Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

dziekuje asiulku za slowa otuchy!mam nadzieje,ze przyjdzie mi nturalnie przebywanie i opiekowanie sie malutka:)a co do lozeczka masz racje zdecyduje sie na te,ktore mozna zmienic na lozko!! a twoja maluka ile teraz ma? zycze milego gotowania i smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotko!! dzieki bogu,ze sa dobrzy ludzie na tym swiecie i ci pomogli,ale ze ty poszlas sama do domu to cie podziwiam!!! na pewno jestes silna i lepiej rodzi nauralnie niz cesarka.po cesarce wiecej cierpisz,a y chyba tego niechcesz?!bedzie wszystko dobrze zobaczysz!!!tylko uwazaj a siebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczeta! W zwiazku z moim krwawieniem przdwczoraj pojechalam wczoraj na pogotowie. Slicznie mnie lekarz zbadal, jak trzeba, z badaniem ginekologicznym wlacznie, nawet pobral wymaz w celu wykrycia bakterii. Powiedzial ze w srodku czysto i czop jest zamkniety. Moz ez przemeczenia cos bylo, ale wyglada calkiem w porzadku. Powiedzial ze jak chce to moge zostac pare dni w szpitalu, ale nie chcialam, bo mam tam 5 minut taksowka, wiec jak cos podjade. Wogole powiedzial ze jak sie powtorzy to mam do nich na antenatal zadzwonic i wysla karetke po mnie.Obejrzalam sobie przy okazji oddzial gdzie bede rodzic i polezalam sobie 3 godzinki na sali dla ciezarowek razem z nimi.Jak powiedzialam w kolejce na emergency ze jestem w ciazy i mialam krawawienie to mnie bez kolejki przyjeli.Wiec w sumie milo sie rozczarowalam. kazal lezec, odpoczywac i nic nie robic do skanu ktory mam we wtorek. Ja kupilam ostatnio pralke w currys , byla przecena 30%. Zaplacilam 219 funtow, nazywa sie servis , piore na okraglo od czterech miesiecy w niej i jest ok.Dowiezli na drugi dzien, podlaczyli i gosc wytarl podloge zanim wstawil. A teraz czekam na sofe z argosu od CZTERECH tygodni, mieli przywiezc dzisiaj i jakos ich nie widac. zadzwonie zrezygnuje, bo jak pare miesiacy temu przywiezli mi lozko to zastawili mi drzwi wejsciowe materacem , a podstawe postawili przed drzwiami, musialam sama dotaskac do livingu zeby mieszkanie zamknac, bo tak musialabym na swojego do wieczora czekac. Jaja sobie robia Ja tez jestem sama jak palec, mezulek wychodzi o 6 rano i wraca o 8, a w weekendy o 4. Tylko na slub wzial wolne.No ale jak wplacam te podwojne czeki to wiem ze sie oplaca, bo ja nie pracuje od poczatku ciazy, a wydatki coraz wieksze. Ja mam zachcianki na mleko skondensowane w puszce, ostatnio kupuje puszke dziennie, poza tym jablka i serek wiejski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27 pomarancze czytają uważnie bo to pewnie jedna z nas :D się podszywa pod pomarańcza bo nas nie lubi a nie umie nam tego powiedzieć wprost :) migotka_bober jeeesssuuuuu ty uważaj na siebie chociaz fajny był ten ochraniarz ??? Amoja mama przylatuje 18 i siedzi u mnie do oporu :D :D :D ale se cycki opaliłam - oczywiście w staniku :D o rany i nogi a na dziąsła faktycznie płukanie szałwią, miękka szczoteczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam akcje w metrze w 14 tyg. jechalam do pracy po przerwie drugi dzien i nikt mi nie chcial ustapic miejsca i tak jakos przed green park zaslablam. Przylecieli z obslugi medycznej metra, pocucili. Wiecej do pracy nie pojechalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia byl mlody i strasznie wrazliwy prawie sie poplakal,wogole sie takc mna zajal jakby to on byl ojcem tego dziecka :D :D mysle ze kiedys sie sprawdzi w roli taty! karinella,dobrze sie toba zajeli, ja tez wyladowalam w szpitalu z plamieniem silnym w 21tc tez mi zrobili swab, i dali anty D i odeslali do domu,w spr wyniku nie zadzwonil nikt wiec chyba ok,moge sie tylko domyslac... to jest ryzyko wychodzic samej skoro sa takie akcje,.nigdzie sie sama nie wybieraj ,mialysmy fuksa ale nie zawsze sie trafi na normalnych ludzi i zostanie sie samemu sobie ...a wtedy sam stres dodatkowy ! trzymaj sie cieplo i lez, ja od tego czasu tez czesto leze...podobno to bylo plamienie z nadzerki,ale ze juz mialam w 1trym tez plamienia z macicy to stres jest jak nie wiem...pozytywne myslenie i brak stresu,,,wiecej nie mozna wymyslic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się przypomniało jakznajomi pralkę kupowali :D poszli do sklepu sami faceci po pralkę - jeszcze wtedy nie gadali dobrze po angielsku (jakies 2,5 roku temu) było i 4. Zobaczyli na wystawie za 156Ł więc weszli do sklepu i zamówili z dostawą. Nie dośc że źle zrozumieli dzień dostawy (wtorek z czwartkiem pomylili). Cała paczka czekała we wtorek żeby ją zamontowac aż ktoś wpadł na genialny pomysł że może to czwartek więc popili i poszli w koncu spać. To jeszcze w czwartek przywieźli oczywiście taką fajną pralkę :D z gruba rurą i wszyscy sie dziwili ile ona musi wody pobierać :D. Ja myslałam że umre ze smiechu bo koleżanka za pranie - napchała do bębna ciuchów i stwierdziła że ta pralka dziwna bo proszek wsypuje się tylko do bębna taka nowoczesna. To specjalnie poleciała po proszek w tabletkach. Jak ona wróciła to ja juz nie wytrzymałam myslałam że się posikam ze śmiechu a większość patrzyła na mnie jak na debila. Po prostu kupili suszarkę banda oszołomów :D :D :D jak im powiedziałam to siedzieli i tez ryli ze smiechu ...... normalnie siara jak nic na całej lini na szczęście można było zwrócić i niebyło komu juz iść kupić pralkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Manchester
Witam w to gorące popołudnie i jak zwykle zaczynam od pytania Czy ktorakolwiek z was zapytano o to jak chcialybyscie rodzic chodzi mi konkretnie o cesarskie ciecie bo moja midwife powiedziala ze to raczej niemozliwe zamowic sobie cesarskie i ze porod to piekna rzecz bla bla bla ale ja wiem juz czego chce a do rozwiazania zostal mi miesiac i boje sie ze moge nie zdazyc Poradzcie cos do kogo sie zglosic bo z moja polozna to chyba nie mam co na ten temat rozmawiac z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze, migotka, karniela ale miałyście przeżycia. Ja na szczęście nie doświadczyłam czegoś takiego chociaż w drugim miesiącu przez weekend miałam takie nudności i wymioty że mie mogłam głowy podnieść. Mój mąż akurat wyszedł do sklepu a mi się zachciało do toalety no i się dźwignęłam, przeszłam z sypialni ti wc i wylądowałam na futrynie WC tylko sobie guza nabiłam. Ale teraz jest dobrze unikam mocno zatłoczonych sklepów. A do pracy chodzę spacerkiem bo mam 15 min drogi. Więc się dotleniam, chyba spalinami ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie usmialam. Ale nic to, ja mialam tutaj niezle wtopy jak przybylam do Anglii. Przyjechalam jako au-pair, nie mialam znajomych, i jeszcze nie bylo tak duzo Polakow,Tak wiec trzeciego dnia pobytu nadarlam sie na faceta w autobusie ze mi drzwi nie otworzyl, a on na to ze nikt nie wciskal guzika stop. Pare razy zdarzylo mi sie tez kupic niewydarzone rzeczy, no ale nie takie wielkie jak suszarka , HA HA HA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież jak powiesz że boisz się normalnego porodu to powinni skierowac cię do takiej poradni albo zaproponować CC (tak miały moje znajome) a ja miałam wybór :D ale położna sama pytała no i akcja z sercem chociaż ostatnio jak okazało się że z sercem u mnie spoko to i tak w szpitalu pytali mnie czy zdecydowałam się na CC czy siłami natury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka moja biedroneczka ma teraz rok i 8 m-cy jak sie urodzi dzidzia bedzie po 2 urodzinkach ... boje sie jak przyjmie dzidzie ...ale mam nadzieje ze bedzie ok ostatnio musze powiedziec ze jestem dla niej dosc spokojna bo poczatki ciazy znosilam źle i bylam strasznie podrazniona i jej sie tez udzielalo... obiadek w polowie ugotowany gadalam z mezem krzyczal na mnie ze mam lezec i odpoczywac a nie ciagle latam ...ale mi sie nie chce lezec moze dzis podjedziemy do tego currys skoro tak chwalisz ... myslelismy o argosie ale zobaczymy .... co do slodkiego czasami sobie na cos pozwole teraz naprzyklad toffi :P ale wole jesc jakies owoce pamietam jak w pierwszej ciazy mialam miesiac slodkosci i w dwa tygodnie 4 kg mi przybylo.... Migotko ale mialas przeboje z tymi zaslabnieciami co do zakazu to popieram ... Niunia nie rozumie takiego zachowania mowie o pomarńczkach..ale cóz, niezla historia z pralka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa przypomniala mi sie akcja na dworcu pociagow clapham junction w Londynie. fakt autentyczny, jakies 3 lata temu. Przy okienku stal facet i darl sie do kasjerki BILET DO POLAND PROSZE, DO POLAND, DO POLAND!!!! i to wszystko tak sylabowal glosno i wolno. Trzezwy byl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia obawiam sie ze jesli powiem ze sie boje sn to mnie wysmieja, u nich wsio ok,,zawsze a ja sie nie boje bez przyczyny, ja mam arytmie i cos tam jeszcze ,biore leki,mam sklonnosc do boli serca i do zaslabniec nie dotleniam sie ,,, i to w tym tkwi moj strach ze ja nie dotlenie dziecka podczas wielu godzin skurczy i ze mi serce siadzie,ale nie wiem jak ich przekonac do cesarki,wczesniej nie chcialam jej ale teraz jak pomysle ze tyle przeszlam zeby miec to dziecko to bardzo sie boje ze nie dam rady i tylko sie cos zle zrobi przez moje serce i moja niewydolnosc np podczas parcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Niunia - a to akcja - wyobrażam sobie Twoją minę podczas tego zamieszania :D:D:D Widzę, że nie nas tu więcej maiaczek słodyczy :P To i fajnie, raźniej mi będzie :P Łóżeczko w Pl zamawiałam, ale jeszcze go na żywo nie widziałam bo kurier będzie w przyszłym tygodniu. To link: http://www.2o2.pl/index.php?d=produkt&id=270 Reszte już prawie mam...ale prawie :) Jeszcze troszkę drobiazgów mi zostało, no i torba i folia do wózka z tych grubszych rzeczy. Fasolka- ruchy lada moment poczujesz...a co do czekolady to jesteś wytrwała...u mnie absolutnie nie gorzka (feeee :P) i nie na 2 dni tylko na kilka minut :D Asiulek i ja mam taką nadzieję, że to przejdzie. No z tą pralką to nieciekawie! Zawsze się wszystko na raz wali na głowę. Nie lubię takich niezaplanowanych wydatków. Obyś znalazła coś fajnego i w przyzwoitej cenie! Anka Manchester - mnie nie pytali. Niestety nie wiem gdzie powinnaś się zgłosić. No i znowu różne zdania na ten sam temat - bo ja słyszałam, że tu nie ma tak że chcę to mam cesarkę. Cesrakę oni stosują w razie konieczności. Ten naród jest za naturalną ciążą i porodem więc to by się zgadzało...no ale to nie moja opinia, tylko zasłyszana. Migotka. Z tego co wiem to służba zdrowia jest tu różna...w zależności od tego na kogo się trafi. Myślę jednak, że gdyby u Ciebie były podstawy do CC to nie narażaliby Twojego i dziecka zdrowia. Strach zaś jest rzeczą normalną, każda z nas się boi. Jedna ma dolegliwości inna nie a i tak strach jest! Głowa do góry - nie zrobią Ci świadomie krzywdy!!! Jeżeli jednak bardzo Cię to niepokoi to zarządaj badań dodatkowych i będziesz miała pewność. Niunia miała od dziecka problemy z sercem i jej zrobili takie badania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka bidulko, jak sie z toba takie rzeczy dzieja, to napisz to wszystko wyraznie w birth plan, to jedyna metoda zeby do nich trafilo, bo oni to musza przeczytac przed porodem, mi polozna powiedziala ze o cesarce moge zapomniec ze moglam sobie isc do prywatnej kliniki itd az zla byla na mnie! nic nie pomoglo tlumaczenie ze sie strasznie boje, ze mam okropne bole plecow, ze dzidzia duza i ze ogolnie nie dam rady... asiulek 27 i ja polecam currejsa;) sprawdz ceny w necie - zawsze jest taniej, idz do sklepu jak chcecie sami odebrac (np odrazu) i zapytaj o managera i powiedz ze chcesz discount jak w necie, mysmy tak dostali na tv( 200 funciorow do przodu;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy tak o slodyczach:D:D:D ja ostatnio zjadlam torcik smietanowy wielkosci takerzyka deserowego ja 3/4 reszte Olcia a pozniej czlowiek sie dziwi, ze w spodnie nie wchodzi hahhahahahah karinella- fajnie, ze na oddziale nie mialas problemow i cie przebadali. Teraz pewnie jestes spokojniejsza):) niunia- to dobrych masz tych znajomych:D:D:D:D dobrze, ze nie kupili zmywarki :) anka manchester- tutaj nie pytaja jak chce sie rodzic tzn czy naturalnie czy cesarke zreszta w Polsce tez nie. Na pierwszym miejscu liczy sie natura:D:D pozniej ewentualnie w razie komplikacji robia cesarke I o tym decyduje lekarz :) Przynajmniej tak jest w oim okregu. asiulek- jesli dobrze przygotujecie corcie do przyjscia rodzenstwa to nie powinno byc problemu. My z Ola rozmawiamy o tym od samego poczatku ciazy. Ona byla z nami na usg, chodzi tez ze mna do poloznej posluchac serduszka. Tez czasami pytam sie jakie ubranko mam wybrac dla maluszka itp robie to zeby ona czula sie potrzebna i aktywnie we wszystkim uczestniczyla. JUz nie moze sie doczekac braciszka i jak bedzie go ogla pomagac kapac:) migotka_bober- ty tez na siebie uwazaj🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka_bober ja już rodziłam i taki problem jak ty miała po 13 godzinach bóli, serce mnie zaczęło boleć i wogóle cała historia. Ja mam dokładnie to co ty opisujesz. Wysłali mnie do najnowocześniejszej kliniki kardiologicznej na szczegółowe badania (szczerze takich maszyn w życiu nie widziałam) no i okazało się że po 7 latach od poprzedniego porodu jest OK :D a problem z serduchem mam od zawsze i to nie byle co ale nie będę smucic na ten temat. Po prostu może poproś o skierowanie i powiedz o twoich problemach. Ja chyba trafiłam na normalnych ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella też fajne o tym polaku przy kasie :D to jak jak była moja mama u mnie i powiedziałam jej że jak na kogoś wpadnie to niech powie najnormalniej w świecie \"sory\" a ona jak juz cos - gadała \"sorki\" i głupi uśmiech na twarzy. No ale tak to juz jest ze starymi rocznikami nic do głowy im wtłuc nie można .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744 ja później nalewałam sie z nich że jak wysłałabym ich po klatke dla chomika (bo znaleźliśmy i nie mieliśmy go w czym trzymać) to kupiliby mi mikrofalówkę chyba :D No ale już jest z nimi w porządku .............chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia ja tu mam kardiologa odkad wiedza ze w ciazy jestem i mialam usg serca i badali serce dzidzi, mam wizyty co 6tc i leki, ale obawiam sie ze chca porodu naturalnego bo za 2 tyg mam wizyte kolejna z kardiologiem i ma mi mowic o radzeniu sobie z bolem podczas porodu :/ tyle wiem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciowa zadzwonila do mnie spanikowana i zapowiedziala ze mam nie robic zakupow, a wogole to Ona przyjedzie w weekend i posprzata mieszkanie, mam nic nie robic. To jej pierwsze wnuczatko bedzie, jedno juz stracila ,wiec Ja juz nie wiem czy ona jest skarb czy upierdliwa z ta pomoca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinella to miłe, że tak się o Ciebie troszczy :) No i chyba po stracie wnuczątka jej nadopiekuńczość jest zrozumiała... No ale to Ty wiesz najlepiej jakie są stosunki między Wami i czy to co robi jest szczere...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja teściowa jest super nikt jej nie przebije stara pudernica - dla niej najważniejsze jest że to jej syn jest w ciąży a nie ja :D brak słów. Jest zazdrosna o mnie na każdym kroku to że jestem ładniejsza od jej dwóch córek to jeszcze nic jak ja mogę być ładniejsza od niej ??? przecież ona jest miss świata. Wiecie dziewczyny ręce opadają a w jej szczere intencje nawet jej syn a mój mąż dawno przestał wierzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z gory przepraszam ze tak sie bez pytania wtracam ale mam pytanie do ***Niuni*** ***niunia***, od ktorego tyg masz wpisana jakas wartosc w Maternity Records w rubryce Relation to brim? zadalam Ci to pytanie na wrzesniowkach ale juz nie zagladalas :( bo ja jeszcze w 34tc mialam \'free\' wiec Jula sobie siedzi wysoko... zreszta nie bola mnie kosci lonowe, no czasem czuje jakby mi trzymala glowe w pipce :P ale to raczej rzadko i tylko chwile... ech, tak bym chciala urodzic ja pod koniec sierpnia ale jak tak dalej pojdzie to do pazdziernika donosze... kaska0110, co u Ciebie? jak sie czujesz? nie zagladasz na wrzesniowki... przywiezli nam juz wozek ta firma o ktorej pisalas green express - ale te cholerne cwaniaczki chcieli nas wych... i wpsali nie dosc ze wiecej kilogramow to jeszcze cene z kosmosu chyba wzieli :O ale sie nie dalismy bo pare tyg wczesniej kupilismy wage elektroniczna :P Pozdrawiam Was wszystkie! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko_piasku zaraz sprawdzę bo nie mam pojęcia a ja właśnie czuję się tak jakby mój niuniuś był już główką w kanale rodnym :( mam nadzieję że to moje błędne odczucia lecę sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam gdzie polozna opisuje kazda wizyte, bada mocz, spr cisnienie i wpisuje jaka jest wysokosc dna macicy w poszczegolnych tyg, u mnie jest to na str22 ale to moze byc roznie, bo pewnie kazdy szpital w danym shire ma troche inne te ksiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×