Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Wanka

Kiedy najwcześniej robiłyście test ciążowy

Polecane posty

majeczka, ja też służę pomocą - mam luteinę dopochwową. to samo co duphaston. pisz szybko, to ci wyślę priorytetem:) będzie dobrze. plamienia sa normalne we wczesnej ciaży. krwawienia nie bardzo, ale brązowe upławy ok. bądź dobrej myśli. proszę o radę...jak byście liczyły cykl jeśli plamienie, parę kropel krwi dosłownie na cały dzień zaczęło mi się 20 czerwca, następnego dnia NIC, a kolejnego dnia już wodospad Niagara, czyli okres pełną parą. Dziś mam 4ty dzień okresu licząc od 20 czerwca, czyli tego lekkiego plamienia. czy liczyłybyście 1 dzień cyklu jako pierwszą kroplę krwi, czy 1 dzień cyklu to ten dzień, kiedy krawienie było takie jak typowo okresowe? Nigdy wcześniej tak nie miałam, a ostatnie kilka cykli mam to samo, tzn pierwsze dwa dni plamienie, potem 2 dni przerwy, a na kolejny dzień typowy okres. kurna jak tu liczyć ten cykl? chciałabym wyliczyć sobie owulację i nie wiem od kiedy mam liczyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sillueta rozpoczęcie cyklu licz od tej 'niagary' :) ja jutro wklepuje swoje wykresy i dam Wam dziewczyny do analizy jeśli można?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze mam pytanko? czy któraś z Was miała fazę lutealną trwającą 10 dni i udało się zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silu ja bym liczyła od momentu kiedy się polało na poważnie,ostatnio tak zrobiłam bo miałam ten sam dylemat :) majeczko postaraj się nie denerwować, wiem, że łatwo mi się mówi, moja znajoma brała jak lekko krwawiła ten lek co ty i leżała plackiem, tylko do ubikacji wstawała przez tydzień i przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta niagara zaczęła się 30 dnia cyklu, czyli cykle mam 30dniowe. Tak będe liczyła owulację w takim razie wg cyklu 30dniowego. pierwsze krople krwi okresu pojawiły się 28 dnia cyklu, więc już myślałam, że mam cykle 28dniowe, ale jak mi piszecie,że od niagary, to zaraz sobie wyliczę i poprawię tabelkę. dziękuję. mam wielkie nadzieje, że się uda w tym miesiącu:) mi się już powoli kończy okres, jutro już można szaleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny. Natka ,Silu jestescie kochane.Natka kwos foliowy biore juz od 8 miesiacy.Probowalam juz zamowic duphaston badz luteine w aptece internetowac,ale trzeba pozniej okazac recepte,a ja nie mam,bo moja gin wraca z urlopu 9 lipca.Z checia kupilabym od ktorejs z Was ta luteine,oczywiscie zaplace za tab i za przesylke,bo trzeba wyslac do Irlandii.To moze niech ktoras z Was poda swoj mail ,to wymienimy sie danymi odnosnie konta na ktore moge przeslac pieniadze,oraz podalabym swoj adres. Mam jeszcze jedno pytanie,zrobilam sobie cytologie i wyszla niewyrazna ,bo okazalo sie,ze mam zapalenie szyjki macicy,czy w takim razie bede mogla brac ta luteine dopochwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki ! Taka j., dziękuję :) Tak miło usłysze, cieszę się :) Wstaw koniecznie temperatury to ci pomożemy ile się da. Jeśli co to coś pomoże, to tu masz moje z tego miesiaca: http://28dni.pl/cycles/current gdybys nie mogła zczytac strony, to przepisze tu. ja na stronie forum 28dni prowadze i tamza 1 miesiac jest gratis, mi widocznie wystarczyło :) dosyc łatwi i moim zdaniem przydatny jest ten wykres. Majeczko nie przejmuj się to się bardzo często zdarza, dziewczyny ci przysla tabl i bedzie dobrze zobaczysz, tylko się nie martw. Ja dostałam w tamtej ciaży takiego "schiza" bo sie okazało ze dziecko w 9 tyg o 1cm za małe, wcoiaz o tym myslałam i kto wie czy to nie przyczyniło się do straty.... psychika jest kluczem do powodzenia, zwłaszcza w ciazy zarówno żeby zajsc jak i żeby było ok. Nie daj się nerwom, zajmij się i rób wszystko zeby o tym nie myslec. Ja tez sie martwie, bo juz raz straciłam dzis mam isc na bete zobaczyc czy urosła przez 2 dni i stres troszke jest. ale tak w srodku czuje ze bedzie dobrze, inaczej byc nie może i ty też tak myśl. A co do cytologii.... nie wiem ale może lepiej zapytaj gina na jakims forum odpłatnym skoro jestes w ciazy w Irlandii a tam maja w d**** co się z kobietami w ciazy dzieje np. jest takie forum abcciaza Silu, ja bym liczyła od tej niagary, chociaz zapytaj gina dlaczego to planiemie wczesniej, cos mi się wydaje ze to moze byc niedomoga progesteronu, oczywiscie nie straszę, upewnij się, bo jesli tak to trzeba bedzie w II fazie sie nim wspomagac. A coi do owulacji to polecam na prawde testy owu robic codziennie (wiem, kasa alesię opłaca itak) około godz. 18 ( nie rano!) do tego codziennie mierzysz temp ; u mnie wskazało dokładnie test owu + w niedziele, w pon spadek temp a od wtorku już wyższe wiec coś w tym jest. Ja dziewczyny brałam bromergon 2 cykle bo miałam prl wysoką i prosze udało się. temp stała od jakis 4 dni 37.0 - 37.07. Wiec skoro mi sie udało po stracie i jeszcze przy problemach z prl, to wam sie uda na bank!! dodam że do objawów ciażowych to na szczesnie zniknęłą ta paląca zgaga ale piersi mnie bola od wczoraj ,zwłaszcza rano bola tak jak w poprzedniej ciazy, juz to znam i wiem że sto razy gorzej bedzie ale co tam :) tyle mogę się przemęczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczka dziwna sprawa z zapaleniem szyjki macicy:(Kurcze nie masz lekarza aby iść z tym do Niego?Ciąża i zapalenie szyjki macicy? to jest mój adres email sszewczy3@wp.pl. Siluetta niech się odezwie i wypowie na ten temat czy lepiej duphaston,czy luteina?Ja nie wiem? Może te upławy masz z szyjki macicy? Bo u mnie teraz po czyszczeniu lekarz mi powiedział,że w 8 tygodniu coś mi założy,bo coś Mu się tam nie podobało,nie zrozumiałam Go dobrze,gdyż byłam zamroczona jeszcze po głupim jasiu:(Za 3 tygodnie wszystko się dowiem.A miałam częste upławy brązowe. Majeczka nie ma dla mnie żadnego problemu aby Ci posłać te lekarstwa,i nie chce żadnej kasy za to.Ale poczekajmy na Siluette i niech Ona powie czy lepiej Luteina czy Duphaston?Ja mam tylko Luteine. Masz jeszcze te upławy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Majeczko na pewno będzie wszystko ok, tylko dbaj o siebie, nie przemęczaj się no i bierz te tabletki co masz. Kciuki mocno zaciskam, żeby było ok :) Taka j ja prowadzę cykle na stronie enpr.pl - tam jest to za darmo, w razie pytań służę pomocą. W sumie to dopiero mój drugi cykl mierzenia tempki ale co nieco już wiem :) Żeby zaobserwować wzrost temperatury to trzeba ją mierzyć codziennie i najlepiej właśnie robić wykres to wtedy ładnie widać czy wzrosła czy też nie. Także wprowadź swoje tempki na jakąś stronkę i pokaż nam :) Loop czekam na Twoje wykresiki :) Silu do boju! Ten miesiąc jest Twój :) Słowiki wszystkiego dobrego :) I czekamy aż się pojawisz w tabelce naszych mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka mam swojego Polskiego lekarza ,ale jestem umowiona na 3 lipca i wtedy chce sie zapytac dokladnie jak to jest z tym zapaleniem w ciazy.Przeciez musi byc jakies wyjscie,czytalam na necie,ze daja na to jakies globulki dopochwowe,zobaczymy.Jestem dobrej mysli.Uplawow od wczoraj wieczor nie mam juz zadnych.Wogole jakos susza u mnie.Dziwne to wszystko.Natka zaraz napisze Ci mailem moj adres.Dziekuje Ci bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka probuje wyslac maila ale wyswietla mi sie informacja,ze taki mail nie istnieje.Dziwne.Sprawdz jeszcze raz czy dobrze napisalas maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, już jestem. słowiki, po pierwsze gratuluję, to ja jestem tą twoją lustrzaną hormonalną siostrą, bo tez biorę bromergon i mam wysokie prl po obciążeniu. Co do twojego przypuszczenia o niedomodze progesteronu, już ci mówię - ja biorę progesteron w 2 fazie cyklu przez tydzień, więc leki mam dobrane tak jak trza, bo okres mam w miarę regularnie dzięki nim co miesiąc. No i zwiększają płodność. Okaże się w tym miesiącu:) bo mój mąż wreszcie zaczął się starać razem ze mną, więc zawsze do środka;) już się nie mogę doczekać końca tego okresu:) Majeczko, wyślij mi po prostu adres do ciebie do Irlandii na maila: susan7@o2.pl Jutro z rana zapakuję ci luteinę podjęzykową, bo i taką mam (tylko tej mam mniej trochę, ale starczy na pewno na 3-4 tygodnie) i wyślę priorytetem. W ogóle nie wysyłaj żadnych pieniędzy. Wydaje mi się, że dopochwowa luteina nie zaszkodzi ci wcale, ale mam też podjęzykową. Po prostu napisz którą wolisz i wyslij adres do siebie na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zapalenia szyjki macicy, masz po prostu stan zapalny. Kup sobie koniecznie TANTUM ROSA - taka płukanka. wspaniała rzecz w ciąży na takie zapalenia. zapalenia w ciąży to norma. Nawciskasz się tych globulek zobaczysz. Ale lepiej naturalniej bo to dopiero początek ciąży to nie możesz za dużo wciskać:) tantum rosa jest wspaniałe od 1 tygodnia ciąży. Kup koniecznie. tanie nie jest niestety. no i luteina chyba raczej podjęzykowa dla ciebie. wyślij adres na maila i ci podeślę. co do irlandii, to jakaś masakra z tą opieką:( wiesz co...myślę, że zwykły GP by ci przepisał Luteinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde juz sama nie wiem ktora wziasc,ale chyba skusze sie na ta od Silu pod jezyk.Bo wizyte tu w Irlandii mam 3 lipca to wtedy sie zapytam o te dopochwowe,a tak bede miala podjezykowe juz w domku.Dziekuje Ci bardzo Natka i Silu.Jestescie kochane.Nie wiem jak sie odwdziecze. Silu zaraz wysylam swoj adres na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silu tez mysle,ze to zapalenie da sie wyleczyc.Kupie koniecznie te Tantum Rosa.Powiem siostrze zeby mi wyslala z Polski.A co do opieki tutaj u mnie to jak pisalam juz kiedys,dla lekarzy ciaza do 12 tyg nie jest jeszcze ciaza i oni nic nie przepisuja na podtrzymanie.W pierwszej ciazy tez mialam lekkie krwawienie i lekarz zrobil wielkie oczy jak mu powiedzialam ,ze chcialabym cos na podtrzymanie.Powiedzial,ze to jest niedozwolone. Taka opieka niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majeczka to poczekamy,aż lekarz Ci powie czy Luteina dopochwowa to wtedy Ci ją wyślę:) Majeczko myślę o Tobie:)Będzie dobrze:)Tylko się nie denerwuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za wszystko.Trzymajcie kciukasy zeby wszystko dobrze sie skonczylo. Natka zobaczymy co mi powie lekarz odnosnie tabletek i wtedy dam Ci znac.Tak czy inaczej dziekuje za chec wyslania tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziękuję bardzo za pomoc w sprawie tableki, wpiszę się na pewno ale chyba dopiero we wtorek bo dzisiaj jestem wymęczona całym dniem a jutro wrócę wieczorem do domu dopiero majeczko trzymam kciuki baaardzo mocno, żeby wszystko było super, ale w tej irlandii to z tą opieką jeszcze gorzej niż u nas a wydawałoby się, że u nas jest masakra, trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny załączam dwa moje cykle- teraźniejszy i z poprzedniego miesiąca. ogólnie wykresy robię od 6 cykli, ale tamte sa strsznie pogmatwane, bo się dopiero uczyłam. Wg. moich obliczen jutro owulacja. http://enpr.pl/3700 no i mam pytanie do Was? tak sobie mysle,ze skoro moja faza lutealna trwa około 10 dni, i ostatnio mialam plamienia przed miesiączką, jeszcze poprzednio tez. to co Wy sądzicie o tym, żeby pojsc do ginekologa i poprosić go o luteinę bym brała od owulacji,aby doszło do zagnieżdzenia? Ostatnio faszeruję sie witaminami, od 2 cyklu do dzis biore wiesiołka na sluz, a od wczoraj jeszcze magnez+ wit. b6, no i od owulacji zacznę wit a+e. czytałam, że pomagają na przedluzenie fazy lutealnej? co Wy sądzicie o tej luteinie po owulacji, mgoe brać, a jesli tak to jaką? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loop odnośnie cyklów to nie pomogę bo sama potrzebuję pomocy :) odnośnie brania luteiny to może to dobry pomysł, ja kiedyś brałam na wywołanie miesiączki i zapytałam się co jak jednak bym była w ciąży to mi powiedział, że wówczas ten lek utrzyma mi ciąże więc to jakieś cud tabletki ale najlepiej zapytać się dokładnie lekarza więc może się wybierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka.J ja tez wierzyłam lekarzowi,że dzięki Luteinie utrzymam ciążę,czas pokazał inaczej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze loop rzeczywiście te Twoje wykresy nie są proste :) A miałaś może robiony monitoring żeby potwierdzić, że owulację masz dopiero w 21 dniu cyklu, bo to strasznie późno no i ta faza lutealna wtedy rzeczywiście może być za krótka, wyczytałam że powinna trwać min. 10 dni ale wiadomo, że im krótsza tym gorzej dla jajeczka bo może nie zdążyć się zagnieździć. Ile średnio trwają Twoje cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam robionego monitoringu, ale pierwsze wykresy robiłam z panią z poradni rodzinnej, i ze wzgledu, ze mam taki dlugi cykl roznie to bywa ale około 32-33 dni ,to tak wychodzi, że owulacja może być pozno- około 21-22 dnia cyklu. u mnie ostatnio faza lutealna trwałą 12 dni, ale dwa dni przed okresem miałam plamienia-czyli jeszcze w f.lutealnej, jeszcze poprzednio faza lutealna trwała 11 dni, ale tez były plamienia przed okresem. Jedno wiem, nigdy więcej tabl. antykoncepcyjnych, i nikomu ich nie polecam. Rozregulowały mi cykl strasznieee, a nie biorę ich już rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loop to najlepiej idź do ginekologa i pokaż mu te Twoje wykresy, on będzie wiedział co robić czy potrzebna luteina czy nie. Co do tabletek anty to ja też brałam bardzo długo, nie biorę ich już od jakichś dwóch lat a cykle mi się nie rozregulowały, wiadomo że nie ma jak w zegarku jak to jest w przypadku tabletek ale tragedii nie ma także to też indywidualna sprawa organizmu. Ja wiem, że jak już zajdę w ciążę to później wracam do tabletek spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loop wyczytałam, że taki wykres jak Ty masz w tym cyklu nosi nazwę "zęby rekina" bo je przypomina. Wahania temperatur (zęby rekina) moga świadczyc o problemach z prolaktyną. Czy Ty miałaś robione badanie na PRL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×