Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość hrabia
Zostałem obrzezany i nie mam pretesji do rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Wymiękłam Hrabia... Idę na spacerek - wrócę później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
wczesniej napisała mowimy czytajcie uwaznie swoje wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo jak mozesz miec kiedy wlasnie to dla ciebie jest normalne. wyniosles to z domu po prostu i nie zmienisz nic piszac na forum ze to normalne ma byc dla wszytskich, bo nie masz szans przeciwko tego co mysla inni na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
Ja nie twierdze , że kazdy musi myslec jak ja tylko mi chodziło o dyskryminacji podam ci przykład jezeli jest ktoś żydem to w polsce do tego sie nie przyzna rozumiesz czy nie??????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem pol zydem i wszyscy moi znajomi o tym wiedza, a inni sie nie przyznaja bo maja wstret po wojnie , przeciez nie dlatego ze sa obzezani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
Powiem wiecej jak byłem mały jak kolega zobaczył mojego fiuta to sie smia pytał czemu masz innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
jak jestes poł zydem to witaj w klubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
a jestes obrzezany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mnie nikt nie dyskryminuje za to. nikt -nie spotkalam sie z tym:) przeciez Jezus byl zydem i chrzescijanie w niego wierza a chrzescijanie to wieksza czesc Polski. poza tym polacy duzo rzeczy nie akceptuja i jeszcze dlugo nie beda , bo takie maja myslenie i koniec . np ze geje , lesby to cos normalnego, ze sa sluby gejowskie i lesbijskie, ze moga wychowywac dzieci. tylko pomysl co powie te dziecko w przyszlosci . ze ma dwie mamy albo dwoch ojcow. moj tato to jurek a tato to marian. albo moja mama to franka a mama to kazka. rozumiesz? i po co ma ktos akceptowac to. wazne ze ty akceptujesz . nie masz pretensji do rodzicow bo w cos wierzysz z tym zwiazane. do jakiej wiary nalezysz? oto co wyszukalam: Nakaz obrzezania (brit mila) pochodzi z Tory bo pisze w Bereszit (ks Rodzaju) 17:1 "Gdy Awram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się B-g.... 17:4 Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem wielu narodów i pochodzić będą od ciebie królowie..... 17:13 pisze: Z pokolenia na pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni ma być obrzezany jego napletek, będzie to znak między Mną i pomiędzy wami, sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy który nie jest twoim potomkiem ma być obrzezany. Obrzezanie będzie wiecznym przymierzem na waszym ciele. Nieobrzezany mężczyzna będzie USUNIETY ZE SPOLECZNOSCI.- czy ty tez twierdzisz ze wszyscy nie obrzezani powinni byc usunieci ze spolecznosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem kobieta wiec raczej nie bardzo jestem obrzezana. patrz na to jak pisze. nie wiedzialam o tym prawie cale swoje zycie . dowiedzialam sie ok 15 roku zycia. i nie czuje zadnej roznicy czy bia jestem czy bym nie byla, nikt mi nigdy nie ublizyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
Tak nie twierdze a widziałas obrzezanego mezczyzne jestes pół żydówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widzialam , jedynie na zdjeciach w internecie. a po co ci to wiedziec czy to ma jakies znaczenie?? tak jestem pol zydowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
A chciałabys poznac zyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ty tak nie twierdzisz a twoi rodzice chyba w to wierzyli lub wierza skoro tobie obrzezali, wyznawali lub wyznaja to co napisalam wyzej. i duzo osob ma sie prawo z tym nie zgodzic i nie tolerowac tego , nie sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam zyda. moj ojciec nim jest. moja babcia byla ( na ktora wolalam ciocia cale zycie) moja prababcia tez byla (najbardziej ja kochalam na swiecie) moj dzidek i pradziadek( ktorych nie znalam) pradziadek umarl zanim ja sie urodzilam a dziadek zmarl w roku gdy ja sie urodzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
Rodzice są werzacy a obrzezali bo tak musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
I na pewno jest obrzezany tak jak ja? Bo rodzice go obrzezali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obrzezali, bo wyznawali to co napisalam. co ty piszesz ?jak tak mialo byc?przeciez nikt by ich nie zabil za to jakby cie nie obrzezali. tak samo jak chrzescijanie uznaja chrzest swiety. wcale nie musze chrzcic swoje dzieci ale robia to bo wierza w to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
Moi rodzice tez wyznają dlatego jestem obrzezany syn mój też bedzie a swojego syna bys obrzezała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama nie miala o tym zielonego pojecia wiec nie mogl byc obrzezany. poza tym jego matka zostawila go i oddala do domu dziecka. moja prababcia go wydostala z tam tad na swoje nazwisko i mam calkiem inne niz powinnam miec, zamiast po dziadku to po pradziadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
a jakbys poznała żyda z tradycjami to twój syn byłby obrzezany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ze sie zgadzasz z tym co wyzej skopiowalam, wyznajesz to? a przed chwila napisales: Tak nie twierdze - to sa twoje slowa. a teraz chcesz obrzezac swojego syna????? ej ty glupio piszesz!! czy ty sie slyszysz??!! nie wyznajesz czegos a chcesz to zrobic. Nie ja napewno nie bede nikogo obrzezac, bo nie wierze ze jezeli ktos bedzie nie obrzezany to będzie USUNIETY ZE SPOLECZNOSCI. czy ty to rozumiesz???? ile ty masz lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabia
Ja miałem na mysli że inni nie muszą sie z tym zgodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zastanawiam sie nad rzeczami , ktore nie dzieja sie w danym momencie w moim zyciu , czyli daze do tego ze nie mam faceta zyda wiec nie musze myslec nad tym co bym zrobila. ja napewno byla bym za WIELKIM NIE , bo nie wierze w ta teorie. rozumiesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Wróciłam - temat widzę cały czas żywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi rodzice tez wyznają dlatego jestem obrzezany syn mój też bedzie- to sa twoje slowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka73
Hrabia - zacznijmy od początku... Dlaczego dokonuje się obrzezania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×