Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość gość444
Witam, ja mam mieć operacje usunięcia mięśniaka, nigdy nie rodziłam i nie byłam w ciąży. Boje się, że usuną mi całą macice. Proszę napiszcie mi czy przy wielkości 5x6 cm jest możliwe usunięcie (wyłuskanie) tego mięśniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga58
Zależy od umiejscowienia, ale to jest malutki mięśniak. Jeśli wyłuskują te 10 czy 20 centymetrowe to ten to w porównaniu z nimi to drobiazg. Ja bym się nawet zastanowiła nad laparoskopią. Zawsze to mniej inwazyjne i szybciej się wraca do zdrowia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444
Dziękuję za odpowiedź, jutro idę do szpitala, jeszcze nie wiem jak będą usuwać tego mięśniaka. Boje się, że nie będę mogła mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbaro..mój mieśniak rozpoczął swoją karierę od 17 mm, to było 2 lata temu , miałam wtedy 29 lat. Moja ginekolog- kobieta, od razu wsiadła mi na przysłowiowego \"garba\", z zarzutami dlaczego tak gługo zwlekam z dzieckiem...!!? Płakałam, mówiąc,że nie chcę mieć jeszcze dzieci...a ona mi na to ,ze za rok może się okazac że nie tylko nie będe chciała ale nie będę mogła...z koleji lekarz do którego poszłam na usg, powiedziałmi spokojnie,że nie mogę swojego życia podporządkowac mięśniakowi i jak przyjdzie czas na dzieci , to wówczas będę sie starać i już...To mnie uspokoiło. W listopadzie zeszłego roku , zaszłam w ciążę, bez problemu, za drugim podejścciem tzn w drugim cyklu naszych starań.( na co pani ginekolog zrobiła oczy,że tak szybko mi się udało, bo przecież z mięśniakiem to powinnam miec same problemy!!!! głupia baba).i co, 5 sierpnia urodziłam przez cc ślicznego zdrowego chłopca, na dodatek , mięśniak w czasie ciaży uróś do 5 cm, dziecko nie mogło się przez niego obrócic główką w dół, ( stąd cc), i co, przy operacji okazało się że mięśniak jest przktycznie na lini cięcia, dlatego od razu pdjęto decyję o jego usunięciu, zasadniczo nie powinno sie tego robić przy porodzie , ale u mnie nie było innego wyjścia. Dziś mam dziecko i nie mam mięśniaka... Tak więc głowa do góry,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lymantria Monacha
Jeśli chodzi o usuwanie macicy i przydatków,to bym tego tak pochopnie nie usuwała.Ponieważ potem mogą być różne komplikacje i to nie zawsze od razu.Natomiast mi właśnie chcieli przeprowadzić zabieg taki(lekarze mało odpowiedzialni).Lecz ci ciut bardziej myślący zobaczyli jakie mam przciwskazania i mi to uświadomili,że muszę ze wzgl.na ciężką hematologiczną chorobę jest to niemożliwe.I jest też taki zabieg embolizacji,który w moim przypadku jest mniej niebezpieczny i mniej inwazyjny.A tym osobom ,które chcą usunąć wszystko pragnę powiedzieć ,że lekarze mają rację i są solidnymi lekarzami.Ponieważ ten zabieg niesie za sobą ryzyko różnych związanych z tym następstw.Choćby nietrzymanie moczu,wypadanie pochwy,niemożność większego wysiłku fizycznego,dieta,zmiany psychiczne,nie zawsze możliwą do stosowania hormonalną terapię zastępczą( i nietanią),która ma skutki uboczne i nie zawsze też pomaga,otyłość,zmiany w psychice,wysyp chorób,niższa krzepliwość krwi,większe ryzyko zawału ,szybsze starzenie się,przedwczesna menopauza etc.Proszę sobie w internecie poczytać na ten temat.I dobrze ,może istnieją tacy lekarze,bo mój z urzędu(mimo permamentnych przeciwskazań do takiej operacji)powiedział mi ,że to jest zabieg kosmetyczny.A macica i reszta w wieku 46 lat nie jest mi potrzebna,więc się otworzy brzuch i wszystko usunie razem z mięśniakiem.Horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444
Witam wszystkich, jestem już po opeacji. Usunęli mi jak się okazało 2 mięśniaki, jestem już w domu. Mięsniaki usówali mi przez operacje gdyż nie dało się ich usunąć laparoskopowo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikac
Witam Panie. Moja Mama też ma iść na usunięcie mięśniaków, mam pytanie z tym związane bardziej od strony pieniężnej: czy po operacji można się starać o jakieś pieniądze z ZUS-u chodzi o rehabilitacje po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1975
Czy któraś z Was miała operację w Toruniu? Jeśli tak proszę o opinię, ja mam termin już za tydzień i jestem coraz bardziej przerażona. Mam 33 lata. Mam dwa mięśniaki, 63 mm i 23 mm. Zniekształcają one przebieg jamy macicy. W 2003r. stwierdzono u mnie 1 mięśniaka, miał wtedy tylko 28 mm, a w czerwcu 2007 r. miał już 56 mm.Pół roku później okazało sie, że jest już drugi. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne aby zmniejszyć objawy, tj. długie, bolesne miesiączki, plamienia. Kiedy udałam się do innego lekarze on stwierdził, że należy odstawić leki i usunąć mięśniaki operacyjnie. Zdecydowałam się na operację. Mam nadzieję, że nie będę tego żałowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444
Witam, jestem miesiąc po usunięciu mięśniaków, czuje się super, lekarze usunęli mi tylko mięśniaki. Niedawno takze miałam miesiączkę,która pojawiła się za wcześnie ale i tak przeszłam ją bez problemów. Przed operacją miałam ją 10 dni i co 2 lub 3 miesiące, a teraz 4 dni. Mięśniaki usunęli mi drogą brzuszną, nie mogli zastosować lapararoskopii bo były dwa jeden miał 5 cm, a drugi około 3cm. Teraz jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizianka
Wiam. Moja mama..po 50 cierpi na bardzo bolesne miesiączki. Poszła do ginekologa, ktory wykonał usg:w lewym jajniku hyperechogeniczne zmiany, trzon macicy w przodozgięciu z widocznym hyperechogonicznym echem. Lekarz powiedział, że konieczna jest operacja usunięcia guzków. Zapytany czy to rak powiedział: absolutnie nie. Czy to mogą być mięśniaki czy cos bardziej poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania12
Witam Panie, mam 29 lat i 6 cm mięśniaka, nie mam dzieci i czeka mnie operacja, stresuję się bardzo, ale nie mam innego wyjścia, chcę zapytać jak długo dochodzi się do siebie po takiej operacji? pozdrawiam wszystkie panie z tą dolegliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ4444
Mam 31 lat - nie mam jeszcze dzieci więc usunęli mi tylko mięśniaki, jestem już 4 miesiące po operacji czuje się super, jedynie co odczuwam to lekkie szczypanie ale to nie przeszkadza w życiu codziennym, praz pół roku trzeba się więcej oszczędzać i nie dzwigać, ale to wszystko można przeżyć. Warto wcześniej iść na taką operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo39
witam Was dziewczyny!chciałam się podzielić moimi przeżyciami na temat torbieli i mięśniaków,gdy miałam 36 lat stwierdzono u mnie torbiele czekoladowe i endometriozę ,no cóż musiałam się poddać operacji, było wszystko ok do 2007 do marca ,gdzie po badaniach USG stwierdzono na lewym jajniku torbiel a na prawym mięśniaka 2cm,no cóż nie dostałam żadnych leków (i to był błąd)6 stycznia byłam na USG no i dramat!torbiel wchłonęła się, ale mięśniak ma 7cm.diagnoza operacja!mając 39 lat czeka mnie następna operacja .Zastanawiam się czy, ja tak będę co trzy lata,chodzić na te operację?jestem załamana i nie wiem co mam robić?o wycięciu wszystkiego lekarz stwierdził że nie ma mowy bo jestem za młoda ,ale szybko dostane fioła jak w takim tempie będę zliczać operacje Pozdrawiam Was Wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem załamana i nie wiem co robić od 10 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Dwa miesiące temu dowiedziałam się że mam mięśniaka śródściennego w dnie macicy, na przedniej ścianie- modelującego endometrium. Mięśniak ma 4 na 3 cm. Według mojego lekarza jest on duży. Mieśniak utrudnia zagnieżdżenie a możliwe że powoduje bardzo wczesne nie wyczuwalne poronienia. Miesiączki mam regularne ale baaardzo bolesne i ze skrzepami. A do tego mieśniak uciska mi na pęcherz moczowy:/ Czytam że w Krakowie na prywatnej Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz Chorób Sutka FEMINA wykonują zabiegi wyłuskania mieśniaków. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tej kliniki? Czy jest jakaś kobieta która miała usuwanego mieśniaka tak zlokalizowanego jak mój? Czy po takim zabiegu będę mieć szanse na dziecko? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona córka
Witam, dowiedziałam się dzisiaj, że moją mamę czeka usunięcie mięśniaków, najprawdopodobniej z macicą, ponieważ są dosyć duże. Problemem jest to, że moja mama pracuje obecnie za granicą. Czy możliwe jest przeprowadzenie takiego zabiegu tam na miejscu? A jeżeli przyjechałaby do kraju to długo musiałaby czekać na taką operację? Jak wygląda taka procedura? Czy mogę część rzeczy załatwić za nią sama? Gdzie na Śląsku można przeprowadzić (ewentualnie) prywatnie taką operację lub jaki szpital jest najlepszy? Z góry będę wdzięczna za ospowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444
Witam wszystkich. niestety nie wiem jak się sprawy mają z operacją mięśniaków za granicą, ja przechodziłam opercję na mięśniaki 4 miesiące temu w Pszczyńskim szpitalu. Miałam super opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita000
Witajcie! mam 27 lat. U mnie 6 miesiący temu zdiagnozowano mięśniaka który urusł 1,5 cm przez ten czas - wczoraj byłam u lekarza i mięśniak już ma ok 5-6cm :/ lekarz zalecił albo bardzo szybkie zajście w ciąże (dał mi 2 miechy na próby) albo operacja wycięcia tego cholerstwa. Strasznie się boje operacji i tego że po niej nie będe mogla mieć dzieci- wyczytałam gdzieś że tylko 47 %kobiet po operacji zachodzi w ciąże i znając moje szczęście ja będe w tych 53% którym się nie powiodło. Strasznie chcemy mieć dzidziusia i dlatego będziemy próbować, ale boję się o zdrowie maleństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabunia_1981
anita000 powiedz mi wktórej części macicy masz mięśniaka? Bo ja mam zlokalizowanego w tym miesjcu gdzie dzidzius powinien mieć swoje miejsce mam to napisze w powyższym poście. Za 2 tygodnie lecę do Polski na klinikę i mam nadzieję że więcej mi pomogą. Od 3 miesiecy wiem o mięśniaku i według mojego lekarza nie powiększył się ale robi wystarczająco dużo problemów a do tego słabe badanie nasienia u męża. Jutro mam mieć wyniki hormonów progesteronu i prolaktyny robiłaś takie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość444
Witam wszystkich, ja mięśniaka miałam umiejscowionego wewnątrz macicy. Próbowali go usunąć laparoskopowo ale, że był duży to usunęli mi go przez brzuch mam cięcie jak przy cesarce, poniżej brzucha. Drugi był zawieszony na tzw. nitce i wystawał z macicy. Kobietki nie bójcie się mam 31 lat i wszystko mi zostawili. Mogę starać się o dziecko. Inny lekarz powiedział bez odpowiedniego badania, że mam raka za namową koleżanek z pracy poszłam na konsultacje do innego i ten dopiero stwierdził, że mam mięśniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość444
Witam wszystkich, ja mięśniaka miałam umiejscowionego wewnątrz macicy. Próbowali go usunąć laparoskopowo ale, że był duży to usunęli mi go przez brzuch mam cięcie jak przy cesarce, poniżej brzucha. Drugi był zawieszony na tzw. nitce i wystawał z macicy. Kobietki nie bójcie się mam 31 lat i wszystko mi zostawili. Mogę starać się o dziecko. Inny lekarz powiedział bez odpowiedniego badania, że mam raka za namową koleżanek z pracy poszłam na konsultacje do innego i ten dopiero stwierdził, że mam mięśniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita 000
zabunia_1981 powiem szczerze, że lekarz nie powiedział mi dokładnie gdzie jest ten mięśniak. Jednak analizując moje objawy to mam pewnie tego samego co ty- tylko mój rośnie jak szalony:/ Ja również mam bardzo bolesne, przedłużające się i obfite miesiączki z dużymi skrzepami. Lekarz powiedział ze mam starać się o dziecko (dał mi 2 miesiące bo mięśniak szybko rośnie i nie ma na co czekać) Powiedział też, że hormony w czasie ciąży mogą spowodować, że mięśniak się zmniejszy, ale muszę się też liczyć z tym, że będzie wręcz odwrotnie i mogę stracić dzidzię. Ale analizując wszystkie za i przeciw chyba warto spróbować, bo po operacji może być różnie :/(chociaż już sama zgłupiałam i nie wiem co lepsze) Teraz szykuje mnie na dwa scenariusze…. Muszę zaszczepić się na żółtaczkę w razie gdybym jednak w ciąże nie zaszła i musiała iśc na operację, albo ciąża… (też się trochę martwię czy szczepionka nie zaszkodzi dziecku) Aż mi się płakać chce jak sobie pomyślę co mnie czeka ;( A jeżeli chodzi o badanie hormonów o którym piszesz, to nic takiego nie miałam. Pozdrawiam gorąco wszystkie kobitki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z pzu
Witam. Jestem po operacji wyłuszczenia 3 mięśniaków macicy, największy miał 5 cm(miałam operację w połowie grudnia 2008r). Obecnie pracuję, czuję się dobrze, a mój mały problem to zwrot pieniędzy z PZU za dokonaną operację tzw. otwartą. Dostałam informację, że mi się nie należy, bo w Wykazie Operacji Chirurgicznych nie ma takiego terminu, jak "wyłuszczenie mięśniaków". Czy ktoś miał taki problem? Proponują mi roszczenie przed sądem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444
Ja też miałąm "wyłuszczenie mięśniaków" drogą brzuszną i nie miałąm problemu z PZU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandra5
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandra5
Ponad miesiac temu dowiedzialam sie ze mam miesniaka 13milimetrow (badanie przez brzuch zwykle usg) po miesiacu poszlam na badanie przezpochwowe okazalo sie ze mam 2 miesniaki jeden 16 milimetrow drugi 3 cm. dostalam skierowanie do szpitala na wyciecie tego i chyba beda wycinac mi cala macice nie wiem jeszcze....mam kilka pytan ...czy to mozliwe by przez miesiac tak urosly te miesniaki?? Czy badanie przezpochwowe jest dokladniejsze?? Boje sie ze to cos powazniejszego niz miesniaki (tak szybko rosnie)....Mam klocia w brzuchu ,obfite miesiaczki uczucie nadetego brzucha na dole i wogule caly brzuch mnie boli nie wiem czy to od tych miesniakow ...mialam usg brzucha robione to tylko ten miesniak mi wyszedl nic wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania12
Witaj Jestem miesiąc po usunięciu mięśniaka, mój miał 6 na 5 cm, ja nie mam dzieci wiec lekarze wszystko robili żeby nie usunąć i macicy całej i udało się, wszystko jest dobrze. zależy od tego gdzie ten mięśniak jest umiejscowiony, lekarze powinni to określić. nie martw się wszystko będzie dobrze, nie czekaj długo z operacją, bo mój mięśniak szybko rósł. Po operacji czuję się dobrze, mam normalny okres i wracam do formy, bałam się przed operacją bo mam 29 lat i nie mam dzieci. Teraz jest dobrze, trzeba na siebie uważać po zabiegu i nie dźwigać. Potem do normy wszystko wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość444
Witam wszystkich, ja jestem po operacji 8 miesięcy czuję się świetnie. U mnie lekarz wykrył jednego mięśniaka, przy usuwaniu go okazało się, że mam drugiego. Był umiejscowiony tak, że go lekarz nie widział. Nie przejmuj się wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, żeby jak najszybciej usunąć mięśniaki, lekarze będą starać się zachować całą macice. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna44
witajcie miłe kobitki, ja 27.04 mam mieć operacje na mięśniaki, prof z lublina powiedział , że postara mi sie to zrobić laparoskopowo, chociaz nie wyklucza, że podczas operacji będzie musiał zmienić decyzje i zrobić klasyczne cięcie. Ależ sie boje już raz termin przełożyłam, nadal mam burze myśli!!! ale nie wiem czy nie będzie problemem to , że będę tuz przed samym okresem 27.04 przyjmą mnie do kliniki zrobia badania tj. poniedziałek a w środę olanowo mam okres. Czy jest to problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość444
Jak zrobiom badania to może będziesz miała operacje zaraz na drugi dzień, zależy czy nie będzie innych operacji. Nie martw się będzie dobrze. Ja jestem już 8 m-cy po operacji i czuję się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna44
chciałam zapytać czy po usunięciu mieśniaków i macicy , zaraz po operacji krwawi się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×