Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość gość
witam. niedawno, bo w listopadzie przeszłam operację usunięcia mięśniaka na 8cm mając 24lata. Idąc do szpitala czekałam na spóźniającą się miesiączkę i dzień później miałam zabieg wyłuszczania mięśniaka, więc to nieprawda, że trzeba być po miesiączce aby wykonać zabieg, zależy to raczej od ginekologa czy podejmie się wyłuszczania bo istnieje większe ryzyko krwotoku wtedy, ale na szczęście u mnie wszystko poszło sprawnie i już na 2 dzień pomalutku chodziłam i w tym dniu dostałam tez spóźniający sie okres. wyszłam dosyć szybko bo na 3 dzień rano po zabiegu. wiadomo, ze rana jeszcze bolała, ale wszystko się pomalutku goiło wiec dostałam wypis wraz z miesięcznym zwolnieniem z pracy. Po miesiącu wróciłam do pracy w sumie dobrze się czuję ale jeszcze brzuch boli.. ale to raczej tak ma być bo byłam mc i 3mce po operacji i wszystko jest podobno w najlepszym porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Witaj Miałaś laparotomię czy laparoskopię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziaaa87
Witajcie dziewczyny. Kilka dni temu przeszłam laparoskopie miesniakow macicy. Ogólnie dobrze to znioslam ale mam pytanie ile czasu powinnam stosować dietę lekkostrawna po zabiegu. Jeżeli ktoś się orientuje to proszę o informacje. Jeżeli macie pytania odnośnie samego zabiegu chętnie opowiem jak to wyglądało w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz proszę czy zabieg miałaś w znieczuleniu ogólnym ,jak długo trwał, czy jest bolesny, oraz jak długo byłaś w szpitalu? Ja też czekam na taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga Wawa
Cześć, mam mięśniaka 4,5 - 5 cm i 31.03.2014r. mam mieć próbne łyżeczkowanie w szpitalu na ul. Szaserów, a później operację. Strasznie się boję. Czy któraś z Was tam była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziaaa 87
W znieczuleniu ogolnym mialam zabieg. Do szpitala przyszłam w umówionym wcześniej terminie. Dzień wcześniej nie moglam nic jesc tylko duzo wody pic. Kazali mi zrobić lewatywe i dostałam jeszcze jakis proszek na przeczyszczenie. W dzień zabiegu po wywiadzie z anestezjologiem położyli mnie na stół i zasnelam. Jak mnie obudzili to nic mnie nie bolało tylko było mi niedobrze i bolało gardło po rurce. Ogólnie cały dzień przespalam pozniej. O 16 pozwolili mi wstac i wyciągnęli cewniki. Jak mnie przenieśli na normalną salę to dalej ciagle spalam . I dzień po zabiegu w południe byłam już w domu. Ogólnie około tyg nie wychodziłam Z domu bo byłam oslabiona i stosowałam dietę. Teraz już jestem ponad 2 tyg po zabiegu i boli mnie tylko jak mam pełny pęcherz. Taki dziwny ból tylko po lewej stronie bo tam mialam największa dziurkę. Ogólnie to nie było takie straszne:-) życzę powodzenia i bądź dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję edziaaa 87 za odopwiedź :-). Jestem dobrej myśli więc myślę że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
witajcie niestety u mnie również pojawili się nie proszeni goście :) dwa wstrętne mięśniaki Jestem już po łyżeczkowaniu ale to nic nie dało:( dlatego szukam dobrego ginekologa który pokieruje mnie co mam zrobić z tym problemem:( tym bardziej że nie miałam jeszcze dzidzusia. Czytałam na forum o dok.Ludwin z Krakowa ma dość dobre opinie Bardzo was proszę o info w tej sprawie:) dziękuje kobitki i wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
witajcie niestety u mnie również pojawili się nie proszeni goście :) dwa wstrętne mięśniaki Jestem już po łyżeczkowaniu ale to nic nie dało:( dlatego szukam dobrego ginekologa który pokieruje mnie co mam zrobić z tym problemem:( tym bardziej że nie miałam jeszcze dzidzusia. Czytałam na forum o dok.Ludwin z Krakowa ma dość dobre opinie Bardzo was proszę o info w tej sprawie:) dziękuje kobitki i wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
wiadomość dla melo-n kochana ja również wybieram się do dok.ludwina napisz proszę gdzie twój mięśniak się znajduje że nie trzeba go usuwać, jaki był koszt wizyty?jakie jest ogólne twoje wrażenie? pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego piszesz kot filemon30 że łyżeczkowanie nic Ci nie dało czy one odrosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
wiadomość dla gość ponieważ wogóle się nie zmniejszyły jedynie plamienia między miesiączkami ustały na parę miesięcy a teraz niestety znów się pojawiły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomość dla kot filemon30 To niedobrze :-(. Ja mam dużo mięśniaków ale ten podśluzówkowy jest najgorszy i muszę go mieć usuniętego ze względu na obfite krwawienia i anemię, a ostatnia moja miesiączka trwała 18 dni i myślałam że się wykrwawię. Lekarz zdecydował że usunie mi tego jednego i miesiączki staną się normalne ale się zmartwiłam przez to co napisałaś że jednak tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomość dla gość myślę że dużo zależy od osoby która wykonuje zabieg, mój lekarz przekonywał mnie tuż po zabiegu że wszystko dobrze poszło że był tylko jeden a na badaniu kontrolnym okazało się że są dwa i że zabieg jednak się nie udał dodam że wcześniej jakimś cudem nie widział tego drugiego Czuję się oszukana przez niego dlatego też szukam innego lekarza, dodam że też mam obfite i długie miesiączki plus anemia Nie martw się każda z nas jest inna myślę że wszystko będzie dobrze głowa do góry:) ps.a jeśli masz wątpliwości możesz skonsultować się z innym ginekologiem zobaczysz co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
powyżej to moja odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Tak czy siak przed zabiegiem powinnyście mieć zrobione dokładne USG, o Ludwinie tylko słyszałam, ja miałam usuwane mięśniaki w Szpitalu na Kopernika przez dr. Wojtysia, na którejś z poprzednich stron w miarę dokładnie opisywałam co i jak. Ja miałam mięśniaki usuwane laparoskopowo i teraz nie dość, że jest wszystko OK i nie odrosły to jestem w 20 tygodniu ciąży :D Więc głowa do góry i nie martwić się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
Cieszę się razem z tobą:) że wszystko dobrze się skończyło bo wiem jak mięśniaki są uciążliwe na co dzień o ciąży już nawet nie wspominając. wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SmutnaKaś
Atanko, gratuluje! :) Wszystkiego dobrego :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniaa
3 tyg.temu mialam usuwane 2miesniaki.Laparoskopowo,w SPSK4 w Lublinie.Ogolnie dobrze się czuję,ale gdy za dlugo siedzę na wieczór puchnie mi brzuch.Pobolewa z tej strony z ktorej byly wyciagane miesniaki.Jak dlugo po laparoskopii moze puchnac brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, Ja myślę, że to zależy od właściwości regeneracyjnych organizmu, ja po tygodniu czułam się już świetnie i śmigałam w butach na obcasie, a poczułam, że miałam robioną laparo gdy chciałam sobie pomalować paznokcie u stóp i się zgięłam w pół :) Dwa tygodnie po zabiegu byłam na weselu. Jeżeli zbyt długo będziesz odczuwać dyskomfort to zgłoś się do lekarza, może zbyt wolno Ci się coś goi bo po prostu taka uroda twoich tkanek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam Dołączę do Was ze swoją historią... Będzie chaotycznie. Wiele miesięcy miałam obfite miesiączki, nawet krwotoczne i ze skrzepami. W 2012 wreszcie gin /przy okazji starań/ wziął się za mnie. Miałam torbiel, która nie zmniejszyła się i trzeba było ja usunąć, a potem tak krwawiłam ze nawet po orgametrilu nie ustawało. Łyżeczkowanie... Brałam orgamentril ze 4 cykle. Potem po 3 miesiącach od odstawienia miałam robione badania przy innych poważnych chorobach /na pochyłe drzewo kozy skaczą/. Wyszły mi zmiany na dole. W rozpaczy, bo jestem po chorobach i wciąż dolegają mi inne choroby, zapisałam się państwowo. W minionym tygodniu zrobiłam usg/niestety już rozwijała mi się @ i nie wiem czy wszystko gin wypatrzył/. W skrócie dowiedziałam się, że jest torbiel i dwa mięśniaki. W skrócie bo lekarz robił tylko usg i opisywał. W tym tygodniu idę do gina/ niestety -po raz kolejny niestety, MÓJ GIN u którego byłam ten jeden raz państwowo ZMARŁ . Muszę po wynik usg i cytologii iść do innego... Sporo ostatnio przeszłam i ta sytuacja z mięśniakami mnie dołuje... Myśl o kolejnej operacji zabiegach... Martwię się też co wyjść może z histopatologii...Jestem taka zmęczona... Czy znajdę siły na dalsze zmagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
Atana czy mogłabyś podać namiary na twojego ginekologa ogólnie jak długo się czeka na prywatną wizytę, jaki jest koszt, gdzie przyjmuje? z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę do Macieja Bodzka, ma gabinet na Bohaterów Września 16 w Mistrzejowicach koło Nowej Huty, tel. 501-040-731. Jest naprawdę kompetentny i konkretny, ja prowadzę u niego ciążę to za pierwszą wizytę płaciłam 150 zł a za kolejne 100 zł (wizyta + USG). Ma bardzo dobrze wyposażony gabinet, oczywiście USG, 3 i 4D na miejscu. Przyjmuje 2x w tygodniu to raczej nie powinnaś mieć problemów z wbiciem w dogodnym dla Ciebie terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anotak - na początek przestań się zamartwiać na zapas :) Przede wszystkim odbierz wyniki i zobacz co w nich jest, a potem idź je skonsultować z innym ginekologiem. Jak nie wiesz do kogo to skorzystaj sobie z serwisu znanylekarz.pl, może tam jakieś nazwisko Cię zainspiruje, ja kontakt na dobrego ginekologa w Krakowie podałam post wyżej :) Mięśniaki wcale nie muszą być takie straszne jak się wydaje, operacja zresztą też nie. Uszy do góry, cycki do przodu i działaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam :) Atana, dziękuję Ci za słowa wsparcia. Zwłaszcza, że jak pisałam wyżej źle się czuje i fizycznie i psychicznie. Niby próbuję sobie to wszystko poukładać i odrzucam czarne scenariusze, ale w sytuacji kiedy już 8 dzień mam @ a w dodatku ostatnie dni to jakby więcej skrzepów to wszystko wydaje się jeszcze trudniejsze. Ostatnio @ przeszła po 10 dniach... :( Teraz jestem w domu ale miałam podobne historie i chodziłam do pracy= makabra. Ale i tak dołuję się, ze nie widać końca tego dziadostwa. Może jakby ustało miałabym więcej energii na dalsze zmagania? Tak czuję. Chyba zrobię sobie melisę na noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot filemon30
atana bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. pisałaś kiedyś o doktorze wojtysiu, czy on również należy do tych najlepszych? prawdopodobnie w maju zdecyduję się na wizytę u któregoś z nich. pozdrawiam Cię serdecznie wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anotak - ewidentnie mięśniaki Ci nie służą. One mają właśnie taki dziwny charakter, ja o swoich wogóle nie wiedziałam, okres miałam jak w zegarku, 3 dni i po ptokach :) Jedyny minus z nimi związany to taki, że w ciążę nie mogłam zajść. Znajdziesz dobrego lekarza, pogadacie, która metoda usunięcia mięśniaków jest najlepsza i jak się pozbędziesz dziadostwa to powinno być lepiej. Ja miałam akurat laparoskopię, co jest zabiegiem, że tak powiem lajtowym, człowiek błyskawicznie dochodzi do siebie, ale razem ze mną na podobny zabieg przyszła kobieta, która miała normalną operację z cięciem i też wszystko cacy poszło, tylko człowiek się ciut dłużej goi. Nie ma się czego bać :) Kot Filemon - Tak, u mnie laparoskopię przeprowadzał dr Wojtyś w szpitalu na Kopernika, z tego co wiem, to jest jednym z najlepszym specjalistów w tej dziedzinie. Przyjmuje chyba gdzieś prywatnie to pewnie będzie łatwe do wyszukania w necie :) Bardzo polecam bo jest nie tylko świetnym fachowcem ale i cierpliwym człowiekiem, na wszystkie pytania odpowie, bada też delikatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotak
Witam :) Ja miałam usuwaną torbiel /w tamtym roku/ również metodą laparoskopową. Najgorsze chyba było czekanie i ta myśl-obawa przed znieczuleniem, czy pójdzie dobrze? Miałam robioną w systemie jednodniowym, ale do domu wychodziło się, chyba, na drugi dzień. Przy mięśniakach dziewczyny zostawały trochę dłużej. Może i tym razem wybiorę tę opcję? Bo do szpitala już bym nie chciała... Mam już dość izby przyjęć i tych procedur. No i chyba zeszłoby się dłużej? Póki co mam @ już 9 dzień. I leci!!! Chwilami to już obawiam się wstawania z fotela bo to uczucie, ze ciągle coś, dołuje mnie... Liczę, że wreszcie się zastopuje, ale mam świadomość, że może zabieg będzie nie unikniony i to na już. :( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anotak - ja byłam kilka dni w szpitalu, z tym, że mój mięśniak to nie był jakiś mikrusek. Zabieg przebiegł bez komplikacji ale woleli mnie mieć tak na wszelki wypadek na oku przez chwilę :) Przy Twoich okresach to może faktycznie nie ma co się zastanawiać tylko usunąć, jakbyś nawet musiała kilka dni mieć wyjętych z życiorysu to teraz też je w sumie tracisz przez długotrwałe miesiączki. Nie bój się bo to nic nie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×