Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

dziewczyny, jaka jest strona ambasady? naprawde tak wczesnie trzeba sie umaiwac zeby miec wizyte?? co trzeba zrobic zeby miec od razu \"normalny\" paszport a nie roczny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam Wam powiedziec DOBRANOC pozdrawiam 🌻 prosze mnie doczepic do tabelki asiulek27.........06.01.2008......6.....Preston....???......Judytka/Szymon lub Jonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camille tu masz stronke na ktorej wejdziesz juz w paszporty http://www.londynkg.polemb.net/ mysle ze sie wyswietli. jak nie to wejdz na google i tam wpisz ambasada RP w londynie i sie wyswietli. I wtedy wyszukaj stronke z paszportami:) Z tym paszportem to ja tez chce wyrobic od razu normalny wiec trzeba wczesniej zameldowac maluszka i wyrobic pesel. Do zameldowania potrzebny bedzie tez zupelny akt urodzenia dziecka i na dodatek musisz go przetlumaczyc u tlumacza przysieglego- to wiem na pewno. Zreszta jak samemu sie zalatwi te sprawy to przez ambasade wyjda mniejsze koszty co do paszportu. loboszek- ale ten twoj maluszek to cie dzisiaj skopie;);) moj na razie spi ale wczoraj to mnie pokopal w kazdy bok hahahha;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sobie doczytalam, ze osoby mieszkajace w Szkocji i Irlandii Polnocnej moga wyrobic paszport w Konsulacie w Edynburgu:):):) Ogolnie co do paszportu to wszystko jest wyjasnione dosc zrozumiala na stronie ambasady i do tego sa podane ceny:D:D:D Teraz zmykam juz spac❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada 774 dziękuję za poprawienie tebelki i witam ponownie.Długo się nie odzywałam bo zawzięcie czytałam wszystkie wasze wypowiedzie. Co do ubranek to ja kupuje tu w Anglii 0-3miesięcy, owszem mam też first size ale dosłownie parę bo myślę ze ne ma sesnsu więcej kupować, okaże się później jak dzicko sie urodzi. A z Polski mam na 56. Mam pytanie odnośnie bukowania terminu w konslacie - czyje dane i datę urodzenia się podaje przy bukowaniu (moje czy dziecka?) bo ja zabukaowałam wczoraj mam dopiero na 15 października i podałam swoje dane, tak się zastanawiamy z mężem czy dobrze wpisałam dane Ania21- śliczny synuś, tylko pozazdrościć, buziaczki dla niego i oczywiście dla dzielnych rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka21- ma pytanie odnośnie paszportu , gdzie należy się umówić na wizyte paszportową? w konsulacie? bo ja zabukowałam już wizytę w konsulacie czy to o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka21 dziękuję za odpowiedz, a czy możesz mi powiedzieć jakie dokumenty są potrzebne? angielski akt urodzeni i zdjęcie? czy coś jeszcze. Jak jesteśmy małżeństwem to musimy jechac wszyscy? czy wystarczy mąż bo my mamy do Londynu 400mil i jak sobie pomyślę że tak daleko muszę jechać z maleństwem to jestem przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba musicie byc oboje a jak nie to podejrzewam ze podpis jednego z was potwierdzony notarialnie.... pamietaj ze musi byc PELNY AKT URODZENIA jesli dziecko sie urodzi w angli.... poczytaj na stronie konsulatu tam pisze dokladnie :] jejku ale pogodo do d..y :( mama spi... Mati spi.... krocze rwie.... i co tu robic :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka_Bober - my też mamy konflikt serologiczny i z mojego dświadczenia wiem że powinni ci zrobić badania połowie ciąży na przeciwciała jesli ich nie masz to ok, ja ich nie mam takze narazie mi nic nie podoawali, a jak sie mała urodzi to wtedy zbadaja jej grupę krwi i jak będzie miała moja to ok, a jeśli męża to wtedy muszę dostać szczepionkę.Z jednej strony cieszę się ze rodze tu bo jak pomyślę sobie że mnie mogło by to spotkać z ta szczypionką w Polsce to Masakra.Teraz dopiero widzę jeden plus porodu w Anglii. Nie martw sie o konflikt napewno będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pomoc, a ten pełny akt urodzenia to gdzie dostanę w Register Office? ja chyba też się jeszcze zdrzemne bo mała nie dała mi spać a teraz sie uspokoiła moze mi sie uda jeszcze troche pospać. A co do porobu byłaś zszywana? ile byłaś w szpitalu? miałaś jakąś polską obsługę? bo ja umię po angielsku ale wiesz jak to jest podczas porodu boje sie ze się nie dogadam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas porodu jedyne co mowilam to BOLI!!!!! :p nie bylam zszywana... ale tak czy siak jestem TAM obolala jakby mnie ktos kopnął :/ juz przechodzi no ale... trzeba przecierpiec... ja mialam bardzo fajny (jesli to tak wogole mozna nazwac) porod.... od pierwszego skurczu do pojawienia sie dziecka minelo tylko 7 godzin :] - to moje pierwsze dziecko...a nie peklam bo mialam swietne polozne ktore mnie tak instuowaly ze wszystko poszlo sprawnie :] wogole to rodzilam na kolanach...polecam.... porod jest wtedy szybszy... i moczenie sie w wannie z ciepla woda.... i jak najwiecej chodzic i sie ruszac wtedy sie ujscie szybko otwiera :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
aneczka21- Pocieszyłaś mnie tymi słowami o porodzie bo za 2 tyg i 5 dni będę rodziła swojego synka :)i strasznie się boje!!!!!! słyszałam też o wannie z gorąca wodą że jest super i napewno z niej skorzystam.Mój mąz namawia mnie na poród w wodzie sama nie wiem! Poprostu chce mieć to już za sobą ! a jestem straszny cykor i niewytrzymała na bul :( no ale musze dać rade nie pierwsza i nie ostatnia jestem!!!!!! Miłego Dnia Wszystkim Życze! U mnie znów leje chyba muszę się zaopatrzyć w kaloszki! (hi hi) Miłego Dnia Wszystkim Życze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chcialam rodzic w wodzie ale jakos tak wyszlo.... w kazdym razie polozne nalaly mi wody do wanny i tam sobie leazlam, mama byla ze mna caly czas .... troche pomogla na bol.... po za tym dobrze sie tak odswierzyc i troche relaksu .... .... wszystkie chwyty dozwolone.... warto sprobowac wszystkiego co jest dostepne... a nie lezec plackiem i czekac az sie zacznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuszki! Ale sobie dzisiaj pospalam...pogoda do d..y. Zostalo mi rowno dwa tygodnie :), ale nie moge urodzic do wtorku, bo w poniedzialek mam bardzo wazne spotkanie biznesowe w banku. Mam nadzieje, ze sie powiedzie, trzymajcie kciuki (jeszcze Wam przypomne). Tak w ogole, to od soboty bede na forum znacznie rzadziej ( przynajmniej tak mi sie wydaje), bo maz konczy kontrakt i prawdopodobnie posiedzi w domu jakis tydzien, moze dwa. Mysle, ze wtym czasie on bedzie czesciej korzysta z neta a poza tym bedziemy duzo przebywac poza domem. W kazdym razie bede sie meldowac i czytac. No, ale to w przyszlym tygodniu... Mada, a czemu Ty zmienilas Iwitka i Anusie? Przeciez pierwszy raz wpislas dobrze? A moze ja mam jakies zwidy... niewykluczone. Ostatno rozne dziwactwa mi sie przydazaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!! Mada gdzie Ty widziałaś te ceny?? Bo ja nie widziałam, a w sumie warto byłoby wiedzieć ile należy wziąść na ten paszport. Szukałam znowu ale nie widzę cen...Pomożesz??? :) Anusia23 moi znajomi pojechali bez dziecka (mimo iż byli razem) i nic nie załatwili, musieli bukować termin od nowa i pojechać jeszcze raz - tym razem z maleństwem, a baba nawet na Nie nie spojrzała 😠 Pieprzona biurokracja 😠 Z tego co ja tam wyczytałam na tej stronce to małżeństwo musi mieć skrócony odpis aktu małżeństwa. No i swoje dokumenty rzecz jasna :) Aneczka - i niech śpi ten Twój skarb a Ty odpoczywaj :) Tak w ogóle to dopiero dzisiaj widziałam to ostatnie zdjęcie. Wiesz co - już dawno nie widziałam takiego ślicznego niemowlaczka. I to nie jest czcze gadanie - on po prostu nie wygląda na noworodka - nie jest opuchnięty, pomarszczony ani nic z tych rzeczy :) Śliczny ❤️ Idę zjeść jakieś śniadanko 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruch 🌼 też się na początku nabrałam :D Nie patrz na tygodnie tylko na termin porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska0110: z tego co wiem ten paszport kosztuje 18 funtow szczerze mowiac to sama sie zdziwilam jak go zobaczylam... spodziewalam sie wlasnie teakiego pomarszczonego a jak go dostalam na rece to taki pucus slodziutki.... a zebyscie widzialy jaki byl spokojny ... postekal tylko troszke i cisza.... nawet polozne byly w szoku (a teraz taki rozdarty - lobuz jeden) i tak do konca zycia nie zapomne jak rodzilam i juz wyszla glowka, a moja mama (podczas kiedy ja parlam jak szalona) krzyczy JAKI ON SLICZNY! dostalam takiego powera ze szok! jedno pchniecie i juz byl calutki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada- wiem to ja się pomyliłam z tygodniami, a raczej moja połozna bo tak mi napisała w karcie ciąży. Aneczka21- to tobie tylko pozazdrościć takiego szybkiego porodu, ciekawe jak u mnie będzie? moja mama rodziła szybko, mnie w ciągu pól godziny:-) a jesli chodzi o wanne to mozesz z niej skorzystać w kazdej chwili? niewiem jak jest u mnie w szpitalu bo jeszcze nie byłam na oddziale, idziemy 26maja to zobaczę jak to u nas wygląda. A jeśli chodzi o pozycję rodzenia to możesz bardziej przyblizyć te metodę, bo prawdę mówiąc pierwsze słysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka21- kiedy pojechalaś do szpitala? ja niestety nie będę miała tak dobrze bo moja mama przyjedzie do mnie dopiero 19 lipca to ja myślę,że juz będzie po wszystkim.Mam jednak nadzieje,że mój mąż da się namówić na wspólny poród, bo narazie sie waha. Jak juz urodziłaś czy w szpitalu uczą cię pielęgnacji dziecka, bo ja skończyłam pracować w zeszłym tygodniu i juz niestety nie załapałam się na szkołę rodzenia:-( będę musiała sama sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....38...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....37.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...36.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....30/06....32......Manchester......dziewczynk a....Hania gosiaczek27..12/08.....27........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........25.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........23........Leicester........syn ek................? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...19.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka.....Iza karina82........01/11.....16....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........27/11....11.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no do wanny bym juz nie weszla majas skurcze parte ale polozne Ci powiedzia kiedy moszesz... a pozycja na kolanach to.... lokcie mialam na oparciu luzka (podniesionym najwyzej jak sie da... jestes wtedy tylem do oloznych... klękasz na łozku i lokciami opierasz sie o podniesiona jego czesc (podnosi sie ja do pionu jak najwyzej)... mozesz sobie wtedy tez oprzec glowe.... i pelcy tak strasznie nie bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ciekawa to pozycja, jakby cos to wyprubuję.Jak urodzę to napewno powiem. A co muszę wziąść do szpitala? czy dziecko ubierają w ubranka szpitalne czy musisz mieć swoje? a co MI jest potrzebne?a co z goleniem? trzeba się golić czy położne to zrobią? bo czytałam,że podobno już się tego nie praktykuję Sorki za tyle pytań ale to tez jest moje pierwsze dziecko i dużo jeszcze nie wiem.A ty ju mamusia!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka, zazdroszcze ci porodu i ze w ogole juz masz synka przy sobie!!!! poruszylyscie bardzo ciekawy temat pasaportow. dzieki za strony z informacjami. mada. jak mozna wyrobic pesel i zameldowanie dla malucha?? gdzie to trzeba zalatwiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, po dlugich tygodniach batalii, przyznali mi MA! Wreszcie! Cammile, pesel i zameldowanie zalatwiasz w Polsce w urzedzie odpowiednim, do Twojego lub ojca dziecka zameldowania. Jesli nie macie zameldowania na stale, trzeba to zalatwic w urzedzie w Warszawie.Zastanawiam sie tylko, czy moga to zrobic za nas rodzice? Ciekawe. Aneczka, ja juz sobie myslalam, ze jak cos sie bedzie komplikowalo i nie bede mogla rodzic w wodzie, to tez chce urodzic w takiej pozycji, jak Ty. W ogole nie uwazam, zeby pozycja lezaca w tym przypadku byla dobra (chyba, ze ktos rodzi 20-scia godzin i juz nie ma sily, albo wzial epidiural). A Ty mialas jakies znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruch! az tak ciezko byl dostac MA?? dlaczego wczesniej chcialas? i jak dlugo sie staralas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×