Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość gość
Witam ! Czy któraś z Was brała ORGAMETRIL na zmniejszenie mięśniaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula 3
Witam!Czy po operacji usunięcia miesniaka występują plemienia,krwawienia?Nie wiem na co się nastawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula 3
Czy któraś po operacji stosowala pas pooperacyjny?Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zapoznać się z ofertą EvaClinic w Warszawie. Zajmują się leczeniem mięśniaków i można tam także dostać 3 opakowanie Esmya gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie panie czytam na temat leku są różne opinie dobre i złe czytałm ulotke moga wystąpić skutki uboczne nie muszą np tabletki atykopcepcyjne też mozna sie przerazic skutkami ubocznymi a kobiety kozystaja wiec sadze ze jest jakis wybór i szasa to ja skorzystam i dobrze ze wkocu cos jest a nie usunąć ale to jest kazdej kobiety wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie panie czytam na temat leku są różne opinie dobre i złe czytałm ulotke moga wystąpić skutki uboczne nie muszą np tabletki atykopcepcyjne też mozna sie przerazic skutkami ubocznymi a kobiety kozystaja wiec sadze ze jest jakis wybór i szasa to ja skorzystam i dobrze ze wkocu cos jest a nie usunąć ale to jest kazdej kobiety wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie panie czytam na temat leku są różne opinie dobre i złe czytałm ulotke moga wystąpić skutki uboczne nie muszą np tabletki atykopcepcyjne też mozna sie przerazic skutkami ubocznymi a kobiety kozystaja wiec sadze ze jest jakis wybór i szasa to ja skorzystam i dobrze ze wkocu cos jest a nie usunąć ale to jest kazdej kobiety wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie panie czytam na temat leku są różne opinie dobre i złe czytałm ulotke moga wystąpić skutki uboczne nie muszą np tabletki atykopcepcyjne też mozna sie przerazic skutkami ubocznymi a kobiety kozystaja wiec sadze ze jest jakis wybór i szasa to ja skorzystam i dobrze ze wkocu cos jest a nie usunąć ale to jest kazdej kobiety wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki a czy któraś zastanawiała się nad medycyną chińską? Pytam, bo mam mięsniaka prawie 7 cm i lekarz zaleca usunięcie razem z trzonem. mam 44 lata, ale nie chcę mieć jeszcze meno i innych nieprzyjemności. Znalazłam stronkę ( nie podam aby nie powiedziano, że to reklama), napisałam do nich maila i odpisano mi podając możliwą kurację. Koszt ok. 320 zł/mc. Zapłacę, nie o to chodzi, ale czy któraś korzystała z tej metody? Please pomóżcie i odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Medycyna chinska niestety slyszalam od corki ale tak przelotowo. Mam podobna sytuacje miesniak o srednicy6cm propozycia usuniecia wraz z macica choc jest zdrowa. Zamierzam skorzystac z zabiegu w Warszawie u evaclinik termoablacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile taki zabieg termoablacji kosztuje w W-wie? kto na niego kieruje, jakie wymagania co do zabiegu, ile sie jest w klinice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt zabiegu to 8500 zł. Trzeba zadzwonić do kliniki bo najpierw przesyła im się rezonans i dopiero potem kwalifikują. Z tego co wiem to w klinice jest się kilka godzin, zabieg trwa około godziny i potem trzeba odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za info. Ja póki co to piłam przez dwa tygodnie napar z kwiatu kasztanowca (wyczytałam na jakimś forum, że ponoć pomaga), a teraz zażywam chińskie kulki. Nie chcę iść na operację, a zabieg embolizacji niestety na mnie się nie powiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze napisac, dlaczego embolizacja sie nie sprawdzila czy wiadomo czemu i bardzo prosze o podanie gdzie moge nabyc chinskie kulki. Jeszcze jedno tez bede sie kierowac na zabieg termoablacji z tym ze nie ma zadnych informacji od kobiet, ktore by go tam wykonaly. Jak to jest kto nas zapewni w takim razie, ze bardzo sie przyloza do zabiegu by byc moze wrocic co za czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojęcia dlaczego mój zabieg embolizacji się nie udał. Zrobiłam kontrolny rezonans i mięśniak nadal jest dobrze unaczyniony i po podaniu kontrastu "struktura intensywnie wzmacnia się". Wynik muszę skonsultować z lekarzem, który wykonał embolizację. Póki co to mięśniak mi nie dokucza, ale boję się, że może szybko rosnąć i okazać się mięsakiem (nawet nie chcę na głos tego wymawiać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam drogie Panie, od roku staraliśmy się z mężem o potomka, na kontroli u lekarza zdiagnozowano u mnie mięśniaka 4,5cm, niestety jest tak niefortunnie usytuowany, że zajmuje ok 40% powierzchni macicy i w dodatku znacznie ją modeluje od środka... Po wielu ciężkich wizytach konsultacyjnych i rozważaniach jak się pozbyć "obcego" zostałam zakwalifikowana do zabiegu termoablacji, który mam już w grudniu i tutaj pojawiają się moje pytania. Czy któraś z Pań miała już może ten zabieg? jak wygląda stan kobiety po zabiegu, czy można być aktywnym fizycznie, kiedy można starać się o dziecko, w jakim tempie zmienia się wielkość mięśniaka po zabiegu, jak często trzeba chodzić na kontrole? Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona30e
Dziewczyny mialyscie rabione przed operacja łyżeczkowanie? Ja mam mięśniaka 6cm na 7cm, mam 30 lat, dzieci nie mam i nie ukrywam że bardzo bym chciała Dowiedziałam się tydzień temu, żadnych objawów może czasem jakieś ukłucia czasem w dole brzucha. Czekam za cytologia, później to łyżeczkowanie a później operacja podobno pośpiech nie wskazany bo to bardzo delikatnie trzeba zrobić abym mogła mieć dzieci i trzeba trafić w cykl. Czy u was też to tak przebiegało? I jak z tą zgoda na usunięcie macicy ogólnie ja miałam powiedziane że mięśniaka się wyłuszcza ale jak będą komplikacje to może i też macice Natomiast drugi gin powiedział że lyzeczkowac nie trzeba bo to osłabi macice, że takie badania robi się po Strasznie się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam operacje, wczesniej lyzeczkowanie, mialam spore to cudo, ale udalo sie usnac tylko jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam operacje, wczesniej lyzeczkowanie, mialam spore to cudo, ale udalo sie usnac tylko jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ona30 - bylam w podobnej syyuacji. Mozesz podac maila, to moge ci podac pare info jak to sie wszystko odbywa i ze bedzie dobrze : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona30e
Ewelinasiniarska@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzal
Dziewczyny proszę o pomoc. Mam mięśniaka na przedniej ścianie macicy, średnica 70mm i zaplanowaną operację na Inflanckiej. Czy jeżeli operacja będzie w połowie grudnia dam radę pojechać do Kenii 4 lutego?? Nie mam pojęcia ile trwa rekonwalescencja i czy po operacji występują krwawienia przez dłuższy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć! Tak w Krakowie dr Wojtysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki, dr Wojtyś,jestem jego pacjentka od lat. teraz jadę właśnie do Polski, mam u Niego konsultacje. mieszkam w Anglii i niedawno wykryto u mnie mięśniaki. Czekam na termin wizyty u ginekologa w szpitalu. Tutaj wszystko idzie bardzo wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do zuzal: po operacji na pewno miesiac czasu musisz dac sobie spokoj z wysilkiem i aktywnym zyciem , miesoac to minimum. Spacerki, lezenie i najlepiej zwolnienie od pracy. Po miesiacy jest jakby lepiej z aktywnoscia (chodzosz juz praktycznie w 3 dobie, ale tak lepiej jest po niesiacu). Wszystk zalezy od organizmu, jak jest dalej. Ale ja osobiscie nie zdechdowalabym sie na taki wyjazd, bo tam sie wszystkk goi caly czas, zmiana klimatu, otoczenia, organizm jednak potrzebuje spokoju i odpoczynku i w miare umoarkowanek altywnosci. Krwawienie szybko ustaje w tym pierwszym miesiacu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ewe
Hej Jak to jest z tą operacja ona powinna być przed 14 dniem cyklu czy niekoniecznie? Ja mam zaplanowana na 20 dzień tylko że ja mam cykl prawie 30 dniowy Pytałam gin o to czy wszystko dobrze będzie z tym cyklem to odpowiedział że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam kończę pierwsze opakowanie......decydując się na ten lek świadoma tego ze nie znikną mi one calkiem lecz mniejszą się zna tyle aby lekarz narobił mi jak najmniej "szkód " skutki uboczne....u mnie....swędzi mnie skóra...mam troszkę większy brzuch.znam przypadki ze dziewczyny mają tak duze bole w okolicy podbrzusza i krzyża ze lek odłożyły. TO PRAWDA ŻE TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA .....w chwili nasilajacych SIĘ SKUTKÓW UBOCZNYCH LEK ODKŁADAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej! za miesiąc mam laparoskopowe usunięcie mięsniaków.Mam 4 spore mięśniaki ,które cały czas rosną.Czy ktoś mógłby mi doradzić jak się przygotować ? :) z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpinam się do pytania. Ja mam wyznaczona operacje za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 3 tygodnie? a dokładnie? bo ja 7 lutego ale widzę,że tu nikt nie zagląda a szkoda...jak byłam przed operacją tarczycy to bardzo duzo się dowiedziałam i była taka fajna grupa ,że podnosiła mnie na duchu :) tutaj na kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×