Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość juska27
Mam pierwsza wizyte 3 sierpnia,zobacze co mi powie, ale i tak jade do polski zeby tam zrobic badania, napewno bedzie leoiej jak tutaj!! Mam kolezanke ktora tez jest z tego samego miasta co ja, i wlasnie moge sie zapytac czy ona dostala te becikowe bez zadnego ale, moze macie racje ze trzeba miec jakies zasilki przed tym, ale upewnie sie rozmawiajac z nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzior29
a powiedzcie mi jeszcze jak zaczernic moje imie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale zamieszane z tymi dodatkami 1. dla mamusiek które już maja dzieci - child benefit załatwia się po urodzeniu - po prostu się dzwoni i załatwia telefonicznie (nic więcej) 2. dla mamusiek spodziewwających się pierwszych dzidzi - składa się (o 500Ł za urodzenie) na 11 tyg przed planowanym porodem jeśli coś pobieramy lub złożyliśmy i czekamy na decyzję. Jeśli nie mamy nic załatwione to na to są te 3 miesiące (maxymalny termin otrzymania 500Ł za urodzenie) po porodzie aby zdążyć wszystko załatwić np working tax credit lub child tax credit. I dlatego najlepiej złożyć sobie wcześniej papiery o working tax credit - a wzystko jest wyrównywane od daty złożenia. To jest z mojego doświadczenia dlatego zawsze należy brać poprawkę bo co miasto to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juska27
Laski czy moze mi ktoras napisac do kiedy mozemy latac samolotem. Coraz bardziej nie mam ochoty tu rodzic mojego malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka26/01/08 nie sugeruj sie tym co piszą o opiece w UK medycznej nad cięzarnymi - ja miałam takie samo zdanie a mam doświadczenie i z Polski bo tam nosiłam i rodziłam pierwszego synka a teraz tutaj w UK i BARDZO SOBIE CHWALĘ :D zmieniłam zdanie o 360stopni naprawdę warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juska27 ja wiem że w widocznej ciąży wymagają w niektórych liniach zaświadczenia od lekarza o braku przeciwskazań. A z doświadczenia moja przyjaciółka z zaświadczeniem od lekarza i tak nie została wpuszczona na pokład Ryanaira w 32tyg ciąży bez podania przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia kochanie mamy WTC. Czyli teraz mogę już wysyłać o te 500f?? Migotka - dostałam kiedyś taką ulotkę z Revenue i tam było napisane, że osoba samotna (singiel) nie może przekroczyć 11.600 f rocznie a para nie może przekroczyć 15.600 f rocznie (w jednym roku podatkowym - ktory tu jest od kwietnia do kwietnia) - nie wiem czy dokładnie takie są końcówki - podaję przybliżoną kwotę. Tylko, że oni chyba każdy przypadek analizują indywidualnie bo wiem, że niektórzy mają po 17-18 tysięcy i nadal dostają. Mada lub Laboszek chyba kiedyś pisała że ma trochę więcej i dostaje (ale nie jestem pewna). No i wypełniają druki podajesz dochody za zeszły rok podatkowy. Trochę to idiotyczne bo mogłaś w zeszłym roku więcej zarabiać...a teraz mniej. No ale tak to już jest. Ja na szczęście w zeszłym roku zarobiłam jeszcze mniej niż w tym więc nie było problemu. No ale gdyby było odwrotnie, to nie popuściłabym tak ot...dołożyłabym do formularza pismo, w którym opisałabym swoją ciężką syt. Może by nie pomogło ale spróbować by nie zaszkodziło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Juska :) Nie podchodź do porodu tutaj zbyt sceptycznie. Ja pierwsze dziecko rodzilam w Polsce , do lekarza chodziłam jedynie prywatnie , z opieki bylam zadowolona. Kiedy teraz po 4 latach od urodzenia pierwszego dziecka dowiedziałam sie o kolejnym dzidziusiu , też miałam mieszane uczucia, ale o dziwo opieke mam bardzo dobrą. Położną odwiedzam średnio co 3 tygodnie - wykonują mi wszystkie podstawowe badania a także te na ktore w Polsce nie moglabym liczyć by wykonano mi je bezplatnie. Poki co nie mogę nażekać. Myśle że powinnaś przeprowadzić wywiad pośród swoich znajomych by polecili ci jakąś dobrą przychodnie gdzie odpowiednio się Tobą zajmą. W mojej sytuacji za porodem tutaj przemawia jeszcze jeden bardzo istotny powod : nie wyobrazam sobie kolejnego rozstania z moim mężem na kilka miesięcy. Mimo , iż napewno nie bedzie mi tu samej bez pozostałej rodzinki łatwo z 2 dzieci dam sobie rade 🌼 Dam bo musze :) Trzymaj sie cieplutko i glowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdzior o zaczernieniu nicka pisalam na poprzedniej stronce do Mamuśki. Juska - zależy jakie linie. Na ogól magiczna liczba to 32. No ale wczesniej (bodajże od momentu uwidocznienia ciąży) należy mieć zaświadczenie od lekarza, że nie ma przeciwwskazań. Niunia - wszystko fajnie, tylko, ze znajomi złożyli wcześniej o to becikowe i nie dostali bo nie mieli tego CHTC jeszcze przyznanego. Musieli się odwoływać i tylko niepotrzebne zamieszanie było...czyli wnioskuję po ich przypadku że jest to konieczne... Fasolka, wątpię żeby Ci się to należało. W końcu nie będzie Cię w kraju...nie będziesz też pobierać w tym czasie żadnych benefitów tutaj. Za to chyba będziesz mogła się w Polsce o becikowe starać. Zawsze to coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jak to jest
witam!Czytam was i mam pytanko. Moja corka ma ponad 3,5miesiace ,a ok, 2 tyg temu dostałam decyzje o chb.Wiec nienalezy mis sie kasa za urodzenie corci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juska27
No wlasnie to sa tanie linie lotnicze, wiec oni nie maja zadnego ubezpieczenia i dlatego!!! A co jesli lecisz liniami dobrej klasy:))Czy ktos moze na numer bo lini lotniczych British Airways, lub LOT-u, moze warto by bylo zadzwonic i zapytac:) A jesli chodzi o porod Niunia to moze masz racje , tak juz wczesniej wspomnialam musze pogadac z moja koleznka o tym jak ona tu rodzila i wypytaqc sie jak jest w tym miescie?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tzw. becikowe (500f) należy \"załatwiać\" do trzech miesięcy od urodzenia dziecka....czyli wynikałoby z tego, że nie dostaniesz. Musisz się jednak dowiadywać u siebie w biurze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juska - nie mam numeru, poszukaj w necie. Nie sądzę jednak, że to coś zmieni...tu nie chodzi o ubezpieczenia itd. nie chcą sobie najzwyczajniej w świecie kłopotu na głowę zwalać...bo jeszcze zaczniesz im rodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O cholipka dziewczyny...zaczęłam 300 stronkę :D Gdybym wiedziała to bym coś mądrego napisała :P :D heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juska27
Czesc Aga, dzieki za slowa otuchy , beda mi potrzebne, moj chlopak czesto jest poza domem, i mam taka cicha nadzieje ze bedzie razem ze mna jak bede miala rodzic, bo na chwile obecna to nie mam tu swojej rodzinki:(,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juska27
Zmywam sie chwilowo, czas cos zjesc:))Super jest to forum, warto pogadac, duzo mozna sie od \was dowiedziec:))Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juska normalnie jestem zla na ciebie jak nie masz tu nikogo jestem jeszcze ja!!twoja szwagierka-wiec glowa do gory,damy rade.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmienie troche temat!:D czy zauwazylyscie ze pajacyki a duzo drozsze od body?? wszedzie widze pakowane po 3 sztuki za minimum 6 funtow, jedynie w primarku udalo mi sie dostac za 4 f za 3szt, a o body z dlugim rekawem trzeba zapomniec...:D znalazlam tylko biale w Mother care za 4 f za 3 szt w Asda nie ma wogole, a pajacykin standardowo po 6f za sztuki,,, tyle moich nowosci,moze sie komus info przyda, jesli cos jeszcze wiecie to piszcie,,,oszczedzimy sobie czasu szukajac o sklepach tylko od razu wpadniemy po zakup :D buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juska27
Oj Madziu, nie gniewaj sie na mnie za to ze tak napisalam, ale wiesz nie bedziesz ze mna 24/7, jak bedzie sie zblizal sie czas produ prawda??Nigdy nic nie wiadomo:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisalyscie. Pewnie dlatego ze pogoda jest jaka jest. Witam noew dziewczyny , chociaz ja tez jestem taka nowa. Co z tymi benefitami na chatke.Ja nie mam zadnego rent book, mam mieszkanie z agencji a nie od prywatnego landlorda, wiec sciagaja kase z konta. Dziewczyny narzekacie ze jestescie tu same. ja to jestem sama,przeprowadzilam sie 3 miesiace temu z Londynu na wies i jest tu tylko moj facet, jego brat w nastepnej wiosce ktory rozstal sie z dziewczyna jak tylko sie przeprowadzilismy, a poza tym nikogo znajomego. Dobrze ze mam morze, ale co bedzie zima??? Tez myslalam o tym zeby jechac do domu do Polski, jeszcze sie zastanawiam, ale chyba nie chce zabierac facetowi uczestniczenia w porodzie i tych pierwszych miesiecy z dzidziusiem, on juz zwariowal na jego punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karinella nie musisz miec rentbook to jedna z opcji jesli mamsz prywatnego landlorda. Jesli wynajmujesz mieszkanko z agencji to musisz dostarczyc orginal kontraktu-umowy pomiedzy toba i agencja a i przy okazji popros o dokladne dane wlasciciela domu adres i telefon bo to tez rzadaja. Pamietajcie dziewczyny przy skladani tej aplikacji dostarczacie wszystkie dokumety w orginalnej wersji oni dopiero robia kserokopie.WRAZIE PYTAN CO DO TEGO TEMATU JESTEM NA BIERZACO BO SAMA SIE JUZ TYM ZAJMOWALAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki tu wam napisze jakie trzeba spelniac warunki aby dostac te 500F becikowego. Akurat mam ten druk przed soba:):) Trzeba pobierac 1 z n/w swiadczen- Ty lub twoj partner: - Income Support, or - income- based Jobseeker\'s Allowance, or - Pension Credit, or - Child Tax Credit which includes a distability or severe distability element, or - child Tax credit at rate higher than the family element Potrzebujesz pomocy w zakupie rzaczy dla dziecka - has recently been born, or - is expected to be born in the next 11 weeks, or - you have recently adoptad, or - is the subject of a residence order, or - is the subject of a parental order under section 30 of the Human Fertilisation and Embriology Act 1990.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juska27
Czesc Kalcia, terminu dokladnego nie wiem , poniewaz dowiedzialam sie calkiem niedawno , a do poloznej ide 3 sierpnia!!Wiec jak sie zaraz dowiem dam Ci znac, ale moj lekarz za pierwszym oznajmila mi ze luty, ale wiecej bede wiedziala jak pojde do poloznej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane mam straszny problem natury fizjologicznej,odezwaly mi sie hemoroidy,czy moze ktoras z Was stosuje jakies czopki dostapne w tutejszej aptece bezpieczne dla blogoslawionych? dajcie znac jak mozecie bo znow mnie dzis zaatakowaly,juz jakis czas byl spokoj dziekje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×