Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

co do housing benefit to ja cos tam mam doplate z counsilu,slyszalam ze jest counsil benefit i housing benefit,ja mam chyba counsil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia pewnie dostajesz HB bo CB troche trudniej dostac ( przynajmniej u mnie). jesli jednak zmniejsza Ci benefity to nalezy Ci sie wyzszy HB (Housing Benefit), wez meza za fraki jak dostaniesz decyzje i przejdzcie sie do councilu :) jestem pewna ze dostaniesz wiecej jesli zarobki meza nie wzrosly znacznie od ostatniego rozliczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez o tym myslalam zeby si etam przejsc,maz ma w poniedzialek zadzwonic bo ma wolne,jak w kwietniu wysylalismy to podalismy wiecej niz zarobil,a teraz jak podalismy mniej to znowu zmiejszyli,wczesnie nam sie zarobki z PL wliczyly,maz mowil,ze tyle w PL a tyle wGB,takze wiedzieli,no ale zeby 35f na 2ke?kolezanka ma jedno i 50 tygodniowo ma,i pracuja oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,a jak tu sie dostaje dla dziecka pesel,akt urodzenia,paszport?Trzeba dziecko meldowac w PL.Czytalam troche na necie ale nie bardzo sie dowiedzialam,jedni pisza,ze akt wpolsce,inni ze wszystko tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze i masz racje,tu chyba nikt ci prawdy w oczy nie powie... Przestane o co kolwiek sie JEJ pytac to lepiej na tym wyjde:) Wszelkie dolegliwosci zwiazane z wczesna ciaza minely...nawet piersi mnie nie bola,a w 6tym tygodniu z synkami mnie jakos zaczely bolec,nie moglam w staniku chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamy!! co do tych taksow to macie racje nie ma co sluchania kto ile ma bo kazdy ma inna sytuacje, dlatego trzeba patrzctylko na swoja a jezeli cos nie pasuje to zawsze mozna wyjasnic-oni tez robia bledy!!!! w ogole ta cala biurokracja jest u nich inna! wieci moze jak dlugo czeka sie na decyzje na odnosnie tego benefitu za urodzenie \'sure start\' i jeszcze jedno czy znacie cos dobrego angielskiego niestety procz antybiotyku dla 6 latka na zapalenie pecherza-nie jest to ostre ale czesto siusia i po troszeczku< jak znacie jakis ich srodek to bede wdzieczna! aha a zcym przemywacie pepek noworodkowi i czy podajecie witamine d3, a jezeli tak to czy macie to ze szpitala czy trzeba kupic? z gory dziekuje za rady i milej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
A dzis pogoda w sam raz dla ciezkich brzuchow, czyli chlodno. Ale i tak w nocy oblewaja mnie siodme poty, oj ciezko sie spi, juz bardzo, a raczej wierci i klnie. W dzien ok, a w nocy masakra. Jeszcze 5 dni u mnie :) a potem sie zacznie 'male' zamieszanko. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na zapalenie pecherza pilam Cystitis relief(sodium citrate),niestety nie wiem czy to 6cio latkowi mozna podawac bo niestety nie mam ulotki,kupilam to w aptece bez recepty,po dlugiej walce z farmaceutka,ktora kazala mi isc z tym do lekarza po antybiotyk... Na reszte nie znam odpowiedzi bo tu dopiero urodze dzidzie i nie wiem czym przemywaja,mi z polski kolezanka ma przywiezc spirytus salicylowy do pepuszka,wiem tez,ze ze zwyklego spirytusu mozna rozczyn z woda zrobic 5%zdaje sie,gdzies na jakiejs stronie o noworodkach moze bedzie jak to zrobic,zreszta zapewne ktoras z dziewczyn udzieli odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej witaminy D3 tutaj sie nie podaje i zdaje mi sie ze tez jej nie kupisz.A pempek przemywa sie tylko woda przegotow., ja tak robilam + dodatkowo co jkis czas przecieralam chusteczkami nawilzanymi spirytusem . Ja wit d jak i chusteczki mam z Polski. możesz tez przemywac roztworem spiryt z wodą przegot w proporcji 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ciepło i pochmurnie - prawdziwe lato na wyspie. Madae: Mi odmówili sure start - odpowiedź dostałam po dwóch albo trzech tyg. Pęcherz - mam już od dawna problemy z pęcherzem i cewką - biorę ziołowe Urosept (z Polski, nie wiem czy można dawać dzieciom, poszukam jak znajdę to dam Ci jeszcze dziś znać).Najlepiej idź z dzieckiem do GP.Niech dużo pije, sok żórawinowy pomaga (cranberry juice). Na pępuszek używałam tylko przegotowanej chłodnej wody i przemywałam tylko wokół pępuszka, samego kikutka nie dotykałam. Ja podaję wit D (mam z Polski) w dni pochmurne a tak w ogóle to często Cezarego na słońce wystawiam (nie bezpośrednio oczywiście). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie tak sobie myslalam,ze kogos brakuje...a to Arvena sie nie odzywa,pisala,ze czop jej wylecial,moze rzeczewiscie juz dzidzia na swiat przyszla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakeis plotki gadacie :) dziewczyny :) czop mi chyba nie wylecial, chociaz mam uplawy ale bezbarwne, czesm jak usiade to poleci jakbym bardziej mokro miala mama przyjechala wiec malo czasu, pozatym konczymy sypialnie i musze posprzatac tam :( ulozyc rzeczy zeby miejsce na lozeczko zrobic :) alewiecie chyba jaikies skurcze mnie lapia, boli jak na okres i przechodzi potem znowu itp ale nie znam sie bo ni kurczy mi sie brzuch ani nie twrdnieje ani nie spina w sumie brzuch mam twardy ale dlatego ze maly wypina sie strasnzie, malo miejsca ma, i wogoel, boli mnie jak sie przekrece wypreza itp nie martwicie sie powiadomie jak by cos sie dzielao :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za podpowiedzi!!!pewnie bede musiala sie poratowac tez polska z ta witam d3 , pewnie o spirytus jest latwiej, dziwne czemu nie podawaja wit d3 moj jak poprzednio rodzilam to wrecz musialam podawac vigantol bardziej stezona dawka wit d3 bo glowka za ciekawa nie byla, dziwne ze odmawiaja sure start jezeli spelnia sie kryteria!! pozdrawiam i dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam takie pytanie, po czym poznac tak naprwde sacace sie wody od uplawow, moje uplawy sa albo biale albo zolte ale dodatkowo czesto mam mokre przezroczyste plamki jak woda bez zapachu i nie wiem czy to tez rodzaj uplawow czy wody, u mnie zaczal sie 34 tydz wiec jeszcze troche czasu ale obawiam sie ze ruszy sie wczesniej bo szyjka mnie boli czesto i takie uczucie parcia cisniena mam zreszta w ostatniej ciazy o tym czasie szyjka byla na 2 cm otwarta, mowilam poloznej ale ona tweirdzi ze skoro to wszystko czuje ale sie nic nie dzieje to jest dobrze, no i ze tutaj po 34 tyg ciazy nie podtrzymuja wiec stwierdzila abym dotrwala do nastepnej wizyty za tydz to juz nic nie wazne bo jak ruszy sie to bede rodzic super, mialam kilka obstretikanow ale jeszcze wewn nikt mnie tu nie badal, brak slow cezko przyzwyczaic sie do ich zwyczajow! pozdrawiam was i milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae na przeziebiony pecherz moja mama zawsze wsadzala nas do bardzo cieplej kapieli. pozniej juz tylko,pizamka, skarpetki i prosto do lozka,zadnego szwedania sie po domu :) jesli chodzi o wody to Ci niestety nie pomoge bo moje odeszly w szpitalu. arvena ja tez myslalam ze to dzidzior sie tak prezy w brzuchu a to wlasnie jest braxton- hicks. czy wydaje Ci sie ze maly wystawia pupe lub wrecz napiera calymi pleckami na brzuch? a czy przy okazji brzuch wydaje Ci sie wtedy lekko kwadratowylub plaski z przodu? u mnie tak wlasnie wyglada b-h :) ostatnio niestety skurcze sa tak silne ze czasem brakuje mi tchu ( mam wtedy wrazenie ze dzidzior lezy mi na plucach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadam niedyskretne pytanie :D : czy was tez boli was tam na dole? caly dzien mam wrazenie jakby postepowalo mi rozwarcie. wiem ze to niemozliwe ale tak wlasnie sie czuje. w nocy znow boli mi cala miednica :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Mama Eli, mnie pobolewa krocze i juz nie wiem czy to od skurczow czy od hemoroidow, ominely mnie rozstepy, ale niestety pojawily sie te paskudztwa. Macie na to jakies rady? w sensie oklady albo kremy tutejsze, bo z polski juz sobie zamowilam ale przyjada z siostra za kilka tygodni. A w nocy to wszystko mnie boli, jeszcze 5 dni. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
a te zdjecia to moja droga przez blogoslawiony stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama eli!!!dzieki za rady, wczoraj mu ta podobnobilam i dzisiaj juz jest duzo lepiej pewnie wyjdzie z tego! co do braxtonow to ja mam doslownie to co ty opisujesz ze dzidzia pupa sie wypina lub pleckami ale mi sie wydaje to nie braxtony bo w tym czasie ja wyraznie czuje ze maly sie przmieszcza!!-ale kto to juz wie, mnie tez czesto boli krocze i tez mam takie uczucie jaby za chwile mialo mi wszystko wyjsc wrecz musze zacisnac,moze faktycznie dzidzia tak mocno prze tylko ze u ciebie juz moze a u mnie lepiej jak jeszcze troche poczeka, ale mam doslownie to samo odczucie co ty!! oj to moje drugie dziecko ale gorzej niz za pierwszym razem, jeszcze raz dzieki za odzew i milej a zwlaszcza spokojnej nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! magdae chyba rzeczywiscie zostaje nam tylko te nogi zaciskac jak to kiedys pisala arvena :D:D:D to co opisywalam to serio b-h, pamietam ze jak bylam w ciazy z Ela to wpadlam na to dopiero przy porodzie, kiedy b-h staly sie bolesne. teraz mialam je od 18 tc i juz wiedzalam co to takiego :) agnieszka75 to nie sprawiedliwe Ty jestes juz u mety a mi zostalo 8 tygodni a masz mniejszy brzuch niz ja :D . bardzo ladne zdjecia i wogole ladnie wygladasz w ciazy. jesli zas chodzi o spanie to lepiej nic o tym nie wspominaj... wiecie co? ja wstawie serio zdjecia swego brzucha to bedziecie wiedzialy o czym mowie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to musze Wam napisac co zrobila Asanna :) w szostym miesiacu ciazy wsiadla za kierownice swego autka i ... pojechala do Polski, sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
a dzisiaj mialam w nocy takie bole jakby skurczowe prawie co godzine i troche sie wystraszylam, ale w dzien jest spoko, wiec powinnam dotrwac do 8? co do wielkosci brzucha to jak nie bylam w ciazy to oczywiscie chcialam miec jak najmniejszy, teraz chce miec duzy bo wydaje mi sze im wiekszy tym lepiej rozwiniete dzidzi. Kupilam sobie dzis laktator na ebayu, tak na wszelki. A juz zaczynaja mnie pokluwac. Buziaki, zapowiada sie sloneczny dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no to moze mozliwe ze to brakstony czy cos. ale ja mam tak bardiej jak magdae ze rusza sie wtey ale moze czasem jest tak a czasem inaczej mnie tez kluje krocze boli, w skora na brzuchu strasnzie naprezona, nie rosciagnie sie bardziej juz chyba. albo pekne agnieszka 3maj sie :) jeszcze kilka dni. ehhh, mama jest porzadkujemy i wogle, ale chyba sie nudzi :0 bo nie ma u nas za duzo roboty :) a ona pracoholiczka, hehe :) stopy mi sluchly do niewyobrazalnych rozmiarow!!!!! nawet jak odpoczywam. a poza tym przeczucie mam ze jednak urodze pozniej niz 8go sierpnia. mamo eli ale faktycznie czsem brzuch jakbym miala kwadratowy, i to sa skurcze??? a te bole jak na okres??? coraz czesciej zaczynam miec, przychodza i odchodza ,ale brzuch nie twrdnieje :/ nie wiem a wogole mnie to kluje w srodku, jakby palucha ktos tam wkladal w szyjke, a i kosc lonowa kluje, i jak chodze czasem to kluje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena ja tez mam takie uczucie miesiaczkowe i bez twardnienia brzucha, czesciej mam bole niz samo twardnienie!!ale byle do konca bo ju oszalec mozna z tymi bOlami i skurczami!!!powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Monika2, super zdjecia, sliczne malenstwo i wszyscy tacy widac szczesliwi. Buziaki, ps. a jednak ulewa, a ja pranie wywiesilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klokloklo
arvena moze rozwarcie cie robi !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×