Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość Aska 21
grazynko44- Ja mam termin na 28.04, więc w tym samym czasie będziemy leżeć w różnych klinikach. Mam 21 lat i mięśniaka. W ciągu roku byłam u 3 ginekologów i teraz dopiero dowiedziałam się, że zabieg jest nieunikniony, jeżeli chcę w przyszłości mieć dzieci, albo donosić ciążę. Grażynko- mi lekarka przepisała tabletki antykoncepcyjne, abym w czasie bliskim zabiegu nie dostała miesiączki oraz zastrzegła, że przez okres min 6 miesięcy muszę je brać, żeby zmniejszyć moje krwawienia miesiączkowe, bo ich zbyt duża obfitość może szkodzić. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conni123
GRAŻYNKO 44 na pewno już jesteś w domu. Jestem z Lublina i mam mięśniaki. Napisz proszę do kogo z tym pójść. Dowiedziałam się 3 dni temu. Podaj proszę na e_maila nazwisko lekarzy i szpital. To dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam Cię i życzę zdrowia Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela50+
20 marca miałam operację usunięcia trzonu macicy i jednego jajnika. Do operacji podeszłam spokojna, bo wcześniej miałam robione badanie histopatologiczne (wynik -bez zmian nowotworowych, mam też już wynik badania po operacji). Uważam, że dobrze zrobiłam gdyż skończyłam 51 lat, mam syna i skończą mi się problemy z mieśniakami. Po operacji wstałam w drugiej dobie(pielęgniarki stwierdziły , że bardzo dobrze sobie radziłam). Przed operacją chodziłam na ćwiczenia, miałam silne ręce i mięśnie brzucha- to bardo przydało się w pierwszych dniach po operacji. Rana goiła się bardzo dobrze ipo zdjeciu szwów w 6 dobie po operacji byłam już w domu. Najgorsze było jednak wypróżnianie. Bolał mnie brzuch. Dlatego w domu codziennie z rana piłam siemię lnianie. A na gazy espumisan i lekka dieta. Po szpitalu 30 dni zwolnienia, a po kontroli u ginekologa jeszcze 30 dni. Czuje sie dobrze ale muszę cały czas pamiętać, żeby niedzwigać. No i dostałam hormony bo miałam uderzenia gorąca. W poradni rodzinnej poprosiłam o skierowanie poszpitalne do senatorum. Juz je złożyłam w Kasie chorych- zobaczymy czy mi zostanie przyznanie. Po szpitalu podobno należy się na L-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooonika27
Witam serdecznie. Jestem tu nowa. Ponad tydzień temu poroniłam. Najprawdopodobniej przyczyną był mięśniak, który wykrył na usg dopochwowym gin już w szpitalu :( Okazało się, że jest spory śr. 64. Jestem załamana. Gin poinformował mnie, że najprawdopodobniej będą musieli wyciąć macicę :(((( Czekam na wyniki, które mają być za tydzień. Jutro mam wizytę u innego gin, zobaczymy co on mi powie. Ale już teraz zapytam, czy ktoś może jest z dolnego śląska i mógłby mi polecić dobry szpital, w którym operują mięśniaki. Z góry dziękuję. Gratuluję tym, którym się udało i trzymam kciuki za te, które dopiero są przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanik
Powiedzcie prosze, czy któras z Was miala problemy z macica miesniakowata? Tzn duzo miesniakow, niewielkich rozmiarow. Macicia znieksztalcona, naciska na narzady wenwetrzne- pecherz i jelita. Mam klopoty z pecherzem i zaparciami. Plamie od ponad poltora roku. Podbrzusze boli mnie juz codziennie. Badanie histopatologiczne wykazalo obecnosc ednometrium w stadium namnazania sie. Mam juz skierowanie na zabieg, ale musze czekac ponad miesiac, nie radze sobie ze stresem, czekanie jest najgorsze. acha, mam 48 lat, dwoje dzieci i macicia mi juz niepotrzebna;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała93
Witam! 31 lipca 2009 roku przeszłam operacę mieśniaka, który zajmował mi miednice małą, śródbrzusze i nadbrzusze poniewaz jego wymiary to minimum 11/20cm!!! gdy dowiedzałam sie ze mam cos tak wielkiego w brzuchu załamałam sie bo nikt na poczatku nie wiedział co to jest. Spędziłam ponad tydzień w Poznańskiej klinice. Wszystkim serdecznie ja polecam! Operację przeszłam pomyślnie, nie ruszono mi ani macicy ani jajników. Teraz jestem juz w domu i dochodzę do siebie. To był koszmar ale wiele mnie nauczył. Wszystkim paniom życzę dużo wiary w to ze wszystko bedzie dobrze! A i co ważne... MAM 16 LAT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaro 20
Witajcie, dziś dowiedziałam się, że będę miała operację wyłuszczenia mięśniaka macicy. Guz jest wielkości 5 cm, przez pół roku urósł 2 cm (o mięśniaku dowiedziałam się w marcu, wtedy jego wielkość wynosiła 3 cm). Niestety operacja czeka mnie w najbliższych dniach, ponieważ od 1 X wyjeżdżam na studia i nie będę mogła pozwolić sobie na urlop potrzebny do przebycia operacji. Jestem młodą osobą, mam 20 lat. Uważam, że nie ma na co czekać, bo mięśniak szybko rośnie, w dodatku sprawia mi ogromny bóli przykre dolegliwości podczas okresu. Mam do Was pytanie: czy osoba w wieku ok. 20 lat przechodziła taką operację? Jak odczucia po? Długo dochodziłyście do siebie? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość444
Witam wszystkie Panie, ja jestem już rok po operacji czuję się bardzo dobrze, gdy miałam miec operacje miałam złe wyniki krwi po operacji okazalo sie ze jestem na pograniczu anemii mialam bardzo niska hemoglobine, dostalam dwie jednostki krwi ale na drugi dzien juz chodzilam lekarze byli zadowoleni ze tak szybko wracam do sil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja również jestem po zabiegu, nie chce nikogo martwic ale mogą być powikłania które ja miałam po operacji, dostałam krwotok wewnętrzny, na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Mogę polecić świetną panią doktor Magdalena Michalska z Poznania ze szpitala na ul.polnej - ciepła, miła i normalna kobieta, operowała mnie i opiekowała się mną po operacji - jej zawdzięczam życie. Mam 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nany
Witam:-) Kilka dni temu dowiedziałam się, że mam małego (ok. 2 x 2 cm) mięśniaka na tylnej ścianie macicy. Dostałam skierowanie na zestaw badań, w tym hormonalnych. Mam 35 lat i jedno dziecko. Jestem przerażona myślą, że miałoby to być moje jedyne dzieciątko. MIęśniak pojawił się w ciągu ok 12 - 13 miesięcy od poprzedniego badania. Jak to się szybko u Was rozwijało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 2 lat wiem ze mam mięsniaka lekarz u któreg się leczyłam nie kazał mi go usunac poniważ twierdził że bede miała problemy w zajściu w ciąze . Na dzien dzisiejszy mam ich już trzy największy ma 4 cm a najmniejszy 1cm .Lekarz u którego wczoraj byłam zdziwoł sie ze nikt wcześniej nie zaproponował mi ich usunięcia .Mam do was wszystkich gorącą prośbe powiedzcie mi gdzie najlepiej je usunąc i czy trzeba .jeszcze jedno jak długo przebiega rechabilitacja po zabiegu .Kiedy można sie starać o Moje upragnione dzieciątko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ444
Ja miałam dwa jeden chyba 6cm, usunęłam je operacyjnie, czułam się świetnie już na drugi dzień, nie miałam żadnych powikłań. Im wcześniej się poddasz operacji tym lepiej. Ja bardzo szybko doszłam do siebie po operacji dwa lub trzy tygodnie po operacji dostałam okres, co zaskoczyło mojego lekarza. Przepisał mi pylarginę, żeby nie było zakażenia i kazał profilaktycznie brać biseptol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO GOŚĆ A POWIEDZ MI CZY BADAŁAŚ SZIĘ OBECNIE I CZY TE MIĘŚNIAKI CI NIEODROSŁY JESTEM TEGO CIEKAWA.ZALEŻY MI JAK NAJSZYBCIEJ ZAJŚĆ W CIĄŻE PO OPERACJI, PO JAKI CZASIE MOŻNA SIE STARAĆ O DZIDZIA A JEZSCZE BYS MNIE POCIESZYŁA JAK BYS POWIEDZIAŁA ZE ZARAS PO OPERACJI ZASZŁAŚ W CIĄŻE POZDRAWIAM CIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ444
Witam jestem rok i 4 miesiące po operacji, mięśniaki jak na razie dały mi spokój, niestety nie zaszłam w ciążę po usunięciu mięśniaków, ponieważ mój mąż miał chemie, może innym Kobietom się to udało. Jeżeli chodzi o ciążę to myślę o in-vitro, czekam aż nasz ukochany rząd zatwierdzi tą ustawę, że in-vitro będzie finansowane z NFZ bo jak na razie nie stać mnie na taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikolka555
Dziewczyny naprawdę nie ma się czego bać, jestem 3 miesiące po operacji wycięcia mięśniaków a miałam ich sporo (11) macica zostawiona i wszystko inne też , operacje miałam w szpitalu na Szopena w Rzeszowie tam są wspaniali lekarze przy tylu mięśniakach to każdy inny lekarz mi wmawiał że wszystko do wycięcia a tu taka miła niespodzianka. Operacje miałam pod narkozą po wybudzeniu nic nie czułam i spałam do drugiego dnia w drugim dniu już kazali wstawać trzeba się trochę pomęczyć aby wstać z łyżka ale każdy ma swoją metodę trzeba popróbować, chodzi się dziwnie ale nie jest najgorzej . Osobiście najgorsza dla mnie była 2 doba człowiek taki słaby a tu karzą chodzić ale to dla naszego dobra. Potem już z górki w 6 dobie poszłam do domu brzuch praktycznie mnie nie bolał oczywiście trzeba uważać nie dźwigać absolutnie i z dnia na dzień coraz lepiej zwolnienia miałam 2 miesiące moja pani doktor polecała jeszcze miesiąc ale czułam się na tyle dobrze że wróciłam do pracy .Podsumowując najgorzej jest przed operacją bo człowiek się za bardzo boi potem po operacji przynajmniej u mnie od 3 doby to już całkiem dobrze . Pielęgniarki dbają żeby nie bolało. Wszystkim przed życzę powodzenia i pamiętajcie strach ma wielkie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem miesiąc po usunięciu 3 mięśniaków (mam 30 lat). Z tygodniowym opóźnieniem dostałam miesiączkę, ktora trwa już 7 dni i jest bardzo obfita. Dziś, czyli 7 dnia jest strasznie. Czy to jest normalne? Nie byłam jeszcze na kontroli. Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ444
Witam, jak najszybciej udaj się do lekarza bo możesz dostać zakażenia. Ja dostałam okres jakieś 3 tyg. po operacji, od razu poszłam do lekarza żeby to skonsultować, przepisał mi pylarginę i od czasu do czasu brać biseptol. Lekarz był zaskoczony, że tak szybko dostałam okres z tego co wiem okres powinien pojawić się jakiś miesiąc po operacji. Idź jak najszybciej do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilla30
Dziękuję. Byłam u lekarza, ale podobno tak bywa przy wyłuszczeniu mięśniaków. Przynajmniej uspokoiłam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariusia88
Cześć, ja mam 21 lat, pierwszego mięśniaka znaleźli u mnie w wieku 19 lat, miałam obfite miesiączki, później krwawiłam codziennie miesiąc w miesiąc aż się w krwawiłam co spowodowało u mnie wystąpienie anemii i innych dolegliwości. W końcu lekarze postanowili mi go usunąć laparoskopowo. Po operacji 6 miesięcy bez miesiączku, jajniki policystyczne, burza hormnów co oznacza że wszystkie hormony jakie istnieją u mnie są powiększone. Cały czas byłam na tabletkach antykoncepcyjnych aby pojawiła mi się miesiączka. W końcu trafiłam na odział endykronologiczny gdzie badają dziewczyny z góry do dołu, wszystkie hormony itp. Dzisiaj wróciłam ze szpitala (pobyt 2 raz) i okazało się że znowu mam 2 mięśniaki. Ogólnie to samopoczucie kiepskie, ale gdzieś w głębi duszy mam nadzieję że lekarzom uda się mnie wyleczyć. Mam wspaniałego lekarza prowadzącego i teraz wszystko w jego mocy. Mój cel to być zdrowa i urodzić dziecko. Kobitki głowa do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariusia88
A i wyłuskiwanego pierwszego mięśniaka też miałam i żadnych komplikacji nie miałam, ale mięśniaka nie udało im się w całości usunąć. Po wyłuskiwaniu powiększył się jeszcze o 2 razy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego zawsze jest lepiej usuwac oepracjyjnie takie zmiany, przy klasycznym cieciu, lekarze maja mozliwosc usuniecia wszystkiego dokladnie histeroskopia i laparoskopia moze sa mniej inwazyjne ale raczej potem moze sie okazac, ze nie zostalo wszystko dokladnie usuniete ja tez mialam miec taki zabieg ale zdecydowalam sie na klasyczna operacje i co najwazniejsze po otwarciu okazalo sie, ze miesniakow jest wiecej, sa poprzerastaane niz wskazywalo na to poprzedzona wczesniej histeroskopia diagnostyczna wiec lepiej zdecydowac sie od razu w twoim wypadku na operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 37
Hej dziewczyny jestem po usunięciu mięśniaków :) Mam 38l od niedzieli w domku(wreszcie). Cieli mnie bo mięśniak był duży i okazało się już po rozcięciu,że jest ich 5 i tyle usunęli. Lekarka powiedziała,że są jednak kolejne ale po 3 miesiącach mogę starać się o dziecko. Pierwszego dnia umierałam ale dzisiaj jest dobrze w szczególności, że już nie mam szwów. Nie wiem tylko kiedy mogę zacząć współżyć po tej operacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Około 10 marca dostałam strasznych bóli w dolnej okolicy kręgosłupa i w prawej pachwinie. Trafiłam do ginekologa kilka dni później, kiedy ból był tak silny,że można go porównac z bólami porodowymi, no i jeszcze doszła niewielka temperatura.Diagnoza;mięśniak śródścienny macicy z naciekami krwawymi,no i od tego stan zapalny organizmu. Wielkośc zadziwiająca; porównanie do grejfruta. Leczenie;usunięcie trzonu macicy. Mam 33lata i byłam przerażona. trafiłam na konsultację do innego specjalisty,który wystraszył mnie jeszcze bardziej. Dzięki znajomej dowiedziałam się o pewnym profesorze w Łodzi. Pojechałam,choc straciłam nadzieję.Profesor skierował mnie do Matki Polki, gdzie 15 kwietnia miałam operację. Dziewczyny mam macicę . 1 mięśniak był wielkości główki noworodka, ale był jeszcze jeden. Operacja trwała dośc długo, ale ja sobie spałam, a lekarze zrobili wszystko,żeby mi uratowac ten organ.Dziś jest piątek,w środę minął tydzień od operacji. Czuje się naprawdę dobrze. Blizna, jak po cesarskim cięciu. Za 2tyg. wynik histopatologiczny. Jestem szczęśliwa, że są lekarze ,którzy cenią każdy organ, bo najłatwiej jest wyciąc. Oby było ich więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 37
Hej dostałam okres mniej więcej w terminie jednak bardzo bolało i męczyłam się zanim zaczęło się na dobre :(. Przed samym okresem byłam u lekarki i powiedziała,że wszystko jest dobrze ale okres może być inny jednak był w miarę normalny jak poprzednie. Mój lekarz się zawsze dziwił bo okres miałam 3-4 dni i bez mocnego krwawienia. Jednak cieszę się ,że jestem po operacji mimo cierpienia po niej. Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 14
Cześć Dziewczyny. Jestem prawie miesiąc po operacji mięśniaka giganta 16x10x9 cm. Wszystko odbyło się bez komplikacji. Owszem w drugiej dobie jak kazali wstać z łóżka... oj bolało, ale da się wytrzymać. Sama operacja spoko nic sie nie pamięta. Najgorsze jest teraz to że nie można dźwigać ale i to wytrzymam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Córka Rybaka
Wszystkim paniom które niestety czeka ta przykra operacja radzę zabezpieczyć się przed zrostami pooperacyjnymi. Wystarczy poczytać zrosty.pl i chyba jasne sie stanie, że nie wolno zbagatelizować tego problemu. Ja niestety sie dowiedziałam za późno i teraz mam problem, dlatego uprzedzam inne panie by nie popełniły tego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka.zenobia
Czy ktoś wie ile łapówki daje sie lekarzowi, ile doktorowi, a ile profesorowi przed operacją usunięcia mięśniaków . Bardzo proszę napiszcie bo nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka.zenobia
Proszę o informację ile daje się łapówki przed operacją usunięcia mięśniaków lekarzowi, ile doktorowi a ile profesorowi? Który lekarz w Warszawie jest dobry i godny zaufania jeśli chodzi o taką operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka.zenobia
Jak nazywa się ten lekarz w Łodzi który skierował do Matki Polki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka.zenobia
kociak 1703 napisz proszę nazwisko profesora z Łodzi który skierował cię do Matki Polki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×