Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Jenny jezeli sa to badania prenatalne, to powinny byc zrobione miedzy 16 a 18 tyg, wykrywaja one ryzyko wystapienia zespolu downa, i wczesniej jest to podobno niemozliwe. Polegaja na pobraniu 10 ml krwi. Powinnas dostac takie specjalne skierowanie na to z przylepiona z tylu foliowa torebka. Ja na przyklad musialam sama zadzonic umowic sie w klinice na pobranie krwi. Moze to jakies inne badanie. masz jakies skierowanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps.Nie dowiesz sie plci dziecka na takim badaniu.Pobiora Ci tylko krew, normalnie z zyly na reku.Trwa to 5 minut, to takie zwykle pobranie krwi. Nie dostalas od poloznej ksiazeczki na temat badan prenatalnych????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaz teraz przeczytalam gdzie indziej ze test ten moze byc robiony miesdzy 10 a 10 tygodniem, wiec juz sama nie wiem. Ale przebieg jest na pewno taki jak pisalam, bo bylam w zeszlym tygodniu na tym. U mnie byl poczatek 17 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella dzięki za tak szybka odpowiedz:) niestety nie dostałam zadnej ksiazeczki od połoznej jedynie na pierwszym spotkaniu spytala sie czy bede chciała zrobic takie badania na co sie oczywiscie zgodziłam,po 4 tygodniach dostałam list do domu ,ze mam jechac do kliniki a ze bylam w Polsce w tym czasie to nie pojechałam to dostałm nowy list z terminem na jutro...jest tylko napisane ze mam wziac ze soba mocz:D ale nic wiec nie ma na tym liscie. Mowisz ze tylko pobieraja krew....wiec chyba zdecydowanie za wczesnie jest na takie badanie bo od jutro zacznie sie dopiero 14tc(tyko ze oni mysla ze jestem o 4 tygodnie do przodu) no nic najwyzej przejade sie nadarmo:) a mam jeszcze jedno małe pytanko....jakie witaminy stosowac?Macie jakies ktore wygladaja na dobre? Bylam wczoraj w tesco i nie miala pojecia jakie wziac ..no i nie wzielam zadnych hehe Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak miedzy 10 a 18 to moze sie zalapie:) jak ja nieznosze pobierania krwi blech Szkoda bo nastwiłam sie na to ze zobacze mojego maluszka ostatnio widzialm go jak bylam w 6 tygodniu wiec to byl tylko maly glutek a usg mam dopiero 30 sierpia(to juz bedzie 18 tc) znacie jakies sposoby jak wyłudzic usg:D:D ehhh chyba bede musiala cierpliwe poczekac jeszcze ten miesiac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego tak dziwnie. A moze masz usg teraz a prenatalne potem. W zasadzie to bardziej logiczne. Przyslali Ci zaproszenie na skan???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie doczytala tego pierwszego postu. Na prenatalne nie chca moczu. Moim zdaniem to skan, albo zwykle spotkanie z polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie biore zadnych witamin, tylko jem to to to tamto, zeby wszystko dostarczyc. Co jest napisane w tym liscie ze szpitala???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- dziewczyny ja miałam plenatarne w 18 tyg (u mnie robili miedzy 15 -18) - mocz noszę zawsze czy do położnej czy do szpitala (wizyty u położnej mam co 3 tyg a w szpitalu tez co 3 tyg czyli co półtorej tyg ktoś mnie widzi. - a co do badania ja byłam badana dowcipnie na ostatniej wizycie u połóżnej czyli 2 tyg temu. Badanie dziwnie się odbywa bo na kozetce za parawanami - rozchyla sie nogi na maxaa, łączy sie stopy, ona zapala taką powyginaną lampkę i zagląda :) pobrali mi wymaz odrazu do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spotkanie z połozna mam sama sobie umowic jak bede w yyy teraz to juz sie sama gubie gapie sie w ta moja ksiazeczke i tak mi pomazali ze szok ale chyba pomiedzy 16-18 , na scan mam 30 sierpnia no i poza tym te badania mam robione u mnie w miescie a to na ktore mam sie jutro udac jest w innym miesice w wiekszym szpitalu tam gdzie ma rodzic wiec teraz to juz zupiełnie zgupiałam:D Mniej wiecej co ile powinno byc spotkanie z połozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia ale teraz zaczelas tak czesto chodzic czy wczesniej tez mials takie czeste spotkania??? chyba musze sie jednak przejsc do poloznej bo u mnie cisza i to juz 1,5 miesiaca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzicie co inne miejsce zamieszkania to inaczej , ja z nastepna wizyta u poloznej czyli 10 sierpnia bede miec 6 spotkan, badanie i wymaz robili mi bo mialam infekcje. tak jak poisalam ze na ostatniej wizycie zapomniala mi zbadac cisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie jeszcze nie wazyli. Tylko bada cisnienie i slucha maluszka,. ja jestem w 18t i mialam juz 3 wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przez cala ciaze bede miala 5 wizyt z polozna i 5 wizyt u GP i 3 skany , 2 skany juz mialam i teraz w sierpniu bede miala 3 raz a wy przez cala ciaze ile macie zaplanowane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze tak chodziłam ale to chyba dlatego że chorowałam na serce i bali się o mnie, a mało tego 2 lata temu straciłam ciążę przez bardzo poważne zapalenie pęcherza moczowego i tez chyba dlatego. Ale zaliczyłam 6 godzin badań u kardiologa i jest ok będe rodzic normalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za odpowiedz:) Chodzi o to ze ja sie czuje dobrze dzidzia sie rusza itp ale badan to ja nie mialam od poczatku badali mi tylko raz mocz:( krew badali w 13 tygodniu i to wsio. Ja nie chce niczego wyolbzymiac. To moje pierwsze dziecko i nie chce miec potem do siebie pretensji to wszystko.:) A brzusio mam male jak na ten termin (nie tylko moim zdaniem) Mysle ze poczekam do wizyty u gp moze powiem jej o swoich obawach i moze ona je rozwieje . Puki co ciesze sie ze moj skarbek nabiera sil bo coraz mocniej kopie:):):) pozdrawiam goraco WAS WSZYSTKIE BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu wielkosc brzuszka nie ma nic do rzeczy ja tez mam niewielki w opinii innych,choc dla mnie jest wielki jak balon.Wiele zalezy od Twojej budowy ciala jak rowniez od genetyki.Moja mama miala malenkie brzuszki podczas ciaz wiec moj tez nie jest zbyt wielki.Nie martw sie wszystko napewno jest wporzadku buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ ivonka79......11/08.....39......Tonbridge.....coreczka.. .....Maya gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka Mada744.....26/08...... 36........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......37.......Waltham Abbey..syncio.....ALEKSIK.. magdzior29...04/09.....35.......Enfield............synu s .............? ***niunia***....14/09.....34......Wolverhampton....synek ......Bartek kaska0110....16/09.....34.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....32........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....31........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....27...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...30..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......29.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 29....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....28....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...26...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....27....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....24.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....22.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...11/12...21.....Windsor.....córusia...Anna bela....... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....17.....SOUTHEND............. ..?............... asiulek27.......06/01.....17.....Preston........?....... Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01....17.....Leeds......Księżniczka Mikal/król Dawid fasolka..........26/01.....15.....Belfast.........?..... ...........?........... Kagimka ........15/02......6....Watford........?.........Julian/Stef ania juska27..........?...........6......nottingham.....?.... .....? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... ..?............ ............................ Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopc zyk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor No juz po 12 to moge zmienic sie w tabelce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ ivonka79......11/08.....39......Tonbridge.....coreczka.. .....Maya gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka Mada744.....26/08...... 36........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......36.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....35.......Enfield............synu s .............? ***niunia***....14/09.....34......Wolverhampton....synek ......Bartek kaska0110....16/09.....34.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....32........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....31........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....27...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...30..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......29.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 29....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....28....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...26...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....27....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....24.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....22.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...11/12...21.....Windsor.....córusia...Anna bela....... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....17.....SOUTHEND............. ..?............... asiulek27.......06/01.....17.....Preston........?....... Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01....17.....Leeds......Księżniczka Mikal/król Dawid fasolka..........26/01.....15.....Belfast.........?..... ...........?........... Kagimka ........15/02......6....Watford........?.........Julian/Stef ania juska27..........?...........6......nottingham.....?.... .....? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... ..?............ ............................ Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopc zyk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor maly ledzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze wstalam bo troszke brzuszek zglodnial:):):) i sie tez przy okazji w tabelce zmienie. Kalcia ale ty tygodnia sobie w tej 2giej nie poprawilas wiec ci wpisze:) NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE. . ............PŁEĆ...........IMIĘ ivonka79......11/08.....39......Tonbridge.....coreczka.. .....Maya gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka Mada744.....26/08...... 37........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......37.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....35.......Enfield............synu s .............? ***niunia***....14/09.....34......Wolverhampton....synek ......Bartek kaska0110....16/09.....34.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....32........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....31........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....27...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...30..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......29.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 29....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....28....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...26...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....27....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....24.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....22.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...11/12...21.....Windsor.....córusia...Anna bela....... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....17.....SOUTHEND............. ..?............... asiulek27.......06/01.....17.....Preston........?....... Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01....17.....Leeds......Księżniczka Mikal/król Dawid fasolka..........26/01.....15.....Belfast.........?..... ...........?........... Kagimka ........15/02......6....Watford........?.........Julian/Stef ania juska27..........?...........6......nottingham.....?.... .....? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... ..?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopc zyk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Laboszek dzieki za wiadomosci i milo ze wpadlas na forum. Serdeczne pozdrowienia. A tak pozatym kto powiedzial ze dzieci pod koniec ciazy sa mniej aktywne. Ja wystarczy ze sie slowkiem odezwe z rana malenstwo slyszy ze mama sie przebodezila to juz zaczyna sie seria kopniakow. to jest tak ruchliwe dziecko ze przysiegam pierwszy raz mam taka ciaze. ciekawa jestem co to bedzie za charakterek:) Dzieki Madziatko za poprawke w tabelce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuchatki!!! ja juz nie spie od 7 jakos nie wiem chce mi sie spac ale wole robic cos innego szkoda dnia. przed chwila skonczylam ogladc film ,,STEP UP bardzo fajny film polecam. zaraz trzeba cos posprzatac bo dzisiaj przyjezdza siostra mojego chlopaka.a dzidzia kopie mnie dalej po zebrach chyba nie wiem ze to mamusie boli. a u was co slychac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki, ania tez ogladalam step up:) fajny:) co szpital to inaczej, ja pierwszy scan mialam w 13 tyg, pozniej krew w okolo 16-18, nastepnie skan 20,6tc i kolejny w 24tc ze wzgl na zoladeczek i podejrzenie nisko lezacego lozyska, pozniej ok 26 badanie krwi i w 28tc znow badanie krwi ze wzgl na hemoglobine, wszystko ok dzieki Bogu, na tym skanie w 20,6tc odrazu ustalili mi termin skanu tez na 34tc zeby zobaczyc jak lozysko (podnioslo sie) i jak nereczka bo bylo w niej troche wody. W miedzy czasie bylam u poloznej (przez gp) w 25tc i teraz w 31, kazala mi sie pojawic teraz w 35tc, takze za niecale 3tyg mamy usg a za 4 spotkanie z polozna:D tez ani razu nie badali mnie ginekologicznie...na tym skanie mam zobaczyc sie z lekarzem, zapytam o cesarke, wiem ze wola nie robic ale moze, moze... oho pralka juz wyparala, lece, buziole😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Ale dziś spokój na forum. To chyba przez tą pogodę. Nie wiem jak u Was, ale u mnie (w Belfaście) pochmurno i szaro. Wczoraj tak ładnie słoneczko świeciło a dziś .....I ciśnienie chyba spadło bo mnie głowa znowu boli. Za dwa tygodnie będę już po drugim USG. Kurcze nie mogę się już doczekać. Bo ostatnio byłam w 6 tc i tylko widziałam plamkę, a teraz zobaczę nasze dziecko. Ale jestem podekscytowana. Na szczęście przeszły mi juz wymioty i nudności. Teraz dopada mnie zgaga zaraz po jedzeniu. Ale znalazłam rozwiązanie dzięki którejś (niestety nie pamiętam której) z dziewczyn na forum. To co mi pomaga to MIGDAŁY!!! Rewelacja, polecam. Wielkie dzięki za pomysł. Dobra wracam do pracy, później jeszcze się odezwe. 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Fasolka u mnie taki upal, ze zwariowac na zewnatrz mozna. Chociaz niech sie do jutra utrzyma, potem moze padac. Laboszek dzieki za info o bootsie. A ja ogladam Alternatywy 4 i smieje sieeeee Milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️🖐️ U mnie tez ok. Kupilam sobie w koncu dzisij stanik bawelniany- bo inne mnie strasznie draznia:D:D:D:D Myslalam, ze juz nigdzie nie znajde rozmiaru- ale w koncu sie udalo;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i będę miała syna ;( Nie chcę ;( i w takim bądź razie doszłam d wniosku że dam nazwisko po ojcu ... w końcu jak będzie sławnym piłkarzem to będzie lepiej brzmiało Joshua Elnahwi niż Joshua Partyka kiedy będzie na pół czarny :P Ale wszystko w porządku z małym ... bardzo duży jest :) Pozdrawiam :) Lecę dzisiaj do Polski :) W końcu wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje SuleViae!!! Nieważne czy chłopak czy dziewczynka, ważne żeby zdrowe się urodziło i dobrze chowało. Chociaż ja też mam nadzieje na dziewczynke, chyba łatwiej się chowają. Lecę jakis obiadek uszykować a po drodze jeszcze do polskiego sklepu po jakieś pyszności. Życzę miłego i słonecznego weekendu. O właśnie widze że słoneczko próbuje się u nas przebić może coś z tego będzie. Byle nie deszcz hi hi. Pozdrawiam. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×