Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość salamandddra

Wyjaśnicie mi jak mam obliczyc jaki rozmiar miseczki biustonosza powinnam

Polecane posty

Gość Iwuśśś
Hej no to ja mam takie pytanie... Ostatnio spotkałam sie ze na biustonoszu wypisany jest rozmiar 34/75, 36/80 itp. a rozmiaru miseczki nie było. Jak mam to rozumieć? Jaki to rozmiar miseczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo
hmmm nie wiem..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ac5
Wiem, że temat stary, i pewnie wymiary już nieaktualne, ale się nudzę, wiec odpowiem. 1) "bo ja mam 68cm pod i 86cm w obwodzie, a wychodzi mi, że mam rozmiar 70B, który jest jednak za mały na mnie i muszę mieć 70C, który nie sposób jest nigdzie znaleźć" Przy 68 cm na pewno nie stanik "70", tylko 65D/DD lub 60F 2)"Ja mam 78cm "pod" i 90cm "w"." Przy takich wymiarach rozmiar stanika byłby ok. 70DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, tabelami należy się sugerować, ale mądrymi, a nie takimi co osobie z 73 cm pod biustem każą nosić obwód 75 (podczas gdy powinna o 10 cm mniej, bo staniki się przecież rozciągają). 10 cm różnicy w obwodach to np. wymiary 79/89 (pod biustem mierzymy na maksa ciasno i na wYdechu, w biuście luźno). Jako, że obwód stanika musi być węższy od pomiaru pod biustem o co najmniej 5 cm (w przypadku większości staników i osób), to delikwentka powinna sięgać po 70. A miseczka to różnica między obwodem w biuście a obowodem STANIKA, czyli 89-70=19 cm, co nam daje miskę "D". I tak oto magicznym sposobem ;) 10 cm różnicy w obwodach skutkuje stanikiem 70D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodadoda
możecie mi powiedzieć jaki będę miała rozmiar biustonosza w USA jak w Polskiej numeracji mam 70F. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... mam problem z tymi rozmiarami np 34/75 itp za cholere nie wiem jak to się liczy... ;/ jak mam pod biustem 66cm a w biuście 83cm to jaki rozmiar mam wybrać? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anieczkap
"alexandree witam... mam problem z tymi rozmiarami np 34/75 itp za cholere nie wiem jak to się liczy... ;/ jak mam pod biustem 66cm a w biuście 83cm to jaki rozmiar mam wybrać? :/" 34 to jest to samo co 75, tylko podane w calach. Taki system stosują głównie firmy brytyjskie, i wtedy 28=60 30=65 32=70 34=75 36=80 itp, itd. i do tego miseczka określona literką od A, B, C do G, GG, H, HH, J, JJ i K Natomiast samo określenie 34/75 nie zawiera rozmiaru miseczki, co bywa stosowane przez bliżej nie znane firmy chińskie i inne tym podobne. Przy wymiarach 66/83 to będzie w brytyjskiej rozmiarówce rozmiar 28(60)E, a w polskiej coś koło 60F. W Pl są to rozmiary raczej trudno dostępne w stacjonarnych sklepach, ale można szukać w sklepach internetowych lub na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandree
dzieki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalaaaaaa
Nie sluchajcie tych bzdur. W necie podaja zly sposob mierzenia!!! Nalezy zmierzyc pod biustem na wydechu i bardzo ciasno. Nastepnie zanizyc o rozmiar i zaokraglic w dol i to bedzie nasz rozmiar obwodu!! Nastepnie zmierzyc luzno w biuscie i te wartosc odjac od OBLICZONEGO rozmiaru obwodu (a nie ZMIERZONEGO!!!). To nam da wielkosc miseczki. Przyklad: zmierzone 78/95 daje rozmiar 70G. Nie przejmujcie sie wielkimi literkami. Taki biustonosz jest najodpowiedniejszy. tu jest kalkulator: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ a tu forum: www.biusciaste.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angeheliczka
ja mam pod biustem 76 i w 95 wychodzi na to ze mam rozmiar 75E a ja kupowałam D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula66
wiem że może się wam ta różnica wydać śmieszna ale wynosi 6 cm dokładnie pod biustem mam 70 a na 76 jaki to rozmiar czy taki wopgóle istnieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daruska
Ja mam dopiero 14 lat i musze miec rozmiar 75B.. ;-/ Pod biustem 74 cm, w 90 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na te wymiary
to nie żadne 75 B, tylko 65 F. Żaden powód do kompleksów, każda dziewczyna dojrzewa w innym tempie. Możesz też zmierzyć na początek 70E, tak czy siak przy Twoim biuście to 75 B jest sporo za małe w miseczce, i za lużne pod biustem. Obwód stanika powinien być mniejszy od naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamarta30
a co tego nietypowego jak 34/75 to jest 75C, a 36/80 to jest 80 D. Biustonosz musi być tak dobrany żeby się trzymał pod biustem czyli jesli masz 68 pod to musi być rozmiar 65 zawsze mniej nigdy więcej bo po to sa haftki że jak przytyjesz pod biustem to można powiekszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baskant
Przy cudach typu 34/75 to miseczkę (czyli de facto cały rozmiar) można sobie tylko pozgadywać. Dla mnie coś, co nie ma na metce pełnej nazwy rozmiaru nie istnieje jako stanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaaaaaaa
ja tez nie wiem czy nosze dobry rozmiar. mam 79 pod biustem i 95w biuscie, zawsze nosilam 80c, potem 75c, a teraz od 2 lat nosze 70 d, bo najabrdziej mi pasuja, tylko raz w sklepie babka wcisnela mi 70E, bo mialam troszke z amale miseczki w 70d, ale te 70e to jakie spotezne były;|. pomozcie mi z tym;/. 75 napewno nie kupie, bo mam wrazenie ze są zbyt luzne;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość źle sie mierzysz babo
cos koło tego masz zapewne Twoje wymiary: 79/95 UK32E (70E) PL70F mierzyłaś się pod biustem na wydechu i ściśliwie i w obwodzie w miękkim staniku? przy twoich wymiarach napewno 70D nie pasuja ;)chyba ,że chodzi ci o zakrywanie sutków ;)stalka ma buc pod pachą prawie i trzeba piersi wygarnąć wtedy do środka to będą leżały prawidłowo hmm ja mam tylko w obwodzie biustu 4cm więcej od ciebie i jakoś pasuje mi np 70H/I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaaaaa
tak, mierzylam sie na wydechu , i w miekkiem staniku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno obliczony rozmiar to jedno ja np przy jednym obwodzie mam 3 różne miseczki po kolei;)czasem mam wrażenie ,że tyle rozmiarów ile producentów i trzeba po prostu mierzyć mase staników zanim się coś kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pod biustem 72cm, a w biuście 82. Każdy kalkulator podaje mi inny rozmiar-65B, 70A..juz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ jesteś głuuuupiaaaaa
70C nie sposób znaleźć? LOL, sama mam taki rozmiar i mase staników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dopiero ostatnio siostra uświadomiła, że nosze zły stanik i źle go zakładam ( na gruponie kupiła zakupy stanika z kobietą, która zajmuje się zawodowo dopieraniem staników?- nie wiem jak to określić). http://www.zafu.com/ ; http://powiekszaniepiersi.net.pl - na tych stronach zajdziecie porady dotyczące staników i ogólnie jak powinno nosić się ubrania. Różne firmy mogą mieć różną numerację dlatego trzeba przed zakupem przymierzać stanik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrrioonn
to wszystko jest dziwne ,ja jakies 2lata temu nosilam stanik 75A ,co sie okazalo powinnam 70 ,a piersi mam niewielkie ale A bylo za male ,wiec kupilam b i tez bylo za male,kupilam C to az siniakow dostalam pod pachami bo miseczki byly za male ,i wkoncu poszlam do sklepu i ekspedientka mi zmierzyla biust i powiedziala ze mam brytyjski rozmiar 32D co odpowiada 70/89 polskiemu rozmiarowi czyli 19cm roznicy,tyle ze ja mam rozmiar 70/83 ,13cm roznicy a to nie jest D i problem mam czy ja tez kolejny mutant bo kazda mniejsza miseczka od D mnie uciska ,piersi wychodza poza ich granice i robia mi sie te siniaki ,wiec jak to wogole jest mozliwe?nie chodzi mi o to ze jestem dumna bo mam nosic wieksza miseczke,piersi sie nie powieksza przez to ,ja chce po prostu nosic dobrze dopasowany stanik ale jedno drugiemu zaprzecza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukaj sobie serwisów
jak lobby małobiuściastych stanikomania czy balkonetka na kafe się za wiele nie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od kształtu Twojego biustu i od ogólnej budowy Twojej sylwetki. Noś to, co naprawdę jest dobre, a nie to, co mówią tabele czy kalkulatory. Tabelki i kalkulatory to tylko wskazówki, a bardzo często pasuje nam stanik inny niż one wskazują. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość o
Właśnie zamierzyłam sobie z ciekawości ,,co mi wyjdzie" i moje wymiary to pod biustem 75 cm, w biuście w pozycji pochylonej 87 cm i różnica tak jak koleżanka napisała tu w poście wyszła 12 cm. Dziwne to bo niby wychodzi mi 75A a noszę miseczkę rozmiaru C. Uważam, że to indywidualne mierzenie jest a nie ogólnikowo. Każda pierś inaczej wygląda, kształt inny. Więc poniżej C nie kupuję bo mi piersi bokiem z miski wychodzą i czuję dyskomfort (po zdjęciu stanika mam poodbijane - przez to że stanik gniecie). Nie mam piersi obwisłych kształtem tylko stojące jak silikony dorodne, duże pomarańcze :P więc najlepiej przejść się po sklepach z bielizną, przymierzyć ileś staników z różnymi rozmiarami i porównać w innych sklepach i po prostu ten najwygodniejszy wybrać i zapamiętać rozmiar i wymiary ;) Można zawsze zapytać sprzedawczynię bo powinna znać się na tym czy nie leży za luźno itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×