Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość gość
ja własnie zajrzałałam ;-) miałam mieć operacje usunięcia mięśniaka 2 dni temu (duzy jest skubany, 10 na 10 cm), ale już po przyjęciu do szpitala dostałam okres (o 5 dni za wcześnie, pewnie ze stresu) no i wypisali mnie tego samego dnia- dobrze, że nie zdążyli mi podać tabletki na przeczyszczenie, bo nie dotarłabym do domu ;-), następny termin 13 luty. Mam nadzieję, że już pójdzie zgodnie z planem, boję się, ale chcę się pozbyć tego świństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiuncia
Witam Mam pytanie odnośnie tabletek Esmya. Lekarz mi je przepisał i powiedział, że mogę zacząć od razu przyjmować. Jednak w ulotce napisane jest, że leczenie rozpoczyna się w trakcie pierwszego tygodnia miesiączki, a ja miałam już w zeszłym tygodniu. I teraz nie wiem co robić, zacząć brać czy czekać. Czy któraś z Was zaczynała przyjmować w czasie "bez miesiączki"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dante4@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola ESMYA
Mam do sprzedania 2 opakowania tabletek ESMYA. Kupowałam paczkę za 610 zł, ale cena jest oczywiście do znacznej negocjacji. Niestety nie mogłam zacząć kuracji, ponieważ zaszłam w ciążę. Kontakt ze mną 518 780 608. Pozdrawiam Ola!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś tu jest po operacji wyłuszczenia mięśniaka? opinie na ten temat w necie są praktycznie żadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 3 m temu miałam usuwane 3 mięśniaki i polipa przez wyluszczenie- metoda laparoskopowa przez pochwe. Na operacje zglosilam się 1 dzień wcześniej do szpitala onkologicznego ( u mnie lek wykonujący operacje jest gineekologiemm-onkologiem) gdzie zrobili mi badania krwi i ekg serca. Wieczorem miałam spotkanie z anestezjologiem który zrobil ze mnawywiad. Od kolacji już nie wolno mi było nic jesc ani pic, dostałam tez czopek glicerynowy po którym się wyproznilam. Rano o 6 zmierzono mi temp a o 8 poszlam ( na własnych nogach) z pielegniarka na blok operacyjny. Tam rozebrałam się do naga i polozylam na specjalnym lozku , pielegniarka od razu mnie przykryla, anestezjolog nalozyl mi maseczke na buzie, wtedy przyszedł lekarz który miał robic operacje i... tyle pamiętam. Obudzilam się o 10 na korytarzu bloku operacyjnego gdzie byli przy mnie pielegniarka i anestezjolog. Pielegniarka zawiozła mnie na sale tam sama wstałam i poszlam na swoje lozko. NIC mnie nie bolało chociaż po paru godzinach kiedy pewnie leki przestaly dzialac brzuch był trochę obolaly. W szpitalu polecałam do godziny 15 i wyszłam do domu. Na następny dzień rano już pojechałam samochodem na zakupy spozywcze. Ogolnie nie ma się czego bac. Zabieg miałam robiony przez dr A. Wieczorka na oddziale Onkologii w Nowym Saczu. Polecam ten szpital - super personel medyczny. Jestem bardzo zadowolona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, Swoje pytanie kieruję przede wszystkim do Was, które miały usuwanego mięśniaka metodą termoablacji ultradźwiękowej ( np. w Rzeszowie w Pro-Familii ale nie tylko tam). Jeśli chodzi o Pro-Familię w Rzeszowie to chciałam się dowiedzieć czegoś więcej na temat procedur jakie trzeba przejść żeby zakwalifikować się na zabieg. Jestem obecnie na etapie pierwszym tzn. czekałam około 8 miesięcy na wizytę kwalifikacyjną (badanie gin i rezonans) i mam wyznaczony termin tej wizyty. Chodzi mi o kolejny etap (zakładając,że się zakwalifikuję na zabieg). Jeśli, któraś z Was miała termoablację ale np w Warszawie to również proszę o informację jak wygląda ten zabieg, ile się dochodzi do siebie i czy są jakieś przeciwskazania. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! Mam 40 lat . Jestem po laparoskopii u Dr Wojtysia (2015r, ) , niestety mieśniak odrósł bardzo szybko i dalej walczę . W październiku mam wizytę kwalifikacyjną w Pro-Familia w Rzeszowie . Czy ktoś ma jakieś informacje na temat skuteczności medody , którą stosuję ? Może któraś z Was tam się wybiera ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola29
czasem operacja jest potrzebna, a czasem wystarczą leki- moja kolezanka miała torbiel i po regularnym zażywaniu tabletek zniknął i jest ok. Zrób sobie usg, najlepiej u sensownego lekarza, który dobrze ci doradzi, np. szpital Medicover ma dobrych specjalistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAneta
Ja jestem po dwóch operacjach, pierwsza miała być tylko histeroskopia bo......tak najlepiej i łatwiej wyłudzczyłoby sie te 8 i bedzie super. Jak sie okazało w trakcie miałam wszystkie rodzaje mięśniaków w tym jeden okropny bo tzw. rodzący się-czyli część w macicy część w brzuchu. Przy wyłuszczaniu-wycinaniu go ze ściany macicy lekarz tak sobie go wycinał (zamiast jeszcze przed zrobic usg brzucha bo dopochwowe miałam), że zrobiono mi dziurę w macicy. Ich nieprzygotowanie. No było poważnie bo można się łatwo wykrwawić. Niestety ta operacja zmasakrowała mnie bardzo, ponieważ od „dołu” dobrze pocięta i góra-czyli powłoki brzuszne też, plus dren kilometrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAneta
Cd...Jak ja jestem silna osoba bo już niejedna miałam operacje to ta mnie zmasakrowała-trzy dni nie miałam siły ruszyć się z łóżka, plus fakt ze tylko sie pije wodę. Ta operacje miałam w2010 r. miałam wtedy 36 lat i krwotoki plus hemoglobina np 6,7 na przetaczanie często chcieli mnie wysyłać ;) kolejna operacje miałam w 2015 laparoskopią i znowu 5 mięśniaków w jednym i drugim przypadku to są wielkości od co najmniej 2,5 cm i w górę. I tym razem taka opcja była w miarę Ok, minusem jest to, że do jednego nie dało sie dostać. Tak jak docent powiedział spotkamy sie jeszcze nie raz -jednak tym razem pozbędę sie macicy o czym już wcześniej mi wspominano ponieważ to jedna wielka blizna, brzuch jest dziwny, czuć zrosty, czasami boli. Niestety nie mam dzieci i trudno, jestem i tak po chorobie nowotworowej, więc...i tak życie jest super, można inaczej przystać z niego, cieszyć sie tym co jest. Mam tylko to szczęście - nie zapedzając, że operacje znoszę super i to w tym wszystkim jest plusem - chociaż tyle. ...... a że trochę boli... musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysia1968
Mam 49 lat, zdiagnozowano u mnie olbrzymiego mięśniaka trzonu macicy TK wykazało 16 cm x 13 cm x 15 cm, poinformowano o operacji. Nie wiem co robić? psychika moja rozleciała się w kawałeczki. Jestem umówiona na konsultacje ginekologiczną z innym lekarzem. w środę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę napisać .... pokazuje mi niewłaściwy mail...mój e-mail anetach_b@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej czy może mi ktoś powiedzieć kiedy najlepiej zgłosić się na usunięcie miesniakow ( w którym dniu cyklu)? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysia1968
Mój prowadzący lekarz powiedział że zaraz po miesiącze z tym, że mam bardzo olbrzymiego mięśniaka i operacja nieunikniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, mam 42 lata i po wczorajszej wizycie u P.ginekolog jestem przerażona. Pani doktor oświadczyła, iż moja macica jest jak worek kartofli (mięśniaki) a duży urósł do rozmiaru 10 cm. W dodatku już rozmiękka czy coś w tym sensie. Od razu skierowanie na usunięcie całej macicy.....czy nie ma żadnych możliwości na inne opcje? Dodam, że od stycznia zmieniłam pracę i L4 na start nie jest mile widziane...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysia1968
do hej mam 42 lata po pierwsze powinnaś skonsutlowac to z innym lekarzem, nie wiem czy miałas wykonane TK jamy brzusznej? Uważam, ze skoro lekarz tak mówi, wie co robi. Jestem 2 tygodnie po amputacji macicy, mięsniak okazał sie super gigantem. Operacja była bardzo ciężka trwała 2,5 godziny, straciłam bardzo dużo krwi, co cięcie to krwotok. Jednak się udało wycięli i teraz dochodzę małymi kroczkami do siebie. Dziewczyno zdrowie i życie masz jedno, więc zastanów się co jest ważniejsze: praca? Mój lekarz powiedział, że odroczenie mojej operacji do kwietnia mogłoby się skończyć rozsianiem czyli nowotworem złosliwym. Obecnie czekam na wyniki mam nadzieje ze wyjdą ok. Miesniak tez takiej struktury jak twój ponoć sa najbardziej niebezpieczne i w pewnym momencie lubią siać. Mój był (wielkości mojej głowy!). Nie straszę Cię usun to w diabły jak najszybciej. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Dysia1968 Umówiłam się na 5 lutego na konsultację do innego lekarza...zobaczymy czy ten będzie tego samego, kategorycznego zdania. Cóż, nie będę miała wtedy wyjścia....wiem, że zdrowie najważniejsze ale rachunki same się nie zapłacą. Jeśli uda mi się odroczyć operację choć o pół roku to będzie to jakiś kompromis. Dzięki,że odpisałaś.Pzdr Justa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość801
Witam, czy mogłybyście dziewczyny podpowiedzieć ile kosztuje usuniecie 5 mięsniaków laparoskopowo? lekarz powiedział nam 10tys. trochę nas przytkało, do tego dodatkowo jeszcze badania przedoperacyje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 801 jestem zszokowany. Kwota kosmiczna. Nie jestem zorientowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam usuwane na NFZ i za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, niestety prywatnie takie ceny są za usuwanie mięśniaków laparo. A gdzie będziesz miała zabieg ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Mam pytanie mam macice miesniakowata już raz miałam operacje w wieku 22lat. Obecnie mam wszystkie rodzaje mięśniaków, macice wielkości 5miesieczniej ciąży. Czy ktoś z was słyszał o innej możliwości przy takiej macicy niż usunięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest w Lublinie klinika ( może jeszcze gdzieś indziej ale musisz poszukać to jest zasada blokady dopływu tlenu ) polega nie na drastycznym usuwaniu mięśniaka lecz blokuje się dopływu tlenu do niego i obsych! Wiele z was jest zacofanych i tępych bo WSTYDZICIE soe partnera czy chłopaka swego podczas badań krocza a macie do tego Prawo nawet w szpitalu do obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów. Również przed laty miałam taki problem z mieśniakiem i to mąż przy badaniu krocza (nie po nim gdy często każecie wyjść mezowi to błąd i głupie i po sprawie !) na diagnozę ginekologa miesniaki i ustalamy termin usunięcia. . Spytał spokojnie a tak mniej drastycznie leczyć ? Spojrzał na męża i odpowiedział w zasadzie to nie musi być od razu i poczekamy bo ma na razie 9 cm. Zobaczymy czy rośnie i to mąż uratował mnie przed zbędnym zabiegiem! Mąż również wspierał porody bo cc jest ryzykowne i ma często powikłania. A naturalny poród z mężem jest najlepszy bo liczą sie z rodzące i masuje maż podczas bulów krzyża. A miesniaki zmniejszałam specyfikami od O. Bonifratów! Bo się okazało że po kilku miesiącach zamiast rosnąć mięśnia zmalał 3 cm i dalej maleje . Gdy dojdę do menopauzy to bez leków z maleje! Biorąc hormony itp.... na mięśniaka robimy sobie krzywdę! !! Mąż przy badaniu cipki czy porodzie to podstawa gdy ginekolog wyprasza to zboczeniec i odchodzę z mężem bo tak może skończyć się badanie. ....Ginekolog zgwałcił młodą pacjentkę? Agnieszka Drzewiecka 17.03.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jeżeli macie problem z mięśniakami nie liczcie na NFZ, odległe terminy. Ja miesiąc temu miałam usuwane mięśniaki w EvaClinic w Warszawie. Bardzo dobra opieka, a atmosfera jak w domu. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na nfz dlugi termin to zależy w jakim szpitalu, ja dostałam skierowanie zadzwoniłam umówiłam się na operacje po miesiączce, miałam dwa olbrzymie miesniaki jeden 10 drugi 12, podczas operacji okazało się że są trzy mniejsze okolo 3 cm to od razu też wycieli też podpisywalam że w razie zagrożenia życia wytna macie ale obeszło się bez tego została zachowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnnaawa
up up Kochane, do kogo w Lublinie z guzem zatoki douglasa (mięśniak?). Niestety duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o Kraków, to mogę polecić świetny gabinet, w którym wykonują zabiegi tego typu. Sprawdźcie ofertę www.sofimed.pl – jedni z najlepszych specjalistów . Można być tego pewnym – polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×