Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Nie powiedzialam, ze stal jest ZŁA, lecz że tytan jest najlepszy. Jest lekki, bardzo dobrze wpływa na sam proces gojenia i na pewno nie uczula. Stal natomiast może uczulać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stal też nie uczula, a ja za to nie powiedziałam że tytan jest zły, tlyko że dosyć drogi jest tytan i nie każdego stać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stal uczula ponieważ zawiera nikiel, a bardzo wiele dziewcząt ma własnie na niego uczulenie (czesto nie wiedząc o tym). Tytan jest po prostu najbezpieczniejszy (poza tym tez bioplast i teflon). Coraz rzadziej uzywa się stali do pierwszego przekłucia. Stal chirurgiczna to tworzywo z którego kolczyki powinno sie zakladac dopiero po calkowitym zagojeniu pępka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne bo ja właśnie na nikiel jestem uczulona i nic mi nie jest... :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti cicha15
ja bym chciała zrobić sobie takiego kolczyka w pępku troche sie boje ..a czy mozna samemu sobie przekłuc pępek na kolczyk? bo ja nie wiem ... prosze o odpowiedzi... dziekuje z góry..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malibukg
Ja właśnie musze mieć tylko i wyłącznie tytanowego kolczyka na czas leczenia więc sorry ale nie bede kupowala super bajeranckiego ze stali chirurgicznej który będzie tańszy :] pozatym po co mi kolczyk na okres leczenia który mi bedzie przeszkadzał...? ;/ Po feriach mam tance i myśle ze jesli rana jest świeża a mialabym tego super kolczyka z czymś to dobrze by to sie dla mnie nie skonczylo :] wiec dla mnie banan bedzie najwygodniejszy narazie i nie obchodzi mnie to czy one są modne czy nie bo nie zrobiłam tego kolczyka dla wszystkich tylko dla siebie :) to tyle pozdro... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrus...
mam olczyk juz jakis miesiac... robila mi go kolezanka ktora wcale sie na tym nie zna ale jakos sie nie balam... wziela welfron i kolczyk i wbila... no fakt ze bolalo ale po paru dniach przestalo....:) i nie jakas tam stal hirurgiczna bo ja mam normalny kolczyk ze sklepu za 10 zl. i nic mnie nie boli i wszystko sie ladnie zagoilo... slicznie wyglada a moj chlopak go uwielbia:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chii
hej mam problem..... chorowalam ostatnio b. cięzko i nie mogłam wstać z łóżka przez 4 dni i jak wstałam to od razu poszłam przemyć kolczyka w pępku... musiałam wyciągnąć bo tak mi zaropiał dosłownie na 3 minutki przemyłam dziurke i kolczyk SPIRYTUSEM SALICYLOWYM i chcę wkładać a tu lipa nie mogłam na poczatku ale jakoś przełożyłam przez górna dziurke i patrze a tu jakas oslonka mi sie przeciągneła i krew mi poszła i teraz mnie boli zaj..... nie wiem co to i co robić mam też ta maść TRIBIOTIC i kolczykam mam od listopada 06 powinno juz byc dobrze troche a tu nic...... prosze o pomoc... pozdr p.s. ja nie robiłam w salonie tylko u kumpeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie róbcie sobie kolczyka same !!!! wiecie jakie to jest niebezpieczne ? przeceiż w skórze znajdiują się nerwy i jak źle się przebije to możjna zostać kaleką do końca życia !!!! A smao przekłucie naporawdę nie boli tak strasznie. Wierzcie mi ja jestm naprawde cholerna histeryczka, a przeżyłam, chociaż na tym krześle specjelnym to myślałam że odlece, ale mi sie tak adrenalina podwyższyła że przeżyłam a kolczyk wygląda super :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i widzisz jak to sie może skpończyć, lepiej szybko leć z tym do kosmetyczki albo do jakiegoś salonu peircingu czy czegoś takiego bo smam na pewno sobie nie pomożesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chii
Moja kumpela która mi robiła robi wszystkim u mnie w miescie i w uchu, pepku, nosie, brwi ma zawse ma profesjonalne igly i wszystko zdezyfekowane Mniejsza oto wazniejsze co to sie zrobila i jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysia112354855
weźcie nie pieprzcie, że nie można samemu robic kolczyka boo ja zrobiłam sobie sama żadna qmpela mi nie robiła tylko sama sobie zrobiłam i nic mi nie jest teraz jestem w pierwszej liceum i i miesiąc temu lezałam w szpitalku na wyrostek i tam był przyjaciel moich rodziców i zrobił mi przy okazjii badania czy przez tego kolczyka nic mi się nie stało..i wszystko jest ok..tylko fakt dbałam o niego strasznie co chwile przmywałam sola dizjologiczną i nic mi nie jest..więc nie gadajcie głupot ze kalectwo grozi bo mnie denerwuje jak takie coś widzę !! Wszystkie chcą być najmądrzejsze bo w jakimś studiu wam powiedzieli żebyście np powiedzialy swoim koleżanką żeby same nie robiły..No i wy tak powiedzie i pójdą do studia i studio zarobi ..!! Więc jak ktoś che miec 100 zeta w kieszeni niech zrobi sobie sam..bo nie ma żadnego ryzyka..To znaczy ryzyko zawsze jest nawet jak się w studiu robi ;] Pozdrawiam ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysia99
Jak by ktoś miał pytania nich pisze ja chętnie odpowiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia 15
ptysia112354855 Sorry bardzo , ale ja nie wiem jak ty sobie go sama zrobiłaś ;-) Ja sie bym nie odważyła i tyle .. I na pewno ryzyko jest wieksze niz w studio czy salonie kosmetycznym .... jestes bardzo odwazna ;-) trza przyznac ... całuje papasie :-) pozderki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc :) ja mam kolczyk w pępku i chyba jestem jedna z niewielu dziewczyn, bo mi zagoiło sie bardzo szybko :D zero bólu, zadnego stresu :D wszystko okej :) PoLeCam!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malibukg
Ptysia nikt nie mówi ze nie mozna sobie samemu zrobic tylko ze sie odradza robienie samemu... Moje kumpela przebiła drugiej nawet w języku sama i co... i nic sie nie dzieje ale nie jest powiedziane ze innej sie nic nie stanie wiec po co zwiększac ryzyko skoro mozna je zmniejszyc do minimum...? Pozatym myśle że jeśli ktoś chce zrobić to liczy sie z wydatkiem i wczesniej to planuje a nie budzi sie z mysla "aaa dzisiaj sobie walne kolca" ;] wiec nie pisz takich rzeczy bo są ludzie którzy chcą zrobić to tak jak sie powinno... z reszta róbcie wszystkie jak chcecie ; ] ale nie naskakujcie na nikogo ze robi to inaczej niż wy... ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heka :) Ja przebiłam sobie pępek w salonie piercingu - niby wszystko jak najbardziej fachowo, kolczyk z tytanu, ale niestety - paprze mi się już od roku :( Na początku stosowałam metodę poleconą przez człowieka z tego salonu -przemywanie specjalnym płynem dezynfekującym i smarowanie maścią z antybiotykiem. Nic to nie dało, co więcej, po smarowaniu maścią ranka strasznie bolała i wszystko puchło. Potem stosowałam tylko wodę utlenioną - żadnej nieprzyjemnej reakcji ale ranka się nie wygoiła. Teraz wygląda to niby ok i nic nie boli, ale jak nacisnąć, to jest w środku trochę ropy. Już nie wiem co robić :( Macie jeszcze jakieś sprawdzone metody, czy darować sobie i wyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malibukg
A nie byłaś w tym salonie...? trzeba było iść pokazac i się zapytac czym to moze byc spowodowane... Mi np. kazała przyjść babka żebym jej pokazala w jakim stanie jest pępek czy sie juz cos poprawia, czy bedzie sie paprało czy coś sie ogolnie nie dzieje... Każdy ma jakas swoja metode mysle bo każdy ma inne ciało przeciez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie byłam. Trochę mam obawy przed taką wizytą, bo facet który mi przebijał pępek sasugerował mi wtedy że jak się dba i przestrzega higieny to się ładnie goi, a paprze się tylko jak się nie dba. Krótko mówiąc tylko brudasy mają problemy - wiem że to głupie podejście, facet jest chyba ograniczony pod tym względem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malibukg
no sorry ale Ty dbałaś o niego przeciez wiec nie powinien sie rzucac nawet... on jst od tego żeby Ci teraz pomoc a nie że zgarnął kase i tyle... mówie Ci idź... i z nim pogadaj... pokaż i powiedz co i jak... bo sama juz chyba duzo nie zdziałasz... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptysia112354855 to że tobie się udało to nie znaczy że przebijanie ciała w warunkach dalekich od warunków sterylnych jest bezpieczne. I nie gadaj głupot że 100 zł. w kieszeni bo ja za przebicie zapłaciłąm 50 a u profesjonalisty jest na pewno bezpieczniej. A kalectwo grozi i to na serio. Moja kolezanka postanowiła sobie sama przebić pępek i wyszło jej to tak że teraz ma odrętwiały mięśień nogi, III stopień inwalidztwa i muszi teraz płacić za rehabilitację prawie 2 tysiaki miesięcznie. A tak zapłaciłaby nawet te 100 zł i miałaby normalne życie. A tak przebiła sobie jakiś tam nerw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinka15
Mojej kolezance pepek przebila jej kumpela. Jej na szczescie sie nic nie stalo i proponowala mi ze mi zrobi. Ale ja wole nie ryzyowac az tak. Odmowilam jej wole zaplacic te 90zeta i miec mniejszy bol i wieksze bezbieczenstwo. A wiec ja wole wydac kase niz byc potem kaleka przez moja zachcianke. Pozdro dla wszystkich i buziaki :) :) :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* P.S Robcie jak chcecie ale jezeli wolicie miec wieksza ochrone przed bolem i kalectwem to nie zalujcie tej kasy dla swojego zdrowia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to juz siły nie mam do tego mojego kolczyka... raz jest ok, a raz nie.. na zmiane mi strasznie puchnie i ropa leci, potem znowu strupki i potem tak samo ... Normalnie dół Pozdro ;):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karitka
Siemka:) Ja już pisałam na tym forum. mi dziurke robiła kumpela ( w sumie to 2 razy) pierwszy raz zrobiłam ale mi się paprało i skórka zaczęła się przecierać i groziło mi zerwanie kolczyka ( bylam z tym w salonie zapytać sie czy jest to normalne dowiedziałam się ze tak i ze wszystko było zrobione dobrze tylko kazał mi kupić inny kolczyk i zaczekac do wygojenia się ranki) tak zrobiłam kupiłam sobie kolczyka w KOBE i kumpela przebiła mi drugi raz (mojej mamie też i wielu innym osobą z mojej dzielnicy) Mowie wam jeżeli macie osoby, którym mozecie zaufać i robiły innym osobą to nie ma się czego bac tylko trzeba zadbac o higiee sterylnia i nowa igła (najlepiej 2.1) wysterylizowany kolczyk i pewna ręka. Ja nikogo nie namawiam bo wiem ze w salonie jest to robione bardziej oficjalnie i ze znieczuleniem ale powiem szczerze nic nie boli troche moze przy ostatniej warstwie ale da się wytrzymac. Teraz byłam u lekarza zapytać się jak o to najlepiej dbać pani doktor kazała mi to przemywać i przepisała OXYKORT w sprayu musze psikac 3 razy dziennie i powiennio sie dobrze goić. Narazie juz nic mnie nie boli i mam nadzieje ze nie bede miec z nim problemów a wygląda bardzo fajnie. Polecam wszystkim dziewczyną, które mją okazje soebie zrobić czy to w salonie czy gdzie iniedziej efekt jest super:):) Pozdrawiam i papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina17
Adooska opuchlizna zeszla i jest troszke krzywo ale coz przezyje to. Najwazniejsze ze mam kolczyka bo marzylam o nim z rok. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelino na pewno nie jest baardzo krzywo, a ze troszeczke to sie nie ma czym martwić:) to nie jest az tak widoczne dla innych mówie Ci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emciak
A moze mi ktos jeszcze powiedziec ile kosztuje tak na oko ten Tribiotic? Bo ja zrobilam kolczyk ponad tydzien temu i od razu bylo super zadnego zaczerwienienia a dopiero po 5 dniach zeczelo sie paprac. Nie leci nic z dziurki ale wydaje mi sie ze jest duza ta dziura i na okolo jest czerwona i taka sucha jak by sie strupek zrobil i nie wiem czy nie kupic jakiejs masci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka*
ja mam kolczyka od 3tygodni ale wcale mi nie ropije ani nic tylko mam troche czerwone kolo przekucia i troszke swedzi ale da sie wytrzytmac pozdrawiam:*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malibukg
Emciak ja tez mam troszke czerwone ale to raczej normalna reakcja mi sie wydaje... : ) Ja kupiłam saszetke za 1,60 ale sa też duze opakowania które kosztuja ok 16 zł... więc kup saszetke najwyzej kupisz potem druga i tyle... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina17
Adooska nie matwie sie tym tylko juz z pocztku sie martwilam bo taka laska mi powiedziala ze jesli mam krzywo przebite to powinnam isc jeszcze raz przebic prosto ale dzieki Tobie nie musze przebijac bo mnie pocieszylas ze to nic strasznego. Przy opuchlizne to bardzo bylo widac ale teraz to looz:) porowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×