Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Witam wszystkich - nie miałam pojecia ze jest tylu ludzi którzy borykaja sie z tym samym problemem co ja 8-/ Mnie dretwieją rece tylko a moze i aż w nocy,najbardziej prawa cała dłoń do łokcia w lewej tylko palce.Budzę sie kilka razy bo uczucie nie fajne pomaga tylko opuszczenie ręki w dół.Od lat lecze sie na tarczycę - czy to moze miec z tym związek(mam 2 guzy). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez mam problem z dretwieniem dloni najbardziej lewa mi dokucza,ostatnio zauwazylam ze jak rano sie przebudze to cos mi strzela jakby chrzastka :/ w dloni jak chce zgiac i boli ale potem przechodzi a dlon nieraz mnie boli w ciagu dnia i juz nie wiem jak mam ja trzymac aby nie bolala...puchnie mi ta dlon i jak opre sie na palca to czuje tez bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek-7
Napisze dużo bo znam ten problem dosyć długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAREK - czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek-7
Borykam się z tym problemem od ok 5 l zebrałem bagaż doświatczeń , chętnie się nimi podziele bo wiem co to ból i nie przespane noce. Zaczeło się od drętwienia wskazującego i serdecznego palca po jakimś czasie zaczeła drętwieć cała dłoń . Lekarz pierwszego kontaktu dał skierowanie na rechabilitacje, na fizyko terapi jednak to nic nie pomogło. Dostałem skierowanie do neurologa ten na podstawie rozmowy dał skierowanie na rentgen szyjny potem na rezonans . wyszły duze zmiany jednak jak twierdzi lekarz jeszcze nie konieczna jest operacj, zalecił systematyczną rechabilitacje, obiawy się pogłebiały ,ręka zaczeła drętwieć do łokcia i zaczeły się nocne bóle , które budziły mnie po kilka razy w ciągu nocy .To spowodowało że chodziłem w dzień nie wyspany ,obolały , nieprzytomny.W skutek czego wylondowałem na zwolnieniu i na ręcie .Następnie skierowano mnie na chirurgie plastyczną ręki gdzie po badaniu eeg stwierdzono zespól ciesni nadgarstka ,po ok. 3 m-ce zoperowano mi lewą rękę ,póżniej była rechabilitacja i co porażka nic nie dało .Pózniej był naczyniowiec podczas pobytu w szpitalu stwierdził zaniki tetna podczas podniesionej ręki, skierował mnie na badanie doplerowskie (polegające na badaniu przepływu krwi w tętnicach szyjnych badanie wykazało nieprawidłowe przepływy ograniczone w 60 %, Co skończyło się operacją (podcięcia mięśnia pochyłego )muwiąc łatwiej podcięciem mięsnia leżącego na tętnicach szyjnych (odpowiedzialnych za ukrwienie ręki) . Po wyjściu ze szpitala rechabilitacja i znowu fiasko zero poprawy , ale po operacji zaczeły się silne bóle głowy (UWAGA NA TEN ZABIEK BO TE BóLLE GłOWY Są NIE DO ZNIESIENIA ) .Wykonałem kilkarezonansów , kilka rentgenów,wiele innych badań ,i na dzień dzisiejszy wiem tyle że jest to od kręgosłupa szyjnego w którym są różne zmiany. Lewa ręka drętwieje do ramienia,bolą całe plecy ,drętwieje prawa ręka.Czasami budze się kilka razy w ciągu nocy i muszę wstać bo nie mogę leżeć w żadnej pozycji chodzę po mieszkaniu do rana w lewym ręku nastąpił zanik mięśni przed ramienia .Gdyby nie fakt że kożystam systematycznie z rechabilitacji i basenu (pływanie tylko na plecach w ciepłych basenach)to nie wiem jak bym z tym żył . Mam nadzieje że was to nie spotka . Zdezoriętowanych zapraszm na mój adres mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek ! dziękuje bardzo za obszerną wypowiedż !!! POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI ! Po prostu na to co napisałeś brak mi słów!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam raz jeszcze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że chcieli ! ja też od niedawna posługuję się internetem ! teraz mogę powiedzieć , że się od iego uzależniłam i dowiedziałam się wielu rzeczy o których do tej pory nie miałam pojęcia !pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to nie jest tajemnicą ! to jaką masz grupę inw. z tego tytułu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GNM
Jeszcze parę operacji i lekarze zaleczą Cię na śmierć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudzia77
Witam wszystkich serdecznie :) choć chyba mi nie do śmiechu. moja historia jest dość dziwna bo można powiedzieć że albo zaczęła się dawno temu albo całkiem niedawno hmmm. Więc może zacznę od tego że mam dość wysoki próg bólu i jakoś nie zwracam uwagi na błahostki palce u rąk marzną mi od kiedy sięgam pamięcią. Zawsze zimą mam sine i drętwe(latem też nie jest lepiej), jak szukam czegoś w lodówce zamrażarce czy myję coś w zimnej wodzie drętwieją mi że nie mogę nimi poruszyć wtedy je rozcieram i nigdy nie zawracałam na to szczególnej uwagi bo myślałam że taka jestem i się nikomu na to nie skarżyłam, znajomi mówią że mam ręce z "azbestu" bo gorące nie sprawia mi bólu. w nocy też budzę sie z zimnymi i zdrętwiałymi palcami po których chodzą mrówki, ale to też jakoś nie było powodem do narzekań bo i tak potrzebuję mało snu. Ale jakieś 2 tygodnie temu zaczęły mi odchodzić paznokcie od skóry, pierwsza "diagnoza" koleżanki kosmetyczki brzmiała grzybica, cóż lekarz tego nie potwierdził, w sumie to dobrze :) ale wysłał mnie do reumatologa z podejrzeniem choroby Raynauda co już nie rokuje tak słodko, bo podobno prowadzi ona do martwicy koniuszków palców, jakby tego było mało od mniej więcej 3 dni doszły koszmarne skurcze w palce nawet jak trzymam widelec to potrafi mnie taki złapać i wykrzywia mi palec lub dwa, ponawiam próbę i znowu to samo. hmmm chyba jednak naprawde coś się ze mną dzieje nie tak, jeśli ktoś miał podobne objawy i wie coś więcej proszę o informację. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się za bardzo na tym nie znam i jestem zupełnie z innej \" bajki \" Ale ja bym zaczęła od RTG kregosłupa szyjnego i badań na ASO - czyli reumatyzm! Dopiero wówczas z tymi wynikami do specjalistów!TYLKO JAKICH ????pozdrawiam! i życzę powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darek-7
witam cię Rudzia jestem prawie weteranem w tym temacie więc jeśli mogę to ci coś podpowiem spróbuj brać (Acard) jest to lek rozrzedzający krew, ja biorę go od 2 lat, jest bez recepty w aptece , (1 raz dziennie)po 3 - 4 tygodniach powinna być poprawa jeżeli nie to szukaj innej przyczyny to nie zaburzenia krążenia a na to wygląda . nie zaszkodzi brać magnez i potas . Życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darek-7
Niestety mam tylko czasową niezdolność do pracy przedłużaną co rok .Takie są realia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak niestety jest z tymi niezdolnościami !dzieki!pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ OSTROŻNIE !!!wystarczy polopiryna S też rosrzedza krew ale po pół tabletki 2 razy dziennie. Zalezy tez jaką masz krzepliwość krwi ? to jest bardzo ważne przy zabiegach itp.pozdro!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Darek dzięki za radę spróbuję z tym Acardem choć to przecież zwykła aspiryna, ale wiem rozrzedza krew, a krzepnięcie mam ekspresowe , w sumie to ja prawie nie krwawię jak się skaleczę czy coś. magnez, potas i witaminę B compositum piję cyklicznie od lat. no ale mimo wszystko skoro już dałam sobie upuścić krwi na badanie:( oj :( i umówiłam sie na 19 do tego reumatologa to zobaczę co ma mi ciekawego do powiedzenia, mam nadzieje ze uzna mnie za osobę zdrową i wyśle do domu hi hi hi no w każdym razie ta opcja najbardziej mi odpowiada. miłego dzionka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpiszcie w wyszukiwarkę drętwienie rąk powinno być ok. Bardzo przepraszam za małe błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ja też tak mam
To wina kręgów szyjnych !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azil
Witam, ja mam problem z drętwieniem obydwu dłoni od jakiś 3 miesięcy. Prawie cały czas mam zdrętwiale pace IV-V ( takie koszmarne mrowienie, bardzo drażniące )a do tego zimnie dłonie. Neurolog zdiagnozowała , że to neuropatiia obwodowa nerwu łokciowego (Zespół ciasnoty kanału nerwu łokciowego) a nie kregosłup. Dostałam niesterydowe lekI przeciwzapalne i coś na wzmocnienie. Szczerze mówiąć nie czułam ze mi cos dają te leki . Neurolog powiedziała równiez że nie leczy się tego inaczej niz operacyjnie, operacje też nie zawsze dają podobno porządany efekt. Na noc powiedziała abym usztywniała sobie staw łokciowy, bandażuję sobie stawy i wkładam dla usztywnienia kawałek ''tekturki''. W nocy nie mam już tego bolesnego problemu drętwienia, nie budzę się z przykurczami dłoni i przyznam ze nie przeszkadza mi fakt że nie mogę zginać rąk . Spokojniej śpię już nie budzę się w nocy, w dzień mrowienie powraca ale przynajmniej noc mam spokojna:-) to zawsze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina21
hej,juz od czterech dni moj maly paluzek u lewej reki jest zdretwialy(takie mam wrazenie)słabo go czyje a teraz to sie przesuwa na kolejne palce.choc nie spalam na tej rece i nic co wymagalo wysilku nie robilam.mam tez skurcze w nocy ale czesciej nog i to strasznie boli (uczucia rozrywanej nogi)nie wiem czy przejdzie ani co to jest,i czy musze isc do lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup Venoforton nalewke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg27
Hej Wam Tu meg27- pisalam wcześniej-że też mam drętwienie palców lewej ręki-IV i V- i bylam u lekarza -RTG kregoslupa szyjnego wykazal: " Nieznaczna rotacja. Wyrównanie lordozy oraz ustawienie w lekkim pochyleniu" myślicie ze to może być przyczyna drętwienia rąk ? Lekarka przepisała mi też lek myolastan, ale nic nie działa za bardzo. Ciekawe jak to sie leczy pewnie jakieś masaże czy ćwiczenia. I rzeczywiście tak mnie boli troche kark i szyja pewnie tam jest ucisk na nerw odpowiadający za czucie w palcach lewej ręki. A wy mieliście rtg szyi? GG 345737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina21
czesc wszystkim. Mam taki sam problem drętwieje mi ręka lewa, byłam u lekarza ogólego przepisał mi tabletki i skierował do neurologa, zrobiłam przeswietlenie kregosłupa szyjnego i wyszło bez zmian, lekarz mówi ze przeciazyłam ręke i mam słabe mieśnie.CO ROBIĆ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikelesz
złe krążenie? Mi w nocy drętwieją nogi, właśnie przez złe krążenie. A to wina papierosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stolara
Witam! Mam 16 lat oraz dziwne objawy. Kilka miesięcy temu podejrzewano u mnie refluks żoładkowy (moja siostra na to cierpi). Po kilku badaniach lekarz stwierdził, ze to zapalenie nerek. W rezultacie leczono mnie na nerki. Miałam minimalny ślad białka w moczu. Objawy niestety nie zniknęły. Nadal często mam za wysokie ciśnienie jak na mój wiek, odczuwam dziwne uciski w klatce piersiowej, kłócie serca, zawroty głowy oraz od pewnego czasu mrowienie w palcach u rąk oraz nóg. Bardzo proszę o kontakt ze mną jeśli ktoś ma podobne objawy bądź proszę o maila do specjalisty. Pozdrawiam i z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaCi27
Witam wszystkich którzy mają problem z drętwieniem IV i V palca. Mam to samo. Ale od początku. Zaczęło sie to ok 1,5 miesią temu, drętwienie, mrowienie, coś jakby lekko znieczulone i takie dziwne uczucie ogółnego osłabienia funkcji tych dwóch palców. Lekarza pierwszego kontaktu skierował mnie do neurologa(w sumie na moją prośbę ). Neurolog przepisał mi Nivalin(zastrzyki domięśniowe) i Alanerw w kapsułkach.Według niego to może być od kręgosłupa.No to jeszcze zdjęcie RTG kręgosłupa szyjnego. Na kolejnej wyzycie(11 czerwca) bogatsza w wiedzę zdobyta w internecie( ze to jest porażenie nerwu łokciowego) poprosiłam o badanie EMG łokcia.A i skierowanie na rehabilitację. No to się wybrała na wycieczkę do Krakowa(bo u mnie nie robią takich badań) gdzie badanie potwierdziło uszkodzenie nerwu łokciowego.(19 czerwca). Z tym badanie poszłam na rehabilitację (20 czerwca)gdzie sie dowiedziała ze to w sumie nie wiadomo co mi tu rehabilitować , no to mi pan doktor wypisał skierowanie do ortopedy. Najbliższy wolny termin u ortopedy to 14 lipiec!!, lub druga wersja którą wybrałam to stanie w kolejce do rejestracji od 5 rano by móc się zarejestrować o 7-ej do lekarza który przyjmuje o 10-ej. Jak juz mi sie to udało to głupi stary i na dodatek głuchy baran powiedziął ze lepiej do neurologa iść bo on tu nic nie widzi .na szczęście albo i nie, dał mi skierowanie do Krakowa na chirurgię ręki niech mnie skonsultują. No i teraz nie wiem co robić, jechać czy czekać może te zastrzyki zaczną działać w końcu to już druga seria(a wcale nie mało kosztują). Do neurologa jestem zapisana na 20 lipca dopiero. Może mi się uda dostać jakimś cudem wcześniej. A właśnie prawie jestem pewna ze mi sie to zrobiło od nieprawidłowego trzymanie łokcia na stole przy pracy z komputerem. Pozdrawiam wszystkich pogrążonych w niewładzie IV i V palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stolara
hmm, czytam te wypowiedź i zauważyłam, ze czasami przy zginaniu łokcia odnosze wrażenie jakby moje nerwy nie były na swoim miejscu. Tylko jest taki mały problem, ze u obu rąk odczuwam mrowienie tych samych palców co Ty. A teraz na dodatek gdy trzymam ręce w jednej pozycji (choćby 5 minut) drętwieje mi cała ręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg27
Witam wszystkich. Mnie powiedzieli( lekarka rodzinna) po obejrzeniu rtg szyi że to jest /dretwienie/ od kręgosłupa szyjnego i dala mi skierowanie do poradni specjalistycznej na jakaś rehabilitacje. Jeszcze nie poszłam a tymczasem chwilami zaczynam odczuwac mrowienie rowniez w drugiej rece- tych 2 palców i wtedy sie ruszam masuje szyje klade i sie to cofa, natomiast w lewej jest bez zmian-znieczulone jakby- no i ostatnio to mnie ciagle boli kark - przy szyi- że nie moge za dlugo siedziec przy kompie np 3h ciagle - i musze se robic przerwy- wiec pewnie te dretwienie jest od krg szyjnego - bo raz nawet sie przeciaglam tak mocno i wtedy mi zaczely mrowic palce tez w prawej rece- nie wiem czy mi krag cos nie uciska bo wlasnie jak krece szyja to tak ciezko a zwlaszcza w prawo jak sie obracam to lekko mnie cos boli. To tyle.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×