Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość 132
kazda krytyka bedzie przez was odbierana jako atak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed slubem bardzo sczegolnie rozmawiac aby nie miec niespodzianki 123. Gdziekolwiek to tak samo dziala sie. O kazdej wiary logyka tak sie dziala: Akceptujesz cos i nie akceptujesz cos. Nie chodzi wszystko razem. I dla Ciebie nie jest dobry, jesli ktos akceptuje cos ktory Ty nie akceptujesz. Wiec nie dziwic sie spodziewac ze on moze miec nadzieje ze kiedys ona zmieni wiare. To jest dowod ze on chce jej dobrosc, mozesz wymyslec ze on postara sie pilnowac jej caly zycie i po smierc, tzn nie "ja nie interesuje" , pokazuje ze on daje jej wartosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
on , on i on-czy w islamie chociaz raz ona daje wartosc ona ma zdanie ona ma zycie czy tylko poddanstwo wobec meza? bo wychodzi na to ze poddanstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 132: Ja wyraziłam swoja opinie. Tez mieszkam w Polsce, jestem Polką. Nie kazałam jej przejść na Islam, nie mam takiego prawa. Muzułmanin może tłumaczyć, objaśniać, ale nigdy żądać aby ktoś zmienił swoją religię.Już pisałam wiara jest sprawą serca i świadomości, z których obie pozostają poza dziedziną siły i przemocy. Koran mówi :" Ty nie prowadzisz, którego sobie zamyśliłeś, lecz Bóg prowadzi tych, których chce wieść Drogą Prostą "( 28:56) .....więc sam widzisz ja nie mam mocy aby kazać komuś zmieniać religię. Ja poradziłam "zagubionej duszy" aby poczytała o Islamie, poznała zasady i jeśli Allah pozwoli ona zostanie muzułmanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona ma zdanie 132. Wiele razy pisalismy o tym w forumie, rozny przyklady. W Islamie jak wiele inny tematy, zycie rodziny tez definiowany. Kobieta jest czlowieka, nie niewolniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 132: Chce przypomnieć że jestem kobietą, Muzułmanką. Nie czuje się zniewolona, uzależniona, pozbawiona wolności. W Islamie jest wyraźny podział ról w małżeństwie : są prawa męża, ale i prawa żony, podobnie jak obowiązki męża i obowiązki żony. Niezbyt uważnie czytasz to forum , bo wielokrotnie była mowa o pozycji kobiety w Islamie. Ja podam link, jeśli ciekawi Cię to zagadnienie poczytaj http://www.muzulmanka.pl/kobbieta_islam_/pozycja_kobiety_w_islamie.htm a potem zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
czytalem to forum i duzo jest glosow wlasnie negatywnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
132, bo poprostu mamy inny punktu widzenia. My najpierw wyznajelismy ze Bog jest tylko jeden i Bog wie wystko, widzi & slysi wszystko. My nie wiemy tak jak Bog wie. I dlatego od razu akceptowalismy ze wszystko co chodzi od Boga jest piekny, dobry bo Bog jest piekny, nie robi bledy. Jesli zaczynamy mowic "ten ten ten nie podoba mi sie" o rozkazy od Boga, wtedy to jest rowno powiedzienie "O Boze Ty nie trafiles dobry ja znalazlem lepszy" (Allah bron nam mowic od tym). Wszystki inny kto krytikuja zasady na pewno maja inny punktu widzenia niz my. Wiec wcale inna situacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 132 : Masz rację, bo do tego służy forum, do wyrażania swoich opinii. Wiele jest tu głosów kobiet zranionych przez Turków, przez mężczyzn muzułmanów. Ale to nie powinno dawać ani obrazu wszystkim Turkom , ani tym bardziej wszystkim muzułmanom. Ja i mój brat zabieramy głos jeśli chodzi o religię, staramy się wytłumaczyć jeśli ktoś obwinia Islam o "złamane serce" lub poprostu nie zna Naszej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
wasz punkt widzenia jest wasz-i ok i miejcie go sobie w swoich krajach , a polkom wyjezdzajacym do kraju meza wyznajacego islam wspolczuje-bo jest powazna podsyawa by wspolczuc , o zlym traktowaniu zabieraniu dzieci itd itp przez islamska rodzinke ciagle sie slyszy . nie mowie ze to regula , ale czesto tak jest. wiec najlepiej wybierajcie partnerow ze swojego wyznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Miejcie w swoich krajach"... Nie tak dziala w Europie wyznac inna, w Asii wyznac inna. Wiem ze ludzi slysia duzy "urban legend" i za duzo ogladaja Rutkowski, bo ja mieszkam w Polsce 5 lat jako Turek nie slysialem w Turcji co slysialem tutaj o nas. Jak pisalem na dole, problem moze chodzi od nie dyskutowania od poczatku 132. On mysli a jaka piekna blondynka, ona mysli o jaki facet przystojny czarne oczy o czaaaarrne oczyyy... Od razu do do slub, potem on mowi cos innego ona mowi cos innego, nie ma zgodzic, potem problemy albo rozwod. Zgadzam sie, wolimy miec homogeniczniej wyznanii w domu. Ale to nie chodzi ze jesli ktos interesuje sie z Islamem, powiedziec "jestes Polka wiec Polki nie zostaja Muzulmanka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 132: Nie jestem mężczyzną :))) Ale moim mężem będzie muzułmanin a moje miejsce będzie przy nim. Bez względu czy w Polsce czy innym kraju. Znam zasady Islamu i nie mam powodu obawiać się założyć rodziny muzułmańskiej. Nie zaprzeczam że w niektórych krajach dochodzi do sytuacji o jakich piszesz. Islam ma wiele odłamów, nie wszystkie prawidłowe. Na dodatek w krajach często panują różne obyczaje kulturowe. Dlatego ja również zanim zdecyduje się na ślub będę chciała poznać dobrze poglądy mojego kandydata na męża, zasady jakie on akceptuje i kulturę kraju z jakiego pochodzi. Pamiętaj że małżeństwo : katolik-katoliczka, czy muzułmanin-muzułmanka nie zawsze jest z założenia bardziej udane i szczęśliwsze niż w przypadku : muzułmanin - katoliczka. Dlatego przed ślubem warto poznać wzajemne oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona dusza...
Rozumiem, i szanuję zasady Islamu. Ale stoję na przegranej pozycji ponieważ, jego rodzice chcą,aby ich syn poślubił Religijną Muzułmankę, a nie kobietę, która być może kiedyś się nią stanie. Agnes252 ,to prawda co napisałaś w swojej pierwszej wypowiedzi, oni się boją, że ja jako kobieta wychowana w innej kulturze i religii , nie będę dobrą żoną , dla ich syna. Niestety nie mam możliwości udowodnić im, że jest inaczej. Tak czasem bywa, i muszę się z tym pogodzić, dzięki za dobre słowa. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona, przykro mi:( Może trudno ci teraz w to uwierzyć, ale jeszcze znajdziesz swoje szczęście. Trzymaj się ciepło:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"Zagubiona duszo \" Ja również pozdrawiam. Niestety podobnie jak na tym forum można spotkać wypowiedzi Polaków mających w głowie gotowy obraz \"Turków\", tak i my mamy nie zawsze dobry wizerunek w świecie. :( :( :( Teraz życzę wytrwałości....czas pokaże jak ułoży się Twoje życie... czas leczy rany, ale też może przynieść niespodziewane rozwiązania. Jeśli się kochacie probuj nadal walczyć. Znam przykład dziewczyny polki która tez długo walczyła o akceptacje u Tureckich teściów ale się udało. Widzę że Tobie zależy i nawet zainteresowałaś się Islamem, to dobrze. Widzisz ja jestem Muzułmanką, nie mam jeszcze męża ale tez nie mogę zakładać ze w przyszłości nie spotkam się z takimi problemami jak Ty.... Islam jest moją religią, chce żyć według zasad, ale w głowach \"przyszłych teściów \" tez może być zły obraz Polki. Dlatego rozumiem Twój ból. Trzymaj się i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiecie co? nie rozumie jak sie można związać z jakimś turkiem :O. oni sa straszni, może niektórzy ładni ale to jacys terroryści, i turcja jest niebezpiecznym krajem dla kobiet! zwłaszcza kobiet! tylko jakaś totalna idiotka była by wstanie temu zaprzeczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
do zagubiona dusza ty to tak przezywasz a co na totwoj ukochany nic o tym nie piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
deklaruje sie jako idiotka i zaprzeczam temu co mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
turcja to nie irak, iran ,afganistan .jedna podstawowa zasada tam nie ma szeriatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
wcale nie uwazam zeby turcja byla krajem niebezpiecznym dla kobiet.bylam w turcji z mezem na wakacjach i u tesciow.i bardzo mile wspominam ten czas.nikt nas nie okradl na ulicy,auta tez nikt nie ukradl nikt mnie nie zgwalcil zadna krzywda mi sie nie stala.o wiele niebezbieczniej jest w polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W raporcie Interpol mozna znalesc ze dla turistow Turcja jest jedny najbezpieczniejszy kraj. Dla dodzii albo kondorcja albo ktokolwiek, czemu nie mowisz o swojej doswiadczenii z Turkami? Tak sczegolny mowisz ale potem cicha... Istanbul dla ciebie bezpieczniejszy, bo nie przychodzic & wychodzic do spitalu mentalnym w Stambule jest kontrolowane. Ponownie podaje adres do tego szpitalu: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Demirkapı Caddesi Zuhuratbaba Bakırköy +90 212 543 65 65 Maja serwisy ambulance, mysle ze mozna zabrac od lotnisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://pl.youtube.com/watch?v=t-X_E4JSntA Istanbul, moje miasto... dodku przykro mi w tym filmu ten szpital nie istnieje. Ale zrobilem cos specjalne dla ciebie :P Idz do http://mapy.google.pl , poszukaj "Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Istanbul Turcja" od razu znajdjesz. Potem poszukaj "Atatürk Havalimanı, İstanbul, Turcja" i widzisz w mapie, miedzy im 4.4. km okolo. Z taksowka nie polecam bo taksowki nie dla wariaci (co ty mowisz o Turcji to baardzo stara bajka, wiec dla ciebie powiem "antik wariat" zamiast tylko "wariat" mam nadzieje nie gniewasz) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona dusza...
Do turk. Nie chcę aby, robił cokolwiek wbrew swojej rodzinie, nie chcę aby postawili go przed wyborem, Ja, albo Oni. Mówi że jest mu bardzo ciężko. Oboje podjeliśmy decyzję, nie ma sensu przedłużać czegoś co nie ma przyszłości. Nawet gdyby postawił na swoim ,i mimo wszystko byłby ze mną, to wiem ,że nie byłby do końca szczęśliwy, bo przeciwstawiłby się rodzinie. Nie chcę tego bo wiem, ile oni dla niego znaczą. Nie mogę być aż taką egoistką. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzia, idąc twoim tokiem myślenia więc: Turcy to terroryści, Polacy to złodzieje, Niemcy to hitlerowcy tak? Zagubiona, trzymaj się, życzę ci szczęścia w dalszym życiu , obyś już nigdy nie doświadczyła takiego żalu i straty🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed chwilą w rozmowach
w toku kobiety opowiadały o piekle z arabami, ale moderatorzy zaraz kasują wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turk
kiedy ja poznalam mojego meza on byl w trakcie rozwodu ze swoja zona (corka siostry swojego ojca).byl pierwszym w swojej rodzinie od 50 lat,ktory sie rozwiodl(bo wczesniej malzenstwa konczyly sie tylko w przypadku smierci jednego z malzonkow).ojciec go wyklnal.potem dowiedzial sie o nas,tez nie byl zadowolony.przez 2 lata nie utrzymywali zadnego kontaktu.a po 3 latach tesciowie przyjechali do nas i wszyscy plakali ze szczescia.od poczatku tej historii minelo 8 lat.teraz jestesmy w stalym kontakcie tesciu mowi na mnie ayse gelin i wszystko jes dobrze.co proboje ci powiedziec ,ze nie rezygnujcie z milosci jezeli naprawde sie kochacie i zapewniam cie ze po jakims czasie wszystko sie ulozy.jest takie tureckie przyslowie ,ze na starosc ludzie kruszeja i tego zycze rodzicom twojego wybranka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka83 , nie powiedziałam że wszyscy turcy tacy są, ale taka jest prawda! taka tam jest kultura! A co może mi wmówisz że polacy to nie złodzieje a niemcy to nie hitlerowcy? to jestes w błedzie bo to jest prawda, dam może przykład, zauważ że wszystkie programy w telewizji polskiej sa odgapione od jakichs niemieckich programów albo angielskich, i to jest 100% prawda że polacy to złodzieje i sie pod tym podpisuje, tak samo niemcy tez maja nazistowskie poglądy, a turcy są zaborczy i traktuja kobiety jak zdziry, dzisiaj szły rozmowy w toku więc mogłaś sobie pooglądać, co tam mówią o arabach..a jak widze ludzie w dzisiejszych czasach boja się prawdy! ale na pewno nie ja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zagubiona dusza nie poddawaj sie zarowno jak ty to i on jezeli mu naprawde na tobie zalezy i cie kocha to zrobi wszystko zeby sprawy sie inaczej potoczyly wiem sporo o sytuacji o ktorej mowisz z wlasnego doswiadczenia i wiem tez ze jezeli dwoje ludzi sie na tyle mocno kocha i wierzy we wspolne szczescie to wszystko jest mozliwe i nie ma tak ze to bajki 1000 i 1 nocy i ze to nie zyciowe czy cos w tym stylu bo wiem ze chciec tylko naprawde i szczerze tzn moc trzymam za was kciuki naprawde bardzo mocno i czekam na dobre informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 132
Turcja to niebezpieczny , dziki kraj , odgrodzic murem razem z calym bliskim wschodem i bron Boze nie wpuszczac do Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ericzka
132 dobrze prawisz czlowiecze :) Dać mu piwa!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×