Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość nika..............
ja cierpie na prawa reke nie moge spac bul bul bul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani135
Mi niestety drętwieje lewa reka , cała od ramienia już od prawie pół roku ale w dzień, owszem praca siedząca przed kompem, ale nawet w najmniej oczekiwanych momentach mam "mrówki na rece" a ostatnio to ciągle "swedzą" mnie stawy na palcach, są jakby po wielkim wysyłku czy noszeniu cieżarów, strasznie dziwne uczucie.... Siedze, pisze a mrówki biegaja ciągle, żaden masaz czy woda nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też to samo co kolegawyżej napisal:co noc budzi mnie kilka razy ból rąk ,mam je zdrętwiale i już sama nie wiem jaką pozycje przybrać żeby mi przeszlo.najczęściej opuszczam w dól łóżka na przemian obie ręce i tak prawie przez calą noc .A jak dlużej nie opuszcze to znow bol nie samowity.Niewiem już co robić .Bylam u lekarza ale sami nie wiedzą co to może być .Pomóżcie ...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia82
czesc!tydzien temu zaczełam nową prace w fabryce,ktora zajmuje sie robieniem i pakowaniem roznego rodzaju mieszanek sałatkowych.moim zadaniem jest wycinanie nożem srodkowej czesci z kamusty i sałaty-tzw głabów.robie to przez ok 8 godzin i w tym czasie dzwigam tez budła z tymi warzywami.Bolaą mnie strasznie dłonie i dretwieja palce!!w nocy jest najgorzej nie moge spac z bólu.budze sie i masuje,macham rekąma przez ok 20min az bol i odretwienie mi przejdzie.jednak gdy zasne to po ok godzinie jest tak samo.w dzien mam lekkie odretwienie palców i lekki ból, ale w nocy to MASAKRA!!wydaje mi sie ze mam przesilone rece od pracy fizycznej i słyszałam cos o zespole ciesni nadgarstkowej,ale nie wiem czy to akurat jest to co mi doleka!pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daneczka
Trzeba zrobic badanie EMG i wszystko będzie jasne....jest troche nieprzyjemne, ale do wytrzymania :) Robiłam, bo cierpiałam podobnie i jestem juz po zabiegu prawej reki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro39
A może to być zespół cieśni nadgarstka wtedy objawia się drętwieniem trzech palców Zespół cieśni kanału nadgarstka Opracowała: lek. med. Joanna Szalewicz ________________________________________ Zespół cieśni kanału nadgarstka - jest to zespół objawów spowodowanych uciskiem nerwu w kanale nadgarstka. ANATOMIA Kanał nadgarstka jest to ograniczona przestrzeń po stronie dłoniowej nadgarstka .Od góry jest ona ograniczona przez troczek zginaczy rozciągający się pomiędzy nasadą dalszą kości promieniowej a podstawami kości śródręcza.Ponad troczkiem zginaczy przebiega ścięgno mięśnia dłoniowego długiego.Troczek zginaczy jest utworzony przez :więzadło poprzeczne nadgarstka, rozcięgno rozpięte pomiędzy mięśniami kłębu i kłębiku w części dalszej oraz powięz głęboką przedramienia..Dno kanału nadgarstka tworzą kości nagarstka. Więzadło poprzeczne nadgarstka jest to grube pasmo włókniste przyczepiające sie po stronie odłokciowej do kości grochowatej i haczyka kości haczykowatej, po stronie odpromieniowej przyczepia się ono do guzka kości łódeczkowatej oraz guzka kości czworobocznej większej. Kanał nadgarstka zawiera : 1.nerw pośrodkowy, 2.scięgno zginacza długiego kciuka 3.osiem ścięgien zginaczy palców II-IV Ryc.1 Nerw pośrodkowy przebiegający pod więzadłem poprzecznym nadgarstka. EPIDEMIOLOGIA Zespół kanału nadgarstka dotyczy pacjentów w każdym wieku, najczęściej są to jednak pacjenci po 50 r.ż oraz osoby narażone na zachorowanie z powodu charakteru wykonywanej pracy w wieku 20-40lat. PRZYCZYNY POWSTAWANIE ZESPOŁU CIEŚNI KANAŁU NADGARSTKA Bezpśrednią przyczyną powstania zespołu cieśni kanału nadgarstka jest wzmożone ciśnienie w kanale powodujące ucisk nerwu pośrodkowego, co powoduje upośledzenie funkcji nerwu . Najczęstsze przyczyny powstawania objawów składających się na zespół cieśni to: 1.Stany zapalne w obrębie pochewek ścięgien wchodzących w skład kanału nadgarstka 2.Urazy - złamanie kości nadgarstka lub nasady dalszej kości promieniowej ( wylew krwi w obręb ograniczonej przestrzeni jaką jest kanał nadgarstka powoduje wzrost ciśnienia ww okolicy) 3.Choroba reumatyczna 4.Przeciązenie nadgarstka spowodowane wykonywaną praca bądz aktywnością fizyczną - ciągłe ruchy skrętne, stale utrzymywane zgięcie grzbietowe podczas wykonywania pracy. OBRAZ KLINICZNY 1.Drętwienie ,mrowienie i ból palców ręki - szczególnie dotyczy palców I - III 2.Ból i drętwienie ręki - nasilające sie zwłaszcza w godzinach nocnych 3.Parestezje w obrębie całej reki - nie tylko w obszarze unerwienia n.pośrodkowego co jest spowodowane istnieniem gałęzi łączących pomiędzy nerwem pośrodkowym i łokciowym. 4.Początkowo okresowe a potem stełe osłabienie siły mięśniowej ręki - zwłaszcza osłabienie chwytu szczypcoweg 5.Bóle, drętwienia i mrowienia mogą promieniować do ramienia, barku i szyi 6.Ulgę często przynoszą potrząsanie ręką lub opuszczanie kończyny górnej w dół BADANIE KLINICZNE 1.Test Phalena - test zgięcia nadgarstka .Badany opiera łokcie na stole i swobodnie zwiesza ręce na okres 60 sek.Jeżeli w tym czasie wystąpią drętwienia i mrowienia test uważamy za dodatni 2.Objaw Tinnela - polega na opukiwaniu okolicy nadgarstka wzdłuż przebiegu nerwu pośrodkowego - w przypadku pojawienia sie drętwienia, przeczulicy w obszarze unerwianym przez nerw posrodkowy test uznajemy za dodatni. 3.Objawy ruchowe - osłabienie mięśni kłębu, zwłaszcza odwodziciela krótkiego kciuka. Badanie obejmuje siłę chwytu szczypcowego końcami palców pomiędzy kciukiem i palcem serdecznym 4.Objawy autonomiczne - zmiana zabarwienie skóry, zaburzenie wydzielania potu w obrębie ręki i palców, kruchość i łamliwość paznokci. DIAGNOSTYKA Diagnostyka zespołu cieśni kanału nadgarstka polega przede wszystkim na badaniu klinicznym. Badaniem potwierdzającym diagnozę wstępna jest badanie EMG - przewodnictwa nerwowego w obrębie nerwu pośrodkowego na poziomie nadgarstka.Pomocnym może być też badanie USG kanału nadgarstka. LECZENIE Metoda leczenia zespołu cieśni kanału nadgarstka jest zależna od stopnia zaawansowania choroby, radykalne leczenie operayjne podejmowane jest w przypadku gdy objawy są dokuczliwe, nie ustepujące mimo leczenia zachowawczego. 1.Leczenie zachowawcze - przy objawach ograniczających sie jedynie do okresowego dretwienia i mrowienia palców zwłaszcza po wysiłku, stosujemy ortezy nadgarstka, leki p/zapalne, odpoczynek , oraz Vit B6 - nie potwierdzono skuteczności w badaniach klinicznych. Znaczną poprawe przynosi również wstrzykiwanie kortykosterydów , które redukując stan zapalny i obrzęki zmniejszają tym samym ciśnienie w kanale nadgarstka. 2.Leczenie operacyjne - stosujemy w przypadku gdy leczenie zachowawcze nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, objawy drętwienia i mrowienia utrzymują sie stale ,lub gdy pacjent zgłosił sie do lekarza zbyt póżno i doszło już do zaniku mięśni kłębu .W takim przypadku leczenie polega na chirurgicznym odbarczeniu kanału nadgarstka poprzez przecięcie więzadła poprzecznego nadgarstka. Technika i rodzaj zabiegu operacyjnego są zależne od chirurga operatora. Obecnie stosuje się dwie techniki: -dekompresję otwartą - przewagą tej metody jest dobre uwidocznienie pola operacyjnego, możliwość dokładnego skontrolowania dna kanału nadgarstka oraz uwolnienia ewentualnych zrostów z pochewkami maziowymi ścięgien zginaczy -dekompresję endoskopową - pozwala na szybszy powrót do aktywności , rana pooperacyjna goi się znacznie łatwiej z uwagi na niewielkie cięcie WYNIKI LECZENIA Wyniki leczenie operacyjnego są zazwyczj dobre, najczęściej natychmiast po zabiegu operacyjnym ustęują dolegliwości bólowe.Drętwienia , mrowienia oraz osłabienie siły mięśniowej ustępują wolniej i nie zawsze w pełni.Zazwyczaj ręka do pełnej sprawności powraca w ciągu ok 10 tygodni natomiast poprawa przewodnictwa nerwowego wymaga od 1 roku do 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natu
Witam!!! ja mam problem z lewa reka, cala od ramienia az do dloni.....:/ wczoraj sie zaczelo, o polnocy, nie wiem skad, fakt, ze srce mi lomotalo jak szalone...ale :sekunda i juz.... to jest takie uczucie, jak sie dlugo dlugo spi najednej rece, a potem sie budzisz i reka jest taka bezwladna, zimna, zaczynaja biegac "mrowki".... ja mam takie cos, jak juz pisalam, od wczoraj, od polnocy, bez przerwy i nie przechodzi... Nie wiem, co robic, co myslec, czy to stres, nerwy, czy antykoncepcja hormonalna? a moze tarczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie pomyslal
widze że nikt nie pomyslał o nerwicy.... niestety nerwica daje podobne objawy... zreszta daje ich wiele wiele wiele....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Josia
Witajcie.Miałam ten sam problem - nocne drętwienie rąk. Po długim chodzeniu po lekarzach tzn. od Annasza do Kajfasza okazało się , że to problemy z kręgosłupem,RSZ + barelioza.Niestety od 3 lat biorę różne leki ale nic nie pomoga. Miesiąc spokoju i ponownie to samo. Już zrezygnowałam z dalszego poszukiwania.... Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Josia
To jeszcze raz Ja. Napisałam barelioza, ale oczywiście chodzi o BORELIOZĘ / kleszcze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Queen1980
Witam! Mam 27 lat i od jakiegoś tygodnia często drętwieje mi lewa ręka od nadgarstka w kierunku małego palca.Jestem tym przerażona tym bardziej,że moja mama cierpi na bardzo poważną chorobę.Ma bezwładne ręce i to ma związek z kręgosłupem.wprawdzie u mnie trwa to krótko,ale juz boję się,że odziedziczę to choróbsko choć nie wiem czy to jest możliwe.Czy ktoś powie mi co mam robić? Zauważyłam,że ręka zaczęła mi drętwieć podczas pisania na klawiaturze,ale teraz nawet jak sie budzę czuję mrowienie.Nie wiem jak rozwiązać ten problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewabraun73
Z dretwieniem rak borykam sie od 2 miesiecy.Ten stan utrzrymuje mi sie przez 24godziny na dobe.Dretwieja mi rece od lokcia do opuszow palcow,przechodza mi nieprzyjemne i bolesne prady przy zginaniu palcow,nie ma mowy ze bym mogla zacisnac swobodnie piesci a w szczegolnosci rano-bol jest nie do wytrzymania w ogole nie moge zgiac palcow.W ciagu dnia delikatnie bol sie rozchodzi ale pod wieczor wraca i tak caly czas.Nie moge dluzej nic utrzymac w rekach bo zaraz mi dretwieja a w srodkowych palcach czuje mrowienie.Nie ma chwili przerwy w tym wszystkim,w nocy budze sie po kilkanascie razy bo bol i dretwienie nie daja mi spokoju.Bylam u lekarza wszystkie badania typu morfologia,OB,aso mam bardzo dobre.Lekarz dal mi skierowanie do reumatologa ale u nas w przychodni termin na grudzien i nie bardzo wierze w to ze on mi pomoze bo badania ktore robilam nie potwierdzily choroby reumatycznej.Biore tez magnez i potas jem czekolade i NIC.Nie moge sobie z tym poradzic a zdnia na dzien mam wrazenie ze ten stan sie poglebia.Stalam sie mniej sprawna i czuje sie fatalnie bo ogranicza mnie ten stan.Najgorsze sa te prady bo bola bardzo i tabletki przeciwbolowe nic nie daja.Dodam ze mam 34lata i nigdy wczesniej nic takiego nie zdarzylo sie.Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_ona
ja mam podobny problem z tym ze drętwieje mi tylko lewa ręka ( czasem lewa noga, lecz znacznie rzadziej), w tym czasie odnoszę wrażenie ze stosunkowo gorzej widzę i lekko kołuje mi sie w głowie. problem pojawił się całkiem niedawno, około miesiąc temu. może dodam choć nie wiem czy to istotne że mam 21 lat ;) porsze o pomoc w ew. zdjagnozowaniu tego dziwnego stanu bo powoli zaczynam panikowac, pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna20
ja pracuje fizycznie bardzo ciezko niebede zdradzac szczegolow w kazdym badz razie na hali gdzie panuje temperatura 0 a kurczaki maja nawet do -10 stopni i musze gniesc te kury taka fucha!!! od kilku miesiecy mam problem z rekoma i niewiem czemu.chodzilam do lekarza mowi od ciezkiej pracy przepisala mi antybiotyk i bylo ok ale skonczyl sie i jest kicha w szystkie noce zerwane placzem niechcialo mi sie zyc niekomu niedawalam spac tabletek sie nazarlam jak glupia ale nic mi niepomaga teraz gdy bylam u lekarza twierdzi ze niemoze mi pomoc.a mnie to cholernie boli pracy zucic niemoge bo zagranica a tabletkami leczyc wiecznie sie niebede.ale natomiast moja znajoma jest pielegniarka z wyksztalce nie i mowila ze moge miec zapalenie zyl i co teraz? jak tak to dziekuje za prace pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akuku67
Witam Kilka dni temu zauważyłem obrzęk prawego stawu łokciowego (bez żadnej przyczyny -nie uderzyłem się) - wyglądało to jakbym obił łokieć - pojawiło się przebarwienie skóry (siniak)i lekka opuchlizna -po dwóch dniach opuchlizna zeszła (nie stosowałem żadnych leków ani maści) - siniak jeszcze jest - ale najbardziej martwi mnie to że prawa dłoń jest chłodniejsza od lewej i czuję lekkie mrowienie jakby krew nie dochodziła. Nie wiem czym to jest spowodowane - jestem w pracy juz 2 tygodnie po urlopie (pracuję przy komputerze fotel mam z podłokietnikami, i mysz obsługuję prawa dłonią) - zaczynam podejrzewać może ucisk łokcia na fotel zaowocował tym obrzękiem - nie wiem czy udać się do lekarza czy podjąć na razie własne sposoby (masaże, maść, witaminy) Czy spotkał się Ktoś z Was z takim problemem? Do tej pory nie miałem takich dolegliwości - mam 40 lat a na komputerze pracuję juz 13 rok. ps. przez poprzednie lata gdy wracałem z urlopu nie miałem takich dolegliwości. Pozdrawiam Janusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kręgowiec
Mam to samo (drętwienie rąk) - dlatego tutaj trafiłam. Byłam u różnych lekarzy i konkretnej diagnozy jeszcze nie mam, ale podejrzenie o cieśnię nadgarstka (wkrótce badanie), od kręgosłupa szyjnego - zalecone ćwiczenia na razie nie skutkują, a zabiegi rehabilitacyjne (też z Ketonalem) po zakończeniu są bez efektu. Magnez łykam na okragło (może za mało?). Przyczyną jest z pewnością praca przy kompie, ale tego nie da się wyeliminować - chyba żeby wcale nie pracować, a na to nie mogę sobie pozwolić. Obszerność dyskusji i ilość osób z tym problemem mogłoby mnie uspokoić, gdyby nie ten podły ból (szczególnie w nocy). Zainwestowałam w poduszkę otopedyczną termoplastyczną - podobno trzeba się do niej przyzwyczaić, ale wczesniej spałam na wałku. Mam nadzieję, że w końcu cos mi pomoże, bo z tym się nie da normalnie funkcjonować. Pewnie Ci, co się wyleczyli tutaj nie zajrzą, ale jeśli - piszcie co Wam pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WISLAANDI
Pomocy od jakiegoś tygodnia drętwieją mi 3 palce lewej ręki od najmniejszego .Uczucie drętwienia promieniuje aż do łokcia co robic??? to nie do zniesienia . Muszę dodać ż jestem brukarzem i początkowo myślałem że to jakieś przesilenie czy coś w tym rodzaju ale to niemija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNNa 24
mi tez od jakiegos dluzszego czasu drtwieja dlonie i cale rece do lokcia :| dlonie mam spyuchniete bala mnie bardzo palce, nie moge ich scisnac dobrzxe w piesc. mysle ze to jest spowodowane charakterem mojej pracy bo pracuje wlasnie dlonmi duzo srubokretem duzo odrywania ciezko przyklejonych materialow, ale zastanawiam sie czy to tylko przemeczenie rak ( bo przemeczone sa napewno hehehe) ??????????????????????????????/ smarowalam dzisiaj rece amolem i masowalam - nie pomaga. sprobuje z magnezem i potasem, chociaz jadlam ostatnio naprawde duzo czekolady ( zaw. magnez). a jadlam ja pniewaz rzcam od miesiaca moje kochane papieroski aaaahahahahaha i rosne, ale to nic czuje sie wysmienicie :) i wcale nie jest to az takie trudne jak wszyscy strasza ( palilam 9 wspanialych lat lat ) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WISLAANDI
No to życzę Ci wytrwałości w Twoim niepaleniu i powrotu do zdrówka pozdrawiam wislaandi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr. Med. Łukasz R.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby bezwzględna amputacja obu kończyn górnych i to nie w stawie łokciowym tylko przy barku. Radziłbym to \zrobić niezwlocznie!!! inaczej moze zdarzyc się tak iz dojdzie do zdrętwienia obu nóg później wszystkich inyych części ciała.... Pozdraiwam i zapraszam do mojego Prywatnego Gabinetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna panikara
tak to czytam i wszystkie historie przypominaja mi moją - drętwienie rąk w dzień i w nocy, ból kończyn, wielomiesięczne szukanie przyczyny, doszukiwanie sie róznych straszych chorób, wizyty u róznych specjalistów, rezonanse, badania itd... - wszyscy sugerowali nerwicę, teraz juz wiem ze to powszechne i jak czytam wasze wpisy że widzę, że to znak naszych czasów - dużo czasu mi zajęło zanim uwierzyłam, że to tylko i aż nerwica bo wydawało mi się że ja się nie stresuję, teraz czasem wraca drętwienie i napięcie mięsni kilka dni po stresie. Witaminy z grupy B i magnez to rzeczywiście dobry pomysł na takie dolegliwości. Życzę pomyślnych diagnoz i szybkiego ustąpienia dolegliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr-szwecja
Hej everybody! Jakis gosc napisal, ze to dretwienie rak najprawdopodobniej spowodowane jest nadmiernym siedzeniem przed kompem ;-) Bzdura!!!!!!! Ja mialem prace siedzaca przed kompem od 5 lat i..... bylem zdrowy jak ryba. Od 7 miesiecy dorabiam sobie ciezka praca fizyczna na budowie(ciagle chce mi sie wiecej pieniedzy ;-) ) i od 2 miesiecy mam ten sam problem co wiekszosc z Was...tzn dretwienie rak. Budze sie w nocy lub rano i..... rece jak nie moje.....zupelne odretwienie obu konczyn mniej wiecej od lokcia az po koniuszki palcow. Na poczatku bylo to tylko nad ranem po przebudzeniu ale teraz odretwienie utrzymuje sie gdzies do godz. 12 w poludnie. Gdy zaczynam intensywniej pracowac, odretwienie zanika (!?!?!) ....................czyli.... czym wiecej pracuje tym mniej rece mi dretwieja czym dluzej rak nie uzywam tym bardziej dretwieja!!!! Czy ktos zna taki przypadek? Please ....HELP!!! Pozdrawiam Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallgoska
dretwieje mi prawa reka przewarznie gdy na niej spie. co moze byc tego przyczyna????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallgoska
odpowie mi ktos na pytanie? moze jakis specjalista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darecki
witam. mam problem i nie bardzo sobie z nim radzę. od 3 tygodni boli mnie albo lewa łopatka albo mięśnie lewej ręki. Albo wszystkie razem albo na przemian. Do tego dochodzi drętwienie kciuka i palca wskazującego lewej ręki. Nasila sie to po wykonanej pracy ale czasem bez powodu. Zawsze gorzej odczuwalne to jest wieczorem i w nocy. Nawet jak już mięśnie nie bolą zostaje dziwne uczucie w opuszku lewego kciuka. Opisałbym to tak :jak mocno zmarzniecie a po wejściu do ciepłego ręka odtaja. Takie milio szpileczek od środka. Miałem już podobne sytuacje ale ból ustępował po kilku dniach. Mam tym razem wykonane prześwietlenie kręgów szyjnych i są tam zmiany ale do końca nie jestem przekonany czy to trafna ocena. Np po posmarowaniu barku voltarenem ból znika. Fakt czasami obracając głowę nie bark w lewo czuję hmm skręt albo napinanie w bicepsie ale nie zawsze. Mam skierowanie do neurologa ale to za miesiąc chyba pójdę prywatnie. Łykam aulin 2 razy dziennie i na noc myolastan. Śpię nawet nawet ale rano pamiętam że w nocy mnie bolało a często nie mogę dospać do rana. Może ktoś ma doświadzenie albo wiedzę albo jedno i drugie by coś pomóc. Mam 45 lat jestem praworęczny ale statyczną siłę zawsze miałem większą w lewej ręce. Dziś jest odwrotnie, wygląda jak 3 do jednego na korzyść prawej. Aha leczę się na nadciśnienie hmm od 15 lat. Bardzo dziękuję za każdą radę. Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kręgowiec
Minęło trochę czasu od mojego poprzedniego postu. I trochę badań i leczenia. Najgorsze było to sprawdzające, czy to cieśnia nadgarstka - wyszło, że obustronna. Wskazanie - operacja na oba nadgarstki. Zanim wyruszyłam do chirurga, zafundowałam (bo prywatnie) sobie wizytę u dobrego reumatologa. Jeszcze trochę badań i - RZS czyli reumatoidalne zapalenie stawów - wredna i długotrwała choroba. Wszystkiego po trochu, bo i kręgosłup szyjny jest zwyrodniały. Ale leki na RZS dają pomyślne rezultaty. Teraz ból nie dokucza w nocy, czuję tylko lekkie drętwienie palców. A pani reumatolog cieszy się ze mną, że jeśli będzie jeszcze trochę lepiej, to nie trzeba będzie operować. Moja rada dla tutejszych forumowiczów: idźcie do jakiegoś renomowanego lekarza i niech wam zleci wszystkie możliwe badania - szczególnie te reumatyczne, bo RZS ma też wpływ na psychikę i nerwicę, stąd może takie stwierdzenia. Życzę polepszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustuleczka
Mysle ze zanteresowalabym sie czy nie mam candidy. Zrobilabym kompleksowe badania krwi. Zrobilabym sobie kuracje pau d`arco i wyleczyla przewod pokarmowy. Trzymalabym sie dobrego odzywiania. Staralabym sie uzupelnic magnez , witaminy z grupy b byc moze b12 , witamine C i A. Jadlabym duzo owocow i warzyw. Wykluczylabym cukier z jedzonka. Kapalabym sie w ziolach typu pokrzywa, szalwia, nagietek, skrzyp. Pilabym sobie herbatke pokrzywowa. Kupilabym sobie kijki nordic wolking i zaczelabym codziennie chodzic na spcerki z nimi. Codziennie kupowalabym sobie kefirek i soczek marchewkowy. Jadlabym zdrowy chlebus z nasionkami. Staralabym sie ubierac cieplo by nie marznac. Wlasciwie to wszytko zrobilam.... Od roku nie dretwieja mi rece. Mam nadzieje ze bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikara że szok
A ja mam takie uczucie, coś jakby drętwienie, ale nie mrowi, tylko mam osłabione odczuwanie bólu czy temperatury (powiedzcie: nie koniecznie musi mrowić?), a to w nodze, a to w małym palcu u ręki... Od 3 dni. Pierwsze 2 i pół panikowałam, że umieram (naprawdę w to wierzyłam) ale odkąd tu weszłam parę godzin temu, to się uspokoiłam, bo mam problemy z kręgosłupem od zawsze, a ostatnio coś mi strzyknęło i od tamtej pory boli, więc mam nadzieję, że to ani rak, ani cukrzyca, ani stwardnienie rozsiane, ani borelioza (bo to wszystko objawia się drętwieniem) tylko ten głupi kręgosłup albo nerwica (ooo bardzo możliwe) albo niedokrwienie (bo zimne rączki mam non stop). Chyba dzisiaj aż zasnę, bo się odstresowałam prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik78
u mnie niestety to samo. ból i drętwienie obu rąk. zwłaszcza w nocy, ale ostatnio czuję to też w ciągu dnia. jestem 3 m-ce po cesarce i 2,5 m-ca po zatorowości płucnej. biorę leki przeciwzakrzepowe. lekarka zbagatelizowała to. nie wiem, może to od noszenia córeczki? a może to problem związany z tym, że są jakieś skrzepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizawieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×