Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

jesli rodzice nie moga zalatic zamldowania to kiepsko, jak wtedy mamy jechac do pl bez dziecka#????!!!! czym sie rozni ten paszport roczny od normalnego? czy tylko dlugoscia waznosci czy czyms jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam problemy, bo moj pracodawca, jak zwykle, wystawil nieodpowiednie dokumenty :( Powinnam sie juz przyzwyczaic... Paszport na 12-scie miesiecy upowaznia dziecko do wjazdow i wyjazdow z Anglii. W tym okresie musisz wyrobic polski paszport w Kraju, albo polski paszport piecioletni w Anglii (wtedy musisz miec pesel i zameldowanie dla dzieciaka z Polski). Ten drugi chyba jest drozszy, bo liczony w funtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia23 - ja mialam swoje ubranka, i chyba w szpitalu nie daja :/ dobrze jest miec kilka na zmiane.... za to pampersy i wszystkie srodki do pielegnacji sa w szpitalu :] ja dostalam mnustwo tego golic nikt mi sie nie kazal.... ja bylam akurat ogolona bo latwiej potem utrzymac higienie... wiesz wszystko Cie boli... leje sie z Ciebie jak z kranu.... :\\ okruch: ja mialam tylko gaz... i dostalam jakis zastrzyk... ale on tylko powoduje takie uczucie jakbys byla pijana... nie pamietam nawet jak to sie nazywa... w kazdym razie zasypialam na stojaco :/ ale nie mialam epidural... chociaz chcialam to mi polozne wyperswadowaly ten pomysl bo za szybki mialam porod i szkoda bylo wogole wolac lekarza zeby mnie znieczulil bo by nie zdazyl :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliath
Dziewczyny :) Jedna prosba - nie SCAN/SKAN, a USG. Nie MATERNITY UNIT, tylko oddzial polozniczy. Nie OFSICK, tylko zwolnienie. Nie FORMA, tylko formularz. To, ze jestesmy w Anglii nie usprawiedliwia tych ohydnych zapozyczen... mi kojarzy sie to z prostaczkami z Victorii i budowlancami, ktorzy tylko tyle potrafia powiedziec, zeby dac innym zludzenie, ze w ogole cos dukaja po angielsku :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie jeśli chodzi o znieczulenie czy midwife pyta się ciebie przed porodem o znieczulenie czy wogóle o tym rozmwiaja? a jeśli chodzi o poród rodzinny to pytają czy rodzisz sama czy z kimś? i czy się z to płaci aneczka21- sorry za głupie pytanie ale jak się wygoliłaś cała czy tylko wargi? a jeśli chodzi o piżamę to jaka lepsza koszula czy piżama? bo ja nie cierpie koszul ale słyszałam,że rodzi się w swojej koszuli? i jakie podpaski mam kupić po porodzie bo nie wiedziałam tu żasnych takich specjalnych poporodowych jak są w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka21- nie odpowiedziałaś mi na to jak jest z opieką nad dzieckiem.Czy w szpitalu uczą cię jak się zajmować dzieckiem, jak przebierać, karmić , kąpać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliath, po pierwsze: nie FORMA, tylko FORM (jakbys byla w Angli, jak piszesz, to bys wiedziala). Po drugie: to w Polsce sie mowi np: jesli cos kupisz, to dostaniesz jakies GRATISY, a po trzecie nikt tutaj sie nie przejmuje takimi PIERDOLAMI, bo kazdy ma wieksze problemy. Pozdrawiam, BY BY 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliath
Laboszku, ja nie mialam nic zlego na mysli... sama pracuje w szpitalu i samej mi trudno czasem nie ulec sile rozpedu gdy mowie o sprawach zawodowych po polsku - po prostu latwiej niekiedy uzywa sie angielskich slow ;-). I bezblednie odgadlas, ze jestem z wyksztalcenia filologiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliath
Okruch, to ty nigdy nie slyszalas Polakow mowiacych "musze wypelnic ta FORME/ te FORMY"?... Mi sie az przewraca w zoladku. A o moj angielski sie nie boj - jest wiecej niz plynny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia23 : z tym goleniem to nie byla taka prosta sprawa.... nawet nie wiem jak sie ygolilam bo nic nie moglam zobaczyc takiego mialam brzucha :p ale staralam sie jak najwiecej .... znieczulenie to napewno sie zapytaja w szpitalu czy wiesz jakie sa rodzaje i czy chcesz.... porod rodzinny - zalezy od szpitala u mnie mogla byc tylko jedna osoba przy porodzie nie wazne kto... i jest za darmo ja rodzilam w szpitalnej koszuli.... po porodze lepiej miec ubranie takie zebys mogla sie swobodnie poruszac.... i zmieniac czesto podpaski (naprawde czesto) wez sobie lepiej te najwieksze i spory zapas chociaz w szpitalu tez powinni Ci dac) ja mialam always na noc ze skrzydelkami takie filoteowe opakowanie i swietnie sie sparwdzily a co do zajmowania sie dzieckiem... to polozne jesli je poprosisz wszystko Ci pokaza nie ma problemu.... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam❤️ Ale sie rozpisalyscie kobitki:D:D:D. Ledwo wstalam a tu tyle do czytaia:D Okruch- zmienilam dziewczyny bo zle wkleilam ich kolejnosc. Bo najpierw Iwitek rodzi potem Anusia:D:D Kaska0110- wejdz w dzial paszportowy i tam w tabelce ponizej beda zasady dotyczace oplat paszportowych:D Wszystko jest podane w funtach. anusia23- to ja cie zle wkleilam wedlug daty porodu:D: ale poprawilam Co do tyg ciazy to moze masz racje moze tez sie na nia popatrzylam:D:D camille- ja wysle akt ur Julka mojej mamie i ona da go to tlumacza i pozalatwia sprawy z meldunkiem- bo maly bedzie zameldowany na ten okres u moich rodzicow. Zreszta to bylo moje ostatnie miejsce zameldowania i pozniej zlozy wniosek o Pesel. Wszystko zalatwiasz w swoim miescie tam gdzie masz meldunek lub ojciec dziecka. Nie wiem jeszcze jak to jest bo my z mezem nie mamy meldunku ale jak trzeba bedzie to mama mnie tez znowu zamelduje:D:D:D zeby nie bylo problemow z malym🌼 Ten paszport z tego co wyczytalam to rozni sie dlugoscia terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada, dziekuje. teraz tylko zbieram informacje ;) jeszcze daleko u nie do skladania papierow, ale gdybyscie nie poruszyly tematu to obudzilabym sie w grudniu a paszport dostalabym po kilku miesiacach ;/ dobrze ze was mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camillle- wlasnie gadalam z mama i ma sie wszystkiego dowiedziec w Urzedzie Miasta odnosnie meldunku, polskiego aktu urodz i peselu.I czy te sprawy moze zalatwic np babcia czy my jako rodzice musimy byc osobiscie. Jak sie dowie to wszystko napisze🌼 🌼 na pewno w przyszlym tygodniu juz bedzie wiadomo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada, fajnie ze Twoja mama sie zorientuje. Ja tez jestem zainteresowana tymi wszystkimi peselami i meldunkami, wiec z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada, wszystko w twoich rekach ;) ja dzisiaj powiedzialam szefowej ze jestem w ciazy :) wytulila mnie, gratulowala i...... miala lzy w oczach :) widac bylo ze sie ucieszyla :) ale milo sie zrobilo!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopiuje tabelke zeby pozniej daleko nie szukac. Ale nas sie nazbieralo w tej tabelce;);) To dobrze:D:D:D Teraz to same porody beda w czerwcu a nastepne w sierpniu. :D NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....38...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....37.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...36.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....30/06....32......Manchester......dziewczynk a....Hania gosiaczek27..12/08.....27........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........25.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........23........Leicester........synek..............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...19.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczynka....Iza karina82........01/11.....16....chichester..........?... ......julia/antoś camillee..........27/11....11.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? asiulek27.........06.01.2008......6.....Preston....???.. ....Judytka/Szymon lub Jonasz Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka21- wielkie dzięki za informację naprawdę bardzo mi pomogłaś, teraz jestem spokojniejsza:-) Mi w goleniu pomoze mąż bo ja też nic nie wiedzę poza brzuszkiem, ale nie wiem jak dużo tzeba wygolić a tez niechcę wyjść na idiotkę w szpitalu ja dojdzie do porodu.Wiem że to intymne pytanie z tym goleniem ale czy możesz mi powiedzieć jak wysoko trzeba się wygolić? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliath! Nie uważam się za prostaczkę - choć przyznaję, że nie znam języka. Nie znaczy to jednak, że mam się czuć gorsza niż np. Ty - bo znasz angielski...bzdura. Przyjechałam tu do pracy i jakoś sobie radzę. Poza tym znam dobrze niemiecki - bo tego języka uczyłam się przez całe niemal życie. Angielskiego nie było mi dane się uczyć. Troszkę nieprzyjemne to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie z tym goleniem, bo ja też o tym myślałam. Na pewno nie dam sie mężowi do golenia - to byłoby chyba najbardziej upokażające zdarzenie, jakiego musialabym przed mężem doświadczyć. Nie dlatego, że taka cnotka jestem, :P bo mąż mi już to kiedyś robil - z innych jednak pobudek :D, ale dlatego że w kontekscie zbliżającego sie porodu - jakoś... nie potrafilabym własnego chlopa o to poprosić. To tak intymna rzecz, że ... nie, nie wyobrażam sobie tego (o mężu przy porodzie nie wspominając) :) Nie czuję nadal ruchow żadnych, jutro mija 18 tygodni :( Egoistycznie cieszę się, że jest nas trochę październikowek tutaj - nie będę sama przynajmniej za jakis czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka, ja wrecz przeciwnie ;) nie wyobrazam sobie porodu bez meza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym goleniem to jak rodzilam w Polsce to polozna w trakcie porodu sama golila ale nie wszystko tylko okolice pochwy. Tutaj chyba jest podobnie. Ale mojej kolezanki nie golili w cale i w niczym to nie przeszkodzilo. To tez zalezy od wlasnego samopoczucia i pozniej w razie jakis szwow to lepiej- tak mi sie wydaje- je przemywac. Na pewno dziewczyny nie potrzeba golic sie w calosci- wystarczy troszke w celah higienicznych. Zawsze mozna skozystac z pomocy lustra hahahahh i samemu to zrobic:D Ja do porodu wezme znajoma:D mam 2 do wyboru bo bardzo chca byc przy porodzie a same maja juz dzieci. Jedna ma 3je druga-5ro wiec kobiety sa bardzo doswiadczone a maz bedzie czekal w pokoju obok- tak naprawde to on sie boi ze nie da rady tylko nie chce o tym mowic hahhahhah. Ale po glebszych przemysleniach to nie chce zeby byl ze mna na sali i sie patrzyl jak rodze:) Jedno urodzilam bez niego to drugie tez:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anagro
czesc brzuszatki:) pokazalam sie juz wam duzo wczesniej i sie przestalam odzywac ale sledze forum bardzo szczegolowo, musze wam ogromnie podziekowac za pomoc jaka niesiecie niezorientowanym i niedoswiadczonym, caluski w brzuchalki za to wpisuje sie w tabelke NICK.......TERMIN......TC.........MIASTO..........PŁEĆ.. ............IMIĘ Okruch12....1/06....38...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....37.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...36.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....30/06....32......Manchester......dziewczynk a....Hania gosiaczek27..12/08.....27........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......26....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........25........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........25.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........23........Leicester........syn ek..............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...19.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....16....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....15.....Alcester..........?...............? camillee..........27/11....11.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? asiulek27.........06.01.2008......6.....Preston....???.. ....Judytka/Szymon lub Jonasz Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz obiecuje ze sie czesciej odezwe ale bede was i tak czesciej czytac:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anagro
to ja:) musze to wszystko wyprostowac bo sie chyba odrobine zgubilam:) jesli chodzi o paszport i meldunek: nie mamy meldunku w polsce, wiec musialabym jechac do warszawy ale, moglabym poprosic rodzicow zeby nas zameldowali, wtedy, ide normalnie do urzedu stanu cywilnego. jak cos nie tak to prosze o sprostowanie,:)) jak juz jestem w moim urzedzie stanu to musze miec ze soba przetlumaczony pelny akt urodzenia z anglii , czy jest to mozliwe zeby wykonali to rodzice albo ktos krewny? no i teraz nie bardzo wiem czy zrobic to zanim pojade do londynu czy od reki wystapic w polsce o paszport dla dzidzi, podczas ciazy mam klopoty z koncentracja:) wiec wybaczcie kolejne pytania o to samo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anagro- wlasnie to czy ktos inny z rodziny moze to zalatwic w Urzedzie Miasta ma sie dowiedziec moja mama:D:D A co do paszportu. Aby go wyrobic w Polsce na 100% musisz byc osobiscie w Starostwie razem z ojcem dziecka. Wtedy bedzie potrzebny zupelny- polski akt urodzenia dziecka i akt waszego slubu jesli jestescie malzenstwem no i wasze dowody osobiste. Takie dokumenta mysmy przedstawiali ja wyrabialismy Oli paszport:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wolę z mężem, lepiej mąż niz teściowa bo tylko te dwie osoby mam do wyboru, niech widzi ile to trzeba wysiłku zeby urodzić dziecko, i podobno poród cementuje związek;-)a jeśli chodzi o golenie to moze jednak macie racje dziewczyny lepiej samemu bo chłop jak to chłop zrobi to tak jak będzie chciał i wyjdę jeszcze na idiotkę. A co do papierów w Polsce to znajoma która już urodziła mówiła mi że moze to załatwić ktoś z krewnych w Polsce tylko trzeba upoważnienie napisać u radcy prawnego, a jeśli juz o samo wyrobienie paszportu w Polsce to musisz być z dzieckiem osobiście, bez niego nic nie załatwisz.Ona pojechała sama i musiała wrócić z dzieckiem.Także kiepska sprawa z tą biurokracją :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie czytam strone konsulatu w sprawie paszportu i nie bardzo rozumie stwierdzenia że w uzasadnionych przypadkach konsul uznaje brytyjski akt urodzenia dziecka, co to znaczy? czy któras z was wiem czy do wyrobienia paszportu 12 miesięcznego jest potrzebny Polski akt urodzenie wraz z meldunkiem w Polsce, bo szczerze mówiąc to ja już się pogubiłam w tym wszystkim:-( POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Jeśli chodzi o golenie częsci intymnych to ja nie widzę przeszkód żeby zrobił to mój mąz :) ! Niestety sama nie jestem wstanie zobaczyć mojej C...i,a co dopiero ogolić ją.Pozatym nie raz ją widział znają się dobrze(hi hi hi) :) a więc wyręcza mnie w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czy siak trzeba os zalatwic w polsce. jak nie pesel to zameldowanie, akt, cokolwiek!!!!! myslalam ze tutaj mozna wszystko zalatwic na miejscu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×