Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość ericzka
wtedy zapanowałby raj na ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ericzka
A u Nas nie spotkałaś się z nietolerancją ponieważ ludzie sa zbyt dobrze wychowania aby mówić wam to w oczy w realu.... to chyba jasne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ericzka... Muzulmany nie "targuja" z Allahem. To smieszne ze piszesz "lista" zeby akceptowac nasza religie. Juz napisalem o tym cos: 02:18 InzynierNocny (inzyniernocny@tlen.pl) " 132, bo poprostu mamy inny punktu widzenia. My najpierw wyznajelismy ze Bog jest tylko jeden i Bog wie wystko, widzi & slysi wszystko. My nie wiemy tak jak Bog wie. I dlatego od razu akceptowalismy ze wszystko co chodzi od Boga jest piekny, dobry bo Bog jest piekny, nie robi bledy. Jesli zaczynamy mowic "ten ten ten nie podoba mi sie" o rozkazy od Boga, wtedy to jest rowno powiedzienie "O Boze Ty nie trafiles dobry ja znalazlem lepszy" (Allah bron nam mowic od tym). Wszystki inny kto krytikuja zasady na pewno maja inny punktu widzenia niz my. Wiec wcale inna situacja" Teraz patrzymy na twojej "listy" 1. Kto uzyje albo nie uzyje.. W rodzinie technicznie maz jest silniejszy i moze nie pozwolic wiary zony & dzieci (u was tez meczyni bije zony tak... pamietaj o tym) 2. Pozwalac inna wyznania tzn akceptowac ta inna wyznania prawidlowa. Jesli on wyznaje ze inna wyznania niz Islam jest prawidlowa, tzn on robi "szirk" tzn rownosc cos z Allahem. Kto tak robi, pokazuje ze nie wyznaje w Allaha jako jeden Bog. 3. W historii i teraz, inny wyznanii zostali tolerowany. Przed podboc Stambule, kosciol orthodox powiedzial ze "wolimy Turecki turban niz katoliczkiej szapka". Mozna dawac wiele przyklady. 4. Dla Muzulmanow, reguly do pelnienia wszedzie, nie tam inny tam inny. 5. Juz odpowiedzialem 6. W Islamie sex bez slubu nie wolno. Kto tak robi, wpelni grzech. Wiesz co, co pisales ze chcesz Islam zeby wygladal jak wasza wiare. To jest powod czym napisane w Kur'anie: " I nie beda nigdy z ciebie zadowoleni ani wyznawcy judaizmu, ani chrzescijanie, dopóki nie pójdziesz za ich religia. Powiedz: "Zaprawde, droga Boga - to jest droga prawdziwa!" I zapewne, jesli ty pójdziesz za ich namietnosciami - po tym, jak przyszla do ciebie wiedza - nie bedziesz mial przed Bogiem ani opiekuna, ani pomocnika. " (Bakara, 2:120)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos dodatkowego... Udalo sie odpisywac ten "lista", ale tez moglby nie pisac niczego. To nie zmieni ze reguly przez Allah sa nie dobry. Poprostu ludzi my mamy limitowany inteligentnosc, jesli cos nierozumiemy wtedy powiedzmy "moze jest dobry powod ktory ja nie wiem" i zaufamy Allaha. Nie krytikowac, nie oskarzac, nie protestowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba spijacy jestem dzisiaj... To nie zmieni ze reguly przez Allah sa nie dobry. mialo byc To nie znaczy ze reguly przez Allah sa nie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ericzka
Punkt 1,2 Boicie się że żona i dzieci będą wyznawały inna religię niż islam- ok. Nie rozumiem tylko - co w tym złego? przecież judaizm,chrześcijaństwo, islam mają tyle wspólnego... wierzymy wszyscy w tego samego JEDNEGO Boga, w uniwersalne wartości takie jak: miłość, pokój,szacunek itp. Nie lepiej skupić sie na podobieństwach miedzy tymi religiami? wg mnie mąż mułzumanin i żona katoliczka wierzą w tego samego Boga tylko podążaja róznymi drogami do jednego celu.... chyba że uwarzasz że wierzymy w innych bogów.... Punkt 3 Chodzi mi o wolność wyznaniową dla chrześcijan w pewnych krajach mułzumanskich w tych czasach, a nie w przeszłości Punkt 4 przykład ż życia: w pewnym małym wloskim miasteczku do szkoły podstawowej uczęszcza 20 dzieci włoskich i 5 dzieci mułzumańskich. Ostatnio mułzumanie zażądali zdjęcia krzyża w klasie, w której uczą się dzieci. Pytanie- czy mają prawo tego żądać będąc w kraju chrześcijańskim, jako mniejszość. Włosi tolerują ich religię, zaś oni nie szanują religii gospodarzy. Punkt 6 dziwią mnie Turcy w Niemczech- żonaci mężczyźni chodzą na dyskoteki i podrywaja inne kobiety na sex, podczas gdy ich biedne żony siedzą pokornie w domu z dziećmi. Chyba że uważacie że sex z niewierną to mnijszy grzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ericzka
Inżynier napisał: Poprostu ludzi my mamy limitowany inteligentnosc, jesli cos nierozumiemy wtedy powiedzmy "moze jest dobry powod ktory ja nie wiem" i zaufamy Allaha. Nie krytikowac, nie oskarzac, nie protestowac. Nie boisz się,że przez to zabijasz w sobie wolną wolęi przestajesz myśleć? a skąd wiesz że tego chce Bóg co jest zapisane w swietych księgach.Wiesz że księgi mogą być sfałszowane, żeby móc kierować społeczeńswem które ma słuchać uczionych w piśmie, nie myśleć i protestować, nie buntować się.... To co napisałam powyżej odnosi sie do wszystkich religii, nie tylko do islamu...żeby było jasno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ericzka : Chciałabym Ci wytłumaczyć że Muzułmanie wyznają wszystkie Księgi Allaha, które Allah zesłał ludzkości poprzez swoich Proroków. Znamy nazwy tylko niektórych z tych ksiąg, np. Księgi Abrahama, Tora, Mojżesza, Psalmy (Zabur) Dawida, Biblia Jezusa Chrystusa (PzN). Nie powiadomiono nas o tytułach innych ksiąg, które zostały objawione innym Prorokom. Dlatego nie możemy rozstrzygać, czy inne księgi religijne pochodzą czy nie od Allaha. Wierzymy, że wszystkie Księgi pochodzące od Allaha są prawdziwe. Z wymienionych wyżej ksiąg, Księgi Abrahama (PzN) zaginęły i nie pozostał po nich nawet ślad w literaturze światowej. Psalmy Dawida, Tora i Biblia istnieją u Żydów i Chrześcijan, ale wiadomo, że ludzie zmienili je i przekształcili. To Ludzie zdecydowali o obecnym wyglądzie Biblii, sami decydując które Ewangelie umieścić, które pominąć. W międzyczasie Ewalgelie zostały wielokrotnie przetlumaczane na wiele języków, a wiadomo każde tłumaczenie zawiera drobne sugestie tłumacza. Nie idzie przetłumaczyć słowa-słowem. Ostatnia objawioną księga Allaha jest Koran. To jedyna Księga która zachowała swój niezmieniony kształt do dnia dzisiejszego, nikt nie zmienił tam ani jednej literki. Słowo Koran odnosi się więc tylko do tekstu arabskiego. Tłumaczenia w innych językach są dla muzułmanów tylko interpretacją, ponieważ nigdy nie ma pewności, czy tłumacz (istota ludzka) zrozumiał właściwie myśl Allaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
no i taka macie przykra wiare-jeden muzulmanin rozumie cos na swoj sposob drugi na swoj sposob , i mamy swiete wojny i inne wasze islamskie wynalazki, bez odbioru agnes i inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam odpowiedziec od ostatny do wczesniejszy. O innych religii, tak ich ksiazki juz nie istnieja. Ani ksiazka zydow ani chrestianinow wersja oryginalna nie istnieje. To biblia co czytacie, nie slowo Boga, tez zgadzacie, istnieje listy, i cos inny. Ale Kur'an, slowy Allaha. Ani kropka nie zmienil. Nawet w muzeumy istnieja pierwszego kopii. Jedna cuda Kur'anu jest Kur'an jest tylko jedna ksiazka ze ludzi pamietaja cala ksiazke. Taki osoby maja na imie "hafiz". O innej ksiazki, nawet authora ksiazki sam nie pamieta gdzie co napisal, ale hafizy pamietaja cala Kur'anu. W Warszawie ja znam 2 osoba taka. Punkt 6: Nie interesuj sie kto co robi. Mowimy o zasady. Ja tez znam situacji o ksiedzy homoseksualisci, daja pieniadze kosciola kobiecie aby zamykali sie po sexie (nawet w USA jeden kosciol deklarowal bankrupcja z tym powodu), w Rodos jeden ksiadz sprzedal jedna Grecka i jedna Polka i powiedzial w sadu "ja pomoglem im, potrzebowali pieniadze". Ale ja nigdy nie powiedzialem "to wasza religia". Wiem ze to falsz ludzimi. Ja oczywiscie mialem do powiedzienia o zasady i powiedzialem, powiem. Ale nie ocenie religii z akcjii ludzimi. Powtarzam. W ISLAMIE SEX BEZ SLUBU NIE WOLNO. I TO JEDEN WIELKIM GRZECHEM. Punkt 4: Nadal zamieszasz nacja i religia. Widzialas ze sa Muzulmany z Polakami tez. Jaka jest zwiazek z nacja? Punkt 3: W Stambule jest oficjalny wiecej niz 120 koscioly. Tylko w Stambule. Jescze sa kosciol-domy otworzone przez misjonerow ktore nielegalny, moze razem 200 albo wiecej. W Warszawie ile meczeci sa? 3. W calym Grecji? 0 oficjalny. Wiec zobaczysz torelacja. Punkt 1,2: Widze ze nawet nierozumiesz powodu istniejec twoja religia. Allah wysylal Jezus (Hz. Isa AS) bo religia zydowska zostal zmienil przez ludzi. Ksiazka, zasady... I przez kosciol tez wasza religia zostal zmieniony. Powiezialem dzis jak to zrobione. Wiec Allah wysylal Hz. Muhammed (SAV) i Islam chodzil dla calymi ludzimi nie tylko jedna nacja. Wiec, czemu jestes chrestianka jesli wyznajesz tak samo Islam albo te inne 2 religii? No zostan Muzulmanka albo zydowka? Nie? Bo cos tak? Teraz tylko w Islamie nie ma rownosc dla Boga. Bog jest jeden i nie ma partnera w niczym. Nie ma syn, corka albo cos. Skoro Bog tak powiedzial ze nie urodzil, nie zostal urodzony, jak moze czlowiek powiedziec "nie, Ty masz syn, corka..." To nie znaczy "Boze Ty klamjesz, ja znam Cie lepjej niz Ty" (Allah bron nam od tak mowic) Uniwersalne wartosci nie wystarczy. Wymysl, ze jestes bardzo dobra pracowniczka w firmie A, i po koniec misiac prosisz o wyplaty od firmie B. Prezes firmy B ciebie tak mowi prawda? "Ilekolwiek dobry pracowalas, nie pracowalas dla mnie, nie ma wyplaty". Muzulmany robi dobrosc, pomodlic sie, pomagac, cokolwiek dobry dla Allaha. Po umrzec jest mozliwosc slysiec "dla kogo robilas dobrosc, idz popros pomoc od niego!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ericzka
wiem że biblia była wielokrotnie zmieniona, dogmaty zmieniane przez papieży dla zysku, władzy itp. koran nie jest zmieniony, jest oryginalny, ok. Ale koran też zapisał człowiek, nie zrobił tego osobiście Allah, więc skad ta pewnośc że tam zawarta jest wola Allaha? Nistety nikt nie widział i nie słyszał prawdziwego Boga, zawsze słowo boże jest zapisane jest zapisane przez ludzi, niby natchnieni, niby objawienia- ale jest to mało wiarygodne ( chodzi mi o ogólnie o te 3 religie, a nie tylko islam) i to mnie smuci...więc ten wasz argument nie jest "żelazny" my wierzymy w 1 boga, tylko w 3 osobach, ale to 1 bóg. zresztą nie bedę zagłębiać się w te sprawy - to już dzialka dla teologów, sprawa dyskusyjna nawet dla samych chrześcijan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kur\'an nie zapisany przez czlowieka. To prawdzila slowa Allaha. W Kur\'anie istnieje wiele cudow ktore czlowiek nie moze wiedziec w tym czasie tzn 1400 lat temu. Jeden przyklad juz dalem: http://sonoftherain.nazwa.pl/cuda/ce.jpg Te zdjecie zrobione przez Hubble i dodalem link na dole z NASA. Na dole, wersety z Kur\'anu. Ktore dokladnie opisuje te zdjecie. Ogladac za darmo.. http://sonoftherain.nazwa.pl/cuda prosze o poczytanie troche ta ksiazke. Widzisz wtedy jak modern nauka potwierdzi cuda Kur\'anu. Od misja gory do pszcoly, informacje o 2 morze razem ale wody nie zamiesza sie... I jescze powiem cos. Hz. Muhammed (SAV) byl \"ummi\" tzn nie znal czytac i pisac. Jak to mozliwe nawet nie zna pisac & czytac i widzi jak Hubble? Ta mala ksiazka bardzo warto poczytac. Wtedy porozumiesz ze Kur\'an nie moze byc slowo ludzi. My wierzymy 1 Boga. Ale wy nie wierzycie Ostatniego Proroka (SAV). Bog wysle nam Prorok, ale ludzi mowi \"To nie Prorok, Boze Ty klamjesz\" (Allah bron nam od tej zdany). Jesli nie wyznajesz Ostatniego Proroka Hz. Muhammed (SAV) wiara nie jest prawidlowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ericzka
Nie możemy uznać ostaniego proroka ponieważ Jezus nas ostrzegał, że wielu fałszywych proroków przyjdzie po nim, którzy będą zwodzić ludzi i że mamy pozostać czujni i nieufni wobec nich. Zresztą, już dość tych rozważań religijnych, bo zrobił sie nowy watek na tym forum, tylko że sprawy religijne, filozoficzne są tak wciagajace że mozna dyskutować o nich bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, przecierz wszyscy wiedzą że turcja i ten cały islam chcą opanować świat, to jest jak adolf, nie dajmy sie opętać temu czemuś. A 123 ma racje! i wogule, Inżynier, cały czas wstawiasz tu jakieś biblie, i co mi z tego, jak sam sie wysłowić nie umiesz tylko kopiujesz i wklejasz, myślisz że nawrócisz kogoś na islam? ha! na pewno nie mnie, ja nie jestem kolejną naiwną kretynką z polski, która daje sie omamić i przyłączyć do tej całej wojny. Wiesz co, do wszystkiego się czep, ale do polski mi się tu nie mieszaj!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DodziaDorcia Zwolnij trochę kobieto :P Nie Ty rządzisz w tym kraju :P Zbyt fantazjujesz o swojej pozycji w Polsce i społeczeństwie. Co do wysławiania.....no cóż taki temat wybrałaś Dodziu..... On Turek - nie wiem liczyłaś że Turek ma obowiązek znać perfekt język Polski? Ciesz się kobieto że on stara się chociaż pisać w języku jaki Ty na szczęście znasz......bo już widać że z angielskim kiepsko u Ciebie....a gdyby Turek napisał do Ciebie po Turecku to nie miałabyś tematu aby pokrzyczeć, bo i tak nic byś nie zrozumiała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz, Jezus tez powiedzial ze jescze jeden Prorok bedzie chodzil. Nawet w biblii "Barnabas" istnieje imie po innym jezyku po Arabsku znaczy "Ahmed" jedno imie naszego Proroka (SAV). (Muhammed (SAV), Mustafa, Ahmed, Mahmud). Czlowiek tez ma inteligentnosc, Islam nie jest szkola moon albo mormony. Islam jest prawdziwa religia. Nie wierzyc rozumiem, ale tehnicznie nie mozna powiedziec ze On (SAV) nie jest Prorokiem. Jak powiedzialem ostatni, pokolejny modern nauka potwierdzi cuda Kur'anu. Jesli mowisz On (SAV) nie jest Prorokiem, wytlumacz mi te zdjecie prosze, ktory dalem link. Skoro sama zgodzisz ze biblia co macie nie jest prawdzila Biblia (Indzil) i pisane przez ludzi, kosciol dodal dogmy, jak mozna byc pewien ze co powiedzial Jezus? A w Islamie, jest nauka nazywa sie "Ehadis" tzn nauka Hadisy (Hadis = Zdanie Hz. Muhammeda (SAV)). W tym nauce bez potwierdzeniu nie akceptowali jako "Hadis". Ja dam przyklad: Imam Bukhari (jesli dobrze pamietam) slysial ze ktos wie nieznany Hadis. I on poszedl popytac. Widzial on chce jego osiol chodzil do niego. Pokazuje pusta reka jakby podaje cos dla osiola... I Bukhari wymyslal ze "ta osoba klamje do osiola, ja nie moge zaufac jego zdanie" i wrocil. Teraz ludzi w Europie tez wyznaje ze nauka Ehadis jest duzo lepjej niz zbierzyc biblia. Jescze nawet nie powiem o Kur'anie. ericzka, my nie zamusimy zebys zostala Muzulmanka. Ale polecam zebys poczytala ksiazki co ja podalem wczesniej linki http://sonoftherain.nazwa.pl/cuda (Cuda Koranu) http://www.fundacjamevlana.pl/files/PRAWA_ISLAM.pdf (Prawa i Wolnosci w Islamie) http://www.fundacjamevlana.pl/files/Maria.pdf (Maria w Islamie) http://www.fundacjamevlana.pl/files/fundacja_po_korekcie_tereddutler.pdf (Pytania i Odpowiedzi Dotyczące Islamu) http://www.fundacjamevlana.pl/files/zalacznik-063a8d-3.pdf (Muhammed (SAV) Wyslannik Boga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodziu, nadal jestes tutaj? Co ja mam zrobic? Trzymac od twoj dlon jak maly kotek i wysylac do tego szpitalu? Kup sobie bilet rzeszta ja pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
a do nieba idą jeszce islamscy bracia obwieszeni trotylem ktorym udalo sie zdetonowac w tlumie, w koncu wierza ze beda męczennikami... zaiste-islam jest super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę kto tu wylądował Jareczek Jarek_84 Hmmmm widać masz wszechstronne zainteresowania.....Nawet masz swój temat na forum : Temat: czy jest tu JAREK_84? odezwij sie jak bedziesz .....a czytam temat o Tobie i widzę koledzy się naprawdę martwią....... Szukają tez Cię w innym temacie :Temat: Jest tu Jarek_84? ..... poczytaj tam tez masz rzesze wielbicieli hmmmm ale patrze dalej a tam temat : Temat: Jarek_84 mi się oświadczył Rety ????? to co tu robisz ???? Faceta z Turcji chcesz poderwać ??? Czy zgubileś swój temat? ....... a już wiem ukrywasz się bo na temacie : lista osób skończonych na kafe czolowe miejsce zajmuje : jarek_84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
inżynier ile dziewic by na ciebie w raju czekalo jakbys sie w powietrze wysadzil;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie wiem ilosc, ale znam ze nie jak "crusader war"... Poczytaj czemu orthodoxy i katolicy nie maja kontaktu od 1000 lat zamiast liczyc dzewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×