Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość kora12333
witam, dziś byłam na kolejnej konsultacji, okazało się, ze można uratować macicę. muszę zrobić rezonans i badanie krwi. Podobno rezonans zdecydyje co dalej. Więc czekam ale lepsza diagnoza niż w Polsce...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Hejka :) No to dobrze że ta konsultacja wypadła lepiej i bardziej optymistycznie,warto czasem radzić się kilku lekarzy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora12333
ja już byłam chyba u 6 ginekologów.. juz mam powoli dosyć tego.. na rezonans jeszcze muszę czekać miesiąc, poźniej 3 miesiące kuracji hormonami..i dopiero operacja...zejdzie mi to do końca roku...chociaż lepiej poczekać . W Polsce - diagnoza była - usunąć macicę i to szybko...do miesiąca... tutaj zrobili mi jeszcze dodatkowe badania i podobno można spokojnie rozpocząc przygotowania do operacji..no zobaczymy..pozdrawiam Wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 45
czy jest ktoś z Lublina i może polecić dobrego lekarza mam mięśniaka 4 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa2014
hej dziewczyny, moj miesniak ma 5 cm. Dowiedzialam sie o nim przez przypadek na jednej z prywatnych wizyt. Mam 29 lat i mieszkam Londynie. Moja gin polecila zrobic badania krwi zeby wykluczyc najgorsze - polecila bezplatna opcje czyli lekarza rodzinnego. Wyjasnila ze nie bede mogla donosic ciazy z miesniakiem. Kiedy poszlam do mojej angielskiej przychodni w ktorej jestem zarejestrowana uslyszalam ze tutaj tego nie lecza, a jezeli nie mam zadnych dolegiwosci to wlasciwie badania krwi nie sa potrzebne. Po menopauzie zaoferuja mibezplatne wyciecie macicy jesli bede chciala. Zatkalo mnie jak to uslyszalam. Bylam juz na wizycie w Polsce i wiem ze nie ma z tym problemu. Prosze dajcie namiary na dobrego prywatnego specjaliste od usuwania miesniakow w okolicy Rzeszow-Krakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mięsniak 37x43mm (stan sprzed 11 mies.), za kilka dni wizyta (coraz wiecej dolegliwości), nie łudzę się, teraz już będzie potrzebna operacja, proszę o radę, gdzie w Bydgoszczy? który szpital? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora12333
witam, ja mam odwrotną sytuację - w Polsce mnie nastraszyli, wycięcie macicy itp. a tu w Anglii zrobili mi ponowne badania krwi (mimo, ze niedawno robilam prywatnie wszystko w Polsce). Tu podobno bardziej szczególowe. Potem skan, teraz mam mieć rezonans...Radzę iść do innego GP albo poproś o skierowanie do ginekologa. mnie w Anglii pomogli..znaczy zaczęli bo to początek drogi..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa2014 :) Ja mogę polecić świetnego lekarza w Krakowie dr Andrzeja Wojtysia, tylko musisz sobie sprawdzic gdzie prywatnie urzęduje, mnie usuwał mięśniaka w szpitalu Kopernika. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocik
Ja w Krakowie polecam dr Leszek Juszczyk ordynator z szpitala na ujastku. Świetny lekarz, operacja na fundusz, opieka w szpitalu wspaniala. Przyjmuje też prywatnie, ja chodziłam na ul. Kobierzynska , tam było najszybciej. Można też bezpośrednio w szpitalu, bo dziewczyny z pokoju w szpitalu tak chodziły. Wpisz jego nazwisko w wyszukiwarce i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1234
Witam wszystkich. Ja mam 30 lat i mięśniaka podsurownicówkowego 8cm śrdnicy. Jak zaszłam w ciążę miał 5cm a w trakcie ciąży urósł do 10cm. Trochę się zmniejszył, ale niewiele. Miałam nadzieję, że wróci do rozmiarów sprzed ciąży. Byłam u 3 lekarzy i każdy doradzał wyłuszcznie mięśniaka ze względu na młody wiek i jeśli chciałabym mieć drugie dziecko, to trzeba go usunąć, ponieważ może powodować różne dolegliwości. Ja ciążę przeszłam wzorcowo z mięśniakiem (o dziwo), tylko jak odeszły mi wody to nie miałam żadnych skurczy. Skończyło się cesarką. Lekarze czekali może ze 4 godziny, ale chyba od początku wiedzieli, że będzie cesarka a ja chciałam rodzić naturalnie. Teraz już mam umówiony termin do szpitala na 17.09., który się zbliża, a ja się boję i cały czas o tym myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1234
Witam, czy po operacji wyłuszczenia mięśniaka występuje krwawienie? ja mam akurat podsurownicówkowego? i czy jest zakładany dren? to coś boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgosia
Hej Ja też miałam takiego,miałam laparotomię,krwawienie bardzo małe i drena nie miałam w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123456789
hej :) mineły ponad 3 msc od operacji .. i czuję się znakomicie :) robię już wszystko , nie boli ,nie ciągnie ! okresy skróciły się i są skąpsze ( chyba tak się to pisze?! :P ) mój mięsniak ( podsurowicówkowy ) miał 12 cm ...był dużo wiekszy niż wykazywało ostatnie usg u doktora który zalecił esmya :/ miał mieć 7cm ... teraz wiem ze mnie oszukał :( lek wcale nie pomógł.. tylko pogorszył sprawe .. dobrze , że tylko dwa opakowania wykupiłam , chociaż i tak szkoda 1400zł .. dziewczyny jak u Was ze zdrówkiem ?? jak po operacjach ? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też był duży 8 cm,ale już jestem 4 miechy po operacji i jest dobrze,chociaż wieczorem brzuch jak balonik się robi.Jedno mnie martwi,przytyłam po operacji ,czy Wy też dziewczyny?Odnośnie drena ,ja miałam założony ,mnie wyjmowanie bolało,ale to wina pielęgniarki się okazało.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitnesska1989
Witam! Przeszłam operację usunięcia mięśniaków w połowie października tego roku. Mam 26 lat i o tym, że mam mięśniaki dowiedziałam się już dawno (8 lat temu?). Z racji małej ich wielkości i młodego wieku lekarze kazali je jedynie obserwować. Niestety przez ten czas jeden osiągnął rozmiar prawie 9 cm. Do szpitala trafiłam dzień przed operacją. Jeżeli chodzi o dolegliwości po operacji to dało się znieść. Bardzo szybko dochodziłam do siebie, operację (drogą brzuszną) miałam we wtorek, a już w piątek byłam w domu. Teraz jestem 3 tyg po operacji i czuję się bardzo dobrze. W przyszłym tygodniu planuję powrót do pracy, przestałam biegać co chwilę do łazienki (w moim przypadku mięśniak prawdopodobnie uciskał na pęcherz), blizna ładnie się goi, a ja mogę próbować zajść w ciążę już za 3 miesiące. Owszem, tak jak już tu pisały niektóre z Was, mój brzuch jest powiększony, ale z tego co mnie poinformowano jest to normalne i może się utrzymywać nawet do ładnych kilku miesięcy po operacji. Dodam, że wyniki histopatologiczne są ok, a w efekcie końcowym pozbyłam się wszystkich 4 mięśniaków, które posiadałam (o wielkości 1,5-9 cm) :) Dziewczyny, nie zwlekajcie, jeżeli macie wskazania do usunięcia mięśniaków to się z tym rozprawcie jak najszybciej, być może ominie Was klasyczna operacja (mięśniaki można usunąć jeszcze laparoskopowo lub przez pochwę), a nawet jeżeli nie, to nie a sensu czekać, aż mięśniak osiągnie takie rozmiary, że trzeba będzie usunąć całą macicę, tym bardziej jeżeli planujecie jeszcze dzieci. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam mięśniaka i dzięki ziołom od O.Bonifratów zmniejszyłam i nawet zlikwiduję całkiem ,lecz to trwa dość długo.Zawsze powinno sie chodzić na cae badanie z partnerem lepiej dbają o pacjenta.Mam zawsze meża podczas Kżdego badania nawet pochwy i wspierał porody.Mamy Prawo do obecności nawet w szpitalu ust 2008 r art 21 Prawo Pacjenta.Dzieki meżowi bo spytał o inne metody leczenie nie zostałam okleczona bo chciał ginekolog usówac macicę i jajniki.Obyło się bez zabiegu i powinno meć sie męża wtedy ginekolog mysli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1234
Dziewczyny ja jestem 1,5 miesiąca po operacji mięśniaków metodą klasycznej operacji przez przecięcie brzucha. Mam 31lat, miał być jeden mięśniak 8cm, a okazało się że było ich pięć. Tylko małych i nie było ich widać na usg. Ale też doktor je usunął. Operację miałam we czwartek a w poniedziałek wypisano mnie do domu. Teraz czuję się dobrze, jakbym nie miała operacji. Blizna właściwie się zagoiła tylko jest czerwona, ale zblednie. Tak jak przy cesarce miałam podobnie. Operację miałam pod narkozą, nie miałam drenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajn
Witam- tydzien temu o tej porze leżałam na łóżku szpitalnym i zasypialam po zażyciu relanium, ponieważ rano miałam operacje- w środę operacja w sobote do domciu a dzis już w całkiem dobrej formie po przeczytaniu całego forum pomyślałam ze coś dopisze. Mój kolega miał 8 cm i gdyby nie wizyta u giń to do tej pory bym go hodowala ponieważ nie dawał żadnych znaków ze tam jest- strasznie bałam sie operacji ale świadomość ze chodzę z bombą była jeszcze gorsza- jeśli któraś ma jakieś pytanka to chętnie na świeżo odpowiem- kolega został wyluskany -chociaż dwóch wcześniejszych lekarzy nie dawali szansy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fitnesska nie wymadrzaj sie bo widać ze nie masz bladego pojecia o miesniakach i ich leczeniu, nikogo nie obchodzi ile masz lat stara pudernico

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caffeeee
czesc, chcialabym sie podzielic z wami moja historia. W zeszlym roku w listopadzie mialam plamienie miedzymiesiaczkowe, jako ze jestem panikara i dmucham na zimne poszlam do gina. Od razu skierowal na USG gdzie wyszlo ze mam miesniaki. Mieszkam w Anglii wiec tutaj USG robi pielegniarka a nie gin, do tego nie daja ci zdjecia usg ani nic. Pozniej pojechalam do polski, gdzie trafilam na inna gin u ktorej w gabinecie przezylam szok. Gdy zaczela robic usg to powiedziala o matko wyglada to fatalnie, kiedy to pani uroslo, tu nie ma co ratowac, wszystko do wyciaecia, to moze byc rak, nie wiem czy przezyje pani 2 miesiace. Po tym co ona mi powiedziala o malo co nie wpadlam w depresje :( glupia krowa! Tego samego dnia poszlam do innej gina, ktora powiedziala ze mam jak najszybciej zachodzic w ciaze, ona mi nie gwarantuje ze donosze, ale lepiej sprobowac bo i tak strace macice. Starsznie sie po tym zalamalam, zwlaszcza ze nie mam chlopaka ani partnera ktory dalby mi wsparcie. Po przyjezdzie do anglii zazadalam skierowania do ginekologa, ktore dostalam, powtorzyli usg i powiedzieli ze mam 2 miesniaki z czego wiekszy ma 5cm. Powiedzieli ze musze sie liczyc z operacja, ale t do mnie nalezy wybor kiedy. Powiedzieli ze moga usunac same miesniaki. Jako ze nie bardzo ufam tutaj lekarzom, zaczelam szukac specjalisty w polsce. Trafilam na opinie o dr ludwinie w krakowie i postanowialam do niego pojechac. On powiedzial ze mam "tylko" jednego miesniaka ktory ma 6 cm :( wyrasta on w lewej scianie macicy... powiedzial ze mozna go usnac i mam sie nie martwic, bo nie ma az takiej tragedii. Powiedzial ze laparoskopowo raczej sie go nie uda usunac i potrzeba bedzie klasycznej operacji przez powloki brzuszne :( Mam 27 lat i nigdy nie rodzilam, nie mam tez chlopaka... Postanowialam ze postram sie zmienic diete, sprobje diety warzywno owocowej ewy dabrowskiej i pojade do ludwina w lutym i zobacze czy sie zmniejszyl czy nie. Strasznie boje sie operacji, nigdy nawet nie lezalam w szpitalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caffeeee
wciaz nie moge uwierzyc kiedy on mi taki wielki urosnal... pamietam ze usg mialam robione rok przed diagnoza i zadnego miesniaka wtedy nie mialam duzo czytalam o tym problemie i w literaturze angielskiej znalazlam opinie jednej lekarki ktora twierdzi ze miesniaki so prejawem unbirthed creativity... jeszcze rok temu bylam w 2 letnim zwiazku z facetem, podczas ktorego bylam mega nieszczesliwa, strasznie sie klocilismy i zwiazek byl mega toksyczny, w ciagu jego trwarnia mysle ze hormony mi powariowaly bo przez rok leczylam sie na straszny tradzik ktory pojawil sie ni stad ni zowad... nawet jako nastolatka nie mialam tradziku... jak sie rozstalimsy to tradzik zniknal... teraz obwiniam sama siebie ze sama doprowadzilam do tego ze urosnal mi miesniak ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka7
Witam Mam 35 lat a mój problem z mięśniakami zaczął się w marcu. Dostałam krwawienia międzymiesiączkowego i jeszcze tego samego dnia trafiłam do swojej pani ginekolog. Po zrobieniu usg natychmiast wysłała mnie na abrazję stawiając diagnozę-przerost endometrium. Za kilka dni miałam zabieg i badania w szpitalu, dopiero tam lekarz powiedział mi, że mam dwa mięśniaki 3 i 4 cm. a endometrium w normie. Zrobili mi jednak abrazję której wynik wyszedł dobrze, ale problem mięśniaków został. Ginekolog jeden drugi i propozycja wycięcia trzonu macicy, albo tabletki anty. Nie mogę brać tabletek więc od marca męczę się z krwotocznymi miesiączkami które dezorganizują mi życie. Już prawie zdecydowałam się na operację, ale trafiłam na stronę rzeszowskiej kliniki w której usuwają mięśniaki metodą termoablacji(można poczytać w necie). Zabieg jest bardzo kosztowny, ale w tej klinice dla pierwszych 160 pacjentek które się zakwalifikują darmowy w ramach badań naukowych. To pierwsza klinika w Polsce gdzie wykonuje się takie zabiegi. Czytałyście o tej metodzie? Któraś z was poddała się takiemu zabiegowi gdzieś w świecie? No i tym kobietom które jeszcze nie słyszały polecam lekturę, może któraś z was też zechce zadzwonićhttp://www.pro-familia.pl/leczenie-miesniakow/ Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka7
caffeeee pewnie miałaś je wcześniej, ale wszystko zależy od radiologa który robi badanie, sprzętu na którym je robi, są też tacy lekarze którzy nie mówią pacjentką o mięśniakach. Moja pani ginekolog też ich nie widziała, a w szpitalu już tak. Nie urosły przecież tak duże w trzy dni między wizytą lekarską a pobytem w szpitalu. P.S. Dziś mniejszy mięśniak ma trochę więcej niż 3 cm, a większy już 5,2 cm. Gdyby nie to, że powodują tak obfite krwawienia pewnie nie zdobyłabym się na pozbycie tego świństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc Spinka7 moj miesniak nie daje mi praktycznie zadnych objawow, miesiaczki odpukac mam normalne... sama nie wiem czy isc to operowac, ale z drugiej strony nie chce wyhodowac olbrzyma :( powtorze usg w lutym/marcu i zobacze czy urosl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caffeeee
to ja pisalam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka7
cześć:) Ważne jest też to jak szybko rosną, gdzie są umiejscowione. Pewna część nigdy nie da objawów i te można tylko obserwować. Wiele też zależy od wieku, od ilości posiadanych dzieci i tego, czy chcemy je jeszcze mieć. Ja z moimi objawami nie doczekam raczej menopauzy, bo anemia mnie wykończy, albo depresja, bo miesiączki kładą mnie do łóżka na 3 dni, a potem kolejny tydzień dochodzę do siebie i znowu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka7
caffeeee, Kochana, masz 27 lat i mięśniaka 6 cm. Nie ma się co łudzić, że nie urośnie. Poszukaj dobrego lekarza, porozmawiaj z nim o obawach, a może zadzwoń do kliniki w Rzeszowie? A może embolizacja w Lublinie? Poczytaj, pomyśl a jeśli będziesz chciała pogadać to znajdziesz mnie tu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1234
caffeeee nie ma co zwlekać z operacją. Ja miałam widocznego na usg jednego mięśniaka, a po operacji doktor, który mnie operował, usunął aż pięć mięśniaków od 0,5cm-2,5cm. Teraz już trzeci miesiąc mija od operacji i wydaje mi się, że mam mniej obfite miesiączki. No i czekam jeszcze ze 3 m-ce i będziemy się starać o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka7
domi1234 miałaś usuwane same mięśniaki podczas operacji klasycznej, czy i część macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny szukalam informacji na internecie odnosnie plodnosci po zabiegu embolizacji/ablacji ale za bardzo nic nie mge znalezc ;/ myslicie ze klasyczne usuniecie miesnika niesie za soba wieksze ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×