Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość do Ayisha
Masz rację Ayisha, ja również uważam że najpierw poznanie miejsca najpierw, potem decyzja co robić dalej. Ale żeby to było takie proste.. rodzicom coś przebąkiwałam o moim chłopaku, nie wiem na ile poważnie wzięli moje słowa, a jestem z nim od roku :o nadal studiuję, szczerze, na dzień dzisiejszy to mi się nie wydaje tak nierealne , mieszkanie w obcym kraju, z Turkiem, muzułmaninem.. a jednocześnie wiem jakim jest człowiekiem, i chciałabym być z nim dalej. On po tym trzesieniu strasznie się zamknął, i dla niego jedynym logicznym wyjściem to zacisnąć zęby i rozstać się teraz, by później bardziej nie cierpieć. ale to nie wchodzi w rachubę itd.. Ja daję nam czas, wszystko powoli, najpierw skończę studia i oswoję rodziców, chcę też żeby go poznali itd... Co do jego przeprowadzki na zachód, on by chciał i może coś z tego będzie, ale wątpie bo oni mają rodzinny interes, pracuje w firmie ojca i brata, przez najbliższy czas nawet nie ma co marzyć że zostawi ich w takim czasie (po trzęsieniu) itd z resztą same wiecie.. eee nie będe już prać brudów na forum, ale chciałam z lekka nakreślić sytuację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ayisha
z tego co wiem imię zaczyna się na "E" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajabaja
Hej dziewczyny a co sadzicie o Turku ktory mieszkal przez 22 lata w Turcji nie wiem dokladnie w jakim miescie ale w srodkowej polnocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rękojeść zdobiona
a co powiecie o Istambule? jaka jest tam kultura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otwórzcie google
i sprawdżcie, albo po prostu poznajcie swoich partnerów :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rękojeść zdobiona
nic w google nie ma specjalnego o ludziach i stylu zycia w Istambule albo ja taka niewydarzona i szukac nie umiem a spytac nie spytam, bo to nie moj partner, znajomy, cos tam mowil, ale chcialbym to zweryfikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otwórzcie google
to chyba jesteś faktycznie niewydarzona ;) ludzi ocenia się po zachowaniu, słowach, czynach, charakterze a nie po samym miejscu zamieszkania. Musisz wiedzieć że Istambuł to miasto przede wszystkim 'przybyszów' z różnych części Turcji, ale także i z innych krajów. Mówi się, że to najbardziej nowoczesne miasto Turcji, a jednocześnie najbardziej zróżnicowane. Znajdziesz tam zakazane dzielnice i kobiety w czarnych czadorach, a także roznegliżowane Turczynki i renomowane kluby nocne. Dlatego, jeśli chodzi o Stambuł, lepiej poznać człowieka, niż dać się wpuścić w maliny typu: "skoro mieszka w Stambule, to na pewno jest europejski" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otwórzcie google
oczywiście, miejsce z którego się wywodzimy również nas determinuje, a już w ogóle wazne jest ono, jeśli chodzi o Turcję (wyraziste kontrasty). Już prędzej można coś powiedzieć o człowieku z innego zachodniego miasta w Turcji, czy innego na wschodzie, aniżeli ze Stambułu :) choć jak mówię, stereotypowo nie patrzyłabym - wykładowca uniwersytecki w Ankarze może okazać się takim samym, mentalnym seksistą, uwłaczającym kobiecie, jak nażelowany mieszkaniec wioseczki na wschodzie itp, itd. :) Swoją drogą, zawsze się zastanawiam dlaczego ludzie gdy oceniają ludzi z własnego kraju, kierują się prostymi, normalnymi typami zachowań, a jeśli chodzi już o kraje obce, pozostaje bezradny i wszystkich wrzuca do jednego worka, zamiast przyjąć te same kategorie, co przy ocenie swoich rodaków... ? Bardzo łatwo nam powiedzieć, że w Polsce istnieją i moherowe berety, i ludzie postępowi, ale jak już mówimy o Turcji, to już takiego rozróżnienia dostrzec nie chcemy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rękojeść zdobiona
chyba nie zrozumiałaś moich intencji, nie określam kogos po tym skąd pochodzi, chcialam zweryfikowac, czy to co mówił jest prawdą i tyle, zainteresował mnie dialog dziewczyn i wymiana inf na temat miast z jakich pochodzą ich partnerzy czlowieka poznałam, gdybym go nie traktowała jak kazdego normalnego, napotkanego faceta i określiła 'z góry', to ta znajomosc nie mialaby miejsca, ale wiesz trzeba byc czujnemu, bo pozory mylą, tą zasade stosuję do kazdego, do polaków rowniez, bo to z nimi miałam przykre doswiadczenia (kłamcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdź google
rozumiem, to ja jestem jedną z tych dziewczyn które wymieniały info :D i jak skonfrontowałaś moją opinię o Stambule, z tym co zostało Ci przedstawione przez Turka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdź google
aaa a te moje przemyślenia były o tak w próżnię, nie do Ciebie, bo niby czemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdź google
w ogóle, Stambuł nie oddaje tego czym i jaka jest Turcja, bo Stambuł to mieszanka i mix, pomieszanie z poplątaniem, jak cały ten piękny kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rękojeść zdobiona
otwórzcie google no właśnie mój znajomy powiedział, że Stambuł to nowoczesne miasto i że żyje się tam 'szybko' czyli mówił prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
dokładnie :) Stambuł jest świetny, ale ja nie lubię takich wielkich, zatłoczonych i głośnych metropolii, ale chętnie jeszcze odwiedzę go nie raz, nie dwa :) jak to określił mój chłopak: Stambuł to drugi Nowy Jork :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cad
Oczywiście nie wszystko zależy od tego z jakiego miasta pochodzi ALE BARDZO WIELE. I tutaj nikt mnie nie przekona, że to nie ma znaczenia. Wsch od Turfcji i zachód Turcji to dwa zupełnie inne światy. PAnuj a tam inne zasady, inne zachowania, inne relacje między ludźmi - różnice są naprawdę duże. A wiem to doskonale, bo jak już pisałam od 4 lat, na co dzień mam styczność z turkami, jak nie chłopak, to znajomy, przyjaciel. To ludzie z różnych miast. I to nie przykład jednej czy dwóch osób a kilkudziesięciu, bo turków w Polsce znam naprawdę dużo (szczególnie w Warszawie), znjaomi znajomych, wiadomo. Dlatego mam porównanie. Więc nie rzucam słów na wiatr :) Co do Stambułu to chyba raczej jasne. Po pierwsze to zachód. Po drugie, wiele się słyszy o Stambule, to ogromne miasto, bardzo rozwinięte, nowoczesne... Przez co i życie jest bardziej nowoczesne - przez to poglądy i całe spojrzenie na świat jest bardziej nowoczesne... Co tu dużo tłumaczyć. Teraz uciekam. Odezwę się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cad
Wpis powyżej oczywiście nie jest niego autorstwa. Ktoś podał się za mnie. Nie rusza mnie to specjalnie bo oczywiste jest, ze ja nie napisalabym czegoś takiego. Jest tu ktoś odpowiedzialny za porządek na tym forum? Żeby się tacy jak ten/ta wyżej nie wypowiadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
spoko Cad, My wiemy że to nie to to pisałaś :) oczywiście zgadzam się z tym że miejsce pochodzenia mówi dużo o człowieku, a już w ogóle mówi dużo w Turcji :) choć, patrząc chociażby na mojego chłopaka, nie chcę generalizować :) Co do Stambułu to jeszcze coś dodam. Miasto jest, owszem, rozwinięte i nowoczesne. A czy to przekłada się 'nowoczesność' poglądów jego mieszkańców.. to już zupełnie inna historia ;) Hasła "nowoczesne, rozwinięte" mogą niektórych zmylić i jadąc tam turyści czasem doznają niezłego szoku, bo są zdziwieni że w takim 'zeuropeizowanym' Stambule jest tyle.. kobiet w chustach lub czadorach! ;) a więc z tym określaniem Stambułu bym uważała. Bo rozwinięcie gospodarcze kraju (a w tym Turcja faktycznie bije chociażby Polskę na głowę, ale to inny temat), to co innego jak mentalność jego mieszkańców ;) Dobrym przykładem są tu np. kraje Emiratów Arabskich. To perełki gospodarcze, rozwinięte chyba do granic możliwości. Ale jego mieszkańcy są BARDZO konserwatywni, prawda? :) To w ogóle pewien problem jaki dostrzegam w Turcji, i który faktycznie nie jest aż na taką skalę jak w Polsce, i to nas rozróżnia. W Turcji wiele osób myśląc że gdy ma kupę kasy, IPhona, BMW, żel na włosach i różowy t-shirt etc. jest już osobą zeuropeizowaną i nowoczesną.. tak, ale chyba tylko zewnętrznie. Posiadanie najnowszego modelu laptopa czy okularów Dolce&Gabbany (podróbek? :P ) nie czyni ich jeszcze tolerancyjnymi dla pewnych spraw. Także dziewczyny nie dajcie się zwieść pseudo-ultra-nowocześnie wyglądającym Turkom, szpanującym gadżetami. Tacy najczęściej sa własnie tymi najbardziej 'ostrymi' choć bedą Was zapewniać, że jest inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cad
Widzę ta wypowiedz (mam na myśli Twoja pierwsza) po raz kolejny na tym forum - bardzo cię chyba ten temat boli. Ciekawe czemu. Czyżby ktoś tu miał kompleksy? :) Odpusc. Bo naprawdę nikogo nie obchodzą Twoje wypociny. I jakieś minimum kultury wypadało by pokazać. Czy mógłbyś/mogłabyś łaskawie przestać wypowiadać się pod moim nickiem? To po prostu głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cad
Bebegim, post wyżej nie do Ciebie oczywiście. Tak sa w Stambule kobiety noszący chusty to sprawa jasna - ale napisałas tak jakby to świadczyło o tym ze to miasto nie jest nowoczesne itp. Według mnie, nie sprawa noszenia chust świadczy o tym, lecz zupełnie inne sprawy, inne zachowania. Wiecie jakie mam na myśli z pewnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cad
Co do tego co napisalas o pseudo-zeuropeizowanych turkach - zgadzam się w 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
Owszem, oczywiście da się zauważyć różnice miedzy Stambułem a Trabzonem chociażby :) ale do mentalności chociażby Polaków, nawet i Stambulczykom daleko. kurde, wkręciłam się w te gadki, a musze się uczyć :D Cad napisz o której będziesz wieczorem na forum to pogadamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cad
Będę jakoś wieczorem kurcze cieżko mi powiedzieć. Teraz pisze z telefonu to niewygodne. Kończę. Jakoś się zlapiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
a i jeszcze coś. mogłabyś sprecyzować jakie zachowania sprawiają że Stambulczycy są bardziej nowocześni? Chodzi Ci o mentalność (która moim zdaniem, jak wcześniej pisałam jest prawie taka sama na wschodzie czy zachodzie Turcji, to jest nawet wykształcony człowiek ma tam pewne twarde zasady których się trzyma mocno, dokładnie jak rodzinka w miasteczku na wschodzie kraju) , czy o zachowania codzienne, typu ustępowanie miejsca kobietom w autobusach? Bo własnie, jeśli chodzi o Stambuł, tam paradoksalnie znacznie rzadziej mężczyzna ustąpi CI miejsce w autobusie, niż ma to miejsce na wschodzie :) To jest coś,c o sami Turcy nazywają: "Oto co Stambuł robi z człowiekiem. Wypacza go, każe mu głowę nosić wyżej" ;) Jak pisałam, wielu Stambulczyków uważa się za Europejczyków właściwie, ale chyba tylko z nazwy, bo nie ze sposobu chociażby traktowania żon, zwierząt i ogólnego światopoglądu na pewne sprawy.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
Okej to do zobaczenia wieczorem :P Ten pode mną to oczywiście podszyw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
znaczy się nade mną :D PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
To jaki jest czlowiek, zależy również od tego jaki "nurt islamu" wyznaje. Z tego co ja zauważylam to totalne "olewanie zasad" Islamu panuje wśród alewitów. Czują się tacy wyzwoleni, nczego się nie boją, czy to jest dobre? Moim zdaniem nie, zdecydowanie opcjonują za sunnizmam , zasady napiane czarno na białym i bez "Bida" - innowacji, ktore nota bene są haram. Dzisiaj w skrócie, bo robię 5 rzeczy naraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
Ayisha - a co robisz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
i co z tą Twoją koleżanką? bo ta której czytam bloga: jej imię zaczyna się na "E".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ayisha
Acha takie tam sobie robiłam rózniaste rzeczy. Nie, to chyba, ze na blogu ma na E bo jak rzeczywiście to nie ta osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebegim
okej, to widocznie zbieg okoliczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×