Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość elzaanna
6cm mięśniak jest stosunkowo mały :) mi wycięli 12cm :) i jest wszystko dobrze ! klasyczna operacja wydaje mi sie najlepszym wyjściem przy większych mięśniakach . Bałam się ogromnie , ale nie ma czego :) miałam znieczulenie zewnątrz-oponowe , ale chyba mi jeszcze coś dawali podczas operacji , bo co chwilę się budziłam i przysypiałam :D najgorsze pierwsze 2-3 dni , no ale wszystko jest do przeżycia ! przyjęli mnie we wtorek , porobili badania , w środe rano operacja , a w niedzielę do domu ! nie bać się prosic o tabletki przeciwbólowe i na sen! w szpitalu to na prawdę konieczne ! córka jednej z pań operowanych nagadała nam , że specjalnie dają przeciwbólowe i na sen , żeby mieć spokój na dyżurze ... więc jednej nocy nie wzięłyśmy tych tabletek ... żadna nie spała całą noc.. każda zwijała się z bólu i nawet podnieść się nie mogłyśmy :/ ... trochę problemów sprawiał dren , no ale i to było do opanowania :) a teraz jestem 4miesiące po i normalnie haj -lajf :D okres max4dni , uregulowany cykl i zero bóli między-miesiączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsześniowa
elzaanna jak dlugo okres ci sie regulowal po operacji? I jak u ciebie z aktywnoscia fizyczna 4 mies po operacji? Ja jestem dopiero miesiac po operacji tez wielkiego miesniaka :P oj sprawial mi klopototy wiec licze na szybki powrot do normalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzaanna
wrześniowa już pierwszy okres po operacji ( po około 2tyg ) miałam już 3-4 dniowy i byl już dużo skąpszy . wcześniej 5-6dni , gdzie pierwsze dwa dni , czasami i trzy to byłam praktycznie sparaliżowana , bo tampon + podpaska starczały na 2-3 h .. miałam bóle podbrzusza między okresami , a podczas okresu to dwa razy mocniej , a teraz nie powiem boli , ale tak ,że mi to w niczym nie przeszkadza aktywność fizyczna po 4 miesiącach ? po 2 miesiącach zaczęłam wracać do pracy na gospodarstwie , a przyznam ,że jest co dźwigać i nic się złego nie działo moje życie wróciło do normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzaanna
małe sprostowanie :teraz boli mnie tylko podczas okresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caffeeee
to moze polecicie dobrego lekarza na poludniu Polski ktory specjalizuje sie w usuwaniu miesniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atana
W Krakowie dr Andrzej Wojtyś http://www.znanylekarz.pl/andrzej-wojtys/ginekolog/krakow :) Cofnij się kilka stron do tyłu, opisywałam raczej dokładnie co i jak. Ale szczerze mogę tego lekarza polecić. Nadmienię jeszcze, że nie byłam jego prywatną pacjentką, bo teraz kuknęłam na opinie na tej stronie i któraś mu zarzuciła, że lepiej traktuje prywatnych :) Gościu od płodności :) Nie wiem jak w Twoim przypadku ale ja przez mięśniaki miałam problem z zajściem w ciążę. Kilka miesięcy po usunięciu dziadów byłam w ciąży, niestety poroniłam, ale po 9 miesiącach znowu byłam w ciąży i moja córeczka kończy dzisiaj 4 miesiące więc z płodnością po usunięciu mięśniaków może być tylko lepiej :) pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzaanna
witam drogie panie :) jak się czujecie ? u mnie to już prawie pół roku po operacji i powiem Wam , że faktycznie z płodnością po operacji może być tylko lepiej :) jestem właśnie w 8tyg ciąży :) udało się w pierwszym cyklu starań . blizna ładnie się zagoiła i nie widać żadnych nowych mięśniaków na pewno czeka mnie cc , ale termin będziemy ustalać około 14tyg ciąży pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarra1986
Ja własnie mialam robione USG na ktorym wyszlo, ze mam miesniaka wrosnietego w maciece. 11 mm=1 cm. Oprocz tego są Torbiele Nabotha... Zaczytalam sie w necie i te torbiele podobno sa niegrozne:) Martwi mnie jednak miesniak, gdyż moja matka je miala, miala tez torbiele i byla z tego powodu operowana. Nie odrosly. Moje miesiaczki sa regularne, nie mam krowotokow, raczej są krotkie i nieobfite. Zmartwilam sie, ze teraz jeszcze mniej niz np. rok temu. Mam anemie i byc moze dlatego organizm sie broni przed utrata wiekszej ilosci krwi. Kazano mi zrobic USG za pol roku. kontrolnie. Jesli chodzi o dzieci, to mam jedno i w najblizszym czasie (mam 29 l.) nie planuje zadnego, nawet do 35 r.z, ew. kolo 40stki-moze. Teraz jednak boje sie, ze to sie rozrosnie, ze jest ich więcej..:( Nie chciałabym, by zdeformowały mi macicy czy powodowaly poronienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyanisa
Witajcie Jestem z Torunia, w kwietniu mam już termin do szpitala na Bielany na operację usunięcia mięśniaka wielkości 10 cm. Ponoć jest jedn w dnie macicy. Od dwóch miesięcy objawy które miałam to problemy z oddawaniem moczu, musiałam uciskać pęcherz żeby się załatwić, teraz to się zmieniło siusiam normalnie ale czuję ucisk w dole macicy. Ciesze się mimo wszystko, że za dwa tygodnie ten koszmar mam nadzieję się skończy. Jeśli któraś z Was miała operacje w Toruniu proszę o info. Chętnie porozmawiam:) Wstępnie miałam mieć laparoskopię bo mój mięśniak się kwalifikuje, ale podjęłam decyzję o standardowej operacji.Jak również lekarz poleca usunięcie macicy .Myślę że wolę to ponieważ mówi że 50/50 że będą się odnawiały. Mam 43 lata 18 syna dzieci nie planuję więc nie ma przeszkód byle jajniki zostawili. Na pewno napisze po wszystkiemu jak było.:) Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kely_Mii
Jestem po łyżeczkowaniu, nadmiernie krwawiłam i bardzo szybko znalazłam się w szpitalu. I wszystko jest na dzień dzisiejszy dobrze, mam mięśniaka ok. 4 cm, tylko za 10 dni wyjeżdżam do USA na stałe, nie zdążę iść na zabieg w PL, lekarz zaproponował mi wkładkę Mirena i jakieś lekarstwo za 700 zł ( 3 miesiące po 700zł), nazwy nie pamiętam :( I moje pytanie, czy któraś z dziewczyn miała taki zabieg robiony w USA, jakie są koszty będziemy ubezpieczeni z mężem chociaż wiem, że do każdego zabiegu się dopłaca. Może coś podpowiecie, bo ja dzisiaj siedzę i zastanawiam się nad wkładką .... i sama nie wiem co mam robic, a terminu wyjazdu nie mogę przełożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj miałam usuniecie mięśniaka macicy (podśluzówkowy ) tj 27/05/2015 i w ten sam dzień wyszłam do domu (w znieczuleniu ogólnym ) nie mam żadnych buli zabieg odbył się przez drogi rodne czyli żadnej laparoskopii czy cięć teraz czekam na pierwszą miesiączkę ponieważ ostatnie były koszmarne mam nadzieję że będzie ok życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesniaczka
Witajcie dziewczy.Wlasnie dowiedziałam się ,ze jak najszybciej powinnam poddac się operacji usuniecia miesniakow.W ciągu roku potwornie urosły .Lekarz powiedział ze nie mieszcza mu się w monitorze.Od 3 lat bronie się przed operacja,ale niestety w końcu mnie pokonaly.Boje się operacji ,Sama nie wiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIESNIACZEK
jestem miesiąc po operacji usunięcia mięśniaków (10 cm, 2 cm) i już nie pamiętam jak bardzo się bałam i przeżywałam. Okres oczekiwania w niepewności co mnie czeka i "dodawania" sobie samej strachu. Operacja w znieczuleniu ogolnym, bałam sie jak cholera, czy wszystko będzie ok czy sie wybudze i jak to jest jak cos Ci wstrzykuja i usypiasz ... po podaniu głupiego jasia wszystko jest fajne i ciekawe, zainteresowały mnie na sali operacyjnej duże lampy i nic wiecej nie pamiętam :) Obudzilam sie w sali pooperacyjnej i zaraz zabrano mnie do sali gdzie czekala na mnie rodzina i tam spedzilam 2 dni. Operację mialam o godz. 12 a wieczorem już potruchtałam do lazienki zrobić siusiu, które było bolesne ale na prawde spodziewałam się gorszego bólu i gorszych doznań. Przy pierwszej pionizacji kręci się w glowie i jest się slabym ale kolejnego dnia już wstałam bez pomocy pielęgniarki. Mdliło mnie ale to podobno po morfinie i rzeczywiście jak przestali ją podawać mdłości ustąpiły. Ból w szpitalu prawie nieodczuwalny gdyż ciągle dbano o to żebym miala świeżą dawke paracetamolu ketonalu i morfiny. Na 3 dzien wypisano mnie i pozwolono wyjsc juz rano wiec szybko sie zebralam i wrocilam do domu. WrACALAM 80 KM AUTEM, JAKO PASAŻER OCZYWIŚCIE I TRZEBA BYLO JECHAC OSTROŻNIE GDYŻ CZUŁO SIĘ WYBOJE NA DROGACH ALE TO TEZ NIE AZ TAK STRASZNY BOL. w DOMU Z DNIA NA DZIEŃ BYLO CORAZ LEPIEJ DZIŚ PAMIETAM JUZ TO JAK PRZEZ MGLE I OPOWIADAM CHETNIE SWOJE PRZEZYCIA. DZIEWCZYNY NIE BOJCIE SIE ! IM PREDZEJ TYM LEPIEJ! . ZAPOMNIALAM DODAC ZE USUWANO MI DROGA BRZUSZNA. POZDRAWIAM WSZYSTKIE CZEKAJACE NA OPERACJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny 'ten lek ma miesniaki to esmaya jest refundowany we Francji mi załatwila kuzynka tem lek za 15 euro miesięcznie. Po drugie mój mięśniak z 5,3 cm zmniejszył się ma 5 cm ...więc niea chyba sensu go kupić za 700 zł za opakowanie. Po 3.jest w Polsce klinika pro-familia w Rzeszowie oni usuwają miesniaki ultradźwiękami zmniejszają się od 70 do 90A%!!!! Po czwarte tu jest numer tel. 694 902 111. Czekam ma wizytę konsultacja już 7 mcy ale myślę że warto.każdy może się zapisać tylko długo się czeka.tylko 100 kobiet rocznie może poddać się temu zabiegowi.jest kompletnie nieinwazyjny.polecam przestać jeść mięso, są mniejsze krwawienia i mięśniak tak nie przeszkadza. Ja nie jem i krwawienie się zmniejszyło do 3 dni z 7.tam w Rzeszowie robią miesniaki do 10 cm.to nie jest żart ani żadna infolinia.normalnie jak za min.połączenia za komórkę się płaci.sprawdźcie też na YouTube tam też są namiary. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Mam43 lata i w perspektywie całkiem bliskiej operację mięśniaka 6 cm. Lekarz powiedział mi, że jego położenie jest bardzo niefortunne i muszę liczyć się z usunięciem również macicy. Nie myślę w kategoriach okaleczenia mnie jako kobiety, ale tak po prostu po ludzku boję się. Poczytałam jednak wpisy na tym forum i jestem mocno podbudowana optymizmem operowanych pań. Niektóre wręcz były za takim rozwiązaniem problemu (czyt. całkowitym usunięciem macicy). Jajniki są pozostawione. Proszę o doradzenie mi, który szpital w Bielsku-Białej mam wybrać ? odezwijcie się kobietki, które miały podobne doświadczenie w BB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tu nie było-pozdrowienia dla Atany i xxgosi :) chciałabym poinformować, iż moja ciąża zakończyła się sukcesem-mam 1,5 roczną córeczkę mimo posiadania dwóch nieprzyjaciół.Co prawda nie obyło się komplikacji ale donosiłam ciążę do 38 tygodnia i wspólnie z lekarzem zdecydowalśmy o cięciu.Atanko gratulacje, pamiętam moment w którym powiedziałaś dość. Także dziewczyny, które chcą miec dzieci, nie dajcie sobie wmówić,że z mięśniakami nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Witaj tuxxgosia super kochana gratuluję i cieszę się.ściskam serdecznie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234555
Witam, czy mogłaby się odezwać caffeeeee, ponieważ ciekawi mnie ta historia. Miałam bardzo podobne opinie zarówno w Polsce jk i w Anglii. A jeszcze nie usuwa łam mięśniowej, ponieważ chodzę na badania ciągle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota37 witaj :) ja też tu zaglądam już sporadycznie, za wielkiego ruchu zresztą nie ma. Bardzo się cieszę, że u Ciebie wszystko w porządku i córa już taka duża :) moja kilka dni temu 14 miesięcy skończyła. Ja miałam ciążę książkową, zero plamień, zero stresów, wszystkie wyniki badań dobre lub w normie - to chyba była nagroda za te lata porażek :) Też rodziłam przez cc i bardzo sobie to chwalę :) I pozostaje mi się zgodzić z Dorotą, nie traćcie nadziei, z mięśniakami można sobie poradzić, potem zajść w ciążę i urodzić dziecko. Bądźcie dobrej myśli i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 30 lat. zachodziły w ciąże mając 27 z miesniakami 4 cm . Urósł w ciazy w 10 cm. ciąża przebiegała pomyślnie, urodziłam zdrowego chłopca w 40 tyg. Po ciąży miesniak zmalal do poprzednich 4 cm. Niestety niekontrolowałam go przez 2 lata, zajęłam się wychowywaniem synka :) Chciałam ponownie zajść w ciążę gdzie ginekolog poinformował mnie ze mój miesniak ma 13 cm i konieczna operacja. Samej operacji nie wspominam dobrze. Dość ciężko ją znioslam. Najgorsze jest to ze druga ciążę miałam mieć spokojna, a w 4 miesiącu po operacji dowiedziałam się że miesniak znowu urósł.... Ehhhh i tak ciągle z tymi miesniakami problem.Mam jednak nadzieję,że uda mi się zajść w druga ciążę i odnosić. aczkolwiek musze jeszcze odczekać aż mi się wszystko zagoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona 43
cześć wszystkim zainteresowanym embolizacją. Właśnie wróciłam z Lublina. W poniedziałek 07.12 byłam umówiona na konsultację czy w ogóle się zakwalifikuję: badanie USG i normalne ginekologiczne, ogólny wywiad z pacjentką. Mięśniaki muszą być objawowe tzn. np. obfite krwawienia, skrzepy, parcie na pęcherz itp. Na drugi dzień 08.12 miałam rezonans magnetyczny i po konsultacji radiologa od razu trafiłam na salę. I tutaj już nie było przyjemnie, ból narastający do bardzo dużego (zabieg bez znieczulenia ogólnego lub okołooponowego) trwał generalnie długo, bo miałam mięśniaka bardzo unaczynionego z mocno pokręconymi naczyniami. Po powrocie na salę podano mi morfinę i sama dozowałam sobie dawke kiedy ból był nie do zniesienia. 09.12 ok. 11 wyruszyłam do domu ponad 400 km :)) ból podbrzusza towarzyszył mi jeszcze do wieczora i mam lekkie plamienie. Ale najważniejsze, że to już za mną. Ponoć całkiem dobrze zniosłam ból, bo na porannej wizycie nawet lekarka była zaskoczona ilością aplikacji morfiny jaką sobie zaaplikowałam (tylko 29 dawek). Jeśli macie pytanie to chętnie odpowiem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam 1 opakowanie leku esmya 5mg. Odsprzedaję gdyż zaszłam w ciążę i musiałam przerwać kurację 400zł. kontakt barbara_zaj@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedam Esmya bardzo tanio . Jestem po operacji i zostało mi 1 opakowanie jak wiadomo juz nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Esmya nawet jeśli nie zmniejszy nieśmiała to zmienia się jego struktura jest podsuszony i przez to łatwo można go usunac, tak było w moim przypadku. Za nim podjęłam się terapi esmya, czterech ginekologow mówiło to o konieczności usunięcia macicy gdyż miesniak był zbyt duży. Ja zaryzykowalam esmya i nie żałuję. Miesniak się nie zmniejszył ale po esmya lekarze podjęli się usunięcia miesniaka. Jestem po operacji i szczęśliwa że uratowała macice. Skutki uboczne esmya było wypadanie włosów ale to jest do przejścia. Po zakończeniu terapi przestały wypadac i rosną nowe. Zdrowie jest nawazniejsze, włos nie ząb odrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mialam miesniaka macicy, dowiedzialam sie o nim przez przypadek przy usg watroby, kobietka sprawdzila wszystko i okazalo sie ze jest miesniak podsurowicowkowy. nie naruszal jamy macicy, mial 4cm, zaszlam z nim swiadomie w ciaze, poniewaz lekarz powiedzial mi ze nie jest duzy, bedzie rosl na zewnatrz, dziecko i tak bedzie wieksze wiec nie bedzie uciskal, jedynie porod moze skonczyc sie cesarka, bo skurcze moga byc nie takie jak trzeba. wiec zaszlam w ciaze, wszystko bylo ok, miesniak niestety urosl do 10cm, porod zaczelam normalnie, ale doszlam do 7cm rozwarcia i dalej nie szlo wiec zrobili mi cesarke po 15 godzinach bóli. mały jest zdrowy, ja po 5 miesiacach i konsultacjach z lekarzami i próbach wykurzenia tego siemieniem lnianym i ziolami zdecydowalam sie na wyciecie miesniaka. teraz jestem 3 miesiace po, niedlugo ide na kontrole czy wszystko gra, ale czuje sie dobrze. powiedziano mi tez po operacji ze po ok roku bede mogla starac sie o dziecko. jesli nie uda wam sie wyleczyc innymi sposobami (co przy malych miesniaczkach jest mozliwe)nie bojcie sie operacji, wszystko sie zregeneruje, blizny sie zasklepią, zdrowie jest najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mizara
Ja już w szpitalu, mam ich 6 (mięśniaków ) bede miec operacyjnie przez brzuch , nie zgodziłam sie na usunięcie trzonu. Mam 35 lat i nie mam dzieci a chciałabym miec. Boje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gLLL
Do Mizary- dobrze będzie, nie bój się. Trochę Cie wszystko mocno pobili ale z każdym dniem będzie lepiej a niedługo całkiem zapomnisz jak po każdej z operacji..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolonaZgoda
Obecnie mięśniaki można usunąć bezinwazyjnie, zobaczcie sobie ten artykuł o nowoczesnej metodzie leczenia mięśniaków macicy - http://www.nazdrowie.pl/news/hifu-najnowsza-metoda-leczenia-miesniakow . Takie zabiegi są bezbolesne, bez konieczności hospitalizacji. Na razie tylko jeden szpital w Polsce ma odpowiedni sprzęt do przeprowadzania takich operacji, koszt zabiegu w EvaClinic to 7500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościowa z miesniakami
HIFU również ma PRO_FAMILIA w Rzeszowie, ale oni w jakis badaniach uczestnicza juz dluzszy czas, jak sie kobieta zakwalifikuje to za darmo wszystko jest, tak wiec warszawa nie poerwsza jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asa5
Tak w Rzeszowie też wykonują tego typu zabiegi, tylko kontrolują przebieg operacji rezonansem, co nie jest obojętne dla zdrowia. W Warszawie natomiast wykorzystują do tego celu USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×