Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość wiolcia66
od połtora roku miałam drętwienie rąk od miesiąca stwierdzono mi cieśni nadgarstka i od 2 tygodni jestem po zabiegu ale dręczy mnie to ze nadal drętwieja 2 palce 4i 5 to mi przeszkadza bo zbyt nie przyjemne uczucie jest nie wiem czy to zpowodowane jest tą chorobąciesni nadgarstka czy to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannask3
poczytajcie o budzeniu się kundalinii, na pewno nie we wszystkich przypadkach ale w wielu może to być przyczyną, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila kamila
Też drętwieje mi lewa ręka, ale nie jest to zwykłe drętwienie. Zdarza się, że budzę się w nocy, bo jest mi bardzo zimno i już wiem co się stało. Od ramienia po same palce nie czuję ręki. Jakby jej nie było. Teraz już nie ogarnia mnie takie przerażenie, bo wiem co muszę zrobić. Z reguły jakieś pół godziny muszę ją masować, żeby wróciła do normy. Zimne dłonie i nogi, to u mnie normalka. Poza tym, często drętwieją mi dłonie, a właściwie sztywnieją i sinieją. Zawsze wszystkim objawom towarzyszy ogarniający kończynę chłód. Oczywiście nikt do końca nie wie, co to może być. Wiem na pewno, że jest to związane z krążeniem. Na początku pomagała kawa, ale teraz na kofeinę reaguję odwrotnie. Zalewa mnie zimny pot i robi mi się słabo. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy towarzyszą mi opisane wyżej objawy. W normalnych okolicznościach jest ok. Zaznaczam, że mam 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila kamila
Też drętwieje mi lewa ręka, ale nie jest to zwykłe drętwienie. Zdarza się, że budzę się w nocy, bo jest mi bardzo zimno i już wiem co się stało. Od ramienia po same palce nie czuję ręki. Jakby jej nie było. Teraz już nie ogarnia mnie takie przerażenie, bo wiem co muszę zrobić. Z reguły jakieś pół godziny muszę ją masować, żeby wróciła do normy. Zimne dłonie i nogi, to u mnie normalka. Poza tym, często drętwieją mi dłonie, a właściwie sztywnieją i sinieją. Zawsze wszystkim objawom towarzyszy ogarniający kończynę chłód. Oczywiście nikt do końca nie wie, co to może być. Wiem na pewno, że jest to związane z krążeniem. Na początku pomagała kawa, ale teraz na kofeinę reaguję odwrotnie. Zalewa mnie zimny pot i robi mi się słabo. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy towarzyszą mi opisane wyżej objawy. W normalnych okolicznościach jest ok. Zaznaczam, że mam 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drętwienie rąk może być z powodu cieśni nadgarstka - idź do ortopedy, zrob na miescie elektromiografię (EMG), niestety w wawie wszedzie jest to płatne. Jesli to to, potem mozna zrobic zabieg usuwania cieśni. Ale tez warto zrobic diagnostyke na choroby tkanki łącznej. Szczególnie, jesli bolą Cie tez inne stawy. Warto zgłosic się do szpitala dermatologicznego lub reumatologicznego. Robią badania moczu, krwi, przeciwciał. Poczytaj sobie o mieszanej chorobie tkanki łącznej. W moim przypadku tak było, ze zaczęło się od marznięcia rąk (choroba Raynaud), a potem zaczęło się właśnie drętwienie w nocy, 3 miesiące 4-5 godzin przerywanego snu. I bolało mnie wszystko. Rehabilitacja nic nie dawała. W szpitalu dermatologicznym na Koszykowej zrobili badania. Postawili diagnozę mieszanej choroby tkanki łacznej. Leczy się to małymi dawkami leków sterydowych. Jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytajcie o cieśni nadgarstka i o mieszanej chorobie tkanki łącznej. Jesli bolą was inne stawy i marzną wam ręce przy byle zimnie - idzcie do szpitala dermatologicznego albo reumatologicznego. Trzeba zrobic troche badań. To nie ma nic wspolnego (lub rzadko ma) z kręgosłupem. Polecam lekarzy w szpitalu dermatologicznym na Koszykowej w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesza sie ta wspaniała strona okrutnie. Poczytaj o mieszanej chorobie tkanki łacznej i o cieśni nadgarstka. Zgłos się do poradni dermatologicznej. Polecam szpital dermatologiczny na Koszykowej w Warszawie. To najprawdopodobniej nie ma za wiele wspólnego z kręgosłupem. Ja tez mam drętwienie rąk i diagnozę mieszanej choroby tkanki łacznej. Wazne jest zrobienie badań, bo ta choroba ma różny przebieg, moze się rozwinąć, ale mozna ją tez wyleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonik.58
pracuje w tej chwili ciezko,biore magnez z witamina B6 i mimo wszystko nadal dretwieja mi palce u obu rak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilkomalgo
mam to samo,biore leki witamine B6 z magnezem,ale moje palce dalej dretwieja,DLACZEGO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilkomalgo
mam to samo,biore leki witamine B6 z magnezem,ale moje palce dalej dretwieja,DLACZEGO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez dretwieja rece podczas snu , kiedys obudzilam sie w nocy i mialam zdretwiala reke ,noge dostalam paniki -dziwne uczucie ! mam wypadanie krążka i czesto boli mnie krzyz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez dretwieja rece podczas snu , kiedys obudzilam sie w nocy i mialam zdretwiala reke ,noge dostalam paniki -dziwne uczucie ! mam wypadanie krążka i czesto boli mnie krzyz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez dretwieją w nocy, ale jest to do zniesienia w tej chwili. Trzeba zrobic przede wszystkim diagnoze przeciwciał ANA, RNP i innych. Zachęcam do badania sie i wykluczenia twardziny układowej oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. To są powazne choroby. Metypred - lek ktory biore, nie daje powazniejszych skutków ubocznych - nie tyje, nie rosnie mi broda, nic mnie nie boli. A naprawde mozna pracowac przy kompie wiele godzin, mam znowu sile w rekach ( a bylo tak ze mialam klopoty z ukrojeniem sobie kanapki czy otworzeniem butelki) i chec do zycia. No i sie wysypiam! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesz1989
Witam , widze ze nie jestem sama ;/ Od niedawna dretwieja mi dwie rece zwlaszcza w czasie snu sa takie ciężki ;/ az nie moge zgiąc palcow;/ nasila sie to w godzinach nocnych ;/ a kiedys bylam chora na reumatoidalne zapalenie stawow poztaym , czesto kreca mnie stawy zwlaszcza na zmiane pogody ;(( czy to moze byc zwiazane z braniem lekow hormonalnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aweo
Drętwienie rąk możne być od kręgosłupa. Kilka lat temu miałam te dolegliwości, ale po cyklu wizyt u masażysty- kręgarza przeszło! Polecam, choć to nie są przyjemne zabiegi- np. wykręcanie szyi. Znów muszę się do niego udać, bo pojawiły się nocne drętwienia kończyn. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aweo
Drętwienie rąk może pochodzić od kręgosłupa. Kilka lat temu maiłam ten problem i pomogły mi wizyty u masażysty - kręgarza. Polecam choć nie jest to przyjemne- wykręcanie szyi np. Muszę znów zgłosić się do fachowca bo pojawiły się problemy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to i ja dołączę do klubu ostatnio noce to koszmar ciągłe drętwienie jednej i drugiej ręki +sztywnienie karku :( dodam że leczę się od roku na niesamowite bóle głowy z tyłu:(koszmar-tomografia głowy nic nie wykazała:( mam przepisane leki ale biorę je jak już mnie dopada nie chcę się uzależnić...dajcie namiary na jakiegoś dobrego poleconego masażystę najlepiej w okolicach Olsztyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.... no to i ja dołączę do klubu ostatnio noce to koszmar ciągłe drętwienie jednej i drugiej ręki +sztywnienie karku :( dodam że leczę się od roku na niesamowite bóle głowy z tyłu:(koszmar-tomografia głowy nic nie wykazała:( mam przepisane leki ale biorę je jak już mnie dopada nie chcę się uzależnić...dajcie namiary na jakiegoś dobrego poleconego masażystę najlepiej w okolicach Olsztyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.... no to i ja dołączę do klubu ostatnio noce to koszmar ciągłe drętwienie jednej i drugiej ręki +sztywnienie karku :( dodam że leczę się od roku na niesamowite bóle głowy z tyłu:(koszmar-tomografia głowy nic nie wykazała:( mam przepisane leki ale biorę je jak już mnie dopada nie chcę się uzależnić...dajcie namiary na jakiegoś dobrego poleconego masażystę najlepiej w okolicach Olsztyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.... no to i ja dołączę do klubu ostatnio noce to koszmar ciągłe drętwienie jednej i drugiej ręki +sztywnienie karku :( dodam że leczę się od roku na niesamowite bóle głowy z tyłu:(koszmar-tomografia głowy nic nie wykazała:( mam przepisane leki ale biorę je jak już mnie dopada nie chcę się uzależnić...dajcie namiary na jakiegoś dobrego poleconego masażystę najlepiej w okolicach Olsztyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila kamila
byłam z tym u lekarza i wysłał mnie na prześwietlenie kręgosłupa. Mam zapisane leki na rozkurcz mięśni i masaże. Poza tym nic nie da się z tym zrobić. Leki przynoszą ulgę, ale tylko na jakiś czas. Właściwie jest coraz gorzej, bo bóle karku są nie do zniesienia... Lekarz powiedział, że mam zrezygnować z dźwigania i starać się nie być w jednej pozycji dłuższy czas. Jeśli chodzi o drętwienie rąk, to trochę ustało. Nie budzę się z niedowładem ręki, ale rano jakby zmęczona, nie mam w niej w ogóle siły. Nie pamiętam jak nazywają się te zmiany w kręgosłupie, ale podobno dotyczą głównie dziewcząt w wieku 19-24 i są nieodwracalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirco
Cześć bólowicze ja też dołączam do klubu mam ten sam problem lekarz skierował mnie do ortopedy na prześwietlenie górnej części kręgosłupa i zobaczę co będzie dalej narazie przyjmuję magnez wytrwałości w bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miuzik-251
Witam wszystkich cierpiących :-( Moje dolegliwości trwają już ok roku , zaczęły się kiedy byłam jeszcze w ciąży ostatnie 2 miesiące i 2 po były koszmarem niesamowite bóle drętwienia dłoni początkowo nocne potem stałe, ciągłe . Od 10 lat uzależniona jestem od leków hormonalnych (euthyrox od 6 lat) gdyż choruję na tarczycę po badaniach stwierdzino niedoczynność przytarczyc ok magnezin alfadiol calperos pomogły na jakiś czas . Obecnie wyniki mam ok ale bóle i drętwienia wróciły, doszedł ból w klatce piersiowej po stronie serca czasem nie mogę ruszyć całą ręka ani sie odwrócić oraz ranne bóle pięt , więc co tym razem ?! Moja endokrynolog poleciła sprawdzenie rtg kręgosłupa szyjnego i wizytę u neurologa ? Jutro wybieram się po skierowanie . Z pewnością odezwę sie za jakiś czas jak coś już będzie wiadomo pozdrawiam . Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatridże
Witam.Nie miałam pojęcia ,że drętwienie rąk dotyka tak wilelu ludzi i ,że jest to problem.A więc ja od 2 tygodni mam problem z drętwieniem rąk.W dzień obie ręce są zdrętwiałe ale to chyba normalne bo jestem w 37tygodniu ciąży,ale najgorsze są noce:(drętwieje mi tylko prawa ręka tylko tyle ,że to jest okropny ból,który budzi mnie kilka razy w nocy i mało nie płaczę:(masakra!to jest moja druga ciąża ,ale z pierwszą nie miałam żadnych drętwień.I właśnie lek.Gin powiedziała ,że jest ucisk na kręgosłup i dlatego tak się dzieje i ,że po porodzie powinno przejść:)Mój sposób na zmniejszenie bólu-rękę trzymać ku dołowi,bo do góry w moim przypadku to zwijam się z bólu.Mam nadzieję,że przejdzie bół po porodzie,bo nie wyrabiam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucza Pola
ja mam dretwienie rak ale nocne i przypuszczam ze to od spania na rekach. Za dnia mi sie nie zdarzylo no ale czasem mnie to martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociaczek1989
Moje wyniki z badania krwi były w porządku oprócz : MCV - 95 N:80-94 MCH - 31,5 N: 27.0- 31.0 MPV - 7,3 N: 7,5 - 12.0 Dodam jeszcze, że dwa razy piściła mi się z nosa krew bez wyraźnej przyczyny... Czy to może być skutek przemęczenia lub braku jakiś witamin, a może ma to coś wspólnego z serem ( czasem odczuwam dziwne kłócie w klatce piersiowej i tak jakby drętwienie rąk, które dokucz mi coraz częściej). Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociaczek1989
Moje wyniki z badania krwi były w porządku oprócz : MCV - 95 N:80-94 MCH - 31,5 N: 27.0- 31.0 MPV - 7,3 N: 7,5 - 12.0 Dodam jeszcze, że dwa razy piściła mi się z nosa krew bez wyraźnej przyczyny... Czy to może być skutek przemęczenia lub braku jakiś witamin, a może ma to coś wspólnego z serem ( czasem odczuwam dziwne kłócie w klatce piersiowej i tak jakby drętwienie rąk, które dokucz mi coraz częściej). Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociaczek1989
Moje wyniki z badania krwi były w porządku oprócz : MCV - 95 N:80-94 MCH - 31,5 N: 27.0- 31.0 MPV - 7,3 N: 7,5 - 12.0 Dodam jeszcze, że dwa razy piściła mi się z nosa krew bez wyraźnej przyczyny... Czy to może być skutek przemęczenia lub braku jakiś witamin, a może ma to coś wspólnego z serem ( czasem odczuwam dziwne kłócie w klatce piersiowej i tak jakby drętwienie rąk, które dokucz mi coraz częściej). Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociaczek1989
Moje wyniki z badania krwi były w porządku oprócz : MCV - 95 N:80-94 MCH - 31,5 N: 27.0- 31.0 MPV - 7,3 N: 7,5 - 12.0 Dodam jeszcze, że dwa razy piściła mi się z nosa krew bez wyraźnej przyczyny... Czy to może być skutek przemęczenia lub braku jakiś witamin, a może ma to coś wspólnego z serem ( czasem odczuwam dziwne kłócie w klatce piersiowej i tak jakby drętwienie rąk, które dokucz mi coraz częściej). Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×