Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość ciotka.zenobia
zmartwiona x napisz proszę którzy lekarze nie chcieli usunąć ci całej macicy i w jakim mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Małachow w ,,Urynoterapii" opisuje przypadki wyleczeń z mięśniaków sposobami medycyny naturalnej. Ja sama pozbyłam się mięśniaka podobnym sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam lekarzy z Łodzi ze szpitala im Madurowicza, tam zadbano o mnie nalzeżycie W Matce Polce malo ci mi zycia nie zmarnowano- pewnie czekano na lapowki- niejaki Pan dr jaroslaw Cieslak- Odradzam, przez duze O... tak jak powyzej pisze jedna osoba- ludzie przyzwyczajaja a potem mamy jak mamy nie po to placimy skadki by potem finasowac sobie operacje z wlasnych kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamnilla102
Witam, dzisiaj lekarz zdiagnozował u mnie mięsniaka 2,5 cm, mam 25 lat nie rodziłam jeszcze, powiedział, że trzeba będzie jak najszybciej do usunąc, . Bardzo się boję,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamnilla102, lekarz ma racje...twoj miesniak nie jest duzy ale najlepiej pozbyc sie go jak najszybciej operacja nie jest taka straszna...a moze uda sie go usunac mniej inwazyjnie popytaj, poszukaj, moze pojdz do innego specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska869
Witam:):)wszystkih serdecznie,jestem 2,5tyg po operacji mam (37) miesniakow , moj jeden " koleżka" byl poza macicą i przyczepil sie do jelita grubego, bol niesamowity po operacji i po ,mam zszyte jelito na 6cm, dita ,dieta i jeszcze raz dieta,ale to mozna jakos przezyc choc bylo ciezko,ale teraz juz z gorki-tak mysle,martwi mnie to tylko to ,co dalej ? jak zapobiec aby sie juz nie pojawily,moze Ktos zna jakąś recepte ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Wczoraj wykryto u mnie mięśniaka pona 5cm. Lekarz stwierdził że czeka mnie operacja. Niestety wiem że wmoim mieście nie ma dobrych specjalistów, dlatego chciałąbym udać się gdzies indziej. Proszę napiszcie których lekarzy i skąd polecacie. Nie mam dziecie, więc bardzo zależy mi na tym aby nie wycięto mi wszystkiego. Nie ważne z jakiego miasta będzie to lekarz, pojadę gdziekolwiek byleby mieć szansę na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamina
Witam, bardzo proszę o pomoc, do soboty mam podjąc decyzję o tym czy sie decyduje na zabieg histeroskopii usuniecia mięsniaka. Bardzo się boje mam mięśniaka podśluzówkowego, 1,5 cm, mój lekarz mówi, ze owszem moge z nim zajść w ciąże, ale mogą być powikłania w trakcie, krawawienia i co najgorsze poronienia. I w zasadzie zdecydowałabym się, ale boje sie, ze po tym zabiegu juz wogóle nie bede mieć dzieci. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym zabiegiem? Bardzo proszę o pomoc>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn88
Admina, ja nie mam doświadczenia z operacja, ale mam doświadczenie z ciążą z mięśniakami. Mam trzy, lekarz który je stwierdził powiedział że nie ma szans na dziecko, nawet jak mi się uda zajść w ciążę to jej nie donoszę. A miałam 38 lat i nie miałam dziecka. Poszłam jeszcze do 2 ginekologów, każdy mowił co innego. Postanowiłam zaryzykować. Po 5 miesiącach starań (żadnych specjalnych, po prostu seks bez zabezpieczeń) zaszłam w ciążę. Jedynym problemem podczas ciąży była stawiająca się macica, ale zaradził temu fenoterol. Dopiero pod koniec 8 miesiąca przestałam pracować, całą ciążę byłam bardzo aktywna. Urodziłam bez problemu siłami natury, 3 godziny po porodzie poszłam sama pod prysznic. Troszkę dłużej po porodzie obkurczała mi się macica, poza tym żadnych problemów. Mięśniaki mam do dzisiaj (mam 43 lata), nie rosną, nie dają żadnych dolegliwości. Obserwuję. Teraz jestem gotowa na zabieg w razie potrzeby. Decyzja o ciąży była trudna, ale postanowiłam zaryzykować. Na szczęście się udało. Gdyby się nie udało pewnie bardzo było by mi trudno, ale przynajmniej nie żałowałabym że nie sprobowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamina
Dziękuje bardzo za odpowiedź na moje wątpliwości, mam tylko pytanie czy one też były podśluzówkowe, bo przy tych nie można rodzić siłami natury? Boje się krwawień w ciąży, jestem z małego miasteczka, i nasz szpital lepiej omijać z daleka. A do Poznania 100km. Wiem, ze decyzja należy do mnie, może skonsultuje to jeszcze z innym lekarzem? Serdeczne dzieki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn88
Moje mięśniaki są śródścienne. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn88
Srodścienne, czyli są w ścianie macicy.Położna w czasie porodu wyczuła je przez powłoki brzuszne, chociaż nie wiedziała że mam mięśniaki. Rodziłam sn, nawet nie zaproponowano mi cesarki (której i tak zresztą nie chciałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta m.
A mnie Koleżanka namawia na leczenie mięśniaka ziołami, ale czy wogóle jest szansa żeby on znikł. Stosował ktoś z Was zioła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamina
Do mn88. Mam jeszcze do Pani pytanie, czy w Pani przypadku mięśniaki były duże. Bo pisze Pani, ze miała aż trzy, więc jaka była ich wielkość. I czy miała Pani krwawienia. Zasięgnęłam również porady innego lekarza i mówi, zeby zachodzić w ciąże i nie myśleć. Gdyby były jakieś komplikacje lub ewentualnie poronienie wtedy nie ma wyjścia i trzeba zrobić zabieg jego usunięcia. Jest mi ciężko podjąc tą decyzję, ale wnioskuję z róznych opini, że wiele kobiet zaryzykowało ciąży z mięśniakiem i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn88
Do adamina Nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się szukać w papierach wyniku USG, chociaż niedługo będę musiała, bo zbliża się termin kontrolnego USG, ale z tego co pamiętam największy miał 2,5x3,5x4cm, pozostałe dwa nieznacznie mniejsze. Na pierwszym USG dowcipny lekarz powiedział że wyglądają jak myszka miki. Nie miałam i nie mam krwawień międzymiesiączkowych, miesiączki mam krótkie - 5 dni, z czego pierwszy i ostatni to raczej plamienie. Bardziej krwawiłam przed laty, kiedy jeszcze mięśniaków nie miałam. Teraz powoli psychicznie przygotowuję się na zabieg, bo ostatnio mam prblem z zaparciami, mimo diety bogatej w błonnik i odpowiedniej ilości płynów i przypuszczam że mięśniaki urosły i uciskają jelita, ale to okaże się niebawem. Ja bym spróbowała... Trzymam kciuki za powodzenie i zdrowego ślicznego dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn88
dowcipny :D jak to dwuznacznie zabrzmiało hehehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andza
Witam wszystkie panie które miały usuwane mięśniaki i macicę oraz te panie które czekają na operację . Mam na imię Ania i mam 23 lata czeka mnie operacja usunięcia mięśniaka który ma 70mm i znajduje się w zatoce Douglasa . Boje się strasznie operacji nie wiem co mnie czeka boje się że usuną mi macice a ja nie mam jeszcze dzieci bardzo bym chciała mieć ale nie wiem czy będzie mi to dane :( Proszę was drogie panie byście mi podpowiedziały co mam zabrać do szpitala i jak szybko można wrócić do pracy. POZDRAWIAM Andza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isapelisa
hej, ja mam 22 lata, w lutym mialam usunietego miesniaka ok 6 cm , wszystko na szczescie sie udalo, chociaz zostala mi obawa czy moge miec dzieci,nie daje mi to spokoju, jesli ktoś chcialby ze mna pogadac, zapytac o cos, podaje swoje gg : 3721455. pozdrawiam kobietki, TRZYMAJCIE SIĘ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia68
czesc kobiety ja22.11 tez miałam zabieg usuniecia macicy z mięśniakami w środku i na zewnątrz .Operacja trwała 2godz.po operacji leży się na sali pooperacyjnej dobę.Na drugi dzień po operacji zdejmują cewnik i zostawiają drenaż przez który wyciekają resztki po operacji .Cały dzień dostaje sie kroplówki i antybiotyk dożylnie .w ten sam dzień trzeba po trochu spacerować . Na trzeci dzień jest już całkiem dobrze tylko człowiek jest słaby ,dają już jeść kleik i sucharki .Na czwarty dzień już szykują do domu jeśli nic się nie dzieje . naprawdę nie trzeba się bać wszystko tak grożnie wygląda .Tylko trzeba sobie przetłumaczyć pewne rzeczy że nie ja pierwsza i nie ostatnia to przechodzę że tak trzeba bo niema innego wyjścia .Ja jestem już ósmy dzień po operacji czuje się dobrze .Tylko nie wolno nic robić ani dżwigać a będzie wszystko wracać do normy.Pozdrawiam panie pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeżeli czekacie na operację, bądź już macie ją za sobą, potrzebujecie informacji na ten temat i wsparcia tych, które przez to już przeszły to serdecznie zapraszam na nasze Forum http://tiny.pl/hwjzb Chętnie Wam pomożemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeżeli czekacie na operację, bądź już macie ją za sobą, potrzebujecie informacji na ten temat i wsparcia tych, które przez to już przeszły to serdecznie zapraszam na nasze Forum http://tiny.pl/hwjzb Chętnie Wam pomożemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darriusia88
Witam dziewczyny, Wczoraj byłam u lekarza i znowu się okazało, że mam mięśniaka 2 cm i znowu w jamie macicy, najgorsze miejsce jakie może być. Miesiączki zaczynają być bardzo obfite. Pisałam już kiedyś że przeszłam operacje usunięcia mięśniaka i znowu mnie to czeka ;/ Najgorsze jest to że mam 22 lata i nie mam dzieci, a lekarz wczoraj mi oznajmił, że ciężko to widzi i mogę nigdy nie mieć dzieci ;/ Jestem w związku 5 lat ale nie przyznałam się chłopakowi do 2 mięśniaka nie wiem co mu powiedzieć, jestem przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darusia musisz powiedziec chlopakowi, ze jestes chora i beda problemy z zajsciem w ciaze...jesli okaze sie dobrym czlowiekiem to bedzie z toba jesli nie to trudno, twoje zdrowie jest wazniejssze... a czy lekarze nie moga ci usunac operacyjnie tych miesniakow- klasyczne ciecie przez powloki brzuszne, moze wtedy dokladnie sie go da wyłuskac przez to, ze wczesniej mialas maloinwazyjne usuwanie to widac, ze nie dokonca zostalo to usuniete mnie lekarz zawsze mowil, ze najlepiej jest nozem potraktowac, klasycznie wtedy sa szanse na to, ze juz nigdy to nie odrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannamłoda
Dzień dobry, jestem studentką medycyny, prowadzę badania ankietowe wśród respondentek z rozpoznanymi mięśniakami macicy. Ankieta ta ma na celu znalezienie ewentualnych powiązań między nawykami żywieniowymi kobiet a występowaniem mięśniaków macicy. Wypełnienie ankiety zajmuje 10 minut - bardzo proszę o poświęcenie chwili czasu. Z góry dziękuję za udział w badaniu! Link do ankiety: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHBvaVdOdkxRLU04ZnhtbkU2Z25mUGc6MQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka_l
Dzień dobry, jestem studentką medycyny, prowadzę badania ankietowe wśród respondentek z rozpoznanymi mięśniakami macicy. Ankieta ta ma na celu znalezienie ewentualnych powiązań między nawykami żywieniowymi kobiet a występowaniem mięśniaków macicy. Wypełnienie ankiety zajmuje 10 minut - bardzo proszę o poświęcenie chwili czasu. Z góry dziękuję za udział w badaniu! Link do ankiety: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHBvaVdOdkxRLU04ZnhtbkU2Z25mUGc6MQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna30l
Witam Panie.Ja jestem 2 tyg po operacji usniecia miesniaka (przez ciecie brzucha).Miesniak byl wielkosci duzego grejpfruta. Pani gin powiedziala ze nie powinnam miec problemu z zajsciem w ciaze,powinnam poczekac 6 miesiecy i potem jak najszybciej sie starac poniewaz miesniak moze wrocic. Ja jestem urodzona pesymistka i oczywiscie sie martwie ,ze nie bede miec dzieci.Czy moze ktoras z Was urodzila pierwsze dziecko po operacji albo znacie kogos komu sie to udalo? Jesli tak to jak dlugo zajely starania? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariusia88
Witam serdecznie, Gratuluje powodzenia operacji, ale też jestem zdziwiona optymizmem Pani lekarza. Ja mam 23 lata nie rodziłam jeszcze i mam 2 mięśniaka na samym środku macicy i lekarz powiedział mi że dopóki on tam jest nie mam szans zajścia w ciąże ponieważ mięśniak mając 4 cm zajmuje miejsce dziecku by te mogło się rozwinąć. Usunąć do przez pochwę nie ma szans po aparatura tam nie dojdzie, a przecięcia brzucha mi nie proponuje bo jak ON twierdzi jest to bardzo ryzykowne i macica może już się nie zregenerować albo nie będzie wstanie utrzymać ciąży/dziecka. Nie wiem już kto mówi prawdę a kto nie, kto zna się lepiej na tym wszystkim a kto nie. Z mięśniakami męczę się już od 5 lat, przeżyłam koszmar i też optymistycznie tego nie widzę. Na dzień dzisiejszy podjęłam decyzję że pójdę się skonsultować z innym lekarzem który zajmuje się porodami i utrzymywaniem ciąży bo ten do którego teraz chodzę jest specjalistą bardziej od chorób ginekologicznych niż ciąż. Za rok wychodzę za mąż (bóg zesłał mi wyrozumiałego faceta) i mam nadzieję że wszystko się ułoży. GRUNT DO DOBRE NASTAWIENIE ;) Głowa do góry na razie musisz dojść do siebie po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28 lat
Witam, ja miałam 16 dni temu usuniętego mięśniaka, był spory ok 8 cm i bardzo się bałam tej operacji. Na szczęście był przyczpiony do szyjki macicy i został odcięty. Teraz jestem na zwolnieniu i szybko wracam do zdrowia. Chciałabym się tylko dowiedzieć kiedy mogłabym rozpocząć współżycie? Pozdrawiam i wszystkim życzę dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo74
Witam. Ja miałam usunięte mięśniaki i drenaż 31 maja. Lekarze mówili w szpitalu, że nie można współżyć przez 6 tygodni od operacji i 3 miesiące nie wolno dźwigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×