Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość ewa12345
bzybzy jakie benefity dostajesz i ile ? przy jakich zarobach męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzybzy! mam pytanko moze Ty sie orientujesz lub któras z Was bo ja już nic nie kumam.okres rozliczeniowy z tax credit jest od kwietnia do kwietnia.Znajomi mojego męza dostali za ileś miesiecy zwroto ze 2000f.nie za 3 wstecz od złożenia formy.Inni skolei ponad 3000f.no i oczywiście na bierząco.Wiecie jak to możliwe??? bo ja już się pogubiłam.My tu wszystkie piszemy ze tylko 3 m.wstecz....wiesz coś na ten temat?pozdrawiam ciepło.(a i dzieki za odpow.wczesniejsza ze kase mieliscie 29listopada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
ja w ogóle nie dostałam 3 miesiące wstecz od daty złożenia. Jak dzwoniłam i mówiłam to facet pytał dlaczego chcemy dostać, kazał uzasadnić. Ja powiedziałam, ze każdy dostaje,wiec my tez chcemy, a on że już wszystko dostaliśmy i nie dostaniemy wstecz. Wy jakoś uzasadniałyście tę kwotę wstecz, czy bez niczego wam przyznali? J.C myślę, że te dokumenty zaginęły, bo mnie akt urodzenia dziecka odesłali po tygodniu. Powinnaś zadzwonić i zapytać. Formę o work tax credit dostaniesz w rewenue albo zadzwoń tam to Ci przyslą 08453003900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos orientuje sie jak to jest z Child tax credit? Mam 4 dzieci , mąz pracuje w UK zarabia 10Łna godz 40 dni w tyg. ja nie pracuje dzieci sa wszystkie w wieku szkolnym. CZy cos nam przysluguje? czyld benefit dostajemy w wys 210Ł/tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigggatka
refresh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaa102
staram sie o housing benefit. Czy ten facet wpada bez zapowiedzi czy sie umawia na oglądanie mieszkania? bzybzy jak było u Ciebie? moze ktoś jeszcze ma z tym jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alianka
czy ctc nalezy sie tylko dzieciom mieszkajacym w UK , bo CB wiem ze moga przyznac dzieciom mieszkającym w polsce,gdzy jedno z rodzicow pracuje legalnie w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dzisiaj ponownie bylam dzwonic do tax credit i wiecie co mi powiedzieli ze jeszcze tylko pare miesiecy bede czekala-fajnie prawda czekam juz 13 miesiecy i tylko mam teraz kilkanascie miesiecy bo spraedzaj system o co tu chodzi ktos moze mi powiedziec(bede musial pojsc do prawnika,albo niech sie wypchaja tymi pieniedzy bo mam juz dosyc czekania i proszenia,te pieniadze niesa tego warte)co o tym myslicie amoze ktos ma podobno sytuacje i juz ja sobie rozwiazal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bonik
chyba będziesz musiał iść do prawnika,to wtedy skończy się ich ociąganie i w końcu wezmą się do pracy. Myślę, że jest jakiś błąd i dlatego tak długo czekasz,więć musisz dzwonić często i stale naciskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że się tak wcinam, być może już było, ale chciałabym zapytać ile mąż musiałby pracować w Anglii aby przysługiwały nam jakiekolwiek dodatki na dziecko, zakładając, że ja nie będę pracowac w Anglii i w odpowiednim momencie do Niego się przeprowadzę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
Okres rozliczeniowy jest od kwietnia do kwietnia. ja dostałam zwrot 3 miesiące do tyłu ponad 4500Ł zwrotu i na bieżąco mam (1 dziecko) 92Ł tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzybzy
i nie prosiłam o zwrot do tyłu poprostu w papierach dopiero wyczytałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bonik
Bonik,zzadzwoń tam jeszcze raz i po podaniu swoich danych powiedz ze chcesz aby w tej rozmowie pomagał ci polski tłumacz,bedziesz musiał podać swój numer telefonu i oni na niego oddzwonią,gdy do ciebie oddzwonią powiedz im że to że czekasz tyle czsu to dyskryminacja i żadasz natychmiast konkretnych powodów dlaczego to trwa tak długo i wymyśl jeszcze cos dramatycznego bo tylko w taki sposób można na nich coś wymusić.Przedstaw swoja sytuacje materjalna ze jest tragiczna i naprawde potrzebujesz tych pieniedzy,zobaczysz efekty.Powodzenia.Artur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goyda
witam,moj maz jest od kwietnia w anglii,ja razem z dziecmi mamy w styczniu leciec do niego,corka ma 10lat a syn 9 miesiecy,maz zarabia tygodniowo ok,140funtow,a miesiecznie za wynajem pokoju\prad,ogrzewanie i wode\placi 250funtow miesiecznie,prosze mi napisac w skrocie co i gdzie trzeba zalatwic zeby dostac jakikolwiek zasilek,słyszałam tez o mieszkaniach socjalnych,wiec tez prosze o informacje gdzie i co trzeba załatwic zeby dostac mieszkanie,jakie musze wziasc ze soba dokumenty jak bede jechac do meza,i czy maz moze juz zaczac składac wnioski o przyznanie zasiłku i o mieszkanie,czy dopiero jak pojade tam z dziecmi mozemy starac sie o to wszystko?????prosze o jaka kolwiek odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exxxpert
NIEKTÓRE ZASIŁKI NALEŻĄ CI SIĘ OD RAZU Większość Polaków myśli, że o świadczenia socjalne można ubiegać się dopiero po roku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jest to prawda tylko połowiczna, ponieważ część zasiłków przysługuje im już w momencie podjęcia pierwszej pracy. Najważniejsze z nich to: Child Benefit, Child Tax Credit, Working Tax Credit, Housing Benefit, Council Tax Benefit. Prawo do ubiegania się o inne świadczenia uzyskuje się po przepracowaniu 12 miesięcy i potwierdzeniu praw rezydenckich (patrz wypowiedź eksperta). Skoro już wiesz, że legalnie pracując na Wyspach, jesteś rezydentem Wielkiej Brytanii, w drugim kroku sprawdź, czy przysługuje ci jakaś pomoc. Do pomocy socjalnej w Wielkiej Brytanii mogą kwalifikować się osoby: o niskim dochodzie, wychowujące dzieci, opiekujące się osobą niepełnosprawną, powyżej 60. roku życia, wdowy i wdowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Artura-napisalam rowniez list ze jestem w krytycznej sytuacji i koniecznie potrzebuje tych pieniedzy,poniewaz mam pozyczone od przyjaciol i musze i oddac a nie mam z skad,powod mi tez podali troche inny niz [poprzednio,teraz podali ze sprawdzaja system i moze to potrwac kilka miesiecy nic w tej sytuacji nie moga zrobic.Tez juz korzystalam z tlumacza w taki sposob jak mowisz tez nic nie pomoglo.wykorzystalam juz wszystkie sytuacje,jedyna sytuacja co jeszcze moge zrobic to isc to biura-ADVICE BUREX-cos takiego zle napisalam,bo w tej chwili nie pamietam dokladnie.I tam adwokat zajmie sie to sprawa-co sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witajcie mam pytanko moze ktos wie na temat mieszkan socjalnych gdzie to trzeba sie udac o takie mieszkanie i jakie sa wymogi i co jest potrzebne mieszkam tutaj 1,5 roku i bym chciala sie postarac o takie mieszkanie bo teraz place 700 na miesiac plus rachunki jak ktos wie cos na ten temat to prosze o porade dzieki z gory bardzo zalezy mi na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Zabytkowo!! idziesz do cansilu i prosisz o forme na mieszkanie socjalne.Tam Ci dają Housing Aplication Form.Dość grube to jest-wypełniasz składasz i czekasz.ja jestem w trakcie wypełniania.Potem podobno umawiają na rozmowe i czekasz..Potem znów czekasz...Róznie to jest czasem 6 miesiecy albo długo,długo.....niestety.wybierasz sobie pare dzielnic które ewentualnie Ci odpowiadają i jak się coś zwolni to powiadamiają Cię.Wiadomo kolejka obowiązuje.Ja sytuacje mam podobną też b.dużo płace za wynajem i jeszcze 2 dzieci(800ł).pozdrawiam.Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
dzieki za odpowiedz ja tez mam 2 dzieci ktore chodza do szkoly tutaj a w consulu mam do jakiegos wyznaczonego pokoju isc czy poprostu w rejestracji bo z moim jezykiem nie za specjalnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy ze powiesz o co Ci chodzi w rejestracji.Albo ona od razu Ci da lub skieruje do pokoju.poproś tylko o housing aplication form.Bezproblemu dogadasz się,pozdrawiam i powodzenia.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
do bzybzy czy przy zarobkach 14000 w składzie 2+ 1 dziecko otrzymam też WTC. pytam, bo chyba dobrze czytałam, że masz dużo znajomych w podobnej sytuacji. jak masz WTC to dziecko ma darmowe obiady w szkole i dofinansowanie 50 F do mundurka szkolnego ( w danym roku)- choćby ten WTC wynosił mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
jeszcze jedno pytanie, czy jak się podaje te dochody roczne do ctc wtc to nalezy podawać przychód z chb - tzn. czy on ma wpływ na przyznaną kwotę. czy w formularzu uwzglęnia się tylko dochód z p60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nickinicki
powinnaś dostać tyle oczywiscie rocznie £744.5 Working Tax Credit oraz £2314.6 Child Tax Credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nickinicki
noi oczywiscie dostaniecie takie karty na darmowa opieke stomatologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! mam pytanko bo ,,dochodze się z moim ślubny...,, o taxy.Jak wypełniałam forme o child tax credit- to była jeszcze rubryka o working tax.Wiadomo wypełniliśmy obie. I na temat child tax credit dostaliśmy odpowiedz..że nie mam insurance itd....to zrozumiałe musi być rozmowa a potem pieniążki.Ale z working tax nic,żadnej informacji.Mąż twierdzi,że to jest to samo biuro i napewno też czekają na mój insurance.I że jak już będe mieć to nam jednocześnie przyznają to i to.Ale czy nie powinno z working tax przyjść jakieś pismo??? Czy mam sama zadzwonić i spytać?? wiem że bez numeru nic się nie da,ale nie dokońca jestem przekonana że po nadaniu insurancu-przyjdzie jedno idrugie....proszę jak któraś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedż.Pozdrawiam ciepło! kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bzybzy
mam pyatnie - europejskie akty urodzenia tzn. odpis aktu czy pełny akt urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bzybzy
chyba źle sformuowałam pytanie - chodzi mi o to czy to ma być europejski odpis aktu urodzenia czy europejski pełny akt urodzenia- bo Pani w urzędzie zadała mi właśnie takie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickinicki
dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. jeśli chodzi o akt urodzenia to ja mam wszytkie skrócone i pewnie będą tańsze niż pełny - chyba o to ci chodzi, bo odpisem będzie i pełny i skrócony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akt urodzenia wystarczy skrocony(przynajmniej my wszyscy w domu mamy takie i jak dotad byly wystarczajace) Kasia- w sprawie wtc bedzie pismo razem z ctc a ja nadal czekam na ten nin.mogliby sie pospieszyc troszeczke.wiem to dopiero 2 tygodnie od rozmowy ale nie naleze do cierpliwych,zwlaszcza jesli chodzi o kase.tym bardziej ze jak juz kasa bedzie to chce isc na prawo jazdy(nie wspominajac ze na \"drobne\" kobiece wydatki tez by sie przydalo wiecej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki eternity! mam tylko jedno pismo z child tax-że wyznaczyli mi rozmowe na nadanie ninu.A z working tax nic nie wspominali....Może faktycznie po nadaniu numeru- przyjdzie pismo ch.tax na temat również working tax.Ja dopiero 28listopada idę na rozmowe... A gdzie tu do kaski....Tak jak piszesz czekasz 2 tyg.To ze mną napewno się nie wyrobią przed Świętami. a wiadomo jak każdemu piniązki są potrzebne.Ja też myśle o prawku.Auto jest tylko nie ja nim jeżdze.No a kaska przydałaby się bo mi zostały 2 ost.raty za autko.Pozdrawiam Cię serdecznie!!! jak bedziesz już mieć nin to daj mi znać! ok???.No pozostaje nam tylko czekać.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×