Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość gość123456789
Atana wszystkiego dobrego życzę i szybkiego porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Hejka Gość ..ja idąc na operację,miałam zapewnienie lekarza że to tylko wyłuszczenie mięśniaka ale zgodę musiałam podpisać że w razie ewentualnych komplikacji itp wyrażam zgodę na usunięcia macicy itp.myślę że to trzeba podpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
Cześć dziewczyny ;) już jestem po operacji! Udało się. podpisywalam tylko zgodę na wyłuszczenie, nic innego nie dawali. resztę opiszę jak będę w domu pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Hej No to super ,zdrówka,trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora123333
Witam, tak czytam i czytam i już nic nie wiem....mam pytanie odnośnie możliwości wykonania embolizacji? Mam 2 duże mięśniaki 76mm oraz 70mm, podsurowicówkowe. Moj lekarz ginekolog stwierdził,, ze musi usunąć całą macicę. Byłam tez na konsultacji u innego znanego ginekologa - ten stwierdził, ze macicę da się uratowac (baardzo drogi zabieg). Czy ktoś miał podobny problem z dużymi mięśniakami i poddał się embolizacji? mam 35 lat. Oczywiście lekarz nie wspomniał o tej metodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Witaj,ja miałam jednego mięśniaka 8cm i też takiego jak Ty i usuwali mi go laparotomią,udało się go wyłuskać samego.Natomiast co chodzi o tą metodę co piszesz to czytałam o niej na necie tylko.a w jaki sposób proponował Ci usunięcie ten drugi lekarz?Lepiej dokładnie się skonsultować z dobrym lekarzem niż wybrać najprostsze rozwiązanie czyli usunięcie macicy.a nie myślałaś o esmay ,to podobno zmniejsza mięśniaki.zdiagnozuj się i wybierz rozsądne wyjście bo nie wiem czy masz dzieci więc nie ma co pochopnie decydować się na usunięcie macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora123333
dzięki za odpowiedź:) ja też mam już zaplanowaną laparoskopię na koniec sierpnia. Ginekolog stwierdził, że macica jest mała, mięśniaki duże i nie ma co ratować...podejście tego lekarza doprowadziło mnie lekkiego szoku na poczatku. Potem poszłam do innego - wizyta 400, ten stwierdził, ze da się uratować macicę. jak powiedziałam to temu pierwszemu - to ten stwierdził, że jest to niemożliwe. nie wiem co o tym myślec - bo cała operacja będzie kosztować około 15tys. boje się, ze podczas operacji może "coś " wyjsc i i tak usuną mi macice. Idę jeszcze w poniedziałek do innego na konsultacje. nie mam dzieci i nie chce usuwać macicy. Co jeden to inaczej mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
Wiecie co przeraża mnie fakt, że lekarze w chwili obecnej traktują "macicę" jak pieprzyka którego trzeba usunąć i tyle. Przecież to jest chore. Kochana ratuj macice i koniec kropka!Tutaj nie takie mięśniaki dziewczyny opisywały. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny. Ja miałam dwa na 6 i 2 cm. I też był w trudnej lokalizacji. Ale lekarz powiedział, że damy rade i tyle. Ani słowa o usuwaniu macicy! Nie wiem skąd jesteś, ja miałam operacje w Krakowie, na NFZ, super opieka, wspaniały lekarz. Jeśli chodzi o embolizację to za dużo nie wiem, tylko net jak gosia. Pierwszy lekarz do którego chodziłam, i wspomniałam mu o tej metodzie, powiedział mi, że to się od tego odchodzi i już nie robi bo to tylko odcina się mu dostęp do "pożywienia" i tyle. Ale nie wiem czy mówił tak bo miał o tym jakieś pojęcie czy wręcz przeciwnie. Drugi lekarz który usuwał mi mięśniaki, nawet nie wspomniał o tej metodzie. Także kochana próbuj do skutku. Ja jeździłam do lekarz 150 km, żeby trafić na dobrego fachowca:) Głowa do góry!wiem, że to męczące ale będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
zapomniałam dodać, że miałam kurację esmya. Esmya jest skuteczna w momencie jeśli zaraz po ukończonej kuracji (3 m-ce) masz operację. Wtedy mięśniaki są mniej ukrwione i łatwiejsze do usunięcia. Jeśli chodzi o zmniejszanie....hmmm... ja idąc na pierwszą wizytę lekarka wymierzyła na 4,5 cm jednego. Po 28 dniach, nieco się zmniejszył, 2-3 mm. Na koniec kuracji przy pierwszym usg był na prawie 8 cm. Potem znów był na 5. A skończyło się na dwóch mięśniakach 6 i 2 cm. Więc paranoja jakaś. Ja po zakończeniu kuracji, w związku, że nie miałam szczepień na żółtaczkę, musiałam przesuwać termin operacji w sumie o 2 miesiące. Więc okres powrócił z pełną mocą więc mięśniaki sobie odżyły po kuracji i wróciły do stanu sprzed kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora12333
Dzięki za informacje. W poniedziałek idę do innego lekarza więc zobaczę co mi ten powie? zapytam go o to 3 miesięczne leczenie.. chociaż trochę to dziwna sytuacja, że ja pytam o 3 różne metody leczenia..a nie lekarz proponuje COŚ a nie tylko usunąć wszystko bo tak bezpiecznie..i jeszcze zapytał a co robiłam do tej pory, że dzieci nie mam..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Hejka Dziewczyny bo lekarzom najprościej iść najprostszym sposobem,bo my i każda inna ,następna i poprzednia jesteśmy kolejnymi przypadkami.im łatwo jest mówić..ciekawi mnie czasem czy do swoich,żon,córek też tak byłoby iść im na skróty. Nie martw się kora ,ja jak mialam podejrzenie że coś mi odrasta...to lekarz to samo zadał mi pytanie co ja robiłam że mam 34 lata i nie mam dzieci...masakra,ale jak byłam prywatnie u innego i potem po znajomości jeszcze u innego to zupełnie inna bajka.No a niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na prywatne wizyty.natomiast leczenie na NFZ..to spychologia aby pozbyć się i kolejna.Także bądź dzielna i walcz o swoje,ja już nie daję się tak łatwo zbyć,i całą operację miałam na NFZ,co prawda po małej znajomości ale akurat tu gdzie trafiłam opieka była super dla wszystkich.Życzę Ci powodzonka i pytaj śmiało lekarza o wszystko ,bo tu chodzi o Ciebie,pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora12333
no właśnie Ci lekarze... też byłam prywatnie i na początku nie było tragedii ale poszłam na konsultację i ten drugi tak mnie nastraszył, że czułam się jakbym miała za chwilę umierać... a dodam, ze mimo tak dużych mięśniaków nie mam prawie żadnych symptomów (może oprócz uczucia pełnego brzucha czasem ale jestem szczupła więc mi to nie przeszkadza bardzo:)) czekam na poniedziałek i badania u innego ale muszę po tej wizycie podjąć ostateczną decyzję..dziękuję za DOBRE słowa..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Będzie dobrze,nie martw się na zapas...Dasz radę tak jak każda z nas,musi być dobrze:)pozdrawiam i czekamy na dobre info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
Ja już od wczoraj w domu :) boli... Ale można przeżyć :) mnie operowali ordynator i młodziutki lekarz i wszystko się udało. W środę na zdjęcie szwów i po wypis. nie trzeba płacić grubych pieniędzy za pomyślną operacje, naprawdę! Szukać do skutku takiego lekarza który na prawdę chcę pomóc kobiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
Gościu123456789 cieszę się, że już jesteś po i wszystko się udało:) Jak Ci zdejmą szwy to już będzie super! A z lekarzami to trzeba próbować do skutku!Wiadomo, że to kosztuje czas, nerwy i pieniądze, no ale czego się dla macicy nie robi. A ten tekst lekarza, "czemu pani wcześniej nie rodziła" to jakaś makabra. Tylko w jaja kopnąć, przysięgam! Trzymajcie się zdrowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora12333
Witam, dziś kolejna wizyta i kolejne badania - badanie krwi i powtórne usg ale teraz lekarz stwierdził, ze nie jest tak źle - tylko nie do końca wiem co to znaczy... - wyznaczona wizyta za 2 tygodnie z tymi wszystkimi wynikami ..więc znowu czekanie - ale jak COŚ bedzie nie tak to skierują mnie do jakiejś kliniki - gdzie zajmują się tylko mięśniakiami - zobaczę... ale jestem pozytywniej nastawiona niż po wizytach w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam 14 na 8 i kilka małych ,mam macicę i wszystko ok już.Operacja 23 czerwca.Pisałam już wcześniej,ja z Łodzi,mogę polecić super lekarza,wizyta 180zł tylko ,opieka w szpitalu super i to bez kasy dodatkowej.Piszcie jakby co na priva agata199@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
Uuu to już tydzień po operacji :) jest coraz lepiej, jak za dużo chodzę (3letnia córcia) lub siedzę to muszę się położyć i też odczuwam tępy ból przy siku,przy końcu,tak jakby zawór na siłę zamykali ;) krwawien nie mam, tylko było raz czy dwa-takie skąpe po operacji mam nadzieję że za miesiąc będę już całkiem ok :) Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
hej, no to super:)) Ten tępy ból przejdzie, bo też tak miałam. Powiem Ci, że potrzeba miesiąca, żeby dojść do siebie i swobodnie wykonywać standardowe czynności. Z biegiem w maratonie trzeba poczekać jeszcze. Ja jutro wesele....to zobaczę jak to będzie. Już zaliczam drugi "okres" jest super, koniec z przeciekaniem, przelewaniem i bieganiem do łazienki co chwilka:) Trzymaj się zdrowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 0731
Dziewczyny, potrzebuje konkretnych namiarów na szpital i lekarza we Wrocławiu (tu mieszkam teraz i nikogo nie znam).Wolałabym nie płacić tylko na kasę chorych. Likwidacja mięśniaka ok.7cm. Proszę o informacje gdzie i u kogo miałyście zabiegi.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny w 2013r w czerwcu poszlam do ginekologa powiedzial mi ze mam 3 miesniaki małe jak rodzynki wytlumaczyl mi co to jest powiedzial ze jak beda wieksze to operacyjnie usuwaja lub kuracja 3 miesieczna tabletkami esmya. W 2014 w marcu poszlam do drugieko lekarza okazalo sie ze jeden w ciagu 9 miesiecy urusla 2 cm a dwa pozostale sie nie ruszyly zaniepokoilam sie poniewaz z mezem chcemy jeszcze dziecko zaproponowal mi tabletki esmya zgodzilam sie zaczelam brac 11 kwietnia tego roku kuracje zakonczylam poczatkiem lipca.Do kontroli poszlam 24 lipca efekt byl szokujacy poniewaz 2 male miesniaki znikly a ten wiekszy zmniejszyl sie o 1cm za 3 miesiace mam do kontroli to zobacze czy cos sie zmienilo w tym kierunku .Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Esmya na jednych działa na drugich nie.. Taka uroda tego leku. Jeśli Tobie pomogła to super :) mam nadzieję,że kiedyś ten lek będzie refundowany!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
Dziewczyny czy stosujecie dietę po operacji?? Mi nic nie mówili jak wychodziłam ze szpitala... Nie ze się obzeram wszystkim jak leci, ale zdarzyło mi się zjeść np coś słodkiego czy wypić kawę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
gosc123456789 hej jak się czujesz?? Ja szczerze mówiąc nie stosowałam żadnej diety, w pierwszy dzień po szpitalu jadłam lekkie dania. Jedynie stosowałam się do dań bogatych w żelazo żeby nadrobić. Czy jadłam dużo czy mało brzuch na wieczór był jak balon. Zresztą jestem już półtora miesiąca od operacji a brzuch na wieczór nadal wielki. Nie podoba mi się to:( i ubolewam nad tym. No ale takie życie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
Kochana ja w 2 dzień po operacji zjadłam czekoladkę kinder i był to prawdziwy błogostan!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
Od trzech dni ze tak powiem elegancko :) , dziękuję że pytasz ;* Tak prawie na pełnym chodzie :) tyle że nie dzwigam nic ciężkiego. No przy 3-latce ciezko nic nie robić :p też mam taki większy brzuch :( też mi się to nie podoba, ale na ćwiczenia i bieganie za wcześnie.. Więc pozostaje czekać. Mnie może z dwa razy wzdęło?! A tak to luz. Wydietowałam się w szpitalu :D praktycznie na samej wodzie.. a jak Ty się czujesz kocik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
Już całkiem dobrze:)nawet zaliczyłam wesele tańczone na szpilkach:) Tak do czynności zwykłych to już zapominam, że miałam operację, ale jak mam podbiec czy coś podnieść to odpada. Także nie przemęczam się:) Jedynie co mnie wkurza to nadal powiększony brzuch, już mniej niż na początku, ale jestem szczupła więc widać różnice:( No i leżenie na brzuchu odpada nadal. Jem wszystko, czasem jakiś procencik;) Także generalnie jest ok. A powiedz mi jak miesiączki?poprawiły się??? Pozdrawiam mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
Okres dostałam po 1,5tyg od zabiegu, trwał standardowo 5 dni ale 'leciało' mniej..! Ciekawe jak następny? I kiedy? Bo przez ostatni rok to był bardzo nieregularny.. Ja mam zaproszenie na wesele na koniec września, mam nadzieję że będę mogła się wybawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris1410
Witam wszystkich ja czekam na operacje mięśniaka bardzo dużego osiągnął wielkości 20 tygodniowej ciąży nie boje się operacji tylko nie wiem czy będę miała wszystko wycięte czy tylko mięśniaki czy po jakimś czasie żeby znowu one się nie odnowiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20tyg ciąży?? To ile ma cm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×