Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

lorenka: uwazaj wiec na siebie i najwaznjejsze - nie dzwigaj niczego ciezkiego - tak jak mowi okruch jesli masz umowe na czas okreslony to moga jej nie przedluzyc ale poracodawca ma obowiazek zadbac o Twoje bezpieczenstwo jesli jestes w ciazy.... tak mi powiedziala moja szefowa.... ze musza wziac pod uwage okolicznosci i jesli taka zajdzie potrzeba przeniesc mnie w inne miejsce bo jakby cos sie stalo podczas ciazy to firma moglaby miec klopoty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Aneczka, mialas szczescie do dobrego pracodawcy. Mnie powiedzieli, ze moje miejsce pracy jest niezmienne, nawet jesi jestem w ciazy. Wyobraz sobie teraz, ze pracowalam osiem godzin (noon stop na stojaco) uzywajac super smierdzacych klejow. Na moja prosbe o przeniesienie wszyscy patrzyli na mnie jak na wariatke a kiedy powiedzialam, ze musze isc na zwolnienie, bo kleje szkodza mnie i plodowi, moi przelozeni odpowiadali, ze dopoki ich nie jem i sie nie zaciagam, to sa nieszkodliwe. Po dwoch dniach meczarni i wymiotow (w miedzyczasie wizyta w szpitalu) poszlam na chorobowe. Najlepsze jest to, ze oni mieli gdzie mnie przeniesc ( w fabryce bylo pelno innych, nietoksycznych stanowisk pracy), ale wiesz, jak jest: Polka nie bedzie mowic, gdzie ma pracowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenada!masz Okruch racje, polacy zapiepszac i nie narzekac..ale my jestesmy silne i sie nie damy;)mam zamiar walczyc o zdrowko mojego malenstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi pracodawcy to naprawde superowi ludzie.... pracowalam przedtem na prdukcji.... (produkuja qusche - takie cos jak pizza) trzeba chodzic w wilekich kaloszach i fartuchu... wszedzie jest woda, czasem bardzo zimno albo goraco praca przez 4 dni po 12 godzin - caly czas na nogach.... a ciaza jak to ciaza tu Ci sie chce spac... tu Ci slabo, ja w sumie nie narzekalam bo szef produkcji tak ustawil linie ze nie musialam za wiele robic, bylo mi glupio bo nigdy nie nalezalam d ludzi ktorzy siedza i nic nei robia a nie pozwolono mi niczego dzwigac tylko siedziec i wypelniac jakies papiery.... potem juz w zaawansowanej ciazy (zaczela sie zima bylo naprwde nieprzyjemnie) szefowa przyszla do mnie i powiedziala ze chieliby mnie przeniesc na stanowsko recepcjonistki bylo by mi tam wygodnie i cieplo (to bylo w formie porpozycji nikt mnie do niczego nie zmuszal ja tez o nic nie prosilam wrecz myslalam ze cos sie stalo zlego) - bylam w takim szkou ze nie moglam z siebie slowa wydusic, poplakalam sie tylko.... bo przekonalam sie ze sa na swiece naprwde dobrzy ludzie- wiedzieli jak jest mi samej ciezko i do dzisaij pomagaja jak moga.... naprawde zycze wam wszystkim zebyscie spodkaly na swoich drogach tak wspanialych ludzi jak ja spodkalam .... niestety moj pech polega na tym ze na mojej drodze sa albo naprwde wspaniali ludzie - albo naprwde wredni -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
no. to Aneczka, jak juz urodzimy i nie bedziemy karmic cyckiem, to proponuje wypic za to, zeby na swojej drodze spotykac samych dobrych ludzi. Nie, musze troche zmodyfikowac ten toast, bo to niemozliwe,zeby byli sami dobrzy: proponuje wypic za to, zeby na swojej drodze na jednego wrednego czlowieka spotykac conajmniej dziesieciu dobrych ludzi. (tak chyba lepiej i bardziej logicznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pracy, to u mnie to było tak. Pracowałam przez agencję, jak się o ciąży dowiedziałam, to zadzwoniłam i powiedziałam, że nie mogę iść do pracy bo jestem w ciąży i mam wizytę u lekarza. Od tamtego czasu pracy nie mam, zbywają mnie i olewają, ściemniają, że pracy nie ma...no a ja wiem swoje, bo mnóstwo moich koleżanek pracuje przez tą samą agencję... Pieniążki by się przydały, bo teraz tyyyyyle wydatków że szok. Już sam fakt, że całą garderobę trzeba wymienić. Nie wspomnę już o kompletowaniu wyprawki dla dzidzi, wózku itd... No i mieszkanie... Gosiu z Leicester my też szukamy mieszkanka już powoli, tylko że my mamy umowę tutaj do końca maja więc czasu jeszcze troszkę. Tylko, ze my chcemy sypialnie i salon bo jedno pomieszczenie to według nas za mało na 3 osoby :) Pozdrawiam. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruszku toast jak najbardziej mi odpowiada :] chociaz mnie wystarczy ze spodkam jednego czlowieka dobrego i takiego ktory pokocha mnie i moje malenstwo..... wtedy juz bede mogla stawic czola wszystkim ... ale puki co to musze to robic za dwoch - dla mojej dzidzi kaska0110: nawet jak pracowalas przez agencje to oni powinni wplacac Ci macierzysnki przez 39 tygodni .... mozna go wziac najwczesniej 11 tygodni przed terminem porodu ..... wiec idz tam i upominaj sie o swoje a jak nie to smigaj do Job Centre i tam sie wszystkiego dowiesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę zeluchna......26/04.......39.....Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........37.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....34...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......31.......Colchester.........dzi ewczynka .....? gosiaczek27..12/08.....24........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......24....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........22........Harrogate......chlopak ...............? Kalcia64.....31/08........22.......Waltham Abbey.......?........Zuzanna ***niunia***....14/09......19......Wolverhampton........ ?................? kaska0110....16/09........20........Leicester........... .?................? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .16........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...16.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...16...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......15....Southampton.....?........ ..Iza/Robert karina82........01/11.....13....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........01/12.....8.....Bristol..............? .......................? lorenka..........22/12......6.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak......Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ....Synus jak ulal Antos witam wszystkie przyszle mamuski widze ze duzo zmian , ominely mnie 2 porody, dziewczyny GRATULACJE🌼 postaram sie nadrobic zaleglosci i dowiedziec sie co sie dzieje widze kilka nowych kobitek i witam serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super aneczka,ze sie rowniez i tacy, rownowaga na swiecie musi byc:) co do moich pracodawcow, to sie dopiero okaze.. wlasnie wrocilam z tesco i zaliczylam tam pierwsze moje zaslabniecie..zamieszania narobilam okropnego,ale takie chyba sa uroki ciazy..:)pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi zaslabnieciami to nie ma zartow..... moje kolezanki z pracy mowily ze w ciagu paru sekund robilam sie fioletowa na twarzy i musialam sobie osapnac przez pare minut.... ale jakos w 2 trymestrze wszystko minelo :] teraz czuje ze ciezka jestem okropnie najchetniej to bym sie turlala zamiast chodzic opuchlizna mnie nawet juz dopadla... czy to cos znaczy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Czesc mamuski wrocilam juz na dobre w moim domu znowy zawital internetowy sygnal.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Czy ktorejs z was zdazyla sie pomylak na skanie to jest plec przeciwna niz wam podczas pierwszej wizyt a potem pan doktor zmienil zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
gdzie wy wszystkie no gdzie:( ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwtek29
Witam wszystkie przyszle mamusie!Kalcia u mnie na dwoch scanach w polsce wyszlo ze to jest dziewczynka,a tutaj pan doktor mowil w takim sensie jakby byl chlopak,wiec teraz ja sama jestem glupia,a za cholere nie chca mi powiedziec plci tutaj.A mam tyle rozowych ubranek.Teraz dla mniw najwazniejsze jest zeby dzidzia sie urodzila zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
mi powiedzial ze chlopak ale w moim szpitalu ponoc pomylki pod tym wzgledem sa norma znajomej dwa razy mowiono ze dziewczynka a przy trzecim usg wyszedl chlopak i tak zostalo. Nie wiem czemu ale ja mam przeczucie nadal ze to cora wczoraj nawet snil mi sie moj porod i ze wlasnie to byla corcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka niestety mnie sie nie należy, ponieważ nie mam przepracowanych 26 tygodni u jednego pracodawcy i lipa. Ogólnie mam, ale nie u jednego. Dziękuję Ci jednak za troskę ❤️ Kalcia witaj 🌼 - w końcu :) Ja jeszcze nie znam płci więc Ci nic nie podpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze jest duze prawdopodobienstwo pomylki gdy lekarz mowi ze cora, potem lubi wyjsc chlopak ,rzadko pomylka w druga strone,,,ale pewnie i od tego sa wyjatki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
hi to nie dobrze ze w druga strone nie to bede miec przechlapane trzech facetow w domu i czwarty w drodze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska0110 - no to pozostaje Ci Job Centre - napewno dostaniesz macierzynski z tamtad nie ma strachu :] powodzenia a moja mamusia juz w sobote przylatuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaska0110
mozesz otrzymywac MA - Maternity Allowance, placone jest przez Job Center przez 39 tyg (najwczesniej mozesz otrzymac15 tyg. przed urodzeniem dziecka) nawet jesli jestes teraz bezrobotna ale wczesniej gdzies tam pracowalas(26 tyg. w ciagu ostatnich 66 tyg. przed urodzeniem dziecka). Musisz byc rok w Anglii zeby dostawac benefity z Job Center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzięki dziewczyny za rady!!! Będę się na pewno starać o to. Wiecie może jaki potrzebuję dokumenty?? Rok w Anglii minie mi w połowie czerwca, poród mam we wrześniu - czyli się chyba łapię co?? Jeszcze raz dzięki. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
ale tu dzisiaj cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaska
MA powinno ci przyslugiwac. Ja nie przepracowalam roku i dostalam. Pomimo ze w lokalnym Jobcentre powiedzieli ze mi sie nie nalezy to sie uparlam i poprosilm o formularz. Co prawda czekalam na pieniadze pol roku ale warto bylo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!!! Widze ze temat pracowania w ciazy na topie. U mnie bylo w porzadku.Pracuje przez agencje i jak sie dowiedzialam o ciazy to nie wiedzialam czy mam isc powiadomic agencje czy tez swojego managera.W koncu postanowilam powiedziec managerowi bo w koncu on ma wiecej do powiedzenia niz jakas tam agencja.Reakcja byla fajna bo uslyszalam \"moje gratulacje\" no i ze bedzie mial to na uwadze.Potem dowiedzial sie supervisor i wtedy zaczeli cos dzialac na moja korzysc.Najpierw kilka podst pytan ktory miesiac jak, jak sie czuje,czy nie ma zadnych komplikacji.Potem znalezli tylko i wylacznie siedzaca prace.Moge sobie wychodzic cos zjesc kiedy chce.A ostatnio nawet dostalam pouczenie co moge robic a czego nie.Typu nie moge dzwigac ciezkich rzeczy ,rak za wysoko podnosic,skakac przez palety.Co 20 minut siedzenia musze sie przejsc na maly spacerek do toalety bo siedzenie szkodzi i na nogi itp. Wiec nie narzekam a w agencji powiedzialam przy okazji jak juz wszyscy wiedzieli, i nie uslyszalam nic takiego ze nie moge pracowac i ze nie ma dla mnie pracy. Kasiu0110- ja juz mam na oku fajna chatke tylko ze nie umeblowana i sie jeszcze zastanawiam.Do soboty mam jeszcze do zobaczenia dwie inne tez 1 pokoj i salon wiec moze sie na cos zastanowie. A tak z ciekawosci pytam w jakich okolicach teraz mieszkasz i gdzie szukasz nowej chatki, moze mieszkamy w tej samej okolicy....... pozdrawiam buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ❤️ ❤️ ❤️ Tylko na chwilke zagladam bo jestem wymeczona podroza. wyjechalismy wczoraj o 9 rano- przed nami bylo ok 1700km- 20godz:P Podroz tym razem samochodem :(do polskiej granicy nie byla zla ale po przekroczeniu polskiej odprawy autostrada byla tragiczna-kilkunasto km odcinek. I strasznie mnie \"wytrzeslo ale jeszcze gorsza byla droga praktycznie przed samym miastem:P:P:P Teraz caly czas czuje napiety brzuch i wzielam nospe - troche pomoglo- ale to tez pewnie z przemeczenia. Odradzam dalekie podroze samochodem z brzuszkiem- troche jest nie wygodnie i jeszcze jak malenstwo zacznie kopac- to juz jest wesolo:) Najlepiej leciec samolotem:D:D Ide odpoczywac, 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
dziala wam normalnie stronka bo mi ciagle cos szwankuje. Nawet zdjec od Flowerskiej nie moge zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×