Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość ra2n
Witam wszystkich. Kiedys zamiescilem juz informacje na ten temat na tym forum, ale napisze jeszcze raz. Poniewaz wielu z Was ma problem z drętwieniem rąk przeraża mnie to, że lekarze praktycznie i teoretycznie nie mają bladego pojęcia co z tym zrobic. Nalezy pamietac, ze udajac sie do lekarza nasz przypadek bedzie rozpatrywany objawowo, a nie przyczynowo!! Tak więc żadne witaminy ani leki nie zalatwia tu sprawy. Moga jedynie odlozyc problem na pozniej tzn. zlagodzic objawy, ale przyczyna zostanie i bedzie sie nawarstwiac. Jest to oszukiwanie samego siebie. Taka jest nasza medycyna! Najczęstszą przyczyną drętwienia rąk jest kręgosłup, czasami łokieć. Jezeli ból pojawia sie w nocy, w dzien rowniez to niemal pewne, że jest to od kregoslupa! Nie wiem ile jest metod leczenia tego typu dolegliwosci, natomiast ja znam jeden calkiem skuteczny i jest nim specjalistyczny masaz! nie bede sie rozpisywac. jesli chcecie dowiedziec czegos wiecej albo macie jakies pytanie piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ra2n
Dodam jeszcze tylko, że chodzi o samoistne dretwienie rak w nocy, a nie np od tego, ze sie lezy na reku bo to normalne. Dodatkowo napisze do objawów klinicznych zespołu ciesni nadgarstka należy: mrowienie w nadgarstku i w okolicy kciuka, palca wskazującego i środkowego oraz połowy palca serdecznego; zanik mięśni kłębu, jednak najczesciej mrowienie bierze sie od kregoslupa i lokcia! Ciesn sie tworzy gdy bardzo obciazamy nadgarstki! pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli trzeba ćwiczyć tez słyszałem ze jak nie pomagają witaminy i minerały to przyczyna leży w kręgosłupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola1810
witam-od 3 tyg.ortopeda leczy mnie na zespół bolesnego barku-silny ból od barku.szyji,karku.łopatki oraz ręki i mięsni nad piersią.Od przedwczoraj drętwieje mi szyja,kark oraz palce-kciuk oraz wskazujący.Ból nie do zniesienia.ile mozna jesc ketolalu-poradzcie jakie badania przeprowadzic,bo miałam tylko rtg barku i nic nie wykazało.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola1810
witam-od 3 tyg.ortopeda leczy mnie na zespół bolesnego barku-silny ból od barku.szyji,karku.łopatki oraz ręki i mięsni nad piersią.Od przedwczoraj drętwieje mi szyja,kark oraz palce-kciuk oraz wskazujący.Ból nie do zniesienia.ile mozna jesc ketolalu-poradzcie jakie badania przeprowadzic,bo miałam tylko rtg barku i nic nie wykazało.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola1810
witam-od 3 tyg.ortopeda leczy mnie na zespół bolesnego barku-silny ból od barku.szyji,karku.łopatki oraz ręki i mięsni nad piersią.Od przedwczoraj drętwieje mi szyja,kark oraz palce-kciuk oraz wskazujący.Ból nie do zniesienia.ile mozna jesc ketolalu-poradzcie jakie badania przeprowadzic,bo miałam tylko rtg barku i nic nie wykazało.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka09
Witam!Od 20 lat cierpiałam na drętwienie obu rąk. W nocy budziłam się i nie potrafiłam opuścić lewej ręki bez pomocy prawej (w lewej miałam ból przedramienia) kładłam je wzdłuż ciała i czekałam aż wszystko wróci do normy. Rano palce miałam spuchnięte i obolałe, doprowadzało mnie to do łez . W pracy (siedząca) kilkanaście razy na godzinę opuszczałam je aby odzyskać czucie, do godz.10 było najgorzej.Lekarz zalecił mi badania na cukier i reumatyzm zapisał magnez i wapno-zero poprawy , masaże - poprawa na krótko. I tak cierpiałam !!!!!! PRZYPADEK sprawił że 11 lutego trafiłam do terapeuty , który przywrócił mi radość życia!!!!! Przeprowadził wywiad i ustalił PRZYCZYNĘ - wysunięcie dwóch dysków . Nie było żadnego masażu tylko ćwiczenia, które również systematycznie wykonywałam w domu i w miarę możliwości w pracy.Wystarczyły cztery wizyty i wszystkie objawy minęły. Kochani zobaczcie na stronie www.mckenzie.pl tam znajdziecie opis metody Mc Kenzie i terapeutów , którzy tę metodę stosują - leczenie przyczyny ćwiczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam szybko wasze posty. Jak juz pisałam: miałam dretwienie rąk w nocy i w dzień, w ktorejś chwili doszły bóle szyi, kolan (strzykanie w kolanach), w zasadzie wszystkich stawów. Duze zmęczenie i brak siły. Do tego marznęcie rąk (palce się robią białe i traca czucie), czyli jak juz teraz wiem choroba Raynaud. Budziłam się rano z przykurczami palców. Budziłam się w nocy i nie mogłam podnieść ręki nie pomagając sobie drugą (jedna z was o tym wspomniała). Osobom, ktore mają takie objawy, a rtg kregosłupa jest w miare ok (choć u mnie nie jest, ale to sprawy bardzo dawne) -WYBIERZCIE SIE DO REUMATOLOGA I DERMATOLOGA! TO JEST POWAŻNA SPRAWA. Jak juz pisałam, w Warszawie polecam Szpital Dermatologiczny Akademii Medycznej na ul. Koszykowej. Najwyżej nic wam nie wykażą badania, ale nieleczenie tego może miec bardzo powazne konsekwencje. No, moze trochę nastraszyłam, ale sama wiem, ze na początku człowiek myśli, ze się przemęczył, ze to może przesilenie wiosenne czy jakies inne, a potem zaczyna sobie zdawać sprawę, ze jest cos nie tak. Ja też się bujałam po reumatologach, nic nie stwierdzili, bylo ok. BO i reumatyzmu nie mam. Ale jest masa innych chorób atakujących stawy, więc badajcie się :) pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WuZi
Najgorzej jak obie ręce zdrętwieją i dzwoni budzik... Ja kiedyś tak miałem, nie polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniamonia5559
widze ze nie tylko ja mam ten problem :) kiedys dretwialy mi tylko dlonie ale ostatnio zdaza sie coraz czesciej ze cale rece mi dretwieja od ramienia tak ze nia mage nia ruszyc wcale, wiem ze nie zawsze dretwieja mi od tego w jakiej pozycji spie, ze ja przyduszam i przez to nie ma krazenia. Raz przyuwazylam i jak sie obudzilam lezalam na wznak i rece luzno mialam wdzluz ciala a prawa mialam zdretwiala;/ wiec to jest dziwne najbardziej sie boje ze gdy nie mam czucia podczas snu zrobie sobie cos w ta reke, bo przeciez nie czuc, na szczescie jeszcze mi sie nie dzazylo zeby mi dwie rece tak zdretwialy, to byl by koszmar. Narazie nie moge sobie tego nawet wyobrazic bo jak mi jedna tak zdretwieje poczasam ja druga reka az dojdzie do siebie a jak by mi dwie tak zdretwialy to chyba bym umarla z przerazenia;/ a dodam jeszcze ze lewa noga tez mi dretwieje ale w dzien i mnie nieraz boli, kregoslup tez mnie czasem boli w roznych odcinkach, i stawy biodrowe baardzo czesto. chyba bede musiala sie przejsc do kreglarza jak wiele osob tutaj radzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam u siebie zespól ciesni nagdarstka- lewej reki- czasami boli strasznie, i dretwieje po nocach; fenomen budzikowy tez znam :-D po prostu palce bezwladne,m i nie da sie nacisnac brzdegajacego budzika. Wybieralam sie tez teoretycznie do lekarza, ale zawsze cos mi na przeszkodzie stanelo, jak to przy pracy i domu. Ale od paru tygodni mam lzejsza prace, i mniej dolegliwosci w tej rece. Przesypiam cale noce, nie budzac sie z bólu :-) Tak wiec póki co, zostawie to, jak jest. Chyba zle nie robie? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam u siebie zespól ciesni nagdarstka- lewej reki- czasami boli strasznie, i dretwieje po nocach; fenomen budzikowy tez znam :-D po prostu palce bezwladne,no i nie da sie nacisnac brzdegajacego budzika. Wybieralam sie tez teoretycznie do lekarza, ale zawsze cos mi na przeszkodzie stanelo, jak to przy pracy i domu. Ale od paru tygodni mam lzejsza prace, i mniej dolegliwosci w tej rece. Przesypiam cale noce, nie budzac sie z bólu :-) Tak wiec póki co, zostawie to, jak jest. Chyba zle nie robie? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam u siebie zespól ciesni nagdarstka- lewej reki- czasami boli strasznie, i dretwieje po nocach; fenomen budzikowy tez znam :-D po prostu palce bezwladne,no i nie da sie nacisnac brzdegajacego budzika. Wybieralam sie tez teoretycznie do lekarza, ale zawsze cos mi na przeszkodzie stanelo, jak to przy pracy i domu. Ale od paru tygodni mam lzejsza prace, i mniej dolegliwosci w tej rece. Przesypiam cale noce, nie budzac sie z bólu :-) Tak wiec póki co, zostawie to, jak jest. Chyba zle nie robie? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam u siebie zespól ciesni nagdarstka- lewej reki- czasami boli strasznie, i dretwieje po nocach; fenomen budzikowy tez znam :-D po prostu palce bezwladne,no i nie da sie nacisnac brzdegajacego budzika. Wybieralam sie tez teoretycznie do lekarza, ale zawsze cos mi na przeszkodzie stanelo, jak to przy pracy i domu. Ale od paru tygodni mam lzejsza prace, i mniej dolegliwosci w tej rece. Przesypiam cale noce, nie budzac sie z bólu :-) Tak wiec póki co, zostawie to, jak jest. Chyba zle nie robie? Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech dlaczego tak dzisiaj jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej też tak miałam i okazało sie że mam brak witaminy b12 teraz dostaje zastrzyki i jest lepiej:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej też tak miałam i okazało sie że mam brak witaminy b12 teraz dostaje zastrzyki i jest lepiej:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed zastrzykami to ja ma horror :-O Myslisz, ze przyjmowanie jakichs tabletek z witaminami B complex ma te same efekty, co zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed zastrzykami to ja ma horror :-O Myslisz, ze przyjmowanie jakichs tabletek z witaminami B complex ma te same efekty, co zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed zastrzykami to ja ma horror :-O Myslisz, ze przyjmowanie jakichs tabletek z witaminami B complex ma te same efekty, co zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed zastrzykami to ja ma horror :-O Myslisz, ze przyjmowanie jakichs tabletek z witaminami B complex ma te same efekty, co zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed zastrzykami to ja ma horror :-O Myslisz, ze przyjmowanie jakichs tabletek z witaminami B complex ma te same efekty, co zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata 25
co mam robic. Nie spi juz od 3 tygodni. Szarpia mnie nogi i rece tylko kiedy leze.Co powinnam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata 25
. Nie spi juz od 3 tygodni. Szarpia mnie nogi i rece tylko wtedy kiedy leze.Co powinnam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deceased
Kochani, zapamiętajcie: tylko umrzyka nic nie boli i nie łamie w kościach. Wierzcie mi, to szczera prawda. Do zobaczenia w .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×