...przynajmniej ma takie zdaniue tak??a więc powiem ci że się bardzo mylisz....nie jestem we wszystkim najlepsza ...nie jestem chodząc księgą wiedzy...nie mówie że jestem idealna...poprosty nie lubie kiedy ktoś pisze wiersze proste jak to tylko możliwe nie kożystając z rzadnych metafor itp. to przeciesz nie jest wiersz...to zwykły prosty przekaz....a wiersz wymaga przemyślenia...nikt nie będzie się zastanawiał nad wierszem taki jak np. płakałam...ale mimo to odszedłeś ...chciałam się zabić... to twoja wina... krew z rany po rękach spływa... nieczego tak nie pragne jak śmierci... itd. no wybacz...ale dla mnie to nie jest wiersz.... jest to oczywiście czyjeś głębokie przeżycie...ale nie moge powiedzieć z czystym sercem że to jest wiersz...ani też że wzbudziło to we mnie jakieś specjalne odczucia...a nie zabraniam nikomu pisać co czuje ...ale nie nazywajcie tego wierszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×