Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

to widzę że nie jestem sama, nie tylko ja nie rozumiem tych uzasadnionych przypadków. Skoro dziecko się urodzi w Anglii i dostanie angielski akt urodzenie to po co im polski akt urodzenie, moze tu chodzi o przetłumaczenie tego angielskiego aktu urodzenie na język polski?i wtedy trzeba zameldować w polsce. Jak to tak rozumiem, a wy dziewczyny co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba.... jedziecie normalnie z pelnym aktem urodzenia - brytyjskim do konsulatu i wyrabiacie paszport tam tez dostaniecie wniosek o nadanie numeru PESEL.... dopiero po tym macie 12 miesiecy na zarejestrowanie dziecka w polsce.... dzwonilam i pytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! czytam Was codziennie bo jestescie ogromna skarbnica informacji :-D dopisuje sie d tabelki, prawie na samym koncu, czyli jak ja bede rodzic to wy wszystkie bedziecie juz mamusiami :-D NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....38...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....37.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...36.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....30/06....32......Manchester......dziewczynk a....Hania gosiaczek27..12/08.....27........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........25.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........23........Leicester........syn ek..............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...19.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....16....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....15.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........27/11....11.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? eulalia............25/12.....8......Londyn..................................... asiulek27.........06.01.2008......6.....Preston....???.. ....Judytka/Szymon lub Jonasz Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka21 - jesteś doskonałym źródłem informacji:-) wielu nam juz pomogłaś.Tak trzymaj. A jak twój synuś się miewa. Kiedy jedziesz do konsulatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :] polecam sie na przyszlosc... zbieranie tych wszytkich info zajelo mi cala ciaze.... ale warto bylo.... tak sie balam ze musialm sie wszystkiego dokladnie wywiedziec.... zebyscie wiedzialy iel ja sie za ty uchodzilam.... ale widze ze moje starania nie poszly na marne bo i wam sie przydalo :] a moj synus wporzadku... dzisiaj bylismy na pierwszym spacerze ale caly przespal wiec nie moge powiedziec czy sie mu podobalo czy nie :] teraz lezy wykąpciany w łozeczku.... a do konsulatu ide 19 czerwca :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duila
cześć wszystkim ja także mam pytanie co do tych nieszczęsnych paszportów mianowicie nie mogę się zapisać na to spotkanie.loguję się rejestruję jako że pierwszy raz chcę się umówić na spotkanie wybieram kalendarz widzę wolny termin zaznaczam chcę potwierdzić rezerwację a tu mi wyskakuje że już termin zajęty!!! co zajęty jak widzę że wolny!!!robię wszystko krok po kroku tak jak napisali i dupa blada!!! sorki za określenia ale ja już mężowi robię awantury o ten konsulat.pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moje drogie🌼 ten polski akt urodzenia to po prostu : tlumaczycie angielski akt urodzenia na jezyk polski pozniej idziecie z nim do USC w waszym miescie rodzinnym i tam pani rejestruje dziecko w polskich ksiegach wieczystych. Dlatego ze dziecko jest obywatelem polskim i nie wazne gdzie sie urodzilo- status narodowy ma po rodzicach. W tym cytacie jest o tym uzasadnionym przypadku- Chodzi tu wlasnie o ten paszport na 12 mies zeby w tym czasie pojechsc z dzieckiem do RP i tam pozalatwiac wszystkie sprawy zwiazane z meldunkiem i wyrobieniem polskiego aktu urodzenia. Zreszta jak sie wczytac w calosc tekstu na stronie ambasady to tam jest napisane ,ze trzeba dostarczyc do konsulatu polski akt urodzenia dziecka w ciagu 12 mies - jak sie wyrobi ten paszport tymczasowy. Wiec jak dostaniecie ten specjalny paszport na 12 mies to w tym czasie mozecie wszystko w Polsce zalatwic. Wiem ,ze to wszystko jest troszke dziwnie napisane a stronie ambasady ale jak przeczytacie calosc spokojnie i pare razy to wszystko wyda sie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada ma racje... ja to tyle razy czytalam i dzwonilam ze juz wszystko rozumiem :] laboszek: opracowalysmy z mama system.... :] zreszta Mati spi wiekszosc dnia wiec wszystko mozna zrobic i nawet jest troche czasu wolnego :] humorek ok.... ale jeszcze jak sie klade spac i za duzo mysle to jest mi smutno..... ten facet co sie z nim spotykalam ... totalny olew... nie odbiera odemnie telefonow... nie odpisuje :( ja to mam pecha myslalam ze cos z tego bedzie :( nie sadzilam ze jest taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- bo niektorzy faceci tylko mysla o jednym a potem maja dziewczyne gdzies. Ale takich to teraz bardzo czesto sie spotyka.:(:(:(:( Oni z regoly jeszcze nie dorosli i zachowuja sie jak niedojrzale dzieci. No teraz Julek zaczal mnie kopac pewnie czuje co mama mysli o niektorych facetach i sie buntuje hahhahaha:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim mowie dobranoc:):):):) Dzisiaj klade sie wczesniej , zeby znow nie spac do poludnia:D:D:D 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Laboszek -widze ze tez masz malego robaczka i drugiego w brzuszku moja jest pól roku mlodsza od Twojego dziecka, nie masz stracha jak dasz sobie rade ??Ja mam troche stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, dzisiaj Asiulek sie pierwsza zameldowala...witam brzuszki. Przeczytalam Wasze wczorajsze posty i szczerze mowiac zastanowilyscie mnie z tym goleniem. Kurcze, dopiero teraz biore to pod uwage. Nie sadze, zeby golili w szpitalu, bo chyba by cos powiedzieli podczas szkoly rodzenia, ale tak dla wlasnej chigieny, mozna by o tym pomyslec. Ale ja chyba sobie daruje, bo nie chce, zeby zrobil to moj maz, a sama nie dam rady! A w ogole wczoraj mialam skurcze. Dziwne uczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamietam pierwszy poród bylam golona ale w polsce w sumie niepotrzebnie bo mialam cesarke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, ze w Polsce gola i zdaje sie jeszcze robia lewatywe, ale tutaj chyba sa inne praktyki. Pewnie duzo zalezy od szpitala i poloznych.Mysle, ze golenie to dobra sprawa, zwlaszca, ze pozniej To miejsce jest bardzo obolale i trzeba je trzymac w nieskazitelnej czystosci. Zreszta, w poiedzialek mam wizyte u polozne, wiec sie jej zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
a ja wam powiem ze w Uk nie ma wymogu ani golenia ani lewatywy co utrudnia sprawe , bo zamiast martwic sie o porod ty myslisz o tym , czy czasem przac mocno nie osrasz za przeproszeniem lekarzy heh ja zostalam ogolona przez mojego D. bo sam nie bylam w stanie w 9 miesiacu ciazy czegokolwiek TAM zobaczyc i nie zaluje bo i podczas porodu okazalo si eto plusem i pozniej po porodzie w utzrymaniu higieny a co do lweatywy ... cale szczescie obeszlo sie bez niespodziewanych zdarzen podczas porodu i lekarze wyszli z sali porodowej cali i czysci ale mialam potem duze problemy z wyproznieneim sie jak bylam w domu tym bardziej ze troszke meni rozerwalo i bylam szyta lewatywa to dobra sprawa mowie wam wiec jesli macie jak kupcie sobie saszetke lewatywy i jak juz sie zaczna skurcze ... niech wam ktos pomoze i zrobcie ja sobie same polecam moze malo wdzieczne bedzie to zadanie dla waszych mezow czy partnerow , ale potem docenicie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 witam 🌼 U mnie pogoda sie poprawia choc troche wiatr wieje ale wazne , ze nie jest tak pochmurnie 🌼 Loboszek- w pelni sie z toba zgadzam , ze przy dwojce dzieci trzeba byc zorganizowanym. Mnie to tez juz niedlugo czeka :D:D:D Ola juz sie nie moze doczekac kiedy bedzie mi pomagala przy Julku. Juz chce go kapac, karmic itp:D:D:D ale bede miala mala pomocnice:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka podczas parcia na pewno nie jest przyjemna, ale tez na pewno nikogo specjalnie nie zdziwi...tak mi sie wydaje. Polozne i lekaze odbieaja tysiace porodow i jesli nie ma wymogu lewatywy, to widzieli takie akcje nie raz. Pewnie to strasznie zenujace, ale w pewnym sensie naturalne, wiec ja nie mam zamiaru sie tym przejmowac. Jak sie przydazy, to trudno. Mysle, ze nikt nie bedzie robil z tego problemu, a ja bardzo szybko zapomne o incydencie. Poza rym nie wyobrazam sobie ani dac sie ogolic mezowi, ani tym bardziej robic lewatywy. :P Chce, zeby uczestniczyl w porodzie i wspieral mnie, ale nie zeby pamietal same obrzyliwe rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kohannah- ja to mialam robione w Polsce i naprawde to dobra rzecz. Tym bardziej jak ktos w ciazy ma problemy z wyproznianiem. Ja przynajmniej nie mialam niespodzianki w trakcie porodu i pozniej tez bylo latwiej:D Faktycznie taka mala lewatywe mozna kupic w aptece w Polsce ale czy tutaj w UK nie mam zielonego pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruszku- lewatywe mozna zrobic samemu. Ja tez bym nie dala tego robic mezowi, fuuu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) ale ostatnio wazne tematy poruszacie ;) ja chyba zdecyduje sie na lewatywe, zeby pozniej w trakcie porodu sie nie denerwowac. wole tego uniknac ;) dzisiaj jade do szpitala na usg :) zobacze nasza mala istotke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy przed porodem to pamietam, ze to ordynator jak chodzil na obchodzie to od razu mowil ktora do leawtywy- jak w latach 80tych:(:( Ale on wiedzial , ze ja w tym dniu urodze bo mialam ta kroplowke z oksytocyna;) Ale na pewno jest to fuuu i bleee.:(:( Tylko na pewno nie przydazy sie niespodzianka w trakcie parcia. Ale macie racje , ze to jest fizjologia i lekarz czy polozna o tym bardzo dobrze wiedza:D:D i nie trzeba sie tym przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camille- to pozniej napisz jak tam twoje malenstwo rosnie w brzuszku:D:D:D❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille, powodzenia na scanie (czy jak kto woli USG). Ide zrobic ciasto mezulkowi. Niech sie chlopina naje, poki jeszcze zonka ma czas i ochote kuchcic. Oczywiscie, sama tez zjem kawaleczek-tzn nie ja, tylko dzieciaczek, bo ja to wcaaaale nie mam ochoty na pychotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruszku- a co bedziesz piekla. Ja w sobote robilam takie z owocami ale za malo truskawek dalam ale bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze sie pochwale :) dal porownania wstawie jeszcze zdjecie sprzed 2 tygodni :) nie moge sie doczekac :) doswiadczone kobietki, piszcie wiecej o porodach, to bedziemy wiedzialy czego sie spodziewac :) chyba wszyscy slyszeli opisy roznych porodow, ale czasem brakuje szczegolow. pewnie zadna ciotka nie chwalilas ie ze byla wygolona, a nam o takie szczegoly chodzi ;) dzieki kochane!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada, pieke tort makowy z kremem budyniowym z przepisu mojej mamy. Ale cos mi sie wydaje, ze jak zawsze podala mi o kilka skladnikow za malo: masa makowa, jajka i suchary. A gdzie maka i proszek do pieczenia?????? Zobaczymy, jak sie upiecze. U nas takie ciasta, jak sernik i makowiec, to sa prawdziwe rarytasy, bo nigdzie nie mozna dostac sera i maku. Dopiero kilka miesiecy temu Pakistanie zaczeli sprowadzac do swoich sklepow chleb na zakwasie, jakies slodycze np.Grzeski, czy pulpety w sloikach. To nie to, co Londyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruch- sernik mozna upiec z Philadelphi jest bardzo dobry. Moja znajoma wlasnie z niego robi sernik- naprawde polecam. Wszystko sie robi tak jak z przepisu ze zwylkym serem:D:D Mozna tez robic na serka z Morrisona- to odpowiednik philadelphi tylko ze tanszy i chyba jest bardziej tlusty- ale tez ciasto dobrze wychodzi. Akurat za tydziem znajoma przywiezie mi ser taki we wiaderku z Polski to bede miala na urodziny mojego meza:D:D:D On uwielbia sernik Tez cos mi sie wydaje , ze mama podala tobie za malo skladnikow. Ale ciasta mozna robic na rozny sposob wiec moze wyjdzie pyszne:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×