Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość majaruda
no tu nie ma zadnych porad,idziesz do szpitala ze szlafrokiem i kapciami,a tam juz Ci powiedza co masz dalej robic,ja bylam nastawiona pozytywnie i sie udalo,tez sie balam ale teraz wiem,ze nie ma czego,wez sos do czytania,wiadomo,srodki myjaco piorace,tzn,mydlo,szampon,gabka,plyn do higiehy intymnej,reczniki ze dwa,i nastawienie optymistyczne,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagunda
Jestem przed operacją-boję się samej operacji, usypiania i wybudzania oraz tego o ile przeżyję czy po usunięciu macicy kobieta starzeje się szybciej a nie chcę brać hormonw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55-latka
Jestem już tydzień po operacji usunięcia mięśniaków razem z macicą .Długo się wzbraniałam przed tym, ale w końcu musiałam sie zdecydować, czy dobrze zrobiłam, sama nie wiem, czas to pokaże. Najgorsze mam już za sobą, w poniedziałek idę na zdjęcie szwów. Teraz to podobnież może być tylko lepiej. Sama operacja to pestka, bo sie zasypia i o niczym nie wie, ale najgorszy jest czas przed, a jeszcze gorsz po operacji, ale wszystko jest do wytrzymania, skoro ja to przeżyłam i całe masy kobiet też. Tak , że kobietki głowa do góry, gorsze rzeczy trzeba było przeżyć ,więc i to dacie radę. Jeśli ktoś miał cesarkę to taka operacja to to samo. Ja nigdy cesarki nie miałam więc dla mnie to było coś nowego. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55-latka
Z takim mięśniakiem, to nie masz na co czekać, leć puki czas na operację, albo jak to nazywają w szpitalu na zabieg. Ja własnie wróciłam z takiego zabiegu i żyję nadal, a także to była moja pierwsza operacja. Przed wyjście ze szpitala przyjechała na taki zabieg kobieta w wieku 50pare lat z brzuchem jakby była w zaawansowanej ciąży. Ta to się bała i w nocy krzyczała , że ją brzuszek boli. Jak to się skończyło nie wiem , bo następnego dnia wyszłam ze szpitala.Ale w poniedziałek idę na zdjęcie szwów, to jak sie coś dowiem,to napiszę. Więc do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batesa
🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batesa
👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batesa
:-0 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna2809
Witam ja miałam operacje 11.04.2008 tez maiałam miec usunieta macice było mi to nawet na reke bo mam 38 lat i dwójke dzieci ale po operacji okazało sie że zostawili mi macice bo okazało sie przy operacji ze nie ma potrzeby mi jej usuwac tak ze normalnie teraz miesiaczkuje co 27 dni i jaka ulga ze sie pozbyłam miesniaka który wazył 1,5 kg o wielkosci 20 x12 cm prawdziwy gigant oprócz tego byly jeszcze trzy mniejsze mialam brzuch jak w piatym miesiacu ciazy zwlekałam rok bo okropnie sie bałam narkozy ale okazało sie ze strach ma wielkie oczy!!! miałam operacje pod pełna narkoza i jestem bardzo z tej narkozy zadowolona obudziłam sie po wszystkim,bół jest do zniesienia po 6 dniach wyszłam do domu i po dwoch tyg zapomniałam ze miałam operacje teraz o niej mi przypomina blizna na brzuchu ;)))Pozdrawiam wszystkich i nie zwlekajcie dziewczyny tak jak ja !!! miesniaki podobno moga odrosnac ale nie zawsze bede teraz pod stała opieka ginekologa i mam nadzieje i głeboko w to wieze ze juz sie nie pojawia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS96
WITAM WŁAŚNIE PRZESZŁAM OPERACJJĘ USUNIĘCIA MIĘŚNIAKA WRAZ Z MACICĄ JESTEM 9-TĄ DOBĘ PO OPERACJI SAM POBYT I OPERACJA NIE SĄ STRASZNE JAK SIĘ DOBRZE DO NIEJ PRZYGOTUJE TZN.NAJLEPIEJ IŚĆ DO SZPITALA Z KOMPLETEM BADAŃ JA POSZŁAM W CZWARTEK A W PIĄTEK BYŁAM JUŻ OPEROWANA OCZYWIŚCIE STRESIK JEST JA MIAŁAM IŚĆ NA TĄ OPERACJĘ W STYCZNIU TYLKO TAK ODWLEKAŁAM. ZE SZPITALA WYSZŁAM W CZWARTEJ DOBIE .PO OPERACJI OWSZEM BOLAŁO ALE TYLKO JAK SIĘ WSTAWAŁO ALE SIOSTRZYCZKI SERWOWAŁY ZASTRZYKI.TERAZ DOCHODZĘ DO SIEBIE POMALUTKU W DOMKU SZWY JESZCZE CIĄGNĄ ALE TE W ŚRODKU.MAM PYTANKO DO PAŃ KTÓRE TERZ PRZESZŁY TĄ OPERACJĘ (CZY WY TEŻ MIAŁYŚCIE TAKIE TWARDE MIEJSCA PRZY SZWIE I BRAK CZUCIA ) BO NIE WIEM CZY TO JEST NORMALNE I SIĘ WCHŁONIE ACHA I PO JAKIM CZASIE OD OPERACJI MOŻNA SMAROWAĆ SZEW MAŚCIĄ NP.CEPANEM SERDECZNIE POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55-latka
W piątek minęły 3 tygodnie jak usunięto mi mięśniaki razem z macicą. Czuję się z każdym dniem coraz lepiej. Szef pooperacyjny już się zagoił. ale to miejsce jest twarde i jakby nie moje, ale słyszałam od siostry , że to tak musi być, że w odpowiednim czasie to minie.A smarować możesz, ja też smarowałam Arcelen i żelem Altacet, bo dodatkowo utworzył mi się krwiak. Ale na szczęście już się z nim uporałam. Jeśli ktoś wie jak długo po operacji trzeba stosować dietę to prosze mi podać, bo już mi zbrzydła. a więc dziewczyno trochę cierpliwości i wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS96
DZIĘKI ZA ODPOWIEDŻ MYŚLAŁAM ŻĘ COŚ JEST NIE TAK ALE DZISIAJ TEŻ DOWIEDZIAŁAM SIĘ OD KOLEŻANKI ŻE TE ZGRUBIENIA TO NORMALNE ONA MIAŁA CESARKĘ I NAWET DO ROKU JEJ SIĘ UTRZYMYWAŁY WIĘC JUŻ JESTEM SPOKOJNIEJSZA A JEŻELI CHODZI O DIETĘ TO TAK DO MIESIĄCA NALEŻY JĄ STOSOWAĆ MI TEŻ JUŻ SIĘ ZNUDZIŁA ALE JAK MAM MIEĆ PROBLEMY Z ZAŁATWIANIEM TO WOLĘ POCIERPIEĆ POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55-latka
Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli tą dietę należy stosować do miesiąca, to wytrzymam, tym bardziej, że już niewiele czasu mi zostało. Chociaż ,już od tygodnia zaczęłam powoli wprowadzać normalne potrawy i dobrze jest. Myślę, że dobrze robię, bo na pewno nie wolno tak z dnia na dzień się przestawić z jednej diety na drugą , bo wtedy to dopiero by były sensacje. Mam nadzieję , ze mam rację. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55-latka
Ja jestem miesiąc po operacji i nadal czuję szwy, więc chyba to normalne. Tak do końca nie jestem przekonana, bo to również była moja pierwszy operacja. Jeśli chodzi o hormony , to sprawdź co napisali w wypisie ze szpitala, czy każą brać czy nie i zastosuj się do tego. A jeśli nic nie piszą to spokojnie poczekaj do wizyty u lekarza i spytaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigo
witam proszę napiszcie o jakiej diecie jest mowa,bo ja się przed operacją męczyłam z powodu zaparć,a teraz lecę na debridacie,activi,rapacholinie itp miałam wyłuskiwane mięśniaki 16.05 czuję się dobrze tzn brzuch prawie wogóle mnie nie bolał i nie boli jest jeszcze opuchniety,ale miałam 6 lat temu cesarke to wiem,że to jeszcze parę m-cy potrwa :( proszę o informację na temat diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigo
dziękuję za odpowiedż.w zasadzie takiej lekkostrawnej diety się trzymam "niechcący" więc moje problemy mają stare podłoże w nowej,ulepszonej :( wersji. brzuch może boleć po różnych pracach domowych nie wolno np."strzepywać "pościeli,czy prania. czy któraś z was korzystała z sanatorium po operacji? jeśli tak,proszę opinię.pozdrawiam wszystkie pokrojone nkobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS96
PIERWSZE SŁYSZĘ ŻE JA MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ O SANATORIUM MOŻE PANI SIĘ ORIĘTUJE GDZIE MOŻNA SIĘ DOWIEDZIEĆ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT Z CHĘCIĄ BYM POJECHAŁA PEWNIE NIE TYLKO JA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigo
dopiero na początku lipca będę u lekarza,to dowiem się czegoś więcej.ale o sanatorium powiedziała położna,że po operacji należy się skierowanie i to tzw skierowanie poszpitalne jest korzystne,bo szybko dostaje się termin i zabiegi są bezpłatne.przy wypisie spytałam lekarza,ale on powiedział,że porozmawiamy na kontrolnej wizycie i że owszem,należy się i że jak chcę,to mi wypisze, ale że teraz jest za wczesnie.nie wiem jakie zabiegi i wogóle co i jak.ale próbować można:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORIS96
TO SUPER MNIE NIKT NIE POINFORMOWAŁ O SANATORIUM ALE TERZA W CZWARTEK BĘDĘ NA WIZYCIE KONTROLNEJ TO OCZYWIŚCIE SIĘ ZAPYTAM DZIĘKI ZA WIADOMOŚĆ.W KTÓRYM SZPITALU BYŁA PANI OPEROWANA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigo
Operację miałam w lubaniu śląskim (dolny śląsk) i ponoć w Świeradowie jest sanatorium i gdzieś nad morzem też.jak się pani dowie czegoś to proszę o wiadomość.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigo
czemu pani się nie odzywa????????chyba nie pojechała pani prosto od lekarza do sanatorium????? aha a lubań nie jest śląski-pomyliłam z lwówkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorien_7
Witam !9 miesięcy temu przeszłam operację usunięcia mięśniaka 12 cm. Mam 35 lat. Operacja wygladała jak klasyczne cesarskie cięcie.Po operacji na drugą dobę trzeba niestety wstac i nie jest to przyjemnemne uczucie:-(.Rana po miesiącu zagoiła się bardzo ładnie ale niestety blizna pozostała niezbyt ładna.Miałam to szczęście że mięśniak był umiejscowiony na szypułce i nie połączony z macicą. Ja po 9 miesiącach nadal mam wrażenie braku czucia przy samej bliżnie.Jeszcze jedno jestem teraz w drugim miesiącu ciąży i już wiem że będę miała cc właśnie z powodu tej operacji.Dziewczyny nie bójcie się dojście do siebie po operacji naprawdę jest błyskawiczne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Lorien 7
Jesteś nadzieją dla mnie!!! Jestem 1,5 roku po operacji usunięcia mięśniaka i jak na razie nie mogę zajść w ciążę. Prawdopodobnie przyczyną są ponownie odrastające guzy :(. Najgorszy jest ten podśluzówkowy, jest mały ale źle umiejscowiony. Mam 28 lat i coraz mniej nadziei na dzidziusia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorien_7
Cały sekret to poprostu wyluzowac i podejśc do tematu tak jak ja .Jak się uda to super jak nie to też dam radę:-)Masz więcej atutów w rękawie niż ja, jesteś młodsza i naprawdę to bardzo duzo znaczy!!!Trzymaj się ciepło i nie zadręczaj się;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róza
dziewczynki mam 28 lat ,w kwietniu tego roku miałam usuniete mięsniaki macicy.Nie ma czego sie bac.Po operacji szybko dochodzi sie do zdrowia.Podstawa to psychika i dobry zaufany lekarz.Ja polecam klinikę w Warszawie na ursynowie.Super specjalisci.Trzymajcie sie ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa63
Witam wszystkie Panie! Mnie również czeka usunięcie macicy i jajników{ mam mięśniaka wewnątrz macicy}.Już dwóch lekarzy powiedziało, że muszę usunąć wszystko, za kilka dni jadę na jeszcze jedną konsultacje.Coś czyję , że i ten lekarz będzie mi kazał iść na operację.Trochę się boję ale jak pomyślę, żę wreszcie skończy się horror z comiesięcznym krwawieniem{ same skrzepy , a leje się jak z wulkanu} to może i lepiej.Mam pytanko: czy to prawda, że po takiej operacji nie można dźwigać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście , jak zreszta po każdej. trzeba troszke czasu by wszystko sie zagoiło i mozna było prowadzic takie zycie jak przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris 96 jeżeli zostawili ci jajniki, to nic nie musisz brać. O sanarrium poinformuje najlepiej kasa chorych. O ile mnie pamięc nie myli jeśli szpital skiruje jest darmowe, jeśli nie – płacimy. Ale słyszałam że warto. Grazyna 2809 cepan możesz stosowac jak rana się zbliźni (zagoi). Troche to trwa, ale można uczynic z blizny cieniutka niteczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T-44
Jestem po plastyce(w kwietniu)od początku lipca mam miesiączkę, w szpitalu powiedziano mi o mięśniakach,zrobili łyżeczkowanie i czekam na wyniki.Lekarz mówił o operacji,wspominał o usunięciu części macicy,czytając na temat mięśniaków uważam,że powinni wyciąć wszystko.Chciałabym żyć bez dolegliwości,które już od 10lat zatruwają mi życie.Czy tylko prywatnie można wpłynąć na decyzję lekarza co ma usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×