Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

camillee- przy pierwszym dziecku ruchy mozna poczuc nawet w 23tyg wiec sie nie martw. Ale twoj maz moze slyszec jak maluszek sobie plywa i skacze. Jesli masz juz usg to sie nie martw. Tylko powiedz, ze jeszcze nie czujesz ruchow - zreszta oni sie o to pytaja a jak nie to sama powiedz:) Ja teraz przy drugim ruchy poczulam w 17 tyg ale przy Oli chyba w 20 -21tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cammille - Niektóre kobiety czują dopiero w 24 tygodniu i lekarze twierdzą, że i tak bywa i to jest norma. Ja poczułam ok. 20-21-22 tygodnia, nie pamietam już. W ogole na początku sie wahałam czy to co czuje, to są ruchy. Czulam coś takiego jak jakies pstrykanie od srodka - jakby ktoś mi prztyczki lekkie dawał zaraz pod skórą :) Myslalam, że to może jelita, może po jedzeniu/piciu mi się coś tam przesuwa... ale tyle to trwało i cora czesciej i coraz mocniej ... :D - że w końcu zaakceptowalam, że to są wlasnei te sławne ruchy :P Wczuwaj sie w swoje cialo mocno - na początku nie beda to typowe kopniaczki tylko takie wlasnie pstryknięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mada i skorpionka, troche mnie uspokoilyscie :) w poniedzialek na pewno powiem ze jeszcze nie czuje, chyba ze do poniedzialku cos sie zmieni :) zastanawialam sie jak to jest ze maz maze cos slyszec, a ja nic nie czuc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy już ktoś Ci to pisal, ale weź sie na wieczór, przed polozeniem do lozka napij lodowatej wody, albo lodowatego soku i poloz sie w bezruchu na lozku. Nie ruszaj sie tylko skup sie na myślach o brzuchu... niech wokół bedzie spokoj i cisza - masz duże szanse cos poczuc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tak zrobie :) czytalam zeby zjesc cos slodkiego i polozyc sie na lewym boku, a po 20 min powinno sie poczuc dziecko :) ale nie robilam tak bo to podobno ma zastsowanie dla tych ktore juz czuly ruchy wczesniej, ale dzisiaj zrobie tak jak napisalas :) dziekuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie segregowalam ciszki co mialam miec dla dziewczynki pare jeszcze zostawilam tak na wszelki wypadek a reszte spakowalam do worka i przygotowalam dla znajomej brata ktory mieszka w polsce i ma 2 miesieczna corcie. Z ciezkim sercem roztalam sie z tymi kiecuszkami i rozowymi coszkami ale po co ma sie w szfie kurzyc a tak czyjes dzidzi wykorzysta.......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć 🖐️ Ja dopiero teraz do Was zaglądam, bo wreszcie doszedł mój kochany i upragniony aparat :):):) No i musiałam się troszkę pobawić, ale tylko troszkę bo nie znam się za bardzo na takim sprzęcie i wolałabym go od razu nie zepsuć :P Czekam zatem na męża i wtedy będziemy się bawić i bawić :P Kurcze nawet się dzisiaj przesyłki nie spodziewałam, bo jak wczoraj wystosowałam e-maila do tego sklepu, to mi odpowiedział automat, że wyślą mój aparat dziś lub jutro. No więc jak rano wstałam....ojejej to się działo, skry leciały 😡 Wzięłam słownik, i jakiego im e-maila wysłałam to szok :P No a po godzinie przyszedł aparat. Zaraz po nim e-mail - tym razem napisany normalnie i uwzględniający odpowiedzi na moje pytania, że aparat wysłali ale przykro im, bo nie wiedza kiedy kurier go dostarczy...to się uśmiałam i napisałam, że ich szczęście bo doszedł (i ściema że jutro na urlop wyjeżdżam) :P To mi sie podoba :) Camille - nie martw się. Założę się, że już czujesz ruchy tylko nawet sobie sprawy nie zdajesz, że to jest TO! Ja poczułam dość wcześnie bo w połowie 19 tygodnia, ale nie ma reguły!!! Zrób jak radzi Skorpionka, albo tak jak pisałaś z tymi słodyczami. To genialny sposób (tylko pamiętaj żeby na boczku sie położyć). Tylko nie oczekuj kopania. Będzie to tak delikatne, że pewnie będziesz miała wątpliwości czy to jest to czy nie to. No i na usg oczywiście powiedz co i jak. Dziewczyny jak u Was pogoda?? Bo mojemu mężowi od jutra zaczyna się weekend (nareszcieeeeeee) i od razu ciemne chmury 😠 Jak zamierzacie spędzić weekend?? Może podsuniecie mi jakiś fajny pomysł?? Kalcia slonko 😘 Ty to kochana dziewuszka jesteś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No albo czwarty chlopczyk- czworka to juz nie na moje nerwy chyba, a po drugie Michal by chyba sie przekrecil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia- a moze cie spotka niespodzianka i sie corcia urodzi:D:D A ja dostalam troche ciuszkow od sasiadki- jej maluch ma 2 mies- takie fajowe:D:D i niektore z metka bo maly urodzil sie dosc duzy i pewnie byly juz zamale. Do tego dala jeszcze pampersy- bo chyba tez nie pasowaly 2- 5 kg i troche huggisow w tym samym rozmiarze. Wiec juz odpada kupowanie mi pierwszych pieluch:):) No chyba , ze Julek bedzie mial ponad 4 kg:) Tak wogole to ja juz mam pelno ciuszkow dla malucha. Oprucz tych dzisiejszych to mam cala walizke i w tym mała reklamoweczke dla dziewczynki- tak na wrazie czego. Ale tamte to sa w wiekszosci raczej uniwersalne:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka ja tak za jekies dwa trzy latka .Zreszta nic nie mowie bo za miesiac sie dowiem ze sie zaraziłam od Ciebie hahahah niekracze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wITAJCIE KOBITKI SORKI ZE SIE NIE ODZYWAM ALE JAKOS TAK MALO CZASU MAM PRZYWIEZLISMTY Z MEZEM DO ANGLII DWOCH CHLOPAKOW I NIE MA CZASAMI MOZLIWOSCI POSIEDZIEC PRZY KOMPIE JEZELI CHODZI O MOJEGO ZWIERZACZKA TO NIESTETY ZDECHL :( CIEZKO JESZCZE O TYM PISAC I MOWUIC CZASAMI TAK BYWA W ZYCIU:( ALE NASZA DZIDZIA SZALEJE W BRZUSZKU KOPIE I RZADZI SIE JAK NA SWOIM;) CIESZE SIE ZE WSZYSTKO JEST OK Z MOJA DZIDZIA ZADNYCH PROBLEMOW MIMO TAK DLUGIEJ PODROZY W PIATEK ZNOWU POPRAWIE TABELKE I TYDZIEN WIECEJ SZYBCIUDKO DO PRZODU:) PAMIETAM JAK NIEDAWNO SIE DOWIEDZIALAM O TYM ZE JESTEM W CIAZY A TERAZ TO JUZ BLIZEJ DO KONCA:):) POZDRAWIAM CIEPLUTKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniec alarmu, przekonalam sie ze jestem wyrodna matka :o kaska, milas racje, ruchy czyje, ale noe zdawalam sobie z tego sprawy :) dzisiaj poszlismy na lunch (nie lubie tego okreslenia) i zaczelam sie przygladac brzuchowi, i po pewnym momencie poczulam \"uklucie\" i w tym samym miejscu i momencie widzialam wybrzuszenie. widzialam to 3x a maz 2! to musi byc dziecko :) cos takiego czuje juz od okolo 2 tygodni, ale nie wiedzialam ze to moga byc kopniaki :) czekalam na te slynne motyle o ktorych wszyscy pisza, a u mnie bylo bez motyli :) od ok 2 tygodni czuje TO klucie :) i tak wieczorem zjem cos slodkiego albo wypije cos zimnego zeby jeszcze poczuc :) dziekuje dziewczyny!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzinia kopie mnie bardzo ale to radocha!!!wkurzylam sie bo zamowilismy z grzesiem tzn moim mezem materac na ebayu The PurFlo® cot bed http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=015&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=250138284117&rd=1&rd=1 i okazalo sie ze jest to tylko cover i teraz nie wiem jaki dokupic ten materac bo na pewno nie zwykly to musi byc inny czy ktos moze sie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo noworodka nie smaruje sie teoretycznie niczym a jesli juz koniecznie to E45-bardzo polecam.Kazdy kosmetyk dla noworodka to jak scierka ktora sciera jego ochronny plaszcz ktory dostal w spadku od Matki Natury,tu w kazdym szpitalu w Angli wam to powiedza.Ja zaczelam od 3 miesiaca uzywac kosmetykow i to naprawde delikatnych-polecam mydlo w kostce Oilatum,badz emulsja do kapieli E45,generalnie wszystkie kosmetyki na bazie plynnej parafiny{Liquid Parafine} sa w tym okresie polecane.Unikniecie dzieki temu alergii.Serdecznie polecam-Mama dwojeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akira propo tego mydła oilatum to sie nie moge zgodzic poniewaz moj maly miał strasznie sucha skore a po tym mydle miał jeszcze gorsza wygladał jakby zmieniAŁ SKORE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slyszalam, ze te kosmetyki Oliatum dla dzieci sa ok. Ale jednak jak widac nie wszystkie dzieci reaguja na nie dobrze. Zreszta kiedys sama kupilam zel pod prysznic i bylam zadowolona. Ale to byla seria kosmtykow dla doroslych. Poprostu trzeba dopasowac dane kosmetyki dla kazdego dziecka jak i doroslego. Ja najbardziej jestem zadowolona z serii dla dzieci Nivea i szkoda, ze ich tutaj w UK nie mozna dostac:( A teraz spadam troszke mezulka ukochac bo juz jeczy, ze zadlugo przy kompie siedze:D:D Papapap😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was od rana Co do Oliatum moja mala jak byla zupelnie malutka i miala suchosci na skórze od jedzonka jakie ja jadlłam .. bo ja karmilam. najlepsza wtedy byla emulsja do kapieli a później jak miala juz ok skórke to mydlo i mydlo do teraz ... jak bylam w Polsce kupilam mydlo z AA dla dzieci i tez jej pasuje na wszytsko inne miala uczulenie ... tzn wszytkie inne kosmetyki w tym tez chusteczki nawilżane ... Dzis czeka mnie wycieczka do miasta odnosnie mieszkan socjalnych musze sie dopytac co do jednej zlozonej juz aplikacji i zlozyc druga ... Wczoraj mój maz pogadal ze znajoma ze sciany ze to nasze mieszkanie to wogóle parodia a ona ze przeciez jest ok normalnie w głowe sie walnac ... a nieoficjalnie sie dowiedzielismy ze oni szykuja sie do wyprowadzki bo jedna znajoma mojego meza z pracy chce sie wyprowadzic z mieszkania w którym mieszkaja ich znajomi, a chce sie wyprowadzic z tego samego powodu bo tez jest chora sytuacja ... chowaja jedzenie, wogóle zachowuja sie ponizej krytyki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE.. ............PŁEĆ...........IMIĘ gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka s_daga.......15/08.......36....london/richmond...synek.. .............? Mada744.....26/08...... 33........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......34.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09.....29......Wolverhampton....synek .........?.... kaska0110....16/09.....31.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....29........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .24....Leicester......dziewczynka..........? Justyna M........03/10....28........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....27...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...27..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......25.....Londyn.........synek .............Olaf Skorpionka81..19/10.... 26....Southampton.....dziewczyn ka......Iza MONDZI25...26/10...25...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...24.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....24....Chichester.....chłopczys ko ........... Ania Grimsby...11/11.....22....Grimsby........synulek........... .Aaron czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....21.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....21.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...16/12...18.....Windsor...............?... ...............? lorenka..........22/12......13.....Milton Keynes..............?............? eulalia............25/12.....9.....Londyn.............. ....................... asiulek27.......06/01.....12.....Preston........?....... Judytka/Szymon Kagimka ........15/02......6....Watford........?..........Julian/Ste fania Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka .........Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopc zyk .......Rya Zmieniam z rana tydzien w tabelce:) A ponoc dzisiaj mialo byc slonecznie dobrze ze narazie nie pada ala zapewne do czasu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia jestes w 15 tygodniu i taki masz juz brzuszek ? nie gniewaj sie ze tak pytam ...tydzien przeczytalam z suwaczka a teraz zerknelam w tabelce az sie przerazilam :) co do kosmetykow moja mala toleruje tez z simple nie sa dosc drogie a dobre niby bez dodatków koloryzujacych i uczulajacych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka slonka:):):) kalcia jak ci fajnie, ze sloneczko swieci za oknem. U mnie padal deszczyk teraz jak na razie przestalo:):) faktycnie jak pisze asiulek cos ci sie suwaczek zacial. Ja znowu od 7 nie spie. Odkad Olcia chodzi spac razem z rybka z mini mini- tv dla dzieci. To wstaje teraz wczesnie. Ja z regoly klade sie o 24 wiec bywam ostatnio niewyspana:(:(:( Moze teraz poloze sie na godzinke bo i tak pozniej musimy szykowac sie do przedszkola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) od wczoraj mam bardzo dobry humor :) od wczoraj rozpoznaje ruchy dzidziusia, w poniedzialek mam usg, a dzisiaj mamy 5 rocznice bycia razem :) w odatku jutro jedziemy do znajomych anglikow na weekend do birmingam :) i nie pada deszcz :) wszystko ladnie sie uklada, a mi wyrosly skrzydla od tego wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camille fajnie ze u Ciebie wszytko w dobra strone ...zycze oby tak dalej ja czekam na ruchy... co do spania to mala ok 2 sie obudzila i maz wzial ja do nas do lozka ale zaraz zasnal a mala weszla do drugiego pokoju i buszowala po nim ja sie zbudzilam i chyc z nia do łozeczka po jakis 15 minutach juz spala ... a maz spal jak zabity nic nie pamieta mala zbudzila sie rano o 6.30 bo jak nie ma taty w łózku to ona sie budzi trzeba znów jej przypomniec ze jej miejsce jest u niej w łozeczku...a tak wogóle dobrze ze nic sie nie stalo i ze ja sie szybko obudzilam zbieram sie do miasta mala spi ja ide sie myc i jak sie obudzi zmykamy by pozalatwiac wszystkie sprawy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuchatki i niebrzuchatki :-) A miało byc niedeszczowo !!! patrzac za okno odechciewa sie wszystkiego mrzawka i mrzawka - nic sie niechce:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camillee mam tylko ogromna nadzieje ze te skrzydła niezabiora Cie stąd i zostaniesz z nami ;-) Ciesze sie ze czujesz juz kopniaki maluszka ale pociesze Cie bedzie czasami gorzej mam na mysli ze bedziesz chciała choc na chwilke ciutke odetchnac od tych kopniaczkow szczegolnie juz pod sam koniec ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cammille - no widzisz - a tak sie martwilas :) Napisz jak to poczulas, jak to bylo pierwszy raz! :D Ja czuję codziennie - raz rzadziej, raz częsciej i chyba nigdy mi sie to nie znudzi. Nawet od dwoch dni mnie rano budzą te ruchy i aż mi sie buzia uśmiecha wtedy sama :) Dzis mi mija 26 tygodni. Boże, jeszcze tyyyyyle czasu! 😭 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katelka25 - obejrzalam sobie wlasnie wszystkie Twoje fotki :) Jaki on pocieszny, ten Twój Maluszek :D Powiedz - ile mial cm jak sie urodzil, (pewnie juz o tym bylo, ale nie chce mi sie szukac na ktorej stronie) :) i jakie ciuszki wobec tego mialas dla niego od urodzenia? Rozmiar newborn czy od razu 0-3mies. Bo ja sie ciągle z tym borykam :-0 Acha - i jesli juz z jakichś wyrósł to powiedz z jakich (znaczy z jakiego typu ubranek, po jakim czasie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×