Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość Nata26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nata26
Drętwienia rąk i nóg pojawiały się u mnie sporadycznie już od roku czasu. Od dwóch miesięcy objawy znacznie sie nasiliły. Drętwienia dokuczają mi najbardziej w nocy, gdy się obudzę tragedia, muszę podnieść ręce potrząsać nimi i dopiero to przynosi mi nieznaczną ulgę. Od tygodnia moja prawa ręka jest znacznie osłabiona, jakaś zgrabiała, a nie tylko zdrętwiała. W nocy budzi mnie ból tej ręki, nie mogę znaleźć odpowiedniego ułożenia, czuję, że przy pisaniu jest jakieś zesztywnienie tej ręki, mięśnie jakoś mnie ciągną. W pozycji siedzącej też nogi mi drętwieją. Badanie neurologiczne wywoływania potenciałów wzrokowych wyszło o.k. Prof. stw.,iż nie ma powodów do dalszych badań, że to nerwica może dawać takie objawy. Od dwóch tygodni biorę leki na tę przypadłość nerwicową, może psychicznie uspokoiłam się trochę, ale drętwienia tylko się nasilają. Mam 26 lat, a czuję się na co najmniej 62. Już nie wiem gdzie mam szukać przyczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najłatwiej winę zrzucić na ner
nerwicę ! uważam że masz poważny problem i idż z tym do innego lekarza,pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z badań
a tomografię głowy robiłaś .... może jakiś obrzęk muzgu lub guz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja mam taką sytuację że miałam wypadek na rowerze i spadając uderzyłam się w lewy bark. Bolało mnie ok tygodnia ale ponieważ czułam że nic sobie nie złamałam , to do lekarza nie poszłam. Jednak po 1 miesiącu od wypadku zaczyna mi drętwieć lewa ręka. Zastanawiam się jednak czy mi się przy upadku nic nie poprzestawiało w kręgosłupie bo boli mnie teraz bardziej i częściej niż wcześniej. Możecie mi coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaabbbbbbbbbccccccc
Moze głupio to zabrzmi ale ciesze się ze nie jestem sama z tym problemem. Mam 27 lat i myslalam ze moze rzeczywiscie to nerwica (taka diagnoza lekarza rodzinnego i wszystkich znajomych) , ale teraz juz wiem ze tak nie jest i jest to problem kręgosłupa szyjnego. Przykre było to, ze niektorzy mysleli ze wymyslalam sobie choroby, ze nie traktowali powaznie, a przeciez jestem mloda i chche życ normalnie!!! U mnie zaczeło sie od potwornych codziennych bólów głowy (tył głowy , prawa strona) , duzych zawrotów głowy. Niby nic takiego ale utrudniało mi zycie. Na rtg kregosupa szyjnego wyszło zniesienie lordozy, dostałam skierowanie do neurologa, odczekalam 3 miesiace, dostalam od niego skierowanie na rezonans magnetyczny głowy, nic nie wykazal wiec dostalam skierowanie na rehabilitacje (masaz, cwiczenia , prady). Musze powiedziec ze bol glowy minąl, zawroty zmniejszyły sie. Jednak w nocy drętwieja mi obie ręce ( nie spie na nich bo budze sie w pozycji "na plecach" i mam zdrętwiałe obie dłonie) i przytyka mi sie codziennie tylko jedno prawe ucho. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ze soba ale to zaobserwowałam. Zawroty głowy wróciły:( Dla kogos postronnego jest to moze i blahy problem ale ja naprawde chcialabym wrocic do mojego zycia sprzed tych dolegliwosci. I powtorze to co wczesniej napisaliscie: czuje sie jak zycie z tego powodu przecieka mi przez palce i jakbym byla staruszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stolarcia
nie wiem czy to ma jakiś wpływ na moje dolegliwości ale mam krzywy kręgosłup. Mówicie, że te objawy pochądzą od kręgosłupa więc zastanawiam się czy to ma jakiś związek. Po za tym kilka lat temu miałam niewielki wypadek na nartach (zjechałam na plecach z dużą szybkością po dość stromym i niezbyt płaskim stoku). Długi okres czasu strasznie bolały mnie plecy (w okolicy łopatek). Do dzisiaj po kilku minutach schylania się mam trudność z wyprostowaniem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina3522
witam!!! wracalam dzis z zakupow (obwieszona torbami :) ) po powrocie do domu zaczelam odczuwac dretwienie palac serdecznego, ale tylko poduszki i przy dotyku czuje to mrowienie :( minelo juz sporo czasu ale dretwienie dalej sie utrzymuje ?? czy t5o przez te torby ktory mi sie wbijaly w rece ?? i czy to mi przejdzie ?? prosze o porade pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 87
co sie dzieje gdy przez caly czas dretwieje mi lewa reka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vectra7
Opisywane objawy mogą być następstwem wielu schorzeń, ale może dawać je również, wciąż jeszcze niewłaściwie rozpoznawane przez lekarzy pierwszego kontaktu, schorzenie zwane „zespołem cieśni nadgarstka”, w skrócie RSI. RSI to bardzo przykra dolegliwość; następstwa są bolesne, a rehabilitacja długa i uciążliwa; RSI to pogarszająca się sprawność kończyn górnych ograniczająca zakres ruchów, objawiająca się słabnącą siłą chwytu palców, bólem i drętwieniem. Prowadzenie samochodu staje się z czasem niemożliwe, a do rangi problemu urasta podniesienie słuchawki telefonu czy zjedzenie posiłku. Efektem schorzenia jest długotrwałe i nieprzyjemne leczenie i/lub interwencja chirurgiczna oraz długotrwała i .... kosztowna rehabilitacja (doświadczyłam na własnej skórze!). Wikipedia: RSI (ang. Repetitive Strain Injury) - urazy na skutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien. Powstają na skutek długotrwałego powtarzania czynności. Częste wśród pracowników linii montażowych, piszących na klawiaturze, graczy używających myszy komputerowych. Choroba ta jest powodowana głównie długotrwałym utrzymywaniem tej samej pozycji ciała - siedzenie bez możliwości przerwy przez długi okres czasu; bądź wykonywaniem powtarzających się czynności - obsługa komputera za pomocą myszy i klawiatury, granie na gitarze, praca narzędziami ręcznymi. Informacji szukaj: google: RSI+zespół cieśni nadgarstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szakalka
mi znowu jak zdrętwiała to wsadziłam do gorącej wody na 2 min i przeszlo tylko że skutkiem ubocznym są poparzenia na dloni ale to z czasem zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz87
Witajcie, ten sam problem dotknął ponad godzinę temu moją mamę :( Mówi, że ma trochę zdrętwiały najmniejszy palec lewej ręki i odczuwa mrowienie od tego palca do łokcia. Mama pracuje już 30 lat w banku, przez 8 godzin musi wykonywać ruchy skrętne i pracuje dużo przy komputerze, ostatnio skarżyła się na ból kręgosłupa w okolicy odcinka lędźwiowego. Trochę zacząłem panikować jak mi o tym powiedziała, ale znalazłem ten temat w internecie, teraz wiem że to trochę powszechny problem. Moja mama ma 51 lat, ostatnio robiła sobie badanie krwi, poziom cukru, wszystkie wyniki były prawidłowe. Powiedziałem mamie, żeby się położyła i tą lewą rękę opuściła w dół, mama bierze codziennie magnez. Co jeszcze radzicie? Jeżeli ten stan nie ustąpi do końca tygodnia to muszę mamie powiedzieć żeby się zapisała do neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saimon21
Witam mam 22 lata od jakiegoś roku moja praca polega w sumie na siedzeniu przy komp przez 8 h dziennie ostatnio przez już około tygodnia drętwieje mi mały palec i dłoń wzdłuż niego, w lewej ręce słyszałem że to może być od serca?? prosił bym o jakąś rade najchętniej na maila ;( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewax100
Każdy tu pisze o podobnych objawach ale nikt nie pisze co mu pomogło.Chyba sa osoby ze zauwazyły w koncu jakąś poprawę?Proszę napiszcie co Wam pomogło? czy tak samo przeszlo. Ja tez mam drętwienie małego palca lewej ręki. Domyslam się że może to byc od spania na ręce,od wspierania sie na tej rece olądajac TV,od pisania na kompie . To co tu wyczytałam to brać magnez,wit,B12,potas i co jeszcze? Piszcie o swoich spostrzeżeniach co Wam pomogło ? Nie sztuką jest zrobienie wielu badań ale od badań nikt nie poczuje się lepiej.Miałam to już kiedyś brałam magnez ale nie wiem po czym przesło.Teraz mam to znów i napiszę co pomogło jak zauważę poprawę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od ok. 7 tygodni mam dolegliwości małego i serdecznego palca lewej dłoni. Zdiagnozowane je jako zespół rowka kanału łokciowego. Ortopeda orzekł, że nic innego tu nie pomoże jak tylko zabieg operacyjny, być może z transpozycją nerwu. Czy ktoś z Was miał operacyjnie leczony zespół rowka, jak wyglądał zabieg, i co najważniejsze: jakie przyniósł efekty? A może da się to wyleczyć inaczej? Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam wszystkich mających problemy z łokciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bili
Od ponad roku mam problem z trzymaniem długopisu w ręku i pisaniem. kiedyś miałem ładny charakter pisma a teraz palce mam zesztywniałe i duże trudności z pisaniem. Czy to są objawy jakiejś choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bili
Dzięki za odpowiedz a co to za schorzenie i jakie ma podoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scrool
Witam! niektórych z was moze ten post przestraszyc ale cóż ... pisze bo wiem ze to jest wazne. Moja mama Zaczeła odczuwać drętwienie ręki...po jakimś czasie dretwienie przerodziło się w niedowład. Gdy okazało się że z kręgosłupem wszystko w porządku, znajoma mojej mamy lekarka wysłała ją na RM. No i okazało się że przyczyna tego był rak mózgu, niestety złośliwy. Moja mama zmarła 10 wrzesnia tego roku po miesiącu od kłopotów z dłonią. Nie wpadajcie jednak w panike ani nic takiego... takie przypadki są na szczęscie rzadkie. Chodzi mi o to że lepiej tego nie lekceważyć i jesli po paru dniach nie przejdzie to nalezy sie skontaktować niezwłoczne z lekarzem. ps. Pisze tego posta również dlatego że sam odczuwam lekkie odrętwienie w lewej dłoni. Mam nadzieje że to stres po tych wydarzeniach ze mnie wychodzi. Jednak jak nie przejdzie do niedzieli tez ide do lekarza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elvira87
Ja mam taki problem ze nawet jak nie spie na rekach to mi dretwieja, jak jezdze na rowerze i jak pcham wozek z dzieckiem.czasem to sie budze w nocy bo mi tak dretwieja ze nic nie czuje.nie wiem od czego i sie to dzieje pracuje w fabryce bekonow gdzie jest zimno ale w pracy nic mi nie jest.moze ktos mi pomoze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bili
W pracy pewnie długo przebywasz w jednej pozycji, trzeba więcej sie ruszać fizycznie tupu bieganie, ćwiczenia rozciągające gimnastyka wystarczy kilka minut dziennie rano a w nocy nie spać czały czas w jednej pozycji. gdy dopadnie drętwienie w nocy to wstać pochodzić zrobić kilka przysiadów lub skłonów i powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaF
Witajcie, Moja mama ma akromegalię, która powoduje różne przypadłości - od gruczolaka, cukrzycę i m.in. zespół cieśni nadgarstka. U niej spowodowane to jest rozszerzaniem się stawów. Ból jest coraz gorszy - w ogóle nie ustępuje. Momentami widze że ma ochote płakać z bólu...Teraz lekarz przepisał jej ketonal ale to działanie doraźne. Za miesiąc ma iść na operację w szpitalu Bielańskim w Warszawie. Lekarz prowadzący powiedział,że prawdopodobnie będzie ją operował jakiś dobry lekarz ortopeda- słyszałam że lepiej, żeby to był chirurg neurolog.Czy to prawda?Czy ktoś z Was miał tam robiony zabieg? I jeszcze jedno pytanie - chce wziąć urlop,żeby pomóc mamie. Ile dni trwa mniej więcej , do momentu aż chory może cokolwiek koło siebie zrobić? (mama mieszka sama) BARDZO zależy mi na tej informacji! jeśli ktoś woli pisać na priv: magda_fraczak@yahoo.com Pozdrawiam i wszystkim życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scrool181
hej... Miesiąc temu zmarła mi mama..od tego czasu cierpiałem na wszystko... nerwobóle od jelit po klatke piersiową, infekcję gardła, zapalenie płuc... teraz wszystko prawię przeszło..ale zaczeły mi drętwięć ręce w nocy... juz 3 dzień... mozliwe że samo przejdzie? raczej nie mam skłonnosci do Hipochondrii... a wiem że jestem bardzo wrazliwym człowiekiem i może po prostu stres ze mnie wyłazi na wszystkie mozliwe sposoby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scrool181
No proszę :P teraz zauważyłem że już sie wypowiadałem w tym temacie :) ech.. ta bezsenność... ale wybaczcie :P jak człowiek nie moze spac w nocy to pisze.. przynajmniej ma zajęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceli
witam wszystkich serdecznie.Tak bardzo sie ciesze ze przypadkiem wszedlem na te strone.U mnie problem dretwienia rak trwa od 5 lat!Zeby nie to forum to nadal myslalbym ze to przemeczenie albo rece w zlej pozycji,ale to przeciez niemozliwe zeby budzic sie w nocy ze 20 razy ze zdretwialymi rekoma.Nawet w ciagu dnia gdy jade na roweze lub przy komputerze uzywam myszki dzieje sie to samo.Czasami ustepuje i przez jakis czas mam spokuj i gdy sie ciesze ze juz dretwienie chyba nie wroci to po paru dniach wraca z powrotem.Nie wiem jaka moze byc przyczyna u mnie czy to nadwyrezenie rak czy moze cos innego bo jesli mialbym to tz. schorzenie ciesni nadgarstka to rece dretwialyby mi w kazda noc a tak nie jest.A moze to sie nasila w okresie przemeczenia lub kiedy jest niedobor magnezu w organizmie.Doradzcie cos bo mam 32 lata i sa takie noce ze sie budze i z cierpienia to mi sie plakac chce.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaLuiza
Marceli przeczytaj od pierwszej strony cały wątek. Jest tam mnóstwo informacji począwszy od cieśni nadgarstka przez podejrzenie innych chorób. Zajżyj też na forum na gazecie wyborczej, wizażu i Openmedica. Jeśli znajdziesz inne sensowne fora to podziel sie z nami.:-)Zdrówka życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaLuiza
Scrool 1 z całego serca współczuję! Bliskiego człowieka nic nie jest w stanie zastąpić. W mojej rodzinie odeszły już 3 osoby - bogu dzięki jeszcze nie rodzice. Ale ponieważ zarówno moja mama(akromegalia,cukrzyca,drętwienie i ból obu rąk - zdiagnozowanay zespół cieśni nadgarstka) jak i tata (serce)są chorzy to w zasadzie codziennie myślę o śmierci. To mi w jakiś sposób daje siłę, żeby bardzo doceniać każdą chwilę jaką z nimi spędzam. Jaka by nie była- w awanturze czy w uśmiechu. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesiczka
sluchajcie mi na to wszystko przepisala Asmag przeczytajcie w necie to jest magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa.bb.cc.
witam serdecznie.mój problem zaczal sie jakies 2 miesiace temu.mam 20 lat i niesamowity problem z malym(v)palcem lewej reki.dretwienie od 2 miesiecy nie ustepuje jest caly czas czaem tez w palcu czwartym.czuje dretwienie niezaleznie od pory czy zmeczenie.mam trudnosc w utrzymaniu przedmiotow z powodu nie dokladnego wyczowania go.prosze o komentarz i rade.dostalam skierowanie do neurologa z podejrzeniem uszkodzenia nerwu lokciowego.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa.bb.cc. Na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw z witaminami grupy B, magnezem i potasem np. Asparaginian. Napisz coś więcej, jakie czynności najczęściej wykonujesz, czy dużo siedzisz przed komputerem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×